Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

cadem
22. bře 2016

@jawuna Děkuji🙂

ilonar
23. bře 2016

Ahoj holky, tak jsme po první konzultaci a během dubna začínám s léky na přípravu IVF. Nejsem z ničeho nějak vystrašená, spíš se těším, jen mám hrůzu z jedné věci. Ultrazvuky Vám dělá jen Texl nebo i jiný doktor? Já jsem měla vždy doktorku gynekoložku, nechci prostě chlapa ☹ u Texla jsem byla a jeho snesu, ale jiného nechci. Dělá tato vyšetření jiný doktor v Heliosu? Nebo je možnost si zažádat, abych měla u UZ a případně i transferech jen jeho? A co tu tak čtu, tak většinou ten první ET nevyjde? Ukazoval nám statistiky, že KET má větší šanci než ET. Moc Vás prosím o odpovědi. Prostě to tak mám... 😕

cadem
23. bře 2016

@ilonar Ahojík, no tam se střídá Filková,Texlík,Šula a ještě jeden nový doktor se tam teď zaučuje.Záleží na tom, kdy má kdo službu.Objednat se ke konkrétnímu nemůžeš, protože se to vše řídí dle tvého cyklu a v určité dny jdeš na kontrolu krve a pak i utz, ale jsou to takové rychlovky, že ani nestihneš postřehnout kdo tam je a jdeš;)Navíc se utz dělá na takovém lehátku kdy koukáš na tv, kde vše vidíš a doktor sedí vedle tebe a je to úplně v pohodě🙂
Jinak mně et taky nevyšel ale ketík už jo.Celkově teda v diskusích tady moc velká úspěšnost toho et nebyla, ale těžko říct, čím to může být.Nejspíš moc hormonů v těle a zásah po odběru vajíček. Taky psychika dělá hodně.Držím pěsti.Uvidíš, že to rychle uteče🙂

jankadvor
23. bře 2016

@ilonar U mě transfer dělala Filková, jinak se tam střídají, na UTZ jsem viděla i nějakého mladého doktora. Takže tam asi bývá Filková, Texl a ten mladý. A pokud si přeješ Texla, myslím, že to jde, zažádat si přímo o něj. 🙂 Mě ET nevyšel, tak snad výjde KET.

ilonar
23. bře 2016

@cadem Ten mladý je mladý Texl, měli jsme ho i při konzultaci. To mi nevadí, jen to vyšetření 😢 Vím jak tam ty ultrazvuky chodí. Příště se na to zeptám. Ach jooo. Čekám, až přijde ms, pak od šestnáctého dne cykle začínám s Proverou, následují injekce Diphereline a Merional, vychází to plus minus na měsíc stimulace, měly jste to také tak?

raffaelo
23. bře 2016

Zdravím holky, můžu se zeptat jak vychází finančně IUI v Heliosu? Pořád to platí, že to hradí zdravotní pojišťovna? Děkuji.

jankadvor
23. bře 2016

@ilonar Jj, také tak 🙂 Neboj, vše proběhne v pohodě a utíká to 🙂 Držím pěsti .-)

jankadvor
23. bře 2016

@raffaelo Nás jedno IUI cca 1300Kč 🙂

ilonar
23. bře 2016

@raffaelo 1350,- z ceníku

cadem
23. bře 2016

@ilonar Jj taky.Injekce jsem píchala 3týdny a začínala jsem Proverou.Celkem to vychází na ten měsíc cca.Tak mladý Texlík jo?No doufám, že bude po tatínkovi;)

cadem
23. bře 2016

@ilonar A to je tvé první IVF?

ilonar
24. bře 2016

@cadem Ano první IVF . Holky já jsem asi rarita, prostě nechci ukazovat julinu jiným chlapům 😕

cadem
24. bře 2016

@ilonar Musíš myslet na svého muže při tom půjde to;)

thebe
24. bře 2016

@ilonar Jee, tak to je pro me taky novina, ze je to Texl mladsi 🙂 Je pravda, ze byl usmevavy jako otec, tak to je super, ze se rozsiri jejich rady o rodinnou prizen 🙂 A urcite nejsi zadna rarita, verim ze spousta holek to tak muze byt. Jen bych asi zatla zuby, pokud by to melo zpusobovat problemy v prubehu stimulace ci pravidelnych kontrol.. budu drzet pesti, at mas stesti na primare a nemusis se kvuli tomu stresovat 🙂

ilonaat
24. bře 2016

Ahoj holky. Tak se tady s dovolenim přidám mezi vas. Ja uz se krmim proverou a od pondeli zacnu pichat . Pak vysadim proveru pockam na MS a zajedu na krev a uz to pojede. Tohle je me druhe IVF, ale poprve v Helios. Prvni bylo v Plzni a hooodne nepodarene, tak ted doufam, te to vyjde. No zatim nam stesti nepreje. Pri prvni navsteve nas zapomneli ohlásit, tak jsme hodinu a čtvrt čekali a pak na přítele honem honem spermio, tak byl nadšeny a podruhe jim nešly počítače, tak se to tam všechno hazelo od boku. Tak snad to není nějaký znamení 😉 a vyjde to. Hezky vecer a hodně štěstí přeju nám všem 🙂 Ilona

jawuna
25. bře 2016

@ilonar No já jsem to taky řešila, vždycky ženskou, ale čoveče i při těch IVFkách mi to bylo už úplně jedno, nějak jsem nad tím ani nestihla přemýšlet 🙂 Neboj, to bude v poho

barisej
27. bře 2016

holky kolik ste platily v helios za meriolan pres pojistovnu ja doplacim 3400kc a zybtek pojistovna
a jinak jedna ampule merionalu stojí 330kc

ilonar
29. bře 2016

Ahoj holky, mám pár otázek. Jak dlouho trvájí výsledky karyotypu-genetiky? Přibrala jste některá po hormonální stimulaci? Při odběru a vkladu jste pod narkózou? V jaké fázi jste měli sezení s embryoložkou? Kolik kontrolních UZ jste měly během stimulace-dodržuje se harmonogram (rozvrh)? Prosím prosím o Vaše zkušenosti 🙂

lenusaak
29. bře 2016

@ilonar nám spešl karyotyp trval přes měsic, ale to proto, že jim v laboratoři nevyrostl, ale i tak cca ty 3týdny ano. Ja pribrala ale ne tukově, spiše ve smyslu zavodnění, to shodíš 😊 pri odběru jsi pod narkozou a při transferu už ne, je to keasny nebolestivý zážitek. Daji do Tebe zrcadla a jedina neprijemnost je očišteni čipku- uplně stejný jako když se děla stěr, jinak je vše bez bolesti. Jinak sezeni s embryolozkou bylo cca týden před odběrem😊 uplne to tak stačili. Pri UZV se dodrzuje harmonogram, dostaneš rozpis se svým stimulačním protokolem- je to krasne srozumitelně rozepsaný. Ultrazvuky byly myslím tři a před UZV vždy byl ješte odběr krve práve na hladiny hormonu co si v tu dobu pícháš, podle toho pak určují davky 😊

ilonar
30. bře 2016

@lenusaak děkuji 🙂
Dnes jsme vyfasovali Diphereline, tak už jen čekám, až přijde MS a můžeme to rozjet. Jenže MS určitě sama nedorazí, mám s tím poslední čtyři měsíce problém a musím chodit na injekce ☹ . Tak jdu v pátek na gyndu a asi mě jí píchne, pokud bude na UZ vše v pořádku.

misenaf
1. dub 2016

@ilonar
@lenusaak
@thebe ahojte kočky. Chcem sa spytat ci pred KET naozaj nepodavaju estrogen ako v iných centrách ale idu v prirodzenom cykle nanajvýš s merionalom na 3,5,7 den ako to píšu na stránke Helios. Ja mám probém s nízkou sliznicou aj napriek estrimaxu. Dakujem

jawuna
2. dub 2016

@misenaf Měla jsem KETy jen s Utrogestanem

thebe
3. dub 2016

@misenaf Ja brala pred KETem jeste Estrofem na sliznici ;)

hellene1
6. dub 2016

Ahoj holky, nevíte prosím, kolik se nyní celkem platí v Heliosu za KET? Platí se zvlášť za rozmražení embryí a zvlášť za transfer nebo jak? 🙂

jawuna
6. dub 2016

@hellene1 my jsme platili 5 tis. a poprvé nic, když nebyl čerstvý transfer

hellene1
7. dub 2016

@jawuna Děkuji, a to bylo teď někdy? Já nevím, proč jsem měla pocit, že se platí zvlášť za rozmražení a zvlášť za transfer...

thebe
7. dub 2016

@hellene1 Nene, je to dohromady, jen tech 5 tisic 🙂

hellene1
7. dub 2016

@thebe Děkuji a držím Ti pěsti, ať všechno dobře dopadne! 😉

ilonaat
7. dub 2016

Holky jste tu nektera, co zrovna picha injekce a cca za tyden mate punkci? Jak se citite v Heliosu?

barisej
12. dub 2016

holky kolik platíte v heliosu za leky za merional????
podle toho co mi zdelil texl tak doplacim za merional 3400kc
a podle pojistovni mam narok na 2200 jednotek poradi te mi??