Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

pavli79
3. únor 2014

@dadakin budu drzet palce, aby byl!!! Prosim Te, a oni vam transferovali 2 embrya? Zila jsem v domneni, ze to v Heliosu nedelaji..

dadakin
3. únor 2014

@pavli79 jenom jedno ale to se rozdělilo na jednovaječný dvojčata a až po 9 dni od oplodnění to vznikají ty mono mono dvojčata jedna placenta jeden společny plodový obal.

engele
3. únor 2014

@dadakin Jejda, to je mi moc líto, ale bojovníčkovi držíme moc palce, bereš to statečně a to je dobře... zjistili ti to při běžné kontrole?

dadakin
3. únor 2014

@engele šla jsem na velký UTZ a NT+ už jsem měla aji odebranou krev na NT+ a na UTZ mi mudr Bílková po delší době oznámila že miminka nemají srdeční akci ale 2.1. ještě měli a to jsem tam vzala sebou přítele a malou aby viděli dvojčátka a místo toho jsme jeli do Bohunic domluvit revizy na druhý den,nejlepší je že přítel přišel o papíry je vybodovanej řidič z povolání tak jsem si to všechno odřídila já. Jestli to beru statečně nevím pořád na to myslím potkám těhuli a je mi všelijak první víkend potom jsem se doma topila v slzách ted je líp,ale pořád si říkám a ted už bych byla........nejhorší že mám za sebou 2 roky snažení věk letí

danissa
3. únor 2014

@dadakin Ahojky, je mi to moc líto a přeju Ti moc síly, aby ses z toho dostala a šla na KETík . Drž se, raduj se ze svých dětí a moc moc ti budu držet palce, aby další KET vyšel 🙂 !

pavli79
4. únor 2014

Ahoj holky, tak hlasim 12.den HCG vic jak 450 (presne mi nerekli) ale vlastne vubec nevim, jestli je to tolik co ma byt, nebo vic nebo min 😀 Co myslite?
UTZ me ceka na Valentyna...takze
dalsi cekani 🙂

reenik
5. únor 2014

Ahoj holky, chtěla bych se poptat na Vaše zkušenosti s Heliosem. Od včerejška jsem po revizi, je to můj už třetí potrat a dr. mi navrhuje, zkusit právě Brno. Když jsem si na internetu pročítala různé diskuze, vůbec se v tom nevyznám, každý chválí něco jiného. Tak nevím, jestli se řídit doporučením Dr. nebo ještě pročítat a vybrat si sama. Já mam endometriozu, pco a i když to tentokrát konečně vypadalo nadějně, tak srdíčko přestalo bít v 11 tt. Je to hrůza, kolem všichni těhotní a já propadám depresi. Dr. říkal že to může být nějaká vada u vajíček, já nevím, strašně se bojím, na to nakonec příjdou. A teď zase tři měsíce čekat od revize na další pokus. Už na to nemám nervy ☹

engele
5. únor 2014

@reenik ahoj a to máš 3 potrat po IVF nebo přirozeně? Pokud by to bylo přirozeně, tak by ti automaticky dělali PGD - genetické vyšetření embryí, což by Vám zvýšilo šanci na kvalitní buňky co se udrží. a zase v těch 3 měsících by sis to alespoň zkrátila tou stimulací, odběrem a čekáním na výsledky 🙂

engele
5. únor 2014

@pavli79 já na krvi nebyla vůbec, tak ani nevím jak to je, ale našla jsem kdesi takový přehled

http://www.womenzone.cz/encyklopedie/hladina-hcg

reenik
5. únor 2014

@engele Já mám za sebou potraty po přirozeném otěhotnění, i když mi po laparoskopii dávali šanci tak 2%, o to víc mě to mrzí., že i takový zázrak nakonec nedopadl dobře a hned třikrát. O tom genetickém vyšetření embryí mi právě dr. říkal a jak to probíhá? Ty s tím máš zkušenosti? To se píchají nějaké injekce, aby ty vajíčka byly kvalitnější? Teď budu měsíc čekat na výsledek rozboru toho embryjka, které mi včera vzali, jestli se tam nepotvrdí nějaká genetická vada nebo něco jiného. Mezitím mi vzali krev ještě na trombofilie, jestli si to pamatuju dobře. No ruce mám rozpíchané jak cedník, samá modřina ☹

engele
5. únor 2014

@reenik no genetickému vyšetření předchází celý komplex stimulace hormony, po který rostou vajíčka na kvlaitnějí ale početnější, ty se odeberou, oplodní a pak 5 dní kultivují, z těch co přežijí se berou vzorky na genetický rozbor který určuje genetické vady, které často způsobují že se pak embryo neudrží.
Takže pokud jsou pak výsledky v pořádku chodí se pak na transfer zmražených embryí. ale to ti lépe vysvětlí sám Texl na obrázcích a tak dále..

pavli79
5. únor 2014

@reenik Ahoj, vitej v naší diskusi 🙂 Já před nějakou dobou taky řešila dilema, který CAR vybrat, ale ze všech recenzí a příspěvků mi vyšel jasně Helios. A v podstatě bych už nikdy jinam nešla. Jsem ted po prvním KET, a i kdyby to nedopadlo (věřím ale že dopadne), zkusím to znovu právě tady. Z toho co jsem si načetla nebo jak procházím ty diskuse, tak myslím že kdekoliv jinde to dělají jinak, nemají takové technologie, jinak kultivujou, mrazí, prostě věřím jenom Heliosu.

Co se gen.vyšetření týče - jak píše Engele, to Ti nejlépe vysvětlí sám doktor, laicky řečeno z embryjek po 5.denní kultivaci kousek vezmou, embryjka pak samostatně zamrazí, ty jednotlivé kousky vyšetřujou na různé vady a různé odchylky, které by vedly k nějakým vadám, díky kterým bys třeba potratila apod. Až je vyšetření hotové (2-3 týdny), vyberou jen to zdravé embryjko k transferu a ve vhodnou dobu navázanou na Tvůj menstruační cyklus Ti ho rozmrazí a transferují.

Otázka píchání injekcí nesouvisí s genetickým vyšetřením - injekce se píchají v době stimulace, před odběrem vajíček, aby Ti jich dorostlo co nejvíce a pak už musís jen doufat, že jsou i zralá a kvalitní. Po oplodnění se pak 5.dní kultivujou a na 5denních embryjích následuje to PGD (prenatální genetická diagnostika resp. screening), ale to jen pokud to chces nebo pokud Ti doktor doporučí, že je vhodné to udělat. U dvou potratů Ti tomyslím doporučí a možná by tomohla zaplatit i pojistovna, jinak to stojí 30.000.
Já to mám za sebou, i když dobrovolně tudíž "draho", ale jsem ráda, protože ze 4 emryjek které vyšetřovaly nám zůstalo 1 zdravé. Ty další 3 nedoporučili k transferu (protože vykazovaly vadu, takže bych je potratila) a to jedno si v sobě už 3.týden zahřívám 🙂

Držím palce!

reenik
6. únor 2014

Holky díky za vyčerpávající odpověď, v pátek se chci jít poradit s doktorem co dál a kdy se můžu do toho Heliosu objednat. Chtěla bych to začít řešit co nejdřív... proč taky čekat, že? Nejradši bych kdyby mi ty vyšetření udělali už během toho šestinedělí teď po revizi, abych aspoň neměla pocit, že zase ztratíme čas. Jinak pavli79 i engele přeju moc štěstí ať se mimísek drží a vše je v pořádku. Já věřím, že i my se dočkáme, jen to asi nebude tak jednoduché. Manžel říká, že o to víc to alespon bude stát za to! 🙂 My prostě nikdy nic neměli úplně jednoduché, ale nějak to vždycky společně vybojujeme 🙂

pavli79
6. únor 2014

@terezi79 Cau Teri, dlouho ses tu neukazala, jak se mas?

reenik
6. únor 2014

@pavli79 moc gratuluju k //, držím palce, ať je vše v pořádku!!!!!

reenik
6. únor 2014

@dadakin Je mi moc co se stalo, musí to být strašné. Drž se. Příště se to už určitě povede!!!

dadakin
6. únor 2014

@reenik je nejhorší jsou ty první dny ted 3 týdny po už je líp hodně dělá to,že děti už mám nevím kdybych žádný neměla muselo by to být tzv. na budku.Co mě nejvíc štve je věk ,ale tak mě nějak uklidnila kámoška ležela v Bohunicích s gynekologyckým problémem a přijali tam maminku 51let narodil se jí chlapeček a říká mě čeče máš pořád 13let k dobru 😀 no tatínek má 27let 😕 a její syn 31let docela nářez.

reenik
6. únor 2014

@dadakin no to máš pravdu. Ty už máš tři děti se dívám, tak alespoň to Tě možná vždycky uklidní. Mě zase pořád každý opakuje, že jsem mladá, že budu mít ještě kupu dětí, tak jim chci věřit. Dr. po operaci mi říkal, že mám šanci 2% na otěhotnění no a já to zvládla od té doby už třikrát.... sice neúspěšně, ale ono se to snad poddá. Nejhorší pro nás je teď to, že už to tentokrát věděla celá rodina. O těch dvou těhotenstvích před tím jsme nikomu neřekli a tak jsme se s tím vypořádali sami... teď bude horší to každému vysvětlovat. Ale zase si říkám, ještě že se to nestalo třeba ve 20 tt, to by bylo o dost horší. 51 letá rodička, to je teda mazec!!! 🙂 vidíš, máme spoustu času. To mě se snažila sestra uklidnit minule v Bohumíně, že tam měli podobný případ a jak se paní dozvěděla, že je těhotná, šla si k nim lehnout na udržení a každý den ji pozorovali jak ji celých 9 měsíců krásně roste bříško 😀 NO představa 9ti měsíců strávených v nemocnici mi moc nepomohla... a při posledním potratu mi dr. zase říkala: nebojte se, měli jsme tu paní která taky pořád potrácela a nevěděli jsme proč, ale 9. těhotenství se už udrželo.... No někdy ti doktoři vědí, jak povzbudit 😀

dadakin
6. únor 2014

@reenik můj nejstarší syn bude mu za měsíc 17let odešel se svým otcem,ale vztah máme mezi sebou myslím že dobrý jenom včera jsme si 2x volali,věděl že jsem byla těhotná a že nám to moc přál a že nám to jednou vyjde.Nevím kolik ti je let,ale v dnešní době se na věk asi fakt moc nehraje ,protože opravdu v té porodnici prý byly maminy nad 40let tak se taky tak uklidnuju 😀 mě říkala moja mamka dřív když ženská měla dítě nad 30let byla stará rodička uběhne pál let a všechno je jinak.Myslím si ,že v Heliosu jsi na správne adrese a že tam dojdete úspěšného cíle čtu samou chválu a aji z okolí vím,že jsou nej mi věř su Brnák 😉

engele
6. únor 2014

@dadakin tak hlavu vzhůru já se budu těšit jak budete mít mrazáčka u sebe!!! Máš už představu kdy to bude?

dadakin
6. únor 2014

@engele zítra jdu do Heliosu ještě na utz + krev na kontrolní hcg ale už minule jsem byla na nule tak snad ok a včera jsem měla ovulaci já po té sterilce trpím mám bolestivou ovulaci a uvidím co řekne pan doktor říkal za 3 měsíce já osobně to vidím na květen kdyby to šlo dřív se mě ani nechce.Udělám si v klídku jarní ůklid okna přímo řvou abych je umyla těším se na jaro,hlavu vzhůru mám ted jsem dopřezazovala kytky zasadila si bylinky se furt musím zaměstnávat. A ty už víš co nosíš pod srdéčkem???? 😉

engele
6. únor 2014

@dadakin pod srdéčkem máme chlapečka , příští týden by se to mělo potvrdit, tak jsem zvědavá... jaro bude pěkný, určitě se těš.. věřím, že to vyjde!!

terezi79
6. únor 2014

@pavli79 Ahoj Pavli, mám se dobře, jen nestíhám...

terezi79
6. únor 2014

@pavli79 Moc moc moc gratuluju!!!! 😵 😵 Jsem šťastná, že nám to spolu tak pěkně vyšlo! Holky, to je pozitivní vlna, držte se všechny pevněěěě!

terezi79
6. únor 2014

@reenik Vítej mezi námi, já jsem šťastná, že jsem se rozhodla přejít do Heliosu, bylo to nejlepší, co jsem kdy udělala, vyšlo nám to, snad to půjde dpbře i dál. Věřím, že to vyjde nám všem!!

mystery22
7. únor 2014

Ahoj holky,doufám,že se mohu k vám přidat.Také jsem přešla po 4 neúspěšných IVF (Reprofit Olomou) do Heliosu. Koncem tohoto měsíce začnu stimulovat,tak doufám,že už nám to konečně vyjde.

pavli79
7. únor 2014

@mystery22 Vítej mezi námi heliosačkami a držím palce!! 4 neúspěchy... řekli proč nebo dělali, že je to normální statistika?

mystery22
7. únor 2014

@pavli79 Proč? To mi nikdo neřekl, máme špatné spermio.

dadakin
7. únor 2014

@mystery22 taky jsem byla v Reprofitu 3x minimálka 1x IVf a nic

pavli79
7. únor 2014

@mystery22 Helios prý umí najít jednu zdravou spermii mezi milionama tech nezdravych.... tak drzim palce, aby se to povedlo i u vás!! Já jsem chvíli po KET (1.IVF, 1.KET) a ne kvůli spermiím, ale kvůli mojí alergii na ně... a taky si s tím věděli rady (teda doufám, že to všechno dobře dopadne)