Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

hotaska
18. říj 2011

@teruberi 😀

flyaway
18. říj 2011

@cuddle Teda jo, hned stimulace, tak to možná stihnete těhotnět ještě letos 😉
Držím palce, ať mrška dorazí co nejdříve, ať se do toho můžeš rovnou pustit... 😎

hanka1011
18. říj 2011

@teruberi 🙂 Budu se asi opakovat,ale jako malý slon 🙂 Však za čas uvidíš, jak se cítím 😉 Tak už zítra...jsem celá napnutá...Moc držím pěsti

petra878
18. říj 2011

@pajafra Nam PGD taky pomohlo, predtim jsem byla 2x tehotna, ale srdicko uz nebylo :( pak jsme sli na IVF s PGD (tehdy to jeste pojistovna neplatila :( ) a podarilo se hned. Nedavno tam byla znama, ktere se nadarilo ani po tom PGD, co jsme meli i my (v lékařské zprávě je napsaná metoda FISH), akoratze nam ty embya vysetrovali 6. den a ji v Repromede 3. den. Dokonce pry ted maji v Heliosu nejakou novou metodu, ktera vysteruje vsechny chromozomy. Akorat ze se ty embrya musi zamrazit a zavadi se az v KETU, protoze to vysetreni trva dyl a delaji to v Australii. Ale ta znama teda napotreti otehotnela, uz premyslela o darcovskych vajickach, ale v Heliosu ji pomohli

hanulka0102
18. říj 2011

Nam se taky zadarilo az po pgd. Tak vim, ze se to ted v Heliosu dela na pojistovnu, ale co uz nadelame 🙂

hanka1011
18. říj 2011

@petra878 Ahoj, to mě zajímá. Moje švagrová bude muset mít PGD. Jde teprve na první pohovor do Heliosu. Byla z toho trošku vyplašená, protože jí nějaká kámoška líčila, jak za to v Unice museli zaplatit strašné peníze. Ale ty píšeš, že to v Heliosu jde na pojišťovnu? To znamená, že jí to zaplatí pojišťovna? A celé nebo částečně?

hanulka0102
18. říj 2011

@hanka1011 My jsme tehdy platili za PGD 15 tis. za 3 embrya, ale tedka uz to je pry neomezeny pocet embryi a neplati se nic, plati to pojistovna

hanka1011
18. říj 2011

@hanulka0102 No tak to je skvělá zpráva...

pacinkadol
18. říj 2011

Ahoj holky! 🙂

pacinkadol
18. říj 2011

Co je tu noveho?

hanulka0102
18. říj 2011

@hanka1011 No vzhledem k tomu, ze ma PGD zvysovat uspesnot IVF o 10% a nic to ted nestoji, tak urcite 🙂

pacinkadol
18. říj 2011

@hanulka0102 A co je to to PGD? To je ta genetika?Omlouvam se, ja jsem jeste trochu pitomoucka 😀

hanka1011
18. říj 2011

@hanulka0102 PGD zvyšuje úspěšnost o 10 %?..tak to je super. To jsem nevěděla.To bude mít švagrová radost, už jsem jí napsala, že to bude mít v Heliosu zadarmo na pojišťovnu 🙂 Děkuji za skvělé zprávy 🙂

hanulka0102
18. říj 2011

@pacinkadol preimplantační genetická diagnostika - embrya se vyšetřují ještě před transferem a když se tam najdou nějaké genetické chyby, tak se netransferují, protože to, že prý vypadají na pohled dobře a vyvíjí se, ještě neznamená, že jsou v pořádku

pacinkadol
18. říj 2011

Sice jeste nevim co to je,ale jestli to zvysuje uspesnost o 10 % tak to proste musim mit! 😀

pacinkadol
18. říj 2011

@hanulka0102 Aha dekuji za vysvetleni, hned me to nedocvaklo...tak perfektni, ze se takovy zakrok da napsat na pojistovnu. Ja myslim, ze moje kamoska rikala, ze to mela taky a urcite za to platila hrozne moc, tusim , ze v Unice to bylo. To znamena, ze tam to asi na pojistovnu nejde,co?

hanulka0102
18. říj 2011

Ja jsem se teda po tom nejak nepidila, nas uz se to, nastesti, netyka, ale urcite se to nedela vsude

hanka1011
18. říj 2011

@pacinkadol Pacinko, já si myslím, že to má smysl dělat jenom když to musíš mít. Ono se při tom vyšetření musí píchnout do embrya aby se odebral materiál, tak si myslím, že to doporučují jen v případech, kde je k tomu nějaký důvod. Ta moje švagrová právě bohužel už asi 5x potratila, tak asi proto bude mít PGD.

hanka1011
18. říj 2011

@hanulka0102 Určitě ne, vzpomínám, že když jsme se se švagrovou pídíly po cenách, zjistily jsme, že se to musí platit i v Reprofitu.

hanka1011
18. říj 2011

@hanka1011 No nic holky, už se to moje heliosácké nenechavče začíná v bříšku nějak bouřit, tak se jdu na chvíli natáhnout-už se jí nelíbí když sedím, budu si muset nechat přenést počítač do postele 😀 . Přeji krásný večer!

pacinkadol
18. říj 2011

Hanko dobrou a porid si notebook jako ja, odkud si myslis, ze asi pisu 😀
Jinak teda doufam, ze PGD potrebovat nebudeme,ale kdyby nahodou, tak jsem rada, ze to budeme mit zadarmo...znovu me to presvedcilo o tom, ze jsem si vybrala dobry CAR?
Tak pekny vecer vsem 😉

cuddle
18. říj 2011

@hanulka0102 holky PGD urcite zadarmo ani v HELIOSU neni , porad to stoji 15 tis do 3 embryii a pak samo za dalsi pokud jsou a chcete testovat - pokud jdete na 1IVF a nemate potvrzenou spatnou genetiku , tak si to v pripade, ze to chcete porad platite.....
neplatite jen kdyz je spatna genetika a nebo po potratech.....pri 1ivf to vetsinou ani nedoporucuji, i kdyz se nato lidi ptaji a pozor delaji jen blastocysty na tu pojistovnu cili 5-6 den PK, pokud to nedojde do blastocysty, tak to PGD nejde udelat , tak aby to bylo bezpecne pro embryjko, aspon dle toho co jsme si vyslechli a prohledli obrazky....

hotaska
19. říj 2011

Holky, přesně tak jak píše cuddle. My třeba měli hrazené PGD i kvůli hodně špatnému spermiogramu, genetiku máme ok, bylo to naše 2IVF.

hanka1011
19. říj 2011

Ahoj holky!Přesně, jak jsem psala, k PGD musí být nějaký důvod a pak to hradí pojišťovna 😉 Ale v jiných CARech si to většinou musíte platit i když to máte indikované,protože na to nemají smlouvu s pojišťovnou...
Jinak to PGD 5-6 den mi příjde právě výhodné-zvyšuje to přece úspěšnost 🙂

teruberi
19. říj 2011

// !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

teruberi
19. říj 2011

ja mam takovou radost, ze to musim osobne bezet rict chlapovi do prace 🙂

pajafra
19. říj 2011

@hotaska Máme 2 sněhuláčky, ale nebylo jim děláno PGD, tak nevíme, v jakém jsou stavu☹

pajafra
19. říj 2011

K uhrazení PGD pojiš´tovnu musí být důvod, my měli jedno zamlklé těhu a taky nějaké problémy s genetikou. Navíc v tom březnu PGD proplácela jen VZP.

pajafra
19. říj 2011

@petra878 My jsme srdíčko před tím zamlklým těhu měli. Vždycky jsme si připláceli tu delší kultivaci (embryjka při delší kultivaci vyšetřují 5. - 6. den, jinak 3.) - je to sice dost peněz navíc (myslím kolem cca 5 500 Kč), ale určit je lepší si připlatit, protože mezi tím 3. a 6. dnem může dost embryjek odpadnout.

hotaska
19. říj 2011

@teruberi no nekecej, mám takovou radost, fakt že jo 😀