Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

pacinkadol
28. lis 2011

@flyaway Hlavne to neplacej vsechno dohromady,aby jsi pak misto KETu nezkoncila na zachode 😀
Ale damy, to cervene vinko vam zavidim.Co myslite, taky bych kapinu mohla, ne? At ma mrnous vitaminy 😀

ivetka77
29. lis 2011

Ahoj holky, muzu se kvam pripojit? Jeste nikam nepatrim a vzhledem k tomu, ze jsme objednani do Heliosu, tak myslim, ze nejlip zapadam k vam 🙂

flyaway
29. lis 2011

@ivetka77 No jasný, pojď mezi nás! 😉
Copak Tě do Heliosu přivádí? 🙂

flyaway
29. lis 2011

Jinak děvčata, musím říct, že včera jsem na ta lněná semínka pěkně nadávala - bylo to jak jíst oves, bez chuti a bez zápachu, lezlo to do zubů, no prostě nic moc. No a dneska už mi to pomalu začíná chutnat - si na to za chvilku vypěstuju závislost 😀

pacinkadol
29. lis 2011

@ivetka77 Vitej mezi nami 🙂

pacinkadol
29. lis 2011

@flyaway Si delas srandu ne 😀 Ses nejakej krecek nebo co? Uplne si Te predstavuju s miskou lnenych seminek misto popcornu vecer u televize 😀

flyaway
29. lis 2011

@pacinkadol No je to děs, fakt si připadám jak hlodavec, ještě se to snažím poctivě rozkousávat zrníčko po zrníčku 😀 .
Hele, ale to víno to tak nějak vyrovnává... 😎

flyaway
29. lis 2011

@pacinkadol Jinak s tím vínkem pro mrňouse nevím, nevím... Někdo říká, že to neva (samozřejmě v malém množství), někdo je radikálně proti, tak babo raď 🙄
No já osobně by asi raději hladila bříško a ten alkohol nechala nám, čekatelkám... 😉

janijacek
30. lis 2011

No me rikali, ze deci cerveneho nevadi;)

jananovacek
30. lis 2011

Nene, čerstvý ET nebyl a nebude. Ani by na to nebyla sliznice a hlavně se na embryjkách dělá CGH vyšetření - posílají to do Austrálie a výsledek bude až za týden, takže by se čerstvý transfer nestihnul. Ale mně to nevadí, tělo si odpočine, peřinka možná naroste...a pak si půjdeme pro mrazáčka. Testuje se jich celkem 6, tak snad budou nějaké v pořádku 😒

ivetka77
1. pro 2011

Ahoj holky, dekuji za privitani. Zatim vas sleduju z povzdali a ucim se, co me ceka... 🙂 Jananovacku, ty budes mit myslim tu novou metodu PGD, ze? Chtela bych ji take, uvidime, jestli to jde takhle napoprve.Mozan ze staci i ta obycejna, co se da embrijko zavest hned,no necham si v Heliosu poradit...

ivetka77
1. pro 2011

@flyaway Me privadi to, ze se mi sice dari otehotnet, ale vzdycky potratim:( Tak mi gynekolozka rekla, ze budu potrebovat PGD a doporucila mi IVF. Helios jsem si vybrala podle diskuze, protoze koukam, ze jste tam holky dost spokojene a take hlavne to PGD na pojistonu me laka-usetrim prachy, ktery na zemi fakt nenajdu...a se svou pojistovnou kor ne 😀

jananovacek
1. pro 2011

@ivetka77 Jj, dobry vyber! 😎 Ja jsem s Heliosem maximalne spokojena

mimon31
1. pro 2011

Ahojte, tak musim povedat ze ten pan doktor Texl je ozaj super. Nechcem to tu rozpisovat preco ale osobne si myslim ze nema chybu. A to jeho zmurkanie na moju priatelku ked som sa ho nieco pytal. To zmurka na kazdu tak ? ci ma len taky tik 🙂 Koordinatorka Vranova taktiez jednicka !

teruberi
1. pro 2011

@mimon31 Ty jsi vtipalek 😀 Neboj, na me taky mrkal 😉 Myslim, ze muzes byt naprosto klidny, je to podle me spis takovy jeho zpusob, jak odlehcit pacientum na psychice...nebo jsem to tak alespon brala ja... 🙂 rozhodne jsem nemela pocit, ze by me tim chtel zbalit 😀 No a ze mrkal jen na pritelkyni-prece nebude mrkat na tebe-to by vypadal trochu divne, ne ??? 😀 😀

mimon31
1. pro 2011

@teruberi samozrejme ze si nemyslim ze ju chcel zbalit, len som chel vediet ci ma taky tik 🙂 alebo to robi ako srandicku 🙂

petra878
1. pro 2011

🙂) jee, tak to on asi mrka na vsechny, na me taky mrkal 🙂))

petra878
1. pro 2011

@jananovacek 6? Hmm...dobry skore ;)

teruberi
1. pro 2011

@mimon31 Jsem si take delala legraci 🙂

teruberi
1. pro 2011

@mimon31 Muj chlap z neho byl take nadseny 🙂

teruberi
1. pro 2011

@petra878 A jak se dari Tobe?

mimon31
1. pro 2011

Neviete nahodou, ak chceme PGD musibyt automaticky KET ? Alebo to stihnu tak rychlo vysetrit, ze sa to stiha bez KET?

ivetka77
1. pro 2011

@mimon31 @mimon31 Ahoj, ja to vim, take se o to zajimam, budeme to potrebovat.Maji dve metody, jednou se to da udelat hned,takze se to mrazit nemusi.Druhou metodu ted delaji nove a jen v nekterejch pripadech-a na tohle vysetreni poslaji vzorky do Australie prej, takze proto se to musi zamrazit. Ale holky tady nekde v diskuzich psaly, ze se pry automaticky prvne dela ta prvni metoda a to se stiha bez mrazeni. A kdyz to nepomuze, tak se pak dela ta nova.
Snad jsem to pochopila spravne.
Nevite holky?

cuddle
1. pro 2011

@mimon31 PGD udelaji na embryjkach, ktere jsou vhodne, rano to oznami a pak je ET vetsinou po obede - od 13-15 hodiny, aby se stila vysetrit, pokud je metoda CGH ( testuji vsechno a odesilaji to do Australie ) tak se embryjka mrazi , po vysledcich se pak pripadne provadi az KET

cuddle
1. pro 2011

@ivetka77 my jsme meli ted pri 2IVF to PGD a testovali nam 2 embryjka, ktere sla, 1 bylo vyrazeno hned, druhe vypadalo dobre, ale stejne se nakonec ukazalo jako spatne, kdyz jsem sice nasla //, ale pak potratila
takze pripadne 3ti IVF by uz asi doporuceni bylo na CGH, ale ta obava, ze kdyz poslou vzorky a dostaneme info, ze vsechny jsou spatne, je hrozna......zatim ze vsech pokusu nebylo ani jedno dobre embryjko, bud nedoslo do blastocysty a nebo se ujalo a potratila jsem, takze asi nekde problem pri oplodneni a moje a manzelovi komponenty spolu vytvari neplechu..... ☹

mimon31
2. pro 2011

@cuddle
@ivetka77 ďakujem

ivetka77
2. pro 2011

@cuddle dekuji za informace.Tobe ale jeste zbyva v mrazacku, ne? Vycetla jsem v diskuzi...Tak treba to treti IVF nebude potreba...A kdyby,tak je super, ze Ti na pojistovnu muzou udelat tu novou metodu,mela bys jistotu...Ale stejne verim, ze to vyjde z toho mrazacka 😉 Jako vanocni darecek! 🙂

cuddle
2. pro 2011

@ivetka77 ano je tam jeste jeden kousek, ale neni ani otestovany, byla to jen blastocysta....nehatchovala, tak to neslo otestovat, takze je to opravdu sazka do loterie co se tam skryva......hodne by me vzalo kdyby jsem zase otehotnela a potratila.....cili zase by bylo embryjko spatne.....pripadne 3 IVF odkladame na dobu neurcitou, zatim se o tom nebavime, nyni koncime a dame si pauzu aspon rok a uvidime jak pak dal....

pajafra
2. pro 2011

Ahoj holky, tak máme od neděle druhé Heliosátko (druhou holčičku). Přeji vám všem, aby vás potkalo stejné štěstí jako nás a všem vám držím palce 🙂

hotaska
2. pro 2011

Všechny moc zdravím, dlouho jsem tu nebyla. Měla jsem podezření, že mi koník nepřináší štěstí .... no prostě už magor 😝 ....Dnes jsem zjistila, že pes je zakopán jinde. Jsem 6. den po KET (embryo včetně PGD) ráno na testu krásné čáry a tři hodiny na to krvácení a bolesti v bříšku. Dostala jsem žihadlo, ale nějak to nezabírá. Pomalu se začínám chystat na leden, jen by mě zajímalo co se posra.., nevíš @cuddle? Neříkali ti kde je příčina? .... vím, že jsi to bohužel měla podobně ☹