Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

hotaska
19. říj 2011

@pajafra A myslíš, že časem půjdeš pro třetí mimi?

pajafra
19. říj 2011

@hotaska Třetí už ne, ale zatím je ješt schováváme - pro všechny případy.

hotaska
19. říj 2011

@pajafra a už jste přemýšleli co pak s nimi? Pokud nechceš odpovědět, chápu.

pajafra
19. říj 2011

@hotaska Zatím jsme to neřešili.

flyaway
19. říj 2011

@teruberi Jůůů, gratulujůůůůů!!! 😀

teruberi
19. říj 2011

@hotaska
@flyaway
Holky dekuju, no jeste neni vyhrrano, uvidime, co bude po zitri, to jdu na HCG, bojim bojim,ale ted jsem fakt stastna...vy, co uz to mate za sebou, tak to jiste chapete...a moc vsem preji bruy take dve carky

teruberi
19. říj 2011

Pozitri az pujdu na krev, tak se tam na to PGD zeptam, zajima me to, protoze moje segra to bude muset podstoupit, uz 3 x potratili ve 12 tydnu :( Bylo by super, kdyby to mohlo jit na pojistovnu, usetrili by more penez.

teruberi
19. říj 2011

@pajafra Treba si za par let postesknete po miminku a zajdete si pro ne 🙂

pajafra
19. říj 2011

@teruberi 🙂 Třeba.

pajafra
19. říj 2011

@teruberi Jsem zvědavá,jestli Ti to takhle řeknou - s tím proplácením PGD pojišťovnou. Mně napřed slibovali, že ano - potom se embryoložka divila, že mi to doktor slíbil.........

teruberi
19. říj 2011

@pajafra Uvidím...záleží, kdy to bylo. Údajně se to proplácí teď nově...ve většině center to vůbec nejde na pojšťovnu, tak se na to právě optám,ať máme jistotu...

petra878
20. říj 2011

@teruberi sssssssssssssuuuuuuuuupppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, tak ted drz nohy poradne u sebe jak ja ;) at to nevypadne 😎

hanulka0102
20. říj 2011

@cuddle Celkem jsem se o to zajimala, kdyz jste to tady tak rozebiraly 🙂 mluvila jsem o tom s kamoskou, ktera ted byla u dr. Texla na konzultaci a dostala za ukol se na to poptat 🙂 zatim to snad pry proplaci jen nektere pojistovny, ktere presne nevim, ale urcite je to VZP, kde je vetsina lidi. Pry je k tomu potreba indikace, ale tou je treba i opakovane IVF, zmlkle tehu, vek nebo spatne spermie, pry to nemusi byt nutne spatna genetika ji a jejiho manzela. Jestli je to takhle, tak si myslim, ze je celkem sance, treba spatny spermio ma asi skoro kazdej...aspon podle toho, co se vsude pise

hanulka0102
20. říj 2011

@teruberi http://www.sanatoriumhelios.cz/aktuality maji to i v aktualitach ze 17.3. 😉

cuddle
20. říj 2011

@hanulka0102 ja se o to predtim ani nezajimala, pac pri 1 IVF bylo receno, ze je to vlastne zkusebni pokus a vice jsem se zajimala samo az po potratu - manzel ma horsi spermio, potrat k tomu, jsme u VZP mame nato narok, ale jina centra i kdyz potrati, ma to po IVF tak to chteji zaplatit, kdovi mozna tezi z neznalosti problematiky a nebo nechteji mit papirovani, kdo vi - dle me je to spis o tom co si clovek zjisti na co ma , nema narok a pak to pozaduje a argumentuje s tim, ze to ma od pojistovny potvrzene, ze v jeho pripade je to hrazene a jestli nechteji tak pujdu jinam, kde mi to udelaji, vsak oni vi, kolik z tebe i tak maji penez.....

hanulka0102
20. říj 2011

No ja si myslim, ze moc center tu smlouvu nema, ze by jim pojistovna proplacela PGD. Jestli mate spatne spermio a mas za sebou potrat...to je mi lito :( vsadim gate, ze budete mit ve vasem pripade v Heliosu PGD zaplacene od pojistovny. Vim uz o vic pripadech z Heliosu v posledni dobe, kterym to platila pojistovna, akorat to takhle funguje par mesicu, takze mozna to tak pri vasem prvnim IVF nebylo a mozna si taky mysleli, ze neni duvod. Zase kdyby to bylo jen o spermiogramu, tak by to asi museli delat vsem hned. Myslim, ze se to nedela vsem hned napoprve, nam to taky delali az na zaklade toho, ze jsem byla 2x tehotna, ale dal to nepokracovalo

jananovacek
20. říj 2011

Ahoj holky, jsem tady nová, tak se teprve rozkoukávám, ale lituju toho, že jsem tuhle diskuzi neobjevila dřív :( Teď se chystáme na naše druhé IVF. Dneska jsme byli u pana primáře Texla v ambulanci a chtěla jsem se mrknout, jestli jsou tady z něj taky tak všichni hotoví jako já 🙂 je to fakt borec 😎 Všechno jsme probrali a nechali si udělat v Heliosu nový spermiogram. Ten z Uniky byl hotový za 20 minut, tady na výsledky budeme čekat 10 dní, ale jak jsem se dívala na stránky Heliosu, měly by ty hodnoty být porovnatelné s nějakými světovými normami, tak aspoň budeme vědět, jak to opravdu je. Když jste tady mluvily o těch pojišťovnách, my máme teď druhý IVF cyklus a pan primář říkal, že by se mělo udělat PGD a že to pojišťovna zaplatí, takže nás to nebude nic stát.
Vy chodíte všechny do Heliosu? Jste tam spokojené?

cuddle
21. říj 2011

@jananovacek ahoj, vitej zde
ja chodila na Obilnak z tama jsem utekla do Heliosu - no ptala jsem se po znamych a 2 kamosky tam chodily a otehotnely po IVF tak to bylo doporuceni samo o sobe. Manzel byl rad, ze jsme vymenili to nemocnicni prostredi za neco utulnejsiho, i pristup pana doktora byl o necem jinem, snazil se nam vysvetlit a konecne jsme tomu i rozumneli....jinak spermiogram z Obilnaku a vysledky z Heliosu byly uplne jine, na Obilnaku asi nato koukli a rozhodli se podle voka co tam napisou - nebo to zamenili, v Heliosu ty vysledky byly teda pecliveji a dele zkoumany a hlavne mnohem horsi zaver, ale zase s infem, ze se s tim porad da pracovat...
jinak ja byla na 1IVF v Heliosu, ISCI, PK - 2 blastocysty, 1 na ET ( negativni ) 1 na KET ( pozitivni ) , ale v 6tt samovolny potrat, takze ted jedeme zase odznova, snad do 14 dnu zacnu stimulovat na nase 2 ivf

cuddle
21. říj 2011

@hanulka0102 ja se nato ptala uz pri konzultaci po potratu a doktor Texl hned rikal, ze nato mam narok a ze to budeme mit od pojistovny, taky nam nechali udelat obema klasicke geneticke testy a pak budou tedy zkoumat ty embryjka, jeste nevim jestli treba nejde udelat PISCI nejak na pojistovnu, meli jsme ICSI kvuli spatne morfologii - premyslim, jestli by u toho PISCI nebyla vetsi sance, ze vyberou ty spravne bojovnicky....jeste se nato poptam

cuddle
21. říj 2011

@teruberi cekam dneska krasny hodnoty HCG 🙂

hanka1011
21. říj 2011

Ahoj holky!

hanka1011
21. říj 2011

@jananovacek Ahoj, vítej mezi námi! My jsme byli v Heliosu vždy moc spokojeni. S přístupem, s profesionalitou , s cenami, prostě se vším.Navíc nám to tam ještě úspěšně zakončili, ak co víc si přát. A po zkušenosti s jinými CARy bych vážně neměnila... 😉 Snad Ti Helios také přinese štěstí!

hanka1011
21. říj 2011

@teruberi Teruberi super!Moc gratuluji! A připojuji se k čudli s čekáním 🙂

hanka1011
21. říj 2011

@cuddle Čudli, já myslím, že PICSI na pojišťovnu bohužel nejde...

teruberi
21. říj 2011

Ahoj holky🙂 tak hlasim HCG 280 ....uf, je to dobry 🙂

teruberi
21. říj 2011

@hanka1011
@cuddle
Holky je to tak, to vim jiste, PICSI na pojistovnu nejde, ale to v zadnem CARu

teruberi
21. říj 2011

@jananovacek Ahoj, hlasim se take ke spokojenym a ted uz i tehotnym Heliosackam 😉

teruberi
21. říj 2011

@flyaway Nemas ty mit dneska transfer?Rano jsem i na Tebe vzpomela ... drzim pesti

cuddle
21. říj 2011

@hanka1011
@teruberi hmmmm tak se poptam jestli to nestoji za uvazeni si v nasem pripade priplatit, uvidime co reknou

flyaway
21. říj 2011

@teruberi Jojo, už od půl jedenácté jsem těhule 😀 - sice si na potvrzení počkám ještě cca 10-12 dní, ale to už je jen formalita... 😎
A Tobě obrovitánská gratulace ke krásným hodnotám HCG!!! 😉