Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

brunetka_a
6. kvě 2014

@kejtblue ano. já myslím, že ke konci května, tak jak jsem ti psala dřív ... ale budeš mít přede mnou náskok, budu z tebe čerpat info 😎 😀

kejtblue
6. kvě 2014

@brunetka_a Myslim ze zas tak velkej naskok mit nebudu. Tu Proveru mam zacit brat 16.den cyklu, takze 22.5.
Budeme na tom podobne rekla bych!

danielahe
6. kvě 2014

@kejtblue ja taky u kazdeho ivf stresovala 😉 , neboj urcite to vsechno klapne 😉

terezi79
7. kvě 2014

@kejtblue Ahoj,to je škoda, že to přirozeně nevyšlo, ale tak teď už teda konečně bude nějaká akce a mimčo na sebe určitě nenechá dlouho čekat 😉 Jsi v dobrých rukách 😉

terezi79
7. kvě 2014

@danielahe Máš to doma teda veselé :D Mě asi budou stait dva prcci a kdo ví, možná i ten jeden, že, docela mám z mateřství respekt, máš můj obdiv 😵 😵

danielahe
7. kvě 2014

@terezi79 dekuji, ja deti muzu, ale takhle rychle po sobe jsem to teda neplanovala 😅

kejtblue
7. kvě 2014

Holky zkuseny, jeste takovej dotaz. Kdyz uz je po transferu a cekate nez je cas na testovani, to uz ste pak na to samy? Jakoze, napr. kdyz zacnete spinit nebo krvacet tak se to bere jako ze to nevyslo a prichazi menstruace, a nebo chodite na prohlidky i po transferu, a hlidaji si Vas?

jawuna
7. kvě 2014

@kejtblue Koordinátorky jsou 24 hodin na telefonu, kdyby se ti něco nezdálo. Ale do té doby než si uděláš test, tak nikdo nic nezjistí, protože to ani nejde. Třeba jsou holky co krvácí a jsou těhu normálně a někdo zas má všechny možné příznaky a těhu není. Já jsem byla na krvi, potvrdili mi těhu, pak jsem byla na první kontrole na ultrazvuku, všechno dobrý a pak jsem asi za dva dny začala krvácet. samozřejmě jsem začala panikařit a volala jsem do Heliosu a koordinátorka mi řekla ať hned přijedu (podotýkám, že byla neděle). Dr. Šula byl hrozně milý, udělal mi znova ultrazvuk a bylo to ok, vzali mi i krev na hcg znova, píchli mi injekci a zvýšili dávku léků a pak to ustalo. Takže sice je to čekání jenom na tobě, ale když se něco děje, tak jsou na telefonu nebo si tě zavolají na kontrolu, neboj ;)

terezi79
7. kvě 2014

@kejtblue Ahoj, jak říká Jawuna, kdyby něco, prostě zavoláš, holky tu často píšou, že jim po telefonu zvýšili dávku léků a ono se to zastavilo, nebo že si je tam pozvali na kontrolu,takže se není čeho bátHlavní je nestresovat předem 😉 😎

jawuna
11. kvě 2014

Čau holky, všechny spíte? ;)

terezi79
11. kvě 2014

Co jineho taky delat v tomhle pocasi, ze? 😀 Navic, my jsme tu skoro samy tehule nebo maminy a oboji taaak zmaha 😔 😉

jawuna
11. kvě 2014

@terezi79 celé odpoledne jsme se prováleli 🙂

pavli79
12. kvě 2014

Cau holky budouci maminy, ja teda fakt utahana jsem! Včera jsem prospala pul dne.. bylo tak hnusne, chtěla jsem si cist i koukat na nejaky film, ale neslo to.. Manzel ma myslim ze me radost, si me uzije 🙂 No aspoň ma klid.
A když zrovna nespim nebo nepracuju, tak přiznávám ze me zacinaji totalne chytat ty materske pudy, nemuzu se toho prcka dočkat a vybiram pro neho pate přes devate od dudliku po chůvičky... furt nekde něco ctu, chcu samozrejme to nejlepší 😀 reknete ze jste na tom podobne 😀

A holky co vas ceka IVF.. moc drzim palce, v Heliosu jste v dobrych rukách, tak verim, ze to vyjde!!!

terezi79
12. kvě 2014

@pavli79 Muzu Ti rict, ze jsem na tom uplne stejne, vcera me chytla nejaka manie a presto, ze jsem spoustu veci dostala od pribuznych a kamaradek, tak jsem naobjednala strasne moc oblecku 😀
Jinak naprosty souhlas co se tyce Heliosu!

kejtblue
14. kvě 2014

@jawuna @terezi79 Holky diky za info! Jsem tak nejak klidnejsi cim vic toho vim..jsem ten typ cloveka co se musi na vsechno dopredu psychicky pripravit, vedet kazdej krok, pak se muzu jakz takz uvolnit 😀
Ale uz se mi to krati no, za tyden zacinam brat Proveru, a pak nejakej ten Decypthenal nebo jak se to jmenuje..
Holky z Heliosu, mely ste vsechny dlouhy protokol?
P.S - Strasne se tesim az tu budu jednou psat jak vybiram po obchodech oblecky a dudliky, to musi byt krasny pocit! 🙂

jawuna
14. kvě 2014

@kejtblue Já jsem měla krátký, ale vybírají to podle výsledků vyšetření.
Neboj, taky se dočkáš 😉

pt1981
14. kvě 2014

Ahoj holky, já teda musím napsat negativní komentář. V Heliosu jsme byli na spermiu a tvrdili nám, jak velká je šance otěhotnět, i když výsledky nejsou úplně ideální. Já jsem měla výsledky naprosto v pořádku, ale mudr pořád tvrdil, že to není možný, že se to bude testovat vícekrát. Částku nám spočetli 25-30tis. Z mudr Texla jsem neměla dobrý pocit. Přišel mi jako frajírek, co sám sebe rád poslouchá. Samozřejmě vím, že je to kapacita a že v Heliosu spoustě maminek pomohli. Nechci hanit, jen píši svou osobní zkušenost. Zavolala jsem do jiného CAR. Podle výsledků z Hel. řekli, že šance přirozeného početí je, ale jen 4-7%. Objednali nás na IUI. Těsně před ním se manželovi opět odebrali vzorek a při něm nám odhalili velkou "chybu" ve spermiích, o které nám v Hel. neřekli. A tím šance na přir. otěhotnění klesla na 1%.... Ještě nás i od IUI odrazovali, že bude neúspěšné. Ale já jsem tam přesto jít chtěla, nedopadlo to... Po měsíci IVF a máme štěstí, čekáme miminko.... A co se ceny týče, stálo nás to celé 23tisíc, tedy míň, než počítali v Heliosu.... Všem vám moc přeju, at to vyjde!

jawuna
14. kvě 2014

@pt1981 Každý asi máme jiné vnímání, doktor Texl teda frajírek podle mě není ani náhodou, naopak, s tak milým a normálním doktorem, který si na nic nehraje, jsem se ještě nepotkala, ale jak říkám, každý máme asi jiné vnímání.
Můžu se zeptat jakou velkou chybu vám ve spermiích našli?

pt1981
14. kvě 2014

@jawuna to víš, že jo, proto je doktorů tolik, aby si každý vybral. Já jsem v tom novém CAR zas hleděla, jak se všichni usmívali, oslovovali nás příjmením... V Heliosu jsem měla víc pocit "kusu" masa... Doufám, že to vysvětlím trochu pochopitelně... Spermie se v celým tom ejakulátu jakoby cuckují do takových místeček a odmítají v něm normálně běhat nebo plavat nebo jak to mám napsat. Navíc mají skoro všechny deformovanou hlavičku, není šišatá, ale kulatá. Jakmile by spermoška k vajíčku dorazila, nedokáže se do něj zavrtat... Snad jsem to napsala srozumitelně...

jawuna
14. kvě 2014

@pt1981 Hm, já mám zkušenost úplně opačnou. Strávila jsem tam tolik času povídáním s Texlem, embryoložkama i genetičkama, že jsem úplně čučela jak ochotně a dlouho se mi věnovali. Ale důvěra je to nejdůležitější a hlavní je, že jsi našla jiné centrum, které ti vyhovovalo a hlavně že to vyšlo 😉
Nám dělali v Heliosu i vyšetření, které jsem v jiných centrech nenašla a vyšetření bylo hodně důkladné. A v Heliosu ti to IUI doporučili?

pt1981
14. kvě 2014

Ne, IUI nám tam nedoporučili, to máš pravdu, rovnou IVF.
Přesně, jak píšeš. Co člověk, to jiný názor, však jsem hned říkala, že nechci hanit, že jen píšu svůj osobní názor a zkušenost...
Moc ti přeju aby se brzo zadařilo 🙂

jawuna
14. kvě 2014

@pt1981 Nám se už zadařilo 🙂

pt1981
14. kvě 2014

jééé, tak to ti přeju ze srdce 🙂. Hlavně, aby bylo vše v pořádku a miminko zdárně na světě 🙂

jawuna
14. kvě 2014

@pt1981 Děkuji 😵 dělá nám velkou radost. Asi brzo půjdeme na KETík pro sestřičku

renda12
14. kvě 2014

@pt1981 ahoj můžu se zeptat jaký car momentálně navštěvuješ???

renda12
14. kvě 2014

@kejtblue ahoj můžu se zeptat ty jsi byla na ivf a kolik tě stál a co jsi vše měla v tom zahrnuto???

pt1981
14. kvě 2014

@renda12 ahoj, já už nenavštěvuju, hlídali si mě první tři měsíce a potom už jsem přešla ke své gynekoložce. Ale chodila jsem do Reprofitu v Brně. Nechci ho protlačovat, jen s ním mám prostě super zkušenost....

terezi79
14. kvě 2014

@pt1981 Ahoj, ja teda take se musi pana doktora Texla zastat-nejlidstejsi doktor, jakeho jsem kdy mela. Takze za me palec nahoru. No a co se tyce vysetreni spermii,tak me prave prijde, ze delaji hodne podrobne.Nam napriklad odhalili,ze mame fragmentovanou DNA s spatny tvar spermii-v minulem CAR o tomto take ani zminka...Tak kolik moje zkusenost, jinak uz jsem take tehulka🙂Vlastne uz ani nevim, jestli je tu nekdo, kdo jeste neni :D A tak drzim pesti, at vam vas pokus vyjde 😵

pt1981
14. kvě 2014

@terezi79 děkuju, já už si taky v klídku těhotním 🙂. Znovu se zopakuju: byl to jen můj názor, věřím, že spoustě maminek pomohl a je jim sympatický. Nikoho nechci přesvědčovat k opaku, každá máme svoji hlavu 🙂

mirush79
14. kvě 2014

@pt1981 ahoj 🙂 ja to tu tak obcas ako spokojna pacientka citam, co je nove, tak sa s dovolenim pripojim 🙂 ono je fakt, ze je to asi skusenost od skusenosti a ja mam prave tiez uplne opacnu ako ty. nam v Heliose zistili chybu u spermii, ktoru v predoslom centre ani nevysetrovali. takze ma len trochu prekvapilo, ze sa ti stal opak... a tvoj pocit z pana primara ma prekvapil viac 😀 na mna posobil velmi prijemne, az upokojujuco 🙂 ale ono je to mozno aj o tom, kto s cim porovnava. ja som mala predtym velmi zlu skusenost a v predoslom centre ma sklamalo jednak to vysetrovanie priciny a neosobny, az uradnicky pristup...
kazdopadne, hlavne, ze sme spokojne a bude nam tehotenstvo prebiehat bez problemov, nech uz nemame ziadne negativne skusenosti, no nie? 😉