Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
12. črc 2012

@pepitas nee, nevzdávej to!!! 😉 😉 😉 moc na tebe myslím a držím pěstičky. naděje umírá poslední a určitě to ještě není ztrcený...

pepitas
12. črc 2012

@veverka.terka Myslím, že u mě už žádná šance není... Krvácím hodně a to i po agolutinu a už ze mě jdou kousky krve... Já prostě nebudu mít nikdy štěstí. ☹

veverka.terka
12. črc 2012

@pepitas achjo, vůbec nevím, co na to napsat povzbuzujícího 😢 je mi to moc líto....

jananovacek
12. črc 2012

Ja jsem teda v Heliosu nikdy problem nemela. Mela jsem ted nedavno na ultrazvuku takovou mladickou pani doktorku, ale byla strasne mila a vsechno mi ukazala a vysvetlila, takze no problem 😎

onno
12. črc 2012

@veverka.terka Ahoj jo dostala vše je v pořádku.

ivetka77
12. črc 2012

@pepitas Ahoj,hlavne nevzdavat....fakt krvacelo hodne holek a nemuselo to znametan nic spatnyho...hlavne bud v klidu snaz se zabyvat necim prijemnym...

ivetka77
12. črc 2012

No popravde ja mam srdicko taky potvrzene od nejake malde doktorky, protoze tehda tam Texl nebyl....a vse bylo vzdy v poradku, nemuzu si na nic stezovat... 😉

flyaway
12. črc 2012

@werinka1 Čau Weru, tak koukám, že se Ti to pomalu blíží 🙂 . Jak se daří, užíváte si poslední bezdětné léto 😉 ?

veverka.terka
13. črc 2012

@onno tak to je dobře, takže za čas si půjdete pro mrazáčka jo? 🙂

pepitas
13. črc 2012

Ahoj holky, ještě jsem se chtěla zeptat, jestli se vám některé po tom utroši motala hlava? Já si připadám, jak sfetovaná.. 😒

veverka.terka
13. črc 2012

@pepitas ahojky, jj, pokud ho polykáš, tak je to určitě z toho, polykala sem ho tak týden a taky sem byla úplně "sjetá". a jak je, je to lepší? 🙂

pepitas
13. črc 2012

@veverka.terka Ano, polykám třikrát denně. Je to šílené, fakt su úplně sjetá. Teď chci jet za kamoškou, abych přišla na jiné myšlenky, ale nevím, jak tu cestu autem zvládnu. Břicho už mě moc nebolí, ale krvácím pořád

veverka.terka
13. črc 2012

@pepitas to zvládneš, určitě jeď, ať se trochu rozptýlíš 😉 já sem ho vždycky polykala aspoň 2 hodky před tím, než sem věděla, že někam pojedu, protože to mi přišlo, že pak už nebylo tak hrozný. dávej na sebe pozor a jeď opatrně 🙂

werinka1
13. črc 2012

@flyaway Ahojky, děkuju že sis vzpomněla. Popravdě, moc se nám to asi neblíží, spíš zase vzdaluje. Dr.Texl mi na základě výsledků oznámil, že mám nejspíš celiakii. Takže nejdřív aspoň 3 měsíce dietka a pak bychom to asi mohli zkusit. Měla jsem si zavolat imunoložce tady u nás, jenže ta má celé prázdniny volno. Zaběhla jsem k jiné náhodně vybrané a bylo mi řečeno to samé co u dr. Texla. Nejdříve dietka a pak dle hodnot uvidíme. Dietu držím 3 týdny a povim ti, je to boj. Něco už jsem i schodila, protože ten zatracenej lepek je snad všude! 😒 Rozhodla jsem se, že si na konci prázdnin necham nabrat krev (po 2 měsících diety) a pokud se hodnoty budou blížit normálu, začnu se stimulací takže by mi to mohlo vycházet na začátek října s transferem. Já už prostě nechci zase dál čekat 😠 No ale proč to všechno. Prý neléčená celiakie způsobuje nemožnost otěhotnět a potrácení. No můžu já mít něco normálně??? ☹ Je mi jasný, že to nemůžu uspěchat, ale pokud by ta krev vyšla jakž takž asi bych se do toho fakt chtěla vrhnout. Vždyť je to už zas rok co se nám to povedlo-nepovedlo a NIC se neděje 😒 Jak se daří tobě?? Máš to za pár kočko viď 😵

flyaway
13. črc 2012

@werinka1 Ajaj, tos mě teda nepotěšila ☹ . Já se těšila, jak já v září budu těhu končit a Ty začínat a ono se to takhle komplikuje a protahuje ☹ . Je to naprd, ale tak alespoň víš, v čem byl asi ten problém a konečně se to začne řešit 😉 . A až budeš mít to mimčo u sebe, tak už na nějakých pár měsících nesejde 😵 . Akorát mě překvapuje, že se na to přišlo až teď, neměla jsi problémy, nezjistilo to při testech v tom prvním CARu? Měla jsem dojem, že toto je součástí standardního vyšetření, ale možná, že ne všude 😒 .
Jinak díky za optání, nám se daří v rámci možností dobře, akorát ta vedra teda byla vcelku náročná, ale to už je naštěstí za námi 🙂 . Sem tam už se ozývají poslíčci, tak už se pěkně pomalinku polehounku chystáme na velké finále. Jsem rh negativní, takže přenášení naštěstí nehrozí - tajně ale doufám, že se berunka rozhodne přijít na svět už cca v půlce srpna 😵 .
Weru, přeju Ti, ať to rychle uteče a na podzim už si tu můžu přečíst pozitivní zprávičky!!! 😉

jananovacek
13. črc 2012

@flyaway Toto letííí, ty už máš mimčo skoro doma 😉

flyaway
13. črc 2012

@jananovacek No, skoro jo 😀
Je fakt, že to uteklo neskutečně rychle - ten počátek se táhnul nejvíc a předpokládám, že poslední měsíc před TP bude taky nekonečný, ale celkově mi přijde, že to byl neskutečnej fofr 🤐
Už se nemůžu dočkat toho výsledného produktu! 😀 😀 😀

ivetka77
13. črc 2012

@werinka1 ahoj werinko, Ty mas teda nekonecny trapeni...ale s celiakii to opravdu neuspechej.Je zvlastni, ze ti na to prisli az tady...Ty uz jsi se prece s neplopdnosti lecila jinde,ne?J amyslim, ze v Heliosu vi o cem mluvi a pokud by toto mohl byt ten problem, tak to opravdu vydrz tak, jak Ti rikaji a uvidis, ze se uz na Tebe konecne usmeje stesti!!!

ivetka77
13. črc 2012

@flyaway Tak to uz je skoro za mesic! to Ti opravdu zavidim, ja to mam jeste za relativne dlouho! Ale zase jeste nemam vse pripravene, tak se mi to docela hodi 😅

flyaway
13. črc 2012

@ivetka77 No my už pomalu finalizujeme, ještě vše smontovat, vyprat, vyžehlit, sbalit tašku a hurá do porodky
😀 . To mi tak akorát vyjde... 😎
A jak na tom jste s přípravami vy? Už máš ve skříni taky tuny miminkovských věciček a budoucí taťka šílí? 😀

danielahe
13. črc 2012

@flyaway ahoj, omluva, ze jsem vpadla do rozhovoru 🙂 ...ten posledni mesic pred porodem se opravdu tahne a tesis se az produkt bude u tebe v naruci 😀
@ivetka77 no sice je to jeste dlouho, ale ani nemrknes a za chvili tu je zari, rijen a muzem rodit 😀
@pepitas taky jsem to mela, hlava se mi motala a chtelo se mi furt spat, jeste to vydrz 😉

flyaway
14. črc 2012

@danielahe Jakápak omluva? 😉
Já k vám teď už opravdu spíš jen nakukuju, protože sama mám "splněno", ale ráda sleduju ty vaše příběhy - samozřejmě nejraději mám ty se šťastným koncem 😵

danielahe
14. črc 2012

@flyaway stastny konec bude, az toho sveho obrika vyprdnu, uz ted se desim, jak bude velkej, ut ted ma vic nez by mel mit 😀 , predstava 4kg ditete mi nedela dobre 😀 😀 😀 . Je fakt, ze ty uz to mas za chvilicku 😉 , tak at se mate s mimouskem dobre 🙂 a vsechno zvladnete 🙂 ...kam mas v planu jit rodit?

flyaway
14. črc 2012

@danielahe Pokud nebudou komplikace, které by znamenaly plánovaného císaře, tak ve Vyškově - je to malá okresní porodka, tak tam na mě budou mít čas a nebude to jak na běžícím páse 🙂 .
A té váhy mimča se neboj - důležitý je, aby mělo hlavně malou hlavičku 😀

danielahe
14. črc 2012

@flyaway no v to taky dofam, ze nebude obr, jirula mel 3800, ale mel takovou sisatku, takze to slo 😀 , uvidime co bracha 🙂 ...ja taky uvazovala, ze pujdu rodit nekam mimo brno,ale kamaradova bejvalka dela na obinaku na detskem, tak pujdu rodit tam 🙂 , snad to bude dobra volba 🙂 ...muzu se zeptat, kolik mas oblecku? Ja jich mam zatim par, ale mam pocit, ze kdyz toho budu kupovat vic a vic, ze to neunosime 😕

werinka1
14. črc 2012

@ivetka77
@flyaway Děkuju za podporu. Když já už nechci čekat! Už mě to hrozně ubýjí. Ze všech stran jenom samý těhule a všichni už pomalu rodí a já jenom čekam a čekam a čekam ☹ Je pravda, že když nás po potratu posílali na imunologii v Plzni, tak mi vyšly hodnoty na celiakii mírně zvýšené. Ale dr. se jen zeptala jestli nemam průjmy a když jsem řekla, že ne, víc to neřešila. Tady v Brně se mi zdá že dělali o něco důkladnější (byly tam nějaký ještě další ukazatele) a dle Texla jsou tyhle výsledky vcelku jasně naznačující na celiakii. Bohužel jedinou jistotu lze získat až odebráním kousku toho tenského střeva. Zatím se do toho nepohrnu a držím poctivě dietu (schodila jsem alespoň 3 kila a to taky neni od věci, nebyla jsem nikdy žádná vychrtlice, tudíž si myslim, že pár kilčo dolů bude jenom k dobru) a uvidíme co napoví další krevní testy. Upínam se k tomu, že v září se snad začne aspoň něco dít. Jinak už nevim 😢

pepitas
14. črc 2012

@werinka1 Moc dobře vím, jak ti teď je, když se to pořád jen oddaluje... Taky jsem čekala na zázrak, ale ten se asi v našem případě už nestane. Celiaii mám od narození, tak kdybys chtěla třeba poradit s jídlem, klidně písni. Je fakt, že ty výsledky z krve nejsou úplně přesné. Nejpřesnější je právě odebrání toho vzorku, ale popravdě už bych na to nešla... A ty nemáš žádné problémy, zvracení, průjem, ospalost atd. ??

pepitas
14. črc 2012

@veverka.terka Tak cestu jsem v pohodě zvládla... Máš pravdu, že po těch dvoch hodinách už je to lepší a hlava se tak nemotá... Už aby byl konec tohoto mého trápení. Krvácím pořád i přes ten utroš a agolutin. V pondělí zkusím udělat test (bude to 8. den) a tím to pro mě bude ukončené. Ty sis dělala kolikátý den testík?

veverka.terka
14. črc 2012

@pepitas tak to je fajn a určitě ti bylo u kamarádky fajn a přišlas na jiný myšlenky žejo? 😉 tolik mě to mrzí, včera před spaním sem nad tebou přemýšlela a celkově, jak je všechno tohle nespravedlivý, někdo se může snažit sebevíc a nejde to a někdo má mimčo a ani o tom pomalu neví a netouží po něm 😠 ☹ já sem testovala už 6.den, byla sem moc nedočkavá, ale nic tam nebylo 😎 ale ten 8. den už čárečka slabá vidět byla....moc držím pěsti, ještě se nevzdávej!!!myslím na tebe!!!

pepitas
14. črc 2012

@veverka.terka Jj, u kamošky to bylo fajn a přišla jsem na jiné myšlenky. Akorát mě trošku mrzelo, že ona ani druhé neplánovala a má ho. Má tříletou holčičku a 13-i měsíční holčičku. Jim to samozřejmě přeju, protože se o holky starají a jsou fajn. Ale nikdy asi nepochopím matky, které dokáží dítě odložit a nebo dokonce zabít. Celý můj život je hrozně nespravedlivý. Už jsme vyzkoušeli opravdu všechny varianty a nic. Já si teda počkám na ten osmý den. Nemůžu snad ani říct, že su nedočkavá, ale spíš už chci konečně vědět, že už je konec a začít se s tím definitivně smiřovat. Moc děkuji za podporu...