Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

pepitas
21. dub 2012

@jananovacek Děkuji, to jsi mně potěšila. I když je to teprve jen začátek... U nás to vždycky bylo špatné po tom třetím dnu, tak uvidíme. Zatím su docela klidná, ale vím, že ta nervozita zase přijde. ☹

pepitas
21. dub 2012

@veverka.terka Ani mně nemluv. Doktor na pohotovosti byl fakt divný. Já mu říkám, že su alergická na penicilín a on mně předepsal čistý penicilín. Chtěl asi vyzkoušet co snesu. Šla jsem si vyzvednout léky do lékárny a zeptala se, jak to teda je a paní mně řekla, že mně ty léky nevydá, když su na nich alergická. Zavolala na pohotovost, ať mně napíšou jiné antibiotika a já se tam musela vrátit. Ale jelikož jsem měla horečku, tak jsem tam poslala jen manžela. Nechápu, za co vlastně platíme těch 90 kč za pohotovost, když tam sedí takový člověk. Mám zánět průdušek. Antibiotika mám na 5 dní, tak snad to pomůže a do čtvrtka budu v pohodě.

ivetka77
21. dub 2012

@pepitas Ahoj, tak to je krasny vysledek 12 ze 13!Jen tak dal! Gratuluji...No a ty pohotovosti,to je fakt katastrofa...casto tam za sebe zastupuji doktori,kteri ani nejsou specializovani na problem, ktery Ti resi...ale takova zakladni vec jako alergie na leky-na toho museli delat konkurz asi hodne, hodne dlouho...ale dulezity je se ted pekne vylecit,abys byla fit,az si pujdes pro prcka 😉

ivetka77
21. dub 2012

@adriana1010 Adri taky me misto preleceni napadlo nejak posilit imunitni system.Zkus nejake vitamin a nebo jak rika Janca ten wobenzym

veverka.terka
22. dub 2012

@pepitas ahojky, teda, to je docela síla, co píšeš...ale až tak moc se nedivím, mám vlastní špatnou zkušenost s pohotovostí taky. nejsou tam zrovna "odborníci" a taky extra ochotní doktoři. já sem jela na pohotovost se slepákem, málem mi prdnul a oni mi na poho řekli, že mám cystu na vaječníku 😒 , fakt skvělý, pak sem šla sama na chir.poho a tam řekli, že valím okamžitě na sál,že je to slepák...je to hnus, jak tam na pohotovostech léčí, kašlou na to. hlavně ale, že aspoň v té lékárně byla lékárnice soudná a dopadlo to dobře. teď už jenom, aby to pořádně zabralo a bylas fit. tak hezky odpočívej, teplíčko, klid, čajíček a pak šup zdravá pro mimouška 😉 hezky se kurýruj 😉

pepitas
22. dub 2012

@ivetka77 Ahojky, jen aby to tak pokračovalo. Začátek byl vždycky pěkný a pak se to nějak zvrtlo a embryjka to vzdaly. Ale tentokrát jsme proto myslím udělali maximum, tak to vyjít musí. Toho doktora z pohotovosti znám, dělá posudkového lékaře na důchodovém. Už jednou jsem u něj byla na pohotovosti a tenkrát mně opuchla půlka obličeje, rty jsem měla jak kačer donald a on mně řekl, že však Vám to sluší. Kdyby mně tenkrát nebylo tak zle, tak jsem ho poslala někam. Včera měl taky narážky na moje prsa. Nechápu, jak si to vlastně může vůbec dovolit. Ale kašlu na to, hlavně aby to konečně zabralo.

pepitas
22. dub 2012

@veverka.terka Ahojky, tak vidím, že taky nemáš dobré zkušenosti s pohotovostí. Jsou tam opradu "odborníci". Akorát nevím, za co teda chcou ty peníze. Mně to právě nedalo a radši jsem se té lékárnice ještě zeptala. Jj, dnes ještě budu odpočívat, ale zítra už musím do práce... ☹ Vedoucí je moje kamarádka, ale co se týče práce, tak ju vůbec nic nazajímá. Mám takový pocit, že se zajímá jenom o sebe.

veverka.terka
22. dub 2012

@pepitas njn, to víš, oni by brali jenom prachy, ale za nicnedělání! ježda, já sem myslela, že zůstaneš doma na PN nebo si vezmeš dovolenou...to není zrovna ideální stav se zánětem průdušek a s ATB jít do práce ☹ tak se snaž aspoň moc nenamáhat, ať ses do transferu opravdu fit! 😉

pepitas
22. dub 2012

@veverka.terka Já vím, že to není moc dobré jít do práce, ale nemůžu si dovolit marodit. Navíc ještě jedna kolegyně je nemocná, tak je nás málo. A ta moje "kamarádka" vedoucí byla pěkně naštvaná a to jsem jí jen řekla, že jsem byla včera na pohotovosti. Ona teda samozřejmě ani netuší, že jsem byla na IVF. A je to ten poslední člověk, kterému bych to řekla. Jak jsem psala, ju zajímá jen ona a její problémy a jak se cítím třeba já, to je jí úplně jedno. Hodně se změnila, co mně dělá vedoucí. Nj, musím vydržet. Vím, že to taky nemáš jednoduché v práci. Je to o lidech. S někým se prostě nedá vyjít..

danielahe
22. dub 2012

@ivetka77 jojo zatim vse vporadku, ve ctvrtek jdu na sceening tak jsem zvedava na utz, bylo mi receno, ze si mam vzit sebou partnera, tak doufam, ze bude 3D utz 🙂

danielahe
22. dub 2012

@pepitas ahoj, ja do 3. dne mela vsechen pocet a to 10, pak se zacly nektera embryjka zpomalovat ve vyvoji a do 6. dne mi vydrzely 4 a to jedno bylo pomalejsi, takze 3 sli na PGD a to mrnave bylo rezerva, kdyby mi pres PGD zadne neproslo. 🙂

danielahe
22. dub 2012

@pepitas taky to znam...kdyz je blbec ve vedeni, tak je to strasne..je neuveritelne, jak se lide s funkci meni a maji pocit, ze bez nich to tam nebude fungovat...kdybys nebyla po OPU a necekala na transfer, tak si do prace jdi, ale pokud cekas na embryjko, tak by sis mela opravdu odpocinut a nepretezovaz se....at si ta tvoje vedouci naprdi, kdyz ji tam budes chrchlat na cele kolo, tak asi nadsena nebude.....dej se brzo doporadku 😉

veverka.terka
22. dub 2012

@pepitas přesně, jak píše Danielka. kdybys byla jenom "normálně" nemocná, tak to až tak neva, ale kvůli mimouškovi by to fakt chtělo klid, já bych se na tu práci vyprdla, mimčo je důležitější...i já v práci mám dost dusno, ale úplně sem se na to vykašlala, odpoutala sem od práce a hotovo. no, uvidíš, tak se aspoň snaž v práci šetřit, ať nejseš moc zadýchyná a nikde neprochladni, drž se!
@danielahe ahojky, jéé, ty se máš, zase uvidíš mimouška, to je krásný 🙂 🙂 🙂

danielahe
23. dub 2012

@veverka.terka no taky uz se nemuzu dockat 🙂 a co ty a tvoje odpocivanicko doma, doufam, ze si ho pekne uzivas a jsi pekne v klidecku 😎

veverka.terka
23. dub 2012

@danielahe ahojky, no, to si myslím, taky bych se moc těšila 😉
co já?! jj, sem docela v klidu, už sem i dostala měsíčky, takže mám termín na UTZ před KETem, dostala sem je kupodivu skoro o týden dřív,tak je to fajn 🙂 ale už přes týden mě trápí bolest ruky,zápěstí, měla sem s tím problémy minulej rok, nosila sem dlouho ortézu, léky, obstřik, mám posunutej zápěstní kloub a zase to bolí a léky, co sem na to brala mám sice ještě doma, ale bylo mi po nich blbě od žaludku, takže teďka je rozhodně brát nechcu a k doktorovi mě objednali až na 6.6. ☹ no, ale není to nic, s čím by se nedalo fungovat, tak ruku aspoň mažu a nosím ortézu....vůbec nic těžkýho sem nezvedala, žádnej extrémné pohyb a stejně se to zase vrátilo ☹ ale co už, hlavně, aby se povedlo miminko a pak budu řešit ruku 😉a ty se máš jinak jak, máš už zase doma "malou školku"? 😀

danielahe
23. dub 2012

@veverka.terka zatim nemam, skolka bude az zitra 😀 . jejda, tak aby se ta ruka trochu uklidnila 🙂 . tak to je super, ze uz mas termin na utz, vidis, ze to krasne utika 🙂

pepitas
23. dub 2012

Ahojte holky, tak dnes jsem volala, jak na tom jsou embryjka a moc chytrá z toho nejsu. Mám z toho smíšené pocity. Embryoložka mně řekla, že pokračují s kultivací se všema 12-i embryjama, ale že některé jsou opožděné (tří nebo čtyřbuněčné) a některé jsou zase moc dopředu. Ani nevím, co si o tom mám myslet. Su z toho úplně hotová... Mám hrozný strach, že to zase nevyjde... V předchozích IVF mně vždycky řekli přesný počet a kolik mají buněk a teď nic... Proto su z toho tak špatná.

pepitas
23. dub 2012

@danielahe Mám teď pauzu, tak su doma, ale za hodinku jdu zase zpátky do práce. Od rána jim tam chrchlu, tak už usoudily, že bych měla zůstat doma. Byla jsem rozhodlá, že pokud mně nedají volno, tak si půjdu pro neschopenku. Od zítřka teda budu doma. Ale bude to pro mě hrozné to čekání do středy, kdy se dozvím, co naše embryjka. Ach jo...

ivetka77
23. dub 2012

@pepitas Ahoj,tak uvidis co se z toho vyklube...a jestli jsi tomu nerozumela,tak si tam zavolej a nech si to jeste jednou vysvetlit, at mas jistotu,jak to je...jinak moc moc drzim pesti...a je dobre, ze zustanes doma a budes se kuryrovat...mimco potrebuje zdravou mamcu ;)

pepitas
23. dub 2012

@ivetka77 Je mně blbé, tam znovu volat, tak asi počkám do té středy. Asi mě nechtěli zbytečně moc stresovat. Už tak mám zase nervy na pochodu a to jsem byla do dnešního telefonátu celkem klidná. Zítra si udělám "hezký den", zalehnu do postele a budu se dívat na filmy. Romantika, to je moje. 🙂

danielahe
23. dub 2012

@pepitas neboj, bud rada, ze jich je furt 12 🙂 , mne to taky nerekli presne. Nekde jsem vycetla, ze ty rychlejsi embryjka jsou klucici a ty pomalejsi embryjka jsou holcicky...(klucici geny jsou rychlejsi 🙂 ), bud v klidu, je to vsechno vporadku, uvidis az ten paty nebo sesty den, pokud si nechate delat PGD 🙂 , uz se v tom nyvyznam, kdo co bude mit 🙂

veverka.terka
23. dub 2012

@pepitas souhlasím s Ivetkou, taky bych si tam asi ještě zavolala a ujistila se, jak to vlastně je....my sme taky měly některý embryjka opožděný, oni říkali, že to neva, že to můžou ještě i dohnat, ale bohužel teda nedohnaly ☹ ale to, že by byly dopředu, sem ještě neslyšela.ale hlavní je, že dál kultivujou všech 12 a neboj, určitě zůstanou některý zdravý a krásný až do konce 😉 a je super, že zůstaneš doma, určitě uzdravování půjde v klidu doma mnohem líp než v práci 😉 a středa je tady hnedka 😉 to já už su nedočkavá na KET, měl by být asi 9.5. a to je teprve dlouuuuhá doba ☹

danielahe
23. dub 2012

@pepitas A co delas za praci, jestli se muzu zeptat?, vsechno bude dobre uvidis, minimalne 2 embrousky budes mit, ale pokud jich je stale 12, verim ze jich bude minimalne 6 😀 😀

danielahe
23. dub 2012

@veverka.terka Terousku, to mas za chvilicku 🙂 , neboj utece to jako voda, za chvili utz a pak ket 🙂

veverka.terka
23. dub 2012

@danielahe ale jo, uteče 😉 docela si to doma užívám, střídají se mi tady děti na hlídání a sem tam nějakej pokec s kamoškou,procházka, tak se to dá 😉 dneska zavečer dojede malej roční bobek a zítra budu hlídat celej den větší 5-ti letou lumpajdu 🙂 ale už zase přicházejí obavy, jestli to vyjde nebo ne......ale teďka budu počítat víc s tou horší variantou, aby mě to kdyžtak tolik nezklamalo ☹

pepitas
23. dub 2012

@danielahe Mně to právě předtím řekli přesně, proto su z toho taková špatná. My jsme poprvé neměli ani jedno embryjko na transfer a podruhé jen jedno, tak se hrozně bojím. PGD bysme měli mít, teda pokud to půjde, minule to nešlo. Já pořád tak nějak doufám, že ty minulé IVF byly tak špatné kvůli manželovým spermiím. Tentokrát už je to s dárcovskýma spermiema, tak to snad bude lepší. I když ani já tu genetiku nemám v pořádku. Ale už jedno zdravé dítě mám. Já mám dvě práce. V jedné pracuju jako obchodní zástupce pro chráněnou dílnu. Dělám webové stránky, vyřizuju objednávky doma přes PC a jednou za týden teda jedu do Břeclavi udělat šéfovi papíry. A druhé práce je u nás v obchodě smíšeného zboží. Obě práce mám jen na částečný úvazek. Obchodní záspupce je úplně v pohodě, tam se nenadřu a navíc mám tento týden dovolenou, ale v tom obchodě je to horší, navíc když nikdo ani netuší, že jsem podstoupila další IVF. 6 embryjek, to by bylo moc krásné, ale moc tomu nevěřím... 😕

danielahe
23. dub 2012

@veverka.terka , ja jsem na druhy pokus taky pocita s tou druhou variantou,ale nesmis veset hlavu. Opravdu na to nemysly, proste ti zavedou embryjko a pokud bude silne a zdrave, bude vsechno super, kdyz ne , svet nezpadne a zivot jde dal a pujdete na druhy pokus...ale na to vubec nemysly, proste to tedka vyjde a basta, jen se musis uklidnit a tesit se na mimouse 😉 , ja vim, ze se mi to povida, kdyz uz snad (nechci to zakricet) kdyz to nejhorsi mam za sebou, ale taky jsem si zazila neuspech 🙂

pepitas
23. dub 2012

@veverka.terka No, my jsme předtím taky měli některé opožděné a taky to nedohnaly. A taky jsme měli některé dopředu a nakonec se úplně rozpadly. No, uvidíme, jak to bude ten 5. den.
9.5. bude taky za chviličku, neboj. Uteče to jako voda a půjdeš si pro svého mražáčka. A máš jedno embyjko v mražáku?

veverka.terka
23. dub 2012

@pepitas jj, uvidíš 5.den, to už bude jistý, ale určitě min. 2 budou dobrý, to by bylo, aby to aspoň ty 2 nevydržely 😉 jj, máme jenom 1 v mrazáčku, pokud to nevyjde, musíme na další IVF....teďka hlavně taky mysli na sebe, abys byla zdravá, víš 😉
@danielahe no, ono je to fakt jiný, když už teďka mám mimíska v bříšku....ale vím, žes to neměla jednoduchý ☹ spíš mě mrzí, že nemáme pak už žádný v mrazáčku a budem muset celou stimulaci na další IVF, víš, ale co už, uděláme pro to cokoli!!!

danielahe
23. dub 2012

@pepitas, ja taky pracuji v ochode, sice s oblecenim, ale mam to na plnej uvazek a mam kratky, dlouhy tyden, coz s s chlapem v tramtarii a 7letym synem, celkem narocne. Toho zastupce bych taky brala 🙂. Uz jedno ditko mas, tak to dopadne dobre, uvidis 🙂