Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jananovacek
2. pro 2011

@hotaska Holky a nemuze to byt treba spatnou sliznici, kdyz uz jsou ty embryjka po PGD a stejne tak brzo zacnete krvacet? Mne radila embryolozka pak brat jeste Wobenzym, pry to muze pomoct, tak to do sebe uz laduju s predstihem 😀

teruberi
2. pro 2011

@cuddle Ahoj cuddli.A pro toho mrazacka si jeste ted pujdete nebo az za rok?To by byla skoda nechat ho v mrazacku,nebo ne?

teruberi
2. pro 2011

@jananovacek no vsak uz to mas take za mesic, ne?To je tak akorat 🙂

teruberi
2. pro 2011

@hotaska Jejda, to me mrzi,ale treba to jeste bude dobre? Holky tu casto pisou, ze zacnou krvacet a mimi se udrzi...treba to zvladnete...drz se..

teruberi
2. pro 2011

@pajafra Moc gratuluji k miminku,teda, tady se s holcickami roztrhl pytel-Hanka, Ty, jak se jmenuje ta Tvoje? Preji ji do zivota hodne stesticka!

hotaska
3. pro 2011

@jananovacek tak to musím hned příště zkusit, díky za radu 😉

@teruberi moc děkuji za podporu, ale já po tom všem na zázraky už dávno nevěřím 😉

jananovacek
3. pro 2011

Uz jeden zazrak doma mate, ne? 😉 Kdyz to slo jednou, musi to jit znova ;)

cuddle
3. pro 2011

@hotaska pan doktor Texl mi rekl, ze i kdyz bylo PGD byla chyba v embryjku, ujalo se, ale stejne bylo spatne, cili telo se ho zbavilo , nebo by se to zjistilo pozdeji, to vis PGD testuje jen 5 veci a je jich opravdu mnohem vic, cili dokud nemas to CGD tak stejne nemas jistotu , ze je dobre , a kdyz se chytne, tak jen na urcitou dobu...
pry skoro 80-90% vsechn vytvorenych embryii jsou spatne, no neco odejde pri PK, pac se vyviji pomaleji, dalsi ti vylouci test PGD a samo i to co pred PGD projde nemusi byt dobre.....taky jsem si myslela, ze uz to snad nemuze nic ohrozit a prdlajs.....takze asi tak, dalsi testy pry nemaji moc vyznam, rikal, ze chyba je v tom embryjku, ptala jsem se na stitku, jestli je mozne neco doplnit, rikal, ze to testuji a kdyby tam neco nevychazelo, tak se to resi hned, jeste nekde holky psali, o nejake hematologii, vubec nevim co muze zpusobovat predcasne potraty, pry nejcasteji to spatne embryo, ale nektere holky psali, ze pry jim to zpusobila stitka, jine, ze se zjistilo, ze maji nejaky problem s tou krvi, neco se nesrazi jak ma a embryjko pry neni vyzivovano....opravdu nevim, ptala jsem se, a dostala odpoved, ze je to vlivem spatneho embrya , takze za 2 ivf jsme nemeli teda ani jedno dobre , zdrave embryo , vzdy tam pri oplozeni a vyvoji vznikla nejaka vada, ktere ho vyloucila ze hry, bud jeste pri PK nebo pri testu nebo pak po ET, KET

cuddle
3. pro 2011

@jananovacek sliznice 9mm to snad nemuze byt problem, rikaji ze i 5-6 mm staci

cuddle
3. pro 2011

@teruberi pokud naroste sliznice tak si pro nej pujdeme, ale jeste nevim presne kdy, ale ne az za ten rok, to bych zvazovala pripadne dalsi IVF pokud na nej nasetrime.....

cuddle
3. pro 2011

@pajafra blahopřeju

hotaska
3. pro 2011

@jananovacek to máš pravdu 😉 .... jen mám poslední dobou pocit, že nic nevychází. Ale to je asi normální a snad bude brzo líp. V létě jsem měla biochemické, potom negativní, teď zase tohle ..... no myslím, že je na řadě úspěch, ten mi tam chybí.
@cuddle děkuji za vyčerpávající odpověď. Pokud je špatné embryo tak raději teď hned než za měsíc nebo ještě později. Však ty ještě nevíš, že byla všechna špatná, přece tam čeká ještě jedno! 😉

hotaska
3. pro 2011

@jananovacek ještě můžu se tě zeptat, ty budeš vědět výsledky kdy? To se embrya testují před zmražením, nebo až se rozmrazí? Vůbec se neorientuji, jaký je postup ....

pajafra
4. pro 2011

@cuddle Díky a držím palce🙂

pajafra
4. pro 2011

@teruberi My máme Karolínku. Děkuji za přání a moc držím palce🙂

pacinkadol
4. pro 2011

Ahoj holky!

pacinkadol
4. pro 2011

@pajafra Gratuluji ke Karolince a preji at ma krasny zivot!

pacinkadol
4. pro 2011

@hotaska to je mi lito, ze mas komplikace...ja jsem zadne krvaceni nemela,ale holky v diskuzich hodne pisou,ze trochu zakrvaci a mimco se udrzi, tak uvidis....drzim pesti...

pacinkadol
4. pro 2011

@cuddle A jako darecek pod stromecek uz to nestihnete? 🙂 Nebo si na to chces odpocinout, nabrat nove sily?

hotaska
4. pro 2011

@pacinkadol moc děkuji za podporu, ale teču jak "Niagára" plus silné bolesti. Už jsem to zpracovala a odpískala, jedeme dál. Zítra zavolám ať mi poradí jak budeme pokračovat .....
Ty máš v bříšku chlapečka? Myslím, že jsi to tu někde psala, že jo? 😉

jananovacek
4. pro 2011

@hotaska Embryjkum se pry odebere par bunek, ktere se pak vysetrujou, embryjka se zamrazi a ten odebrany vzorecek se posle do Australie. Tam pak reknou, ktery jsou dobry a ktery ne a podle toho se pak rozmrazi jen ty dobry - na KET. Mne by to v prosinci vyslo az po Stedrem dnu a to maji v Heliosu zavreno, takze pujdeme na KET az v lednu. Vysledky bysme ale meli vedet max. do 3 tydnu, takze budeme aspon vedet, jestli jsou nejaky dobry...budeme si to davkovat postupne 🙂 Prvni vysledky a za mesic pripadne transfer

petra878
4. pro 2011

@teruberi Nam se dari vyborne 🙂 Uz jsme tlusti na tri prsty 🙂)) Holky, to je hrozny, ja furt jenom zeru 😒

cuddle
4. pro 2011

@pacinkadol no jen aby to nebylo zklamání pod stromeček....ale je to zatím náš poslední pokus, pak bude dlouhá pauza a jestli to bude před Vánocema nebo po Vánocích to moc neřeším, uvidíme jestli bude vhodná doba, dorostě sliznice, ted pri kontrole po tom potratu byla na nule....tak asi to bude chvilku trvat....

teruberi
4. pro 2011

@hotaska To je mi líto :(

teruberi
4. pro 2011

@cuddle Musis to brat vzdycky pozitivne-zadne zklamani at te ani nenapada 😉 Vsak ono se to jednou zlomi a dockas se...

teruberi
4. pro 2011

@petra878 Jen papej, ja jsem na tom uplne stejne,tak aspon si nebudu pripadat tak nemozne 😀

teruberi
4. pro 2011

@jananovacek Tak drzim pesti! Jsem zvedava, jak jim ta nova PGD metoda slape 😉

ivetka77
5. pro 2011

Ahoj holky! jak se tu mate? Nam se blizi prvni navsteva v Heliosu, zacinam se tesit, ze uz se to blizi 🙂
Hotasko, drzim pesti, treba to bude jeste dobre! 😉

jananovacek
5. pro 2011

@teruberi No to ja taky 🙂 Doufam, ze dobre a ze budeme mit superebryjka k transferu 😀

jananovacek
5. pro 2011

@hotaska Nezlepsilo se to?