Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

terezi79
22. dub 2014

@kejtblue Ahoj, jak uz napsala Jawu, nemas se ceho bat🙂Texl je nejlepsi doktor kteryho znam a v Helisou to maji opravdu vymakany-nesrovnatelny s klinikou, kam jsme chodili na prvni pokusy...takzue verim, ze i na Tebe se v Heliosu usmeje stesti. No a co se tyce tech leku, tak me teda take bolelo bricho,ale asi tak jamko pri MS a jeden den me bolela hlava,ale to nemuselo byt temi leky, trpim na to i bez nich 😉

kejtblue
22. dub 2014

@terezi79 Dekuju! Strasne me tesi jak to tak slysim ze to u vetsiny probihalo bezproblemove. Hrozne se mi ulevilo! Vam se povedlo na jakej pokus?

brunetka_a
22. dub 2014

@kejtblue byly jsme na Obilním trhu...a dopadlo to katastrofálně, nebylo ani co mrazit. Takže uvidíme co v Heliosu...jinak já jsem cca 60km od Brna a ty?

kejtblue
22. dub 2014

Ja jsem v Brne bydlela 7 let, az ted od Vanoc sme prestehovani do baracku, kousek za Brnem, ale autem to mame do mesta tak 15 min., do Heliosu 20 🙂
Takze je moznost ze zacneme spolu? Ja bych mela zacit brat Proveru cca kolem 15-20 kvetna, podle toho kdy mi prijde zla cervena pani (jakoze vim ze prijde 😒 ), no a pak Lupron, atd..takze vlastne koncem cervna bych mela vedet jestli to vyslo, nez pojedeme na dovolenou.
Jak to mas ty?

brunetka_a
22. dub 2014

@kejtblue já myslím, že začnu o něco později, až ke konci května...musím čekat na 3tí menzes po prvním IVF. Vím že budu mít dlouhý protokol, ale jak je to s lékama to nevím... Poprvé jsem měla krátký protokol a injekce v peru...takže teď to bude uplně jiné 🙂 můžu se zeptat co je ten Lupron? to slyším poprvé 😅

jawuna
22. dub 2014

Holky fakt ;) nebojte, rozhodly jste se dobře ;)

kejtblue
23. dub 2014

@jawuna diky, ses zlata! 🙂
@brunetka_a Lupron nasadi kdyz te pripravujou na stimulaci vajecniku, tim v podstate ridi kdy presne ovulujes, Lupron zaridi aby to bylo nacasovany presne. Ja zacinam 16.den cyklu brat Proveru, po tydnu pridavam Lupron. Pak by myslim mela prijit menstruace, a pak se zacina stimulovat. Takhle sem to aspon pochopila ja..doufam ze spravne 😀

terezi79
23. dub 2014

@kejtblue nam se povedlo na treti pokus,ale prvni dva jsme absolvovali v Ostrave.ten posledni,ktery nam hradila pojistovna jsme vsadili na Helios a zjevne to byla spravna volba 😵 😵

terezi79
23. dub 2014

Souhlasim s Javu, Helios je urcite spravna volba 😉

kejtblue
23. dub 2014

Doufam ze nam v Heliosu taky bude prano 😲
Byla u nektere z Vas situace ze byl problem na obou stranach (nejaka diagnoza u obou)?

brunetka_a
23. dub 2014

@kejtblue díky za vysvětlení 😉 ...a ty léky už ti dali takhle dopředu? doplácela si za ně něco?

kejtblue
23. dub 2014

@brunetka_a Zatim mam recept jenom na ten prvni (Provera), az ho budu brat tyden tak si mam zajit do Heliosu pro dalsi k tem koordinatorkam. Vsechny tyhle prasky se hradi, bohuzel... ☹
Ale zatim sem si tu Proveru jeste nevyzvedla tak nevim kolik presne. Ale dohromady za vsechny ty leky to ma byt nejak kolem 5 tisic.

terezi79
25. dub 2014

@kejtblue ja mam mozaiku (spatne geneticke vysetreni), manzel ma spatne spermie-ma fragmentovanou DNA,takze my jsme skutecne pripad 😀

kejtblue
25. dub 2014

@terezi79 taky vam doktor rikal jakou mate sanci prirozenou cestou? Nam prave kvuli kombinaci dvou problemu dal 1% sance...Ze zoufalstvi se uz jen smeju 🙂

jawuna
25. dub 2014

@kejtblue 1% furt lepší než 0% 🙂

terezi79
26. dub 2014

@kejtblue je tak to si nevzpominam na takoveto konkretni cislo🙂 ale dulezite je, ze nam dal nadeji, ze to pujde umele,to nam strasne pomohlo.Myslim, ze ta Texlova ohromna pozitivita zajistila minimalne pul uspechu 😵 😵

kejtblue
27. dub 2014

@terezi79 ja si zase nepamatuju ze by nas nejak zasypal optimismem 😒 Spis nam rekl jak se realne veci maji. Ale pak nam teda rikal statistiky (ty co sou i na webu) a ty sou dost pozitivni. V podstate ze po 3. transferu je 97% (nebo tak nejak) zen tehotnych, v Heliosu. Ale ze vetsine staci 1 nebo 2. Tak uvidime 🙂

jawuna
27. dub 2014

@kejtblue Toho si na Texlovi vážím ze všeho nejvíc, i u ostatních lidí v Heliosu (embryoložky, genetičky), že ti vždycky řeknou pravdu a ty víš na čem si. Ale chápu, co chtěla Terka říct, že Texl je prostě tak normální a tak pozitivní, že si nemůžeš myslet, že by to nevyšlo...navíc je to hodně podpořený těma jejich super statistikama. Vloni jsme v tom taky měly prsty, že jo, Teri? Nebo to už bylo letos? 😀

kejtblue
27. dub 2014

Ja v tom chci mit prsty taky! :D At zijou skvely statistiky 😀

poletka
28. dub 2014

@kejtblue Milá Kejtblue, budu se nejspíš trochu lišit od většiny ostatních, ale moje zkušenost s Heliosem rozhodně není tak růžová. ( Pro upřesnění: je mi 40, jsem v 5.měsíci prvního těhotenství po 5ti letech snažení, po IVF z jiného CAR,momentálně doma na riziku)
Na prvním IVF jsme též byli v Heliosu, ano dr. Texl byl velmi optimistický a zahrnoval nás pozitiními statistikami, a já byla nadšená ale jen do okamžiku, kdy jsme se definitivně rozhodli u nich IVF podstoupit a začali platit. Pak se jeho přístup radikálně změnil, většinou působil dojmem, že nemá moc čas se s námi bavit. Podařilo se nakultivovat jen jedno embryo. Těsně před ET mi dali podepsat papír, že si uvědomuju všechna rizika a že jen 52 % ET končí těhotenstvim. A to ještě neznamená že je z toho tolik narozených dětí. Po ET mi v podstatě jen řekli ať zavolám ať je výsledek pozitivní nebo negativní kvůli statistice. Když jsem po 10 dnech začala nejdřív slabě a pak silně krvácet, a test byl negativní, sestra mi do telefonu řekla, že jsem měla volat hned, že se s tím dalo něco dělat. Na mou otázku proč mi to neřekli předem, řekla, že ji to mrzí. Taky mě to mrzelo. Navíc jsem měla dlouhý protokol, ze kterého jsem se dávala dohromady půl roku, ale to je individuální, prostě jen hormony blbě snáším. Po zkušenostech jsem se zařekla, že IVF už nikdy. Cvičila jsem dva roky poctivě MOjžíšovou a věřila v zázrak a pak mi gynekoložka doporučila Reprofit, řekli jsme si ok, poslední pokus a pak se smíříme s myšlenkou že budeme s mužem jen spolu, kde to vyšlo na první pokus po krátkém protokolu s naprosto skvělým přístupem, včetně korespondence ohledně cyklu na Śtědrý den, vyšetření na Silvestra ráno, přestože byla klinika oficiálně zavřená.
Jo a jsem lékárník, takže ne úplně mimo, ať už jde o odbornost nebo jednání s lidmi.
Nevím, je to asi od kusu🙂,jakou má kdo zkušenost, ale řekla bych, že Helios je jedno z nejstarších CAR a už jsou to rutinéři. Reprofit je relativně nový, víc sledujou trendy, nejsou tak konzervativní jako v Heliosu a u mě se to rozhodně vyplatilo.
Tak doufám, že jsem ti moc nezamotala hlavu🙂 je to jen má osobní zkušenost s Heliosem.
Opatruj se a držím palce.

kejtblue
28. dub 2014

@poletka Dekuji za tvou zkusenost, chapu ze ne vsechno je ruzove a kazdy sme jiny a sedi nam neco jinyho.
Osobne sem prave vahala mezi Heliosem a Reprofitem, a to uz od zacatku. Diky Reprofitu a Docentovi Pilkovi sem na svete, a v Heliosu mi zase zachranili zivot operaci cipku.
Nakonec sem se rozhodla pro Helios. Pochopitelne ze kazda kritika i pochvala na Helios ma ted na me velky dopad, ale pro jedno se rozhodnout musim. A obe moznosti se mi zdaji byt stejne dobre...
Tak jedine co me napada, je tam nejaky zasadni rozdil v ceniku techto dvou CAR?
Diky moc za infro! 🙂

terezi79
28. dub 2014

@jawuna Ty v loni, ja letos :D proste uspesny trend porkacuje 😵 😵

terezi79
28. dub 2014

@kejtblue rady te uvitame v nasi parte 😵 😉

terezi79
28. dub 2014

@poletka Gratuluji k uspechu! Jinak a s Tebou nemuzu souhlasit a to hlavne v tom, ze je Helios konzervativni,Podle me maji proste nejnovejsi metody a jsou hodne uspesni.nejsou na to sami, spolupracuji s tou velkou australskou klinikou.Osobne na Reprofitu nic moc nevidim,ale to je proste na rozhodnuti kazdeho. Ja mam srovnani s jinou klinikou a je to fakt nebe a dudy, Helios bych nemenila a jsem presvedcena, ze metody maji spickove-prodlouzena kultivace, mrazeni embryjek..pak je tu ta vyhoda PGD na pojistovnu.A nejvic ze vseho mi prijde v Heliosu vymakane to vstupni vysetreni.vysetrili nam proste vsechno,aby meli sanci pro nas vybrat nejuspesnejsi metodu. No a nam se diky tomu opravdu zadarilo a to jsme byli fakt pripad 😀
Hold nazor od nazoru je to jine🙂 komu se kde podari otehotnet, tam je spokojeny 😉

jawuna
28. dub 2014

@poletka Myslím že všude se najdou pozitivní i negativní ohlasy a zpravidla holky chválí tu kliniku kde se to povedlo a zavrhují tu, kde to nevyšlo. Je to tvoje zkušenost a tvůj názor, já mám názor absolutně odlišný a zkušenost jen tu nejlepší, i přestože to nevyšlo hned napoprvé. S Texlem v čele, přes embryoložky, koordinátorky a genetičky - skvělí, profesionální, lidští, ochotní a velmi trpěliví. A patří jim to největší DÍKY za všechen čas a práci, kterou pro nás udělali.
Nevím, kdy jsi v Heliosu byla, protože žádný takový papír se v Heliosu před transferem nepodepisuje...a to, že se v Heliosu pracuje furt stejně je fakt úsměvné, je to klinika, která zavádí pořád nové postupy, i o několik let dřív než to zavedli jinde, mluvila jsem na téma mražení embryí a PGD a fragmentace spermií s embryoložkou u obou pohovorů při stimulaci dohromady skoro 3 hodiny a něco o tom už vím 🙂
Samozřejmě každý má právo na vlastní názor, ale pomluvy nesnesu, píšeš věci, které nejsou pravda.

jawuna
28. dub 2014

@terezi79 No jak říkáš ;)

kejtblue
28. dub 2014

Uz se mi to blizi, pomalu ale jiste... Ted jsem v poslednim cyklu kdy sme to zkusili prirodni cestou, a jestli prijde cervena prisera, tak v kvetnu zaciname.
Utika to o tolik rychleji a je to cely o hodne jednodussi diky tomu ze to tady s Vama "veterankama" muzu probirat. Jste skvely! 🙂
Myslite ze by nam dali moznost PGD na pojistovnu hned na poprve (vsimla sem si ze tim statistika uspesnosti hodne narusta), nebo na to musime splnovat nejaky zvlastni pozadavky?

poletka
28. dub 2014

@jawuna Proč bych si to vymýšlela. Je mi upřímně jedno kam kdo jde na IVF. Jen popisuji svou zkušenost a a taky říkám, že moje zkušenosti se můžou lišit. A každopádně se podepisuju pod větu,že každá chválíme tu klinku kde se jim to povedlo a buďme za to vděčné.

terezi79
28. dub 2014

@kejtblue Tak ja predne drzim pesti,at se cervena prisera nedostavi 😉 Ale kdyby nahodou,tak se zeptej Texla, treba pokud najde duvod,tak to pujde hned napoprve? 😎

poletka
28. dub 2014

@kejtblue Ceny mi přišly plusmínus stejné, jen PGD hradí jen VZP. Já v té době byla u ZPMV, takže jsem si ho platila sama. Hodně štěstí. P.