Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

evulatko
7. čer 2013

@ilonaat, ahojky🙂 ja jsem byla v Brne v Heliosu a v Reprofitu a podle me je Reprofit daleko lepsi🙂

ilonaat
7. čer 2013

@evulatko Ahoj, dekuji za názor. A v čem je podle tebe lepší? Ceny? Přístup?

evulatko
7. čer 2013

@ilonaat, presne tak, oboje🙂 Helios sice tvrdi, jak je dukladny, ale mne to tedy neprislo. A zaplatili jsme velkou zalohu, k transferu vůbec nedoslo a pak jsme z nich peníze tahali snad mesic, nez nam je vratili☹

engele
7. čer 2013

Holky, tak folíky poskočily, mají už kolem 18mm, tak mám radost, v neděli mě čeká punkce, tak na mě myslete!! 🙂

engele
7. čer 2013

@ilonaat Já jsem za Helios velmi ráda, žádnou zálohu jsme zatím neplatili ani za léky, a to co platit budeme je o dost nižší než na Obilňáku, takže za mě palec nahoru 🙂

danaho
7. čer 2013

@engele Bezva zpráva,gratuluju 🙂
@ilonaat @evulatko Ahoj holky,nemám zkušenost z Reprofitem,ale v Heliosu mám za sebou 1 sice neúspěšné IVF,ale nemůžu na ně říct vůbec nic špatného. Jsou tam moc příjemní a ochotní. Všechno trpělivě vysvětlí. Naopak nás netlačili do nejdražších metod jako v minulém CAR,takže mě IVF vyšlo levněji. Takže za mě Helios jednoznačně ano.
Ilčo já jezdím 300 km a dá se to zvládnout 😉

dadakin
7. čer 2013

@evulatko tak ti nevím v Reprofitu mám za sebou 4 ivf 3x minimálka 1x klasika a nic moje naděje je Helios.

ilonaat
7. čer 2013

@danaho Super, díky.....a jsem ráda, že nejsem jediná, co to má takovou štreku. Každopádně do Plzně to bylo taky daleko, ale o to horší cesta. Tady budeme aspoň pořád po dálnici, ale tam, to byla katastrofa. Serpentyna za serpentynou...sesta 5 - 8 hodin, podle provozu....hnus!!!! A se psem za prdelí 🙂 Jinak je mi líto, že jste byli napoprvé bez úspěchu, je to šíleně na palici, ale budeme bojovat dál 🙂 Jak jsi na tom s bojem teď ty? Jaké jsou vaše plány?

ilonaat
7. čer 2013

@engele Díky.....takže ty už jsi v rozběhu 😀 tak přeju šťastnej cíl. Držím palečky 🙂

ilonaat
7. čer 2013

@engele Ahaaa, no jo, on co "případ", to holt jiná zkušenost. Však na Natalart v Plzni taky není slyšet moc špatného, ale já, za mě, bych tam jela ještě nejraděj jednou...nakopat jim prdel 🙂. Dvěma embryema napoprvé mě připravili o jeden pokus.....Ani mi to neřekli.....A nakonec se tvářili jakoby nic....A celkově....personál ok, jen doktor by měl mít mluvčí, páč se z něho každé slovo dolovalo násilím 🙂

rakoska
7. čer 2013

@ilonaat Ahojky, my jsme úplně na začátku, ale zatím jsme s přístupem nadmíru spokojení 😉

Jinak teda holky jsme to doma nějak rozdýchali a jde se do boje!!! 😠 Zkusíme TESE a když to nepomůže, tak jsme mluvili i o dárci spermií...co už, když nebudou, tak nebudou, no 😒

danaho
7. čer 2013

@ilonaat měla jsme krátký protokol a první 2 kontroly se mi podařilo mít tady u nás. Na poslední jsem jela do Heliosu a tam jsme zůstali až do OPU. Všechno u nás probíhalo dobře až na to že po PGD 2 embryí byli obě špatný. Sice jedno se zavedlo,ta genetická chyba by nebyla v běžným životě poznatelná. Ale chlapeček se nechytil 😢 Teď je před námi poslední 4 IVF na pojišťovnu,ale vzhledem k tomu,že si přítel zlomil ošklivě pravou ruku a je čerstvě po operaci,tak dlouho nebude moct řídit. Tak snad se podaří na konci srpna začít stimulovat. Nebo pak až v září.
To já měla do minulého CAR 10 minut autem od domova 😅

danaho
7. čer 2013

@rakoska to je super,že budete bojovat. Držím palce. 😉

jarmisek
7. čer 2013

@ilonaat Ahoj,my jsme byli v Heliosu moc spokojeni a dukladni podle me opravdu byli, mame také srovnani z předchozího CAR, v Heliosu jsme podstoupili nas poslední pokus na pojišťovnu a vyslo to, takze za me palec nahoru 🙂 Ja dojizdim z Prahy, doporučuju Ti domluvit si vysetreni spermiogramu na tvůj 3-5 den a jedte tam spolu a nech si udelat hormonalni profil,zaroven se en den objednej i na konzultaci....tak aspon usetrite jizdyDoporucuju primare Texla, ten je fakt bozi, bude ho milovat i Tvuj chlap :D

rakoska
7. čer 2013

@danaho Děkuju moc 😵

ilonaat
7. čer 2013

@danaho Ja budu mit asi problem s propacenim pojistovnou PGD..... mam českou prumyslovou a ta to zrejme nepropalci, co jsem videla na strankach heliosu. Skoda ze se prcek nechytil, ale je zvlastni, ze jsi vedela co je to za pohlavi. To se pozna z PGD?

ilonaat
7. čer 2013

@jarmisek Ha haaaa, muj chlap nema jen tak nekoho rad 😀 ...ale verim ti. No ono k Texlovi v Helisosu zrejme napoprve chodi kazdy, ne? A ty jsi v ocekavani a nebo uz mas prcka doma? Ja pevne verim, ze to tam vyjde.....kdyz uz jednou se u nas emryo chytlo, jen nevydrzelo ☹ ....A jeste.....musim se objednavat hodne dopredu?

ilonaat
7. čer 2013

@rakoska Budu vám držet palece, at TESE vyjde....na to asi nepristoupi jen tak nekdo...klobouk dolu a urcite to dobre dopadne 🙂

danaho
7. čer 2013

@ilonaat při PGD se pohlaví ví. Ale nevím jestli ho říkají běžně. Nám museli,protože ta genetická chyba se týká jen chlapečků. Jinak bych to totiž nechtěla vědět. Já jsem naštěstí u VZP,tak nám to PGD proplácí.

ilonaat
7. čer 2013

@danaho Ahaaa, no zajimave, co vsechno uz lze zjistit takto na zacatku. A co to prosimte bylo za vadu, smim-li se zeptat.? Jsou to vazne machri...... Ja jsem se svoji pojistovnou nikdy problem nemela.....prave naopak...az tady zrejme narazime. Ale kdo vi, treba do te doby jeste uzavrou nejakou smlouvu. Denne jednaji s pojistovnama 🙂

danaho
7. čer 2013

@ilonaat oba chlapečci měli navíc pohlavní chromozom. Normálně mají 46 XY. A ti naši měli jeden 47 XXY a ten druhý 47 XYY. Bohužel to je prý nestandartní výsledek a tak do dalšího IVF musíme jedině s PGD aby se vidělo jestli to byla náhoda a nebo máme problém v genetice embryí.

ilonaat
7. čer 2013

@danaho No zírám !!!! Fakt mazec, jak je to uz daleko. Ale tak dulezity je, ze by to pro zivot nemelo zadny prekazky. Ale pevne verim, ze to byla opravdu jen nahoda a zadny problem uz mit nebude. Pro priste uz bude vse ok. Ani ja uz proste nechci pripustit neuspech..... tohle byl mazec. A jeste, kdyz jsem byla v nemocnici na revizi, dali mi na pokoj zenskou, ktera ten den doma porodila a holcicky se vzdala....humus, tohle zazivat po takovym stresu. A to meli ctyri pokoje uplne prazdne ☹

danaho
7. čer 2013

@ilonaat já jsme potratila přesně před rokem po 2 IVF na 7tt. Myslela jsem,že to je za mnou,ale jak se blíží ten datum tak se ty rány zase otevřely a bolí to. Doufala jsem ,že do roka už budu minimálně těhotná. A nic. Je to síla,že tě nechali na pokoji s touhle ženskou. To nepochopím. 😠

ilonaat
7. čer 2013

@danaho Nooo, nastesti nejsem nejakej extra cíťa, ale tohle me dalo celkem hodne premahani ji nezabit nebo nebrecet nebo nevim co....Hnus. A jak dlouho se snazite? Co je u vas za problem? Vim jak se citis, ale proste musime jit dal. Navic ten cas docela rychle bezi, takze uz je to pet mesicu a pujdeme do toho znovu.....

rakoska
7. čer 2013

@ilonaat Děkuju moc. Věřím, že i ty se brzo staneš šťastnou maminkou 😵 a Danuška taky 😵
je to fajn, že jste holky tady, aspoň na to člověk není sám...kámoškám to moc vykládat nejde, páč to nechápou 😒

ilonaat
7. čer 2013

@rakoska Jo jooo, to je pravda...tyhle diskuse jsou perfektni. Clovek si muze postezovat....vypovidat se, sverit se....a ja vlastne ani nemam nikoho, s kym bych si o tomhle mohla povidat. Jsem daleko a uz dlouho od vsech mych znamych, ti uz maji sve rodiny a hned to jen tak nekho vybalit taky neni nic extra 🙂 Nestojim o utesovani a vysvetlovani toho....co se zrovna deje !!!! 😀

engele
7. čer 2013

Já teda za sebe také bojuji za PGD.. v minulém CARU jsem vyhodili penízky za IVF a transferovali nám morulu která se vůbec nechytla a ostatním 6 nepřežilo rozmražení při KETu
Kdyby nám PGD udělali hned věděli by že ty embryjka nemají nárok mražení ustát..

Tak teď se spoléhám na to že nám přesně řeknou co a jak tedy bude a hlavně mrazí každé emryjko zvlášť, ne jak jinde po 3 kusech !!

danaho
7. čer 2013

@ilonaat já sama už hodně dloho ještě s bývalým mužem. takže s přestávkama 13 let. Ale mezitím byl rozvod,byla jsem sama,pak pauza když nynější přítel onemocněl. V březnu 2011 jsem šla nalaparoskopii,tam mi zjistili endometriozu a neprůchodný levý vejcocvod a do CAR chodíme od září 2011. Mám za sebou 3 IVF a 2 KEt. Z toho 1 SP a 1 biochemické těhotenství. Roky utíkají až hrůza a miminko pořád nikde. Ale nepřestávám věřit. 😉

ilonaat
7. čer 2013

@danaho To je dobre. Nejdulezitejsi je verit a nakonec urcite prijde to, oc nam jde. Mimco v naruci. A i kdyz cesta je trnita, prcek nam to nakonec vynahradi 😉 Ale ty uz toho mas za sebou teda vazne dost. Ted uz to urcite prijde !!!!

jawuna
7. čer 2013

@rakoska Držím palce, to teda nevím, jestli bych toho mojeho na něco podobného přesvědčila, smekám 😉