Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

renda12
12. lis 2015

@jawuna jojo a už se nemůžu dočkat utíká to nějak rychle ale to je dobře jinak bych zesílela

armetist
12. lis 2015

Ahoj, můžu se zeptat, zda nevíte, jak je to s vycházkama po transferu? Řekli mi, že mám nárok až po třech dnech neschopenky, ale že si pro ně musím dojet.

renda12
12. lis 2015

@armetist jojo je to na prd já to mám stejně sice to máme do Brna 60km ale to čekání na cestě... Tak si je vezmu v pondělí jak půjdu na krev ale normálně po zahradě chodím a do města zajdu večer kolem 8kdy nic nehrozí na hodku třeba je to ale blbí taky jsem hleděla.

jawuna
12. lis 2015

@armetist Já jsem neschopenku neměla, takže na vycházky jsem chodila furt ;)

armetist
12. lis 2015

@renda12 ja právě nechapu,proč to nemůžou zadat do počítače treba po telefonu. Ověřit si to můžou, kdy tu neschopenku vydali.

armetist
12. lis 2015

@jawuna a co děláš za práci? 🙂

renda12
12. lis 2015

@armetist právě je to na kokot ona říkala to jedině by ses musela nechat po zákroku hned přepsat ke svoji doktorce a to je kravina takže tak 🙂 já jsem vedoucí v masne takže těžké bedny 2 stupně takže proto ji mám a jsem i rada ze si odpocinu 🙂

armetist
12. lis 2015

@renda12 no to jo. Ja zas ve skolce, ted jsme tam meli spoustu nachlazenych deti, tak zase kvuli bacilum jsem radsi zustala doma. Pritom manzel mel nedavno problemy se zadama a dostal vychazky hned

renda12
12. lis 2015

@armetist kdýž jsem jezdila do zlína tam vych taky dali hned je to divný postup

zirafka1988
12. lis 2015

Holky zlaté, tak hlásím, že embryo má krásných 5mm a dokonce šla vidět i srdeční akce, další kontrola za 14 dní. a začínají mi malé nevolnosti, tak snad se mi nerozjedou nějak moc 🙂 pan doktor nás pochválil, šel vidět i žloutkový váček. no a i slzička mi ukápla 🙂

renda12
12. lis 2015

@zirafka1988 a ty máš jaký týden? Moc gratuluji už chci Mít taky ultrazvuk a fotecku 🙂

zirafka1988
12. lis 2015

@renda12 fotečku mi pan doktor nedal, že prý až na dalším, a jsem v 7. týdnu. 🙂

jawuna
12. lis 2015

@zirafka1988 veeeeeelikáááánkáááá gratulace 😵

veverka.terka
12. lis 2015

@zirafka1988 juuu,super. Dnes sem na tebe myslela a prave sem se sla divat,jestlis napsala,jak to vypada 😉

lenusaak
13. lis 2015

Ahojik holky, jsme také odkázana na IVF, chodíme do Heliosu kde sme byli teda zatím na spermiogramu a u me na hormonalnim profilu. Mam hodne načteno , ale zajíma mě to od Vás. Jak ste to zvladali před a po? kolik ste do toho investovali zhruba penez za ty ruzna vyšetření (jen pro zajimavost, nemam ani trochu představu )V ponděli jdu k doktorce Filkové, za jak dlouho si myslíte že dojde přímo na to IVF nebo jak dlouho trvalo to všehno předchystaní na to samotné odebrání vajiček. Mám zrovna menstruaci, ale pochybuji že by se to vše stiho do 14 dni na ovulaci , takže asi nejspíše až další mesíc že? Omlouvám se, možna stupidní otázky, ale jsem začátečník a nemám v tom ješte uplne tak jasno. Kuju 😅

jawuna
13. lis 2015

Ahojky, dobrá volba 😉 Já mám z Heliosu dva miláčky 😵
Ty peníze jsou asi individuální podle metod a počtu vajíček a embryí a tak, ale většinou tak plusmínus kolem 30 tis. myslím. Výsledky bývají tak do 3 týdnů, záleží jak co, ale nevím jak to mají letos přes Vánoce a jak by ti to vyšlo, na to se poptej, většinou totiž mívají zavřeno. Ale to je tak všude 😒

thebe
13. lis 2015

@lenusaak Ahoj my zacali chodit do Heliosu na konci zari a do ted jsme stihli spermiogram, hormonalni profil a PCT test. Od tohoto cyklu jsem uz mela zacit se stimulaci, ale protoze by mi odber vajiicek vysel na Vanoce, tak cekam na dalsi cyklus. Zhruba to vychazi, jestli jsem to dobre pochopila, na 2 cykly stimulace a treti cyklus se zavadi embryo.

jawuna
15. lis 2015

@thebe No podle toho jaký máš protokol, když dlouhý, tak jo, ale když krátký, teoreticky můžeš mít v jednom cyklu stimulaci, odběr vajíček i transfer, pokud nemáš PGD teda

ruzicka77
15. lis 2015

Ahoj holky, ja bych mela jit na IVF pristi rok v lednu. Chtela bych se zeptat, kdyz mi je 36 let a nedam si zamrazit vajicka, tak nic platit nebudu ne? Mam vseobecnou pojistovnu a ta by mela hradit 3 pokusy zdarma ne? Diky za vase rady. Katka

ruzicka77
15. lis 2015

Holky a jaky je nejlepsi postu pri IVF kdyz uz mam jedno dite a treti uz nechci. Vubec tomu nerozumim a nevim jak postupovat. Katka

jawuna
15. lis 2015

@ruzicka77 To není zdarma, pojišťovna za tebe zaplatí myslím něco kolem 30 tis. + nějaké léky, ale musíš doplácet na léky i na některé metody, třeba ICSI a taky prodlouženou kultivaci. A zamrazit si embrya určitě nech, nikde není napsaný, že se to podaří hned napoprvé. I tak tě to vyjde levněj než další cyklus ;)

jawuna
15. lis 2015

@ruzicka77 Jo a jestli něčemu nerozumíš, tak se ptej koordinátore, doktora, embryoložek, všech....jsou hrozně ochotní a všechno ti vysvětlí

ruzicka77
15. lis 2015

Jeste bych se chtela zeptat. Mam jit tuto stredu na inseminaci, muzete mi poradit, mam mit hned druhy den po inseminaci styk nebo mam radeji pockat? Co je lepsi? A muzu cvicit nebo mam radeji odpocivat? A co se tyka jidla, nemam po tom jist radeji lehci stravu? Katka

renda12
15. lis 2015

@ruzicka77 dostaneš papír tam je vše psáno po určitě ale poh.styk aspoň 3 dny vynechat a strava normální samo žádné prezirani 🙂 vím že první den bys to neměla hrotit ale pak už pohoda 🙂

veverka.terka
16. lis 2015

Zdravim,rano sem volala,jak to vypada s vysledkama PGD a pry nic a bude to az pristi tyden. Koordinatorka Ricankova neochotna,neprijemna a ja jestli muzu dojet se do Heliosu domluvit osobne,ze jo,ale ze mi to stejne nepomuze ☹. Tak sem ubrecena naskocila do auta a v Heluosi sem mluvila s koord.myslim Vitankovou,ochotna,sla se ptat do laboratore,jak to vypada a ze to bude v pondelu za tyden. Akorat,ze to uz budu 22.den cyklu. Tak ted cekam v kavarne a mam prijit za hodku za p.primarem,ted je na sale,a uvidime,co se da delat. Su z toho uplne hotova v praci na me hrozne tlaci,jestli nastoupim od ledna,achjo...Tak na me prosim myslete,at jde transfer provest jeste i to dalsi pondeli, pokud PGD bude OK. Dekuju 🙂

renda12
16. lis 2015

@veverka.terka ahojky ani mi nemluv já byla taky na hel jen na krev a byla jsem s koordinátorkou domluvená že se zastavím ať mi napíše Vycházky jen tato blbost a hodinu jsem seděla nahoře, protože tam bylo lidi jak blech a ta ric.tam zaucovala novou

renda12
16. lis 2015

@veverka.terka myslím na tebe a držím palečky s prim se určitě domluvis jinak tak myslím přes prosinec nedělají tak snad to klapne ještě teď

renda12
16. lis 2015

@armetist jen jsem chtěla dnes mi napsala ty vycházky jediný bylo dopsala to propiskou do nesch sobě do počítače a to bylo vše to mohla ale udělat zrovna protože tam psala datum odkdy ty Vych platí. Takže úplně zbytečné mi to připadá

renda12
16. lis 2015

@veverka.terka pak dej vědět zlatí jak jsi dopadla

jawuna
16. lis 2015

@ruzicka77 A když se snažíte doma, tak se pak hlídáš, co jíš? 😉 Čím míň nad tím budeš přemýšlet, tím líp