Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

petule1983
12. čer 2014

@kejtblue jj, díky za optání, mám se relativně dobře, jen jsem sem nestihla zaskočit 🙂. A co ty, co podbřišek, asi je cítit čím dál více, že?
@kinos tak teď jsi mě opravdu povzbudila 😉. Je to fajn, vědět, že i takové zázraky se dějí, ale i tak mám pořád strach a pochybnosti, jestli se to všechno podaří..
@jawuna sice na mrazáku máme jednoho, ale je nevyšetřené a to je prostě strašné riziko.. ale je určo kdyžtak přijde na řadu 🙂
@zirafka1988 my jsme na úplně první konzultaci čekali asi tři týdny... ale ono se jim toho asi zrovna sešlo víc, ale nám to tenkrát nevadilo.. jinak ta čekačka může být týden, ale i déle, je to strašně individuální..
@madlenka 87 ty jo, tak to je manžel dobrej, je teda pravda, že já bych z toho byla asi taky překvapená a trochu rozhozená.. ale důležitý je, že to zvládnul 😉

kejtblue
12. čer 2014

@petule1983 Jee, sem rada ze te tu zase vidim, chybela si mi 🙂 Zitra uz mas 5.den ze? Takze tam budes volat nebo si zajdes rovnou?
Podbrisek uz je fakt unavenej, citim se tezka, opuchla a nekdy to trochu i boli a picha. Doufam ze uz mi to v sobotu utnou!

petule1983
12. čer 2014

@kejtblue tak snad jo, v sobotu už jistě budeš mít krásný folikuly... a dávku merionalu ti nechali stejnou nebo ti ji zvýšili? Já jsem před stimulkou už fakt to břicho měla docela bolavý, ještě se k tomu přidali záda a únava a bylo vymalovaný 🙂. Tak doufám, že to snášíš lépe 😉
Já si budu volat zítra ráno, to bude ten pátý den kultivace. Ale budeme celý den pryč a na kompl se dostanu až odpo či navečer, takže podám info až později..

kejtblue
12. čer 2014

@petule1983 Doufam ze budou uz dostacujici velikostne 🙂 Davku mi nechali stejnou, takze se to bricho stupnuje pomalu do neprijemna, ale velice jiste! Se zadama mam problem tak jako tak odjakziva..takze to uz ani neprozivam 😀
Dej vedet az budes moct pochopitelne, ale ja tu budu cekat napnuta jak ksandy 🙂 Strasne moc ti to preju!

petule1983
12. čer 2014

@kejtblue tak snad jo, kontrolu máš za tři dny, tak to určo povyrostou 😉. Budu držet pěsti, pak dáš jistě vědět... S těmi zády jsme na tom podobně, ale při té stimulce to bylo ještě o něco horší, docela často mě v jednom místě píchalo, že jsem se občas nemohla ani ohnout... připadala jsem si jak stará babka 😀

kejtblue
12. čer 2014

@petule1983 A uz se citis uplne normalne, jako pred stimulaci? Vratilo se telo na stary? 🙂
Samo, dam vedet jak sem dopadla..ale to je az v sobotu rano...do ty doby musim trpet 😎 A taky cekat co das vedet zitra ty! 🙂

petule1983
12. čer 2014

@kejtblue jo, už je to dobrý, jen to břicho je ještě pohmatem citlivější a cítím ho... jinak už snad v normálu 🙂. Jj, to čekání je hrozný, ale už brzy se dočkáš, neboj 😉

kejtblue
12. čer 2014

@petule1983 Utesuju se ze zatim je to dobry, to cekani po transferu je urcite mnohem horsi 😀

genio
13. čer 2014

@madlenka87 no tak to teda bude můj velmi rád za takové překvápko 😀 teď nevím jestli mu to říct nebo ho nechat v neblahé nevědomosti raději 😀 ať se chudák nestresuje... moc děkuji za info 🙂

kejtblue
13. čer 2014

Holky, jak moc velka je moznost ovulace pred tou spousteci injekci? Porad se mi zvetsuje vytok a citim se tak jak normalne tesne pred ovulaci, mam strach abych neovulovala driv 😖
Kontrolu mam zitra rano..

sasanka033
13. čer 2014

@kejtblue ahoj, myslis pregnyl? nebo co myslis? pokud pregnyl, tak je minimalni pravdepodobnost, ze k ovulaci dojde driv, pac pregnyl ji jakoby odridi, ze nastane po 36-38 hodinach po aplikaci. takze se neboj!🙂

kejtblue
13. čer 2014

@sasanka033 Dekuji moc za rychlou odpoved! Ja vim ze prenylem to vyvolavaji, a ze je pak po 36 hodinach odber atd...V teorii je mi jasny ze to tak funguje, a v praxi nejspis vetsinou taky. Jen sem se docetla nekde ze se obcas stane vyjimka a telo nejak "prevalcuje" ty hormony co si pichame (ktery maji zabranit predcasne ovulaci) a ovuluje driv. Ani by me to nenapadlo kdybych najednou nezacala mit strasne moc vytoku a krece v deloze a bolavy prsa (presne priznaky co mam vzdycky pred ovulaci). Tak nevim, doufam ze se strachuju zbytecne..
Volala sem pro jistotu do Heliosu, a koordinatorka rikala at se neobavam, ale vis jak, budu v klidu az zitra uvidim foliky na ultrazvuku 😀

sasanka033
13. čer 2014

@kejtblue tak to vis, to se proste obcas stat muze, ale ty priznaky mas predovulacni opravnene, dyt se ti taky ovulace chysta!🙂 tak neboj..jako popravde, stejne s tim nic neudelas, kdyz bys nahodou byla ta vyjimka, ktery to prdne driv. ja to takhle mam pokazdy, ze mam pocit, ze uz snad kazdou vterinu odovuluju sama a nic🙂 tak neboj a huraaaa do toho🙂

kejtblue
13. čer 2014

@sasanka033 Pokazdy?! 😀 Kolikrat uz to mas za sebou?

sasanka033
13. čer 2014

@kejtblue 2 IVF a jeden KET. ted stimuluju na 3.IVF. bohuzel jsem jeste nikdy // nevidela:( tak ted se to uz musi podarit!🙂 ja teda nepatrim do tehle diskuse, jsem z prahy, jen jsem zahlidla ten tvuj dotaz, tak jsem reagovala🙂

kejtblue
13. čer 2014

@sasanka033 Ses moc hodna ze si takhle kvuli me docasne emigrovala do jine skupiny 😀
Ja moc doufam ze se ti to tentokrat uz podari! V jakym ses tam centru?
A taky doufam ze mas s tou ovulkou u me pravdu! By me piclo kdyby mesic a pul trapeni a pichani injekci byl pro nic! Zitra rano je kontrolni prohlidka, tak se uvidi...

sasanka033
13. čer 2014

@kejtblue prvni dva pokusy byly u apolinare, ted jdeme v ramci studie do pokusu zdarma u cube. my davali vzdycky dve embrya, takze jsme se pripravili o ten ctvrtej na pojistovnu, tak ted nam je ta studie dobra🙂
neboooj, zejtra tam budou vsechny, nepopraskany🙂

kejtblue
13. čer 2014

@sasanka033 V zadnym prazskym centru sem nebyla, ale o tom Cube sem slysela ze tam delaji zazraky! Takze doufam ze si jeden odvezes taky domu za 9 mesicu 🙂

petule1983
13. čer 2014

Holky, tak už jsem tu.. dneska jsem si volala na výsledky kultivace a opět nám to nějací vzdali.. máme momentálně jen 3, z toho jedna je blastocysta, která začíná hatchovat a ty další dvě jsou pomalejší.. takže opět žádná sláva ☹ . Zítra si mám ráno volat a uvidí se, jestli to nějaký zvládnou...

madlenka87
13. čer 2014

@petule1983 Zvládnou!!! To je jasná věc 🙂 Co to, prosím tě, znamená hatchovat? Zítra je to pátý nebo šestý den?

kejtblue
13. čer 2014

@petule1983 Cau Peti! Hatchujici blastocysta je super ne? Teda pokud to chapu spravne, to je ten nejpokrocilejsi stav, v kterym oni to radi transferujou..pochopitelne, ty mas PGD, tak to nebude hned, ale o to vic maji casu ty pomalejsi tu prvni dohnat!
Zitra by pak zacali s tim testovanim?

petule1983
13. čer 2014

@madlenka87 dneska je to pátý den.. hatchovat znamená, že se protrhne ten obal, který ji obklopuje a začne se ten vnitřek jakoby vylívat (hodně laicky řečeno 🙂 )
@kejtblue to jo, na PGD je potřeba aby byla hatchující, ale embryoložka mi říkala, že jsou ty dvě pomalejší, takže je možné, že se přestanou vyvíjet nebo do té hatchující nedojdou.. každopádně ten šestý den je konečný a pak už se musí rozhodnout co s nimi, jestli jsou dobrý nebo ne.. minule jsme měli taky hatchující blastu, ale protože měla málo buněk, tak ji nemohli nechat vyšetřit..

petule1983
14. čer 2014

@kejtblue Ahojky, tak co utz, už ti řekli něco bližšího? Jak vypadají folikuly, jistě povyrostli a odběry budeš mít už za chvíli.. 😉
Já jsem si akorát volala na výsledky a 2 jsou vhodné na genetické vyšetření, jedno embryjko je trochu pomalejší (pozvolna hatchuje), takže to bude zamraženo jako nevyšetřené... takže nás teď opět čekání na výsledek genetiky.. je to hrozný, to čekání 😒

jawuna
14. čer 2014

@petule1983 Takže jsou celkem tři? A jedno z minula? To je přece skvělý výsledek 😉

kejtblue
14. čer 2014

@petule1983 No to je super! Takze vlastne dohromady dve neostestovany, a dve ready na testovani 🙂 Vidis, a mas lepsi pocet/vysledek nez minule!
Jak dlouho musis cekat na vysledky?
Ja byla dneska rano na krev a utz, podle utz pres stimulace pokrocila pekne, a krome 2-3 sou vsechny uz dostatecne velky na odber. Ale prave kvuli tem par mensim je mozny ze jeste dneska budu posledni den stimulovat. Mam si po 11h zavolat na krev, a podle toho se pozna jestli si pregnyl pichnu dneska nebo az zitra.
Jinak, dneska sem na utz poprve mela jinyho nez naseho (Texla) doktora, a i kdyz nebyl spatnej, tak rozdil mezi nim a Texlem, nebe a dudy! Myslim ze tohle byl ten Dr. Sula..

petule1983
14. čer 2014

@jawuna jj, ale ty dvě se teprve budou testovat na genetiku, takže také nemusí být ve výsledku žádné... uvidíme..
@kejtblue tak doufám, že ti to už brzy ukončí, ať ty odběry máš co nejdříve... a řekli ti počet, jestli to souhlasí s minulou kontrolou? Šula je ten mladší, u něho jsem byla úplně poprvé na utz, to jsem v Heliosu byla kvůli něčemu jinýmu.. a pak po této návštěvě jsme se pro Helios rozhodli 🙂.
Tak pak dej vědět 🙂. A nepotkaly jste se tam s @brunetka_a, ta myslím taky měla jít dneska na utz, pokud se nemýlím... 🙂

kejtblue
14. čer 2014

@petule1983 To dopadne dobre, uvidis! Jak dlouho musite cekat na vysledky? To cekani samo o sobe je nejhorsi, ale urcite se nakonec vyplati 🙂
Dneska se potvrdilo ze mam 16 foliku, takze jako minule, a prave mi volali z Heliosu ze krev ukazala ze uz dneska muzu koncit, jupiii!!! Takze dneska posledni injekce, vecer pregnyl a v pondeli odber. Ne ze bych se nejak tesila na zakrok, ale sem rada ze se to zatim pekne vyviji a posunuli sme se zase o krok dal!
@brunetka_a se tady uz nejakou dobu neukazala, takze vubec nevim kdy ma prohlidku atd..Nebo ona ti nejak psala?

petule1983
14. čer 2014

@kejtblue jee, tak to je super... 🙂 Konečně už to budeš mít za sebou.. Kolikátý den stimulace budeš teda mít odběry? A v kolik si máš ten Pregnyl píchnout?

kejtblue
14. čer 2014

@petule1983 Mam radost no, uz chci mit za sebou tu potencialne bolestivou/neprijemnou cast 🙂
Pregnyl si mam pichnout dneska vecer v 21:15 presne, a odbery v pondeli vychazeji presne na ten 14 den stimulace, i kdyz teda technicky prestavam simulovat dneska.
Porad se te ptam, kdy budete vedet vysledky ty genetiky? 😀

petule1983
14. čer 2014

@kejtblue výsledky budou za 2-3 týdny... záleží na tom, kdy se jim sejde dostatečný počet vzorků, aby tu genetiku mohli udělat 🙂
Takže ty pícháš napřed pregnyl a potom ještě merinal s dipherelinem? Nebo ti to vychází naopak?