Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

serenna30
25. zář 2015

@jawuna rovnou i genetiku? To by bylo super...Ale krev brali jenom mě, manželovi ne...

krmv
25. zář 2015

za genetiku se priplaci co vim

jawuna
27. zář 2015

@serenna30
@krmv záleží jakou máš pojišťovnu, já mám VZP a platila i genetiku i PGD

veverka.terka
5. říj 2015

ahojky holky, přidávám se taky ke snažilkám v Heliosu, už podruhé. Máme doma téměř 3-letou dcerku a chtěli bychom dalšího prcka....Ted su ve fázi píchání Dipherelinu a čekám na MS a na odběr krve a MS jak naschvál nic ☹ vždy chodí pravidelně a tedka nic....myslíte, že když ji nedostanu do toho 32. dne cyklu a půjdu na krev, tak mi budou dělat i UTZ?
a jinak sem docela překvapená, že jsou v heliosu úplně nové koordinátorky. paní Vránová i paní Gali jsou těhotné, ty sem měla já při 1. IVF a ty nové vůbec neznám. Jsou příjemné?

renda12
5. říj 2015

Já mívám takovou s tím mikádem a je moc hodná 🙂

zirafka1988
6. říj 2015

@veverka.terka všechny koordinátorky jsou v pohodě, střídám se u paní Galli a Říčánkové, pokaždé ochotně vše vysvětlí a když se jim omlouvám, že to potřebuji třeba slyšet třikrát, abych někde neudělala chybu, tak mě ujišťují, že nejsem první ani poslední, která se ptá na každou věc třikrát.
jinak já jsem během stimulace měla MS pravidelnou jako před stimulací, ale po stimulaci najednou MS nikde, cyklus jsem měla pravidelný co 25 dní a najednou byl 38 DC a MS pořád nikde. v heliosu mi poradili ať počkám do toho 38 DC a pak zavolám a kdyby nic, tak si mám zajít na gyndu aby mi píchli vyvolávací injekci. a tak se i stalo, píchli injekci a do 4 dnů byla MS na světě 🙂 ...takže vydrž, třeba dorazí 🙂 mě bylo řečeno, že jsem měla přestimulované tělo a vaječníky prostě neví, jak mají teďka reagovat.

lukjak
8. říj 2015

Ahoj holky. Byla jsem v Heliosu na nt+ ve 12 týdnu u pana doktora Šuly a byla jsem velice zklamaná. Já nevím, asi mám vysoké požadavky. 🙂 Zeptala jsem se, jestli může manžel se mnou a rovnou ve dveřích mě odvětil, že teda neví, co tam manžel uvidí. No to jsem otevřela pusu dokořán 😲 Platila jsem 1500 kč a vyšetření trvalo asi tak minutu, možná minutu a půl. Jak dlouho to Nt+ trvalo vám? Já jsem čekala, že to bude na dýl. Měl by tam měřit to projasnění šíje a tak. Mě jen fakt změřil celého mimouše , vzali krev, a že si mám přijít na výsledky za 14 dní. :-/ a pak je další utrazvuk. Tam mi řeknou asi výsledky a co se kontroluje na tom dalším ulrazvuku? Na recepci mi toho moc neřekli. Jinak jsem byla několikrát i u paní Filkové a ta je strašně nemluvná :( z Heliosu jsem byla nadšená, protože se nám to tam povedlo hned na poprvé, ale řeknu vám ta gynekologie se mi moc nezdá. Taky jsem byla jednou u Texla a na toho prostě nikdo nemá!

renda12
8. říj 2015

@lukjak jojo souhlas doktor texl je třída u šuli jsem byla 2x a vždy to stálo zato první jestli nevím kdy mám dojet a jak s malým děckem ale já se nenechala taky jsem ho setřela a po druhý mi dělal ultrazvuk na počet folikul a tam to bylo taky s kecama určitě jsem neměla problém dost se na to soustředil a nic neodflákl ale je pravda keců ma hafol asi zkouší a když si to člověk nenecha tak se i zasmějete .ale určitě když si zakládá taková klinika měl by se chovat asi jinak trochu

zirafka1988
12. říj 2015

holky tak hlásím, že ve čtvrtek mě čeká KET, od včerejška mám Utroš. tak jsem celá natěšená a zároveň se teda pěkně bojím, hlavně cesta zpátky 2 hodiny, no to bude žůžo teda.

jawuna
12. říj 2015

držím palce! 😉

renda12
12. říj 2015

Já mám na genetice 1 embryo které zůstalo z 12 tak transfer bude tak 3.12.tak si nadělime krásný dáreček 🙂

zirafka1988
15. říj 2015

Holky tak hlásím ze jsem dneska byla na KETu. Cesta tamní zpátky byla umorna. Same kolony. Jsem ráda že jsem doma v pelíšku.

veverka.terka
17. říj 2015

@zirafka1988 držím palce, at se mimoušek hezky usídlí 😉 🙂

veverka.terka
17. říj 2015

ahojky, tak nejprve vylíčím svoje pocity a pak budu reagovat na vaše názory 🙂
dneska sem byla už myslím na 4. kontrole během stimulace, sem 11. den stimulace a vypadá to, že odběr vajíček bude až ve čtvrtek nebo v pátek, protože sem prý ze začátku na ty nižší dávky nereagovala. píchám diphereline a Merional. dneska sem taky byla na UTZ u Šuly a dobrý, kupodivu se i usmál 😀 minule taky šula a teda nic neřekl, no a doktorka Filková, ani nemluvím, ta je teda fakt něco. Neřekne ani N a navíc je spíš nepříjemná a nesympatická, úplně sem měla strach se jí na cokoli zeptata a navíc teda ten UTZ od ní byl pěkně nepříjemnej, jak mi tam "smejdila" 😠

a k hlavní věci, co se chcu optat. byla sem úplně vyvalená z toho, že se tedka dělá PGN na embryjkách na všech chromozomech a trvá to 4 týdny, tím pádem není vůbec čerský ET. Před 3 roky, když sme tam byli poprvé, to tak nebylo. Vyšetření PGD bylo hned, jen na 4 chromozomech a byl normálně 5. nebo 6. den ET. No, já sem s tím vůbec nepočítala, myslelal sem, že půjdu na transfer hnedka 6. den po odběru vajíček a ejhle, ono nic 😔 každopádně, PGD nám platí pojištovna, takže si je určitě encháme udělat, ale zvažuju, že když by nějaký embryjko nevyhečovalo a nešlo vyšetřit a přitom bylo jinak dobrý, že si je nechám hnedka zavést jako čerstvý ET a pokud by se nezadařilo, tak si další cyklus nechám zavést to embryjko vyšetřené. Pokud teda vůbec aspon 2 embryjka budem mít...Co vy na to, jak se na to díváte? nechce se mi čekat a navíc mám v lednu nastoupit po mateřské do práce a chtěla sem do té doby vědět, zda se podaří či ne. myslíte, že ej blbost si na první pokus na ET nechat kdyžtak zavést nevyšetření embryjko, raději počkat na ty vyšetřená? jen tak dedukuji, může být vše jinak. ale zajímal by mě i váš názor. moc díky 🙂

veverka.terka
17. říj 2015

@lukjak bohužel musím jen souhlasit....já sem byla před 3 rokama v heliosu na NT+ ve 12. týdnu u Dr. Kotrby a taky zklamání bohužel a a taky to trvalo sotva pár minut. navíc sem silnější, tak mi hnedka řekl, že je to blbě vidět 😖 no, pak ve 20. týdnu, jak je velký UTZ sem se objednala na Veveří. taky sem říkala, že co se týče IVF tak je Helios super, ale po klasické gynekologické stránce nevím no. možná je to jen o přístupu těch doktorů, ale měli by se fakt chovat tak, aby si pacientky udrželi a navíc, když je vyšetření placené, tak by se měli snažit o to víc.
a ano Texl je fakt jendička, na něho nedám dospustit, je bezvadnej po všech stránkách, ochotnej, příjemnej, odborník, vše vysvětlí, takovej lidskej, dá se s ním úplně normálně mluvit, nesrší z něho žádná nadřazenost 🙂

veverka.terka
17. říj 2015

@renda12 jaktože transfer až tak pozdě? netrvá ta genetika 4 týdny?

veverka.terka
17. říj 2015

@zirafka1988 dívám se, že bydlíš v opavě, jak máš na profilu, tak to je síla ta cesta. já bydlím jen 40 km od Brna a i tak jezdit na ty kontroly je docela náročný, navíc když mám doma 3 letý dítko a musím furt shánět hlídání....

kinos
17. říj 2015

@veverka.terka Teri ahojek, držím ti palušky. Taky se chci objednat prosinec, leden. To mě moc netěší, že doktoři nejsou moc příjemní. Ach jo. Udělala bych to, jak píšeš. No taky mě trochu začíná tlačit čas 🙂. Ach jo, od dubna bych měla jít do práce (vlastně od ledna, ale jen na jeden den v týdnu). Znovu vás vyšetřovali nebo jak probíhala první návštěva? A ceny zůstaly stejné?

zirafka1988
17. říj 2015

@veverka.terka no byl to pěkný zahul. Ale co bych pro to mimi neudělala. Nejhorší bylo jezdit tam. Zpáteční cesty byly vždycky už v pohodě. Tak snad to bude ok a už tam pojedeme jen jednou na první utz.
Jinak jak píšes o doktorech, já jsem Šulu měla jen jednou na utz a je pravda ze jsem z něho neměla Dobrý pocit. Kalhotky jsem mela vyslecene na pul zadku a on už volal kde jste, nemam na to cely den. A ještě jak je samozřejme spechala tak jsem se zamotala. Do toho se mě pral který den cyklu mam a já řekla 12 teda pardon 14 a on, že jak to ani nevím kolikátý den jsem nebo co? Měla. Jsem sto chutí mu říct ať se laskave uklidní.
No a k filkove o to nemá ani cenu se vyjadřovat. Dvakrát s ni utz a pokaždé jsem odcházela s bolestí břicha. Jo to texl to je ji na sorta. Naštěstí jsem ji ze všech těch utz měla jen 2x takže se to dalo zmáknout. No ale ve čtvrtek mi dělala KET tak ještě štěstí že tam byly holky co jj asistovaly jinak bych se asi nic nedozvěděl a. I fotku embrya mu daly.

zuzkazuzu88
17. říj 2015

ahojky holky po delší době se tu zase ukazuji. V po jsme byli s manželem na 2 konzultaci a naplánovali jsme co se bude dít. Já mám vše ok i genetika je ok,manžel musel dávat znovu krev,páč jim nezbyla. Spg máme lepší než před rokem,tak máme radost. Zlepšila se nám morfologie z 1,5% na 3,3% 🙂 Každopádně na inseminaci to asi očividě nestačí. S p. Filkovou jsme se tedy domluvili na IVF. Bohužel nám ho pojišťovna neproplatí.Tak nějak nás dotlačila i do PGD,takže jsme odtud odcházeli spíš jako spráskaní psy,páč nás to tím pádem vyjde na nějakých 70,000,-. Nakonec jsme se s manželem domluvili,že si to bohužel nemůžeme dovolit,takže jsem tam ve stř volala a PGD zrušila. Momentálně se lečíme s infekce,takže jsme se s koordinátorkou domluvili,že jak dobereme atb,tak se ozvu a zajedeme si pro léky. Tak doufám,že začneme stimulovat v listopadu 🙂

renda12
19. říj 2015

@veverka.terka já mám až tak pozdě protože se mi to nepotká s měsíčkama na ten výsledek aspoň budu doma dělám v obchodě tak jsem nakonec ráda že půjdu v prosinci jen máme jedno na genetice a druhé zamrazeny a chtěla jsem si to udělat jak ty to co nešlo na gen tak vložit ale oni nechtěli že musím i tak počkat protože pojiš se to nelíbí Aby jsi měla jedno na genetice a druhé zmrazené

veverka.terka
19. říj 2015

@renda12 aha, tak to jo. tak s tím, že to takto nejde, jak ybch chtěla, si mě vůbec nepotěšila, musím se na to zítra optat. bohužel mě trochu tlačí i čas, když mám pak nastoupit do práce, tak prostě potřebuju bud otěhotnět nebo v klidu nastoupit ane být v nejistotě nebo nastoupit pár dní po transferu, achjo 😠
@kinos ahojkyyy 😉 🙂 vyštetřovali nám vše znovu kromě genetiky, myslím té konzultace s doktorkou a nějaké ty krve, jinak mě hormonýlní profil, manža spermio a oba myslím to HIV. ceny si ymslím, že jsou kapku vyšší a jsou jiné metody, takže nás tedka vyjde IVF cca o 10 tisíc dráž, protože se dělají už právě lepší vyšetření a my samo je chceme zkusit, chceme pro to udělat co nejvíc, ale byla sem z toho docel azděšená, když mi řekli konečnou částku...a navíc teda su zvědavá, jak to bude s tím transferem, bejrači bych si vůbec PGN nenechala dělat, stejně i tak máme dcerku i bez PGD a to vyšetření úplně první embryjko, který to PGD mělo, se neuchytlo, pak další vyšetřený nebylo a máme z něco malou, takže já fakt nevím...zítra se zeptám koordinátorky, s kým bych se ještě o tom mohla pobavit i o tom transferu. jako já vím, oni nikam nespěchají, ale přece jen čekat měsíc je dost dlouhá doba. to kdybych věděla, tak jdem na 1. konzultaci o měsíc dřív, abysme to v klidu stíhali...sem z toho celá taková přeslá...navíc zítra už jdu na 5. kontrolu během stimulace, furt se jim nezdají myslím ty krevní testy dost vysoký, podle UTZ sou prý folikuly dobrý, tak su zvědavá, kd ypůjdu na odběr vajíček, už se cítím jak koule, bolí mě hrozně podbřišek a prsa a su děsně ospala...tak snad aspon výsledek bude stát za to 🙂 😉

veverka.terka
19. říj 2015

@zirafka1988 to věřím, že ta cesta je otravná noooo. no ta Filková je tam asi relativně nová že? já se chcu zkusit zase domluvit, abych u transferu pak měla Texla, tu Filkovou rozhodně nechcu, není mi vůbec sympatická, ani se nesnaží být sympatická, to je nejhorší, úplně chladná, neochotná....při 1. kontrole sem po ní chtěla výsledky svýho hormonálního profilu, protože sem je ještě něvěděla a že prý nemá čas, že mám smůlu... 😎

veverka.terka
19. říj 2015

@zuzkazuzu88 ahojky, to je teda šílená pátka! mečetla sem zpětně přízpěvky, jestli se můžu zeptat, proč si celé IVF musíte hradit sami? a já nevím, jestli v některých případech fakt i to PDG není zbytečný a není to zase jen o penězích...přece jen je to genetika a v 12. týdnu těhu s epak taky dělají testy a každá mamina, která přirozeně otěhotní, tak taky nemá dopředu žádnou genetiku embryjka, já nevím nooo. držím pěstičky 😉 🙂

kinos
19. říj 2015

@veverka.terka No s těma penízkama jsi mě moc nepotěšila, uff, ale jasné, když už tak už...ale jinak je to celé na hlavu. Už na 5. kontrolu? To už musíš být nafouklá..., tak snad už to bude dobré a výsledek bude parádní!

zuzkazuzu88
20. říj 2015

@veverka.terka ahojky jj je to šílený. Pojišťovna nám to neuhradí,páč já nemám žádný problém a manžel nemá dostatečný problém.Geneticky jsme taky v pořádku. Právě nechápu proč nás do toho natlačila. Taky jsem si říkala,že stejně půjdu v 1 trim. na testy. Moc děkuju 🙂

kinos
20. říj 2015

@veverka.terka tak snad jste dopadli dobře na kontroli 🙂, já už se teda objednala, na první konzultaci jdem 9. prosince, tak uvidíme, jak dopadne první dojem "dalšího" tažení

veverka.terka
21. říj 2015

@kinos ahojky, to je fajn, že už ste se taky objednali 🙂 ono to fakt chvilku trvá. my sme byli na 1. konzultaci začátkem září a tak na začátku prosince bysme mohli vědět, jestli se to povedlo. včera sem byla na KO a snad dobrý, v pátek jdu na OPU, některý folikuly mám fakt dost velký, přijdu si jak slepice, když snáší vajíčka, fakt su jak balon 😀 a ptala sem se pořádně na to, jak je to s tím PGD a pak následným transferem, tak mi koordinátorka řekla, že i kdyby nešlo embryjko vyšetřit, tak tedka už nedoporučují vůbec čerstvý transfer, že je tělo nadopovaný hormonama a tím pádem i sliznice v děloze je změněná a je menší šance, že by se embryjko uchytlo, takže i nevyšetřený embryjka zavádí až v dalším cyklu měsíčků. říkala mi to paní Gali, jmenovala se Bílková, určitě si ju pamatuješ, já ji znám, tykáme si spolu, tak snad mi říkala pravdu, věřím jí 😉 🙂
@zuzkazuzu88 no, tak to je docela síla, to slyším prvně...a co třeba prvně zkusit IUI? přece jenom IVF je dost náročný i fyzicky z hlediska hormonů a když píšeš, že nikde zásadní problém nemáte... zvláštní teda. a zkoušeli ste i nějaké bylinky, homeopatika, vitamíny? pokud nemáte zásadní problém, zkusila bych ještě raději prvně jinou cestu, přece jen je to šílená částka platit si celý IVF a pokud ste relativně OK, tak i ty hormony do sebe cpát je takový zbytečný...ale to je jenom můj názor 😉 🙂

veverka.terka
21. říj 2015

od včera su dost nachlazená, tak doufám, že to nebude mít vliv na ty vajíčka a navíc je mi šoufl od žaludku, ale to si myslím, že mi bylo i při 1. IVF před OPU...tak snad bude úroda a pak i dost embryjek zůstane na zamražení 😉 🙂

veverka.terka
21. říj 2015

@zirafka1988 jak se držíš nebo spíš mimouš? kdy máš v plánu testovat? 😉