Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

sismisi
6. led 2014

@pavli79 ... věk 38, letos 39 nestačí? 🙂 ☹ ajejda. Objednaní už jsme, na 15.1. Těch 38tis. je zatím částka za vše? Čtu tady od vás na Helios vč. pana primáře samou chválu, tak chci věřit, že v dobrých rukách budeme 🙂

sismisi
6. led 2014

@pavli79 ze 4 jedno .. tak to na tebe bude moc myslet 🙂 za těch 14 dnů ...

engele
6. led 2014

Všem nastávajícím těhulím posíláme pozdrav a těšíme se na kamarády z Heliosu 🙂) Fotka z 12+5 tt údajně na 95% kluk.. tak uvidíme 🙂))

PS: kdy budete testovat ??

engele
6. led 2014

@sismisi pojišťovny na to mají své indikace. Záleží na posouzení genetika, který to určí i z krve, zda je to nutné nebo ne. Já měla vadu nějakého choromozu a bez PGD by nám IVF ani nedělali, tak to automaticky převzala pojišťovna.

pavli79
6. led 2014

@sismisi Děkuju, budu to potřebovat, a vzhledem k tomu že to moc s nikým neřeším, tak tady nacházím jedinou podporu, která moc potěší 😉

No těch 38tis bylo jen za to PGD (3 embrya stojí 30tis a každé další 8). Kdybych sečetla všechny ostatní testy a léky na stimulaci, tak jsme přes 50tis... No ale pokud patříš mezi ty, kterým půjde PGD na pojišťovnu, tak ušetříš...

Podle mě je Helios jednoznačně nejlepší CAR v Brně... podle zkušeností známých, podle příspěvků tady, podle vlastního pocitu. Znova bych nešla jinam.

pavli79
6. led 2014

@engele To je ale krásná fotka, gratuluju! Už abych taky takovou měla 😉

sismisi
6. led 2014

@pavli79 Tak pokud nám to PGD nepřiklepne Helios, aby to proplatila pojišťovna, tak na to určitě mít peníze nebudeme ☹ Tak ale snad když bude všechno dle jiných testů v pořádku, budeme doufat, že je vše jak má být ok. Mně bude v červenci 39, manželovi je 43, ale ten už dvě děti má z prvního manželství.
Taky to s nikým kolem neřeším, každý je tak nějak zrovna v jiné životní etapě. Takže když vás holky tady pročítám, prožívám to s vámi, protože jsme v tom taky ... 🙂

terezi79
6. led 2014

@lonwenien Ahoj, vis co si myslim?Ze by treba v tvym pripade bylo vhodne zajit na konzultaci i s partnerem, texl je tak super, ze si ho tvuj chlap urcite oblibi a prijit na odber pak urcite nebude mit problem. Memu se do Ostravy moc chodit nechtelo,ale do Heliosu se vzdycky tesi, ze se potka s Texlem 😀 Az jsem se divila, jaka se s nim stala promena 😀
jinak ty doplnkove testy spermii nepodcenuj.napriklad v prvnim CARu nam rikali, ze jsou spermie v poradku a tady v heliosu zjistili temi dalsi mi testy ze prave vubec nejsou,ze maji spatnou DNA.

terezi79
6. led 2014

@sismisi Ahoj, ja si myslim, ze jit do Heliosu bylo nase nejlepsi rozhodnuti, ktere jsme zatim v boji o mimco udelali. Profesionalni a pritom lidsky pristup + vysetreni,o kterych jsme netusili, ze existuji a ktera nam fakt pomohla! Meli jsme problem v partnerovych spermiich a v me genetice-zjistili mi mozaiku. A to mam za sebou 2 IVF cykly jinde, vazne bych si nakopala zadek, ze jsem sem nesli hned, treba uz bych ted byla tehotna... ale to je ted jedno. Jeden z nasich bojovnicku se ukazal, ze je zdravy a ja uz ho ted zahrivam v perince a doufam, ze se chyti a zaradim se mezi vsecky stastne tehulky...kdyby to nevyslo, tak mame jeste v zaloze nevysetrenecky,tak jsem takova klidnejsi, ze jsou dalsi sance. Je to nas posledni pokus. Musi to vyjit!! Pak uz totiz nevim, co delat. Bez pojistovny bychom na to nemeli, nebo bychom si museli pujcit, protoze mam strach otalet a setrit kvuli veku.Financne jsme se vycerpali prakticky uz v Ostrave 😝

pavli79
7. led 2014

@terezi79 Ahoj Teri, doufám, že se Ti daří dobře 🙂 hele, čtu si tady co píšeš.. že máš za sebou 2 IVF cykly jinde a tenhle je poslední, že další byste bez pojišťovny nedali... ale pojišťovna přece hradí 4, tudíž ještě jeden máš k dobru, tak buď klidná 🙂

pavli79
7. led 2014

@sismisi Neboj, v Heliosu seš v těch nejlepších rukách, i když já to zatím soudím jen z toho, co mám načteno, co jsem kde zaslechla, a nebo co jsem tam dosud zažila, i když k transferu ještě nedošlo... ale věřím jim, dosud se chovali perfektně, profíci. Tak 15.1. budu držet palce 🙂

onno
7. led 2014

@sismisi Ahoj známé PGD hradila pojišťovna dle testu vše v pořádku,ale nedaří se jím je jí 38 a příteli40.Teď čekají jak PGD dopadne.Přeji moc štěstíčka

engele
7. led 2014

@pavli79 Hradí 4 pokusy, ale jen pokud máž vždy transfer jen jednoho embrya, pokud jím někdy transferovali embrya 2, tak hradí jen 3 pokusy a to je zrovna jejich případ mám ten dojem..

lonwenien
7. led 2014

Tak jsem objednaná na 21.1. na konzultaci. Na co všechno se ptají prosím? At se můžu trochu připravit🙂

pavli79
7. led 2014

@engele Aha, vidíš, zas jsem o něco chytřejší. To mě nenapadlo, protože na Heliosu ani 2 embrya nezavádějí. Tak pěkný den, budoucí maminko 🙂

terezi79
7. led 2014

@engele Ahoj, malej je kouzelnej a cim vic tu fotku zkoumam, tim vic si take myslim, ze to bude kluk 🙂

terezi79
7. led 2014

@pavli79 Pavli my jsme to ten 4 pokus prisli, protoze nam v ostrave transferovali nekolik embryi najednou :( To musis mit vzdycky transfer jenom jednoho. V Ostrave jsme dostali i 3 najednou...

terezi79
7. led 2014

@engele presne jak pises

terezi79
7. led 2014

@lonwenien na nic neobvykleho-jak dlouho se snazis,na predchozi pokusy, jestli uz jsi byla tehotna, jestli jsi nekdy mela potrat potrat + v kolikatem tydnu, proste takovy ty bezny gynekologicky dotazy, pak navrhnou vysetreni a pak jdes na konzultaci vysledku a navrhnou ti postup lecby...

pavli79
7. led 2014

@lonwenien Ahoj, žádnou přípravu dělat nemusíš, všechno budeš umět zodpovědět z hlavy 🙂 Ptají se jak dlouho chcete otěhotnět, jestli jsi nějak nemocná, o čemž bys věděla, co už jsi absolvovala, nastíní Ti, jaké testy by se daly podstoupit, aby se zjistilo, v čem je opravdu problém... prostě čeká Tě takové pěkné popovídáníčko s panem primářem Texlem 🙂 Mě to tenkrát strašně pomohlo, byla jsem tam napoprvé sama, tak nějak neplánovaně (chodím totiž na Helios i k běžnému gynekologovi a slovo dalo slovo a už jsem seděla u Texla v kanclu 🙂 a pak už i s manželem a na nás oba udělal primář velký dojem, všecko nám vysvětlil i několikrát, protože pobrat to napoprvé občas nešlo... prostě, těš se, a věř že to dobře dopadne, všecky tu jsme takové, bez toho by to nešlo!

sismisi
7. led 2014

@engele Děkuju za informace, tak uvidíme, jak se to vyvine a .. moc pěkný obrázek máte 🙂

pavli79
7. led 2014

@terezi79 Aha.. i 3 najednou? Mazec, jak se ty centra od sebe lisi, ze. No tak o to víc Ti teď držím palce, ať to dobře dopadne!! Pozoruješ už na sobě nějakou změnu?

sismisi
7. led 2014

@terezi79 Zkusili jsem 3x IUI, ale teď už vím, že to byla ztráta času. I když se člověk nechce vzdát co nejpřirozenější metody. A když nám na Obilňáku nastiňovali s IVF co a jak .. ani jeden jsme z toho neměli ten pocit, který bysme asi měli mít. .. To už jsem brouzdala tady na diskuzi o Heliosu a pak nebylo nad čím přemýšlet. Když čtu a slyším, z jaké dálky sem dojíždí, jedna známá dokonce ví i o nějakých Američanech 🙂
Bez pojišťovny jsme taky namydlený. A tak už moc času není. Příp. pak ještě přestoupit do června k VZP a zkusit to do 40 od ledna 2015 znovu.
Ano, klid 🙂 to je to nejdůležitější 🙂 a jde to snáz, když vidíš ještě nějakou příp. další šanci, možnost ...

sismisi
7. led 2014

@pavli79 Děkuju 🙂 Snad to všem dobře dopadne 🙂 ten pocit, že víš, že v Helisou dělají co můžou a chovají se lidsky, ten je určitě k nezaplacení ....

sismisi
7. led 2014

@onno Děkuju. Zatím za sebou jen 3x IUI, stačilo by to? ☹ Jak manžel říká, měli jsme se potkat před deseti lety .. ☹ 🙂

engele
7. led 2014

@sismisi Buď ráda, že jste z Obilňáku pryč, my tam promarnili jak IUI tak naše první IVF a byla to tragédie... Helios je někde jinde,.. na Obilňák by mě už v životě nikdo nedostal ani párem volů.... jak do reprodukce tak do porodnice..

onno
7. led 2014

@sismisi Dělali Vám nějaké vyšetření na Obilňáku?Spermiogram ,DNA spermií,hormonální vyšetření atd?

sismisi
7. led 2014

@engele Až tak? no jo, asi tím, že je to státní nemocnice ☹ Pořád bych čekala, že všude jsou přece doktoři, někteří údajně i kapacity ....

sismisi
7. led 2014

@onno Klasicky: hormonální profil a sperimogram

engele
8. led 2014

Holky tak co už nějaká testujete ???