Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

martak01
22. kvě 2014

@kejtblue Ahoj, omlouvám se, že Vám skáču do diskuze, jsem také pacientka Heliosu a vypozorovala jsem, že vyšetření na endometriózu je odběr krve na tzv. tumor markery. Jsou-li ok, jste bez endošky. Alespoň jsem to takto pochopila já.

kejtblue
22. kvě 2014

@martak01 Mate naprostou pravdu, tohle je jeden ze zpusobu jak diagnozu urcuji. A proto taky vim ze ji mam. Akorat sem tady rikala ze nevim kde, protoze laparoskopii mi nedelali, tak nevim jestli jsou zasazeny vajecniky.
Vy jste snazilka nebo uz mate Helioscatko? 🙂

brunetka_a
22. kvě 2014

@kejtblue ne ne poprvé jsem nebyla v heliosu, tam jsme přešly až po neúspěchu... neboj injekce zvládnete, nic to není 🙂 těchto věcí okolo se vůbec nebojím, největší strach mám z toho aby bylo dost vajíček, minule jsem měla jen 3...- asi špatná stimulace. Dneska máš první prášek v sobě viď 😀

kejtblue
22. kvě 2014

@brunetka_a Prvni tabletka byla dneska rano, po snidani. Po par hodinach se nic nedelo, tak sem usoudila ze to se mnou nic nedela a zacala se radovat. Pak sem zacala varit obed, a v prubehu jidla se mi zacala motat hlava a natahovalo se mi, neprijemnej pocit jak kdyz jsem na kolotoci nebo tak.. Tak sem si rekla ze tohle asi neni uplne bezna reakce a volala do Heliosu. Sluzbu ma dneska dr. Fisher, ktery mi vysvetlil ze nektere zeny reaguji na Proveru hur a ze mam snizit davku na pul. Az kdyby ani to nepomohlo, tak ji vynechame uplne.
Ja musim byt spesl ve vsem ☹

martak01
22. kvě 2014

@kejtblue Já v Heliosu podstupuji svoje druhé IVF. První bylo v jiném CAR a největším "úspěchem" bylo MA.
Teď čekám na KET, měli jsme embrya na PGD... V sobotu by to mělo proběhnout. Tak jsem zvědavá... Jinak přeji hodně štěstí!

patricia00
22. kvě 2014

@martak01 Dobrý deň, ja som síce bola v heliose iba na testoch a 4.6.ideme s manželom po výsledky. Nasledujúce mesiace by sme sa radi do ICSI pustili naplno. Rada by som sa opýtala, pokiaľ si mala embrya na PGD, potom ďalší mesiac ktorý deň ideš na KET?

jawuna
22. kvě 2014

@patricia00 Otázka sice nebyla na mě 🙂 ale na KET jdeš pak další měsíc kolem 19. dne (jakoby 5. den kultivace embryjek po odběru vajíček). Udělají ti kontrolu 14. den a podle toho jak to vypadá naplánují KET

petule1983
23. kvě 2014

@kejtblue teda, to jsem ani neslyšela o tom, že by Provera mohla mít takové účinky... já jsem to měla naprosto bez problémů.. a po snížení dávky je to už lepší?

kejtblue
23. kvě 2014

@petule1983 Tak v podstate mi to snizil ze dvou tabletek denne, na jednu, na tu co si beru pred spanim... Tim padem to jakoby zaspim. Takze to nejhorsi prospim, ale i tak sem se dneska rano probudila tak trochu jako zombik, bolest hlavi a malatnost...
Doufam ze ty injekce na me nebudou mit takovy ucinek (nejdou skrz zaludek, tak snad to bude lepsi) 😒

brunetka_a
23. kvě 2014

@kejtblue no teda...tak snad už to teď bude dobré. Já měla takový stav po clostilu, tak jsem ho brala hodně brzo ráno a potom to vždy ještě zaspala a bylo dobře...já mám v sobě první tabletku tak uvidím 😉

kejtblue
23. kvě 2014

@brunetka_a Clostil je nejaka obdoba Proveri? Urcite mi dej vedet jak se po ni citis!

terezi79
23. kvě 2014

@kejtblue Ahoj, tak ty uz jsi zacala se stimulkou, super! Drzim pesti! A drz se, hold pro mimco cokoliv, ze jo, nejak to s tou proverou vydrzis a dalsi nevolnosti uz budou jen ty tehotenske 😉

kejtblue
23. kvě 2014

@terezi79 Ses zlata! 🙂

brunetka_a
23. kvě 2014

@kejtblue clostil byl na tvorbu a dozrávání vajíček, když jsme to ještě zkoušely "přirozeně" 🙂 tak u mě zatím dobrý...žádná reakce na proveru...a co ty, je to lepší?

kejtblue
23. kvě 2014

@brunetka_a Vzdycky jak to odchazi z tela tak se citim lip k veceru, ale rano kdyz se probudim tak sem jeste porad zombik, strasne me to oblbuje, ale to nejhorsi nastesti zaspim.
Sem rada ze tobe to nic nedela, je to strasne protivny.
Ale pro 😲 cokoliv!

jawuna
23. kvě 2014

@kejtblue brzo budeš vzpomínat, jak ti bylo "trochu" blbě 😀

kejtblue
23. kvě 2014

@jawuna Uz se tesim! 😎 I kdyz..kdo vi, moje mati treba nemela symptomy zadny kdyz byla tehotna se mnou, pry ji akorat bylo horko a pobolivala ji hlava, tot vse.
Ale ono je to pochopitelne jedno..hlavne kdyz to vyjde..

reenik
23. kvě 2014

Ahoj holky, chci se poradit... v pondělí bych se chtěla objednat do Heliosu v Brně, ale zatím nevím, jak to v těch CARech chodí... mohly byste mi prosím poradit, jak dlouhá je objednací doba? Potřebuji žádanku nebo doporučení od mého gynekologa? Máte případně i doporučení na nějakého konkrétního doktora, který vám tam přijde dobrý a naopak kterému bych se měla raději vyhnout? Děkuji mooooc 🙂

terezi79
23. kvě 2014

@reenik Ahoj,doporuceni nepotrebujes-ja jsem take zadne nemela a vzali me bezproblemu, objednali me tehda myslim do dvou tydnu....ja jsem chtela k dr Texlovi a ten je opravdu uzasny, jestli muzu nekoho doporucit, pak na prvnim miste jeho a jeste je tam pan doktro Fisher a ten je take zlaty 😵

reenik
23. kvě 2014

@terezi79 děkuju moc za odpověď 🙂

jawuna
24. kvě 2014

@reenik já bych taky brala Texla 😵 Fischer je dobrý, ale Texl je nejlepší 😉 Jenom tam zavolej nebo napiš a oni tě objednají, nepotřebuješ nic

petule1983
24. kvě 2014

@reenik já jsem také šla bez nějakého doporučení, prostě jsem si tam jen zavolala a objednala se na konzultaci k dr.Texlovi 🙂, objednací doba je cca 14dní až měsíc, ale někdy se zadaří, že je to i dřív...

terezi79
25. kvě 2014

@reenik Nemas zac🙂 uvidis, ze Texl je fakt bozi 😉 A odkud jsi?

reenik
25. kvě 2014

@jawuna
@petule1983
@terezi79 holky díky moc za odpověď. Moc o tom zatím nevím, tak jen pročítám diskuze... to jméno Texl mi něco říká, tak asi fakt bude dobrý 🙂 Já jsem z Havířova, takže Brno je celkem z ruky, ale slyšela jsem na něj chválu a my máme za sebou už 3 potraty a předtím dlouhou dobu marných pokusů, takže chci konečně řešení a kvalitní přístup.... snad se tedy dočkám 🙂

jawuna
26. kvě 2014

@reenik já jsem byla těhu 4x a ani jednou to nedopadlo, pak jsem šla za Texlem... a malej byl na světě 😵 Po zkušenosti s Heliosem bych tam jela klidně až na kraj světa 😉

reenik
26. kvě 2014

Tak to moc ráda slyším. Jsme objednaní už na příští týden - na čtvrtek. Sama jsem byla překvapená, jak to šlo rychle 🙂 Tak snad nám taky pomůžou🙂

reenik
26. kvě 2014

Holky a je možné, že by nám hned na té první konzultaci mohli chtít dělat nějaké vyšetření? Třeba krev, spermio nebo si myslíte, že si nás pak pozvou znovu třeba za týden podle toho, co si řekneme?

petule1983
26. kvě 2014

@reenik tak to je fajn, že Vás objednali tak brzy 🙂 někdy se stane, že mají někde "okýnko", že se jim třeba někdo odhlásí, taky se mi to občas stalo... jinak ta první konzultace je opravdu konzultace, kdy si popovídáte, co Vás trápí, navrhnou léčbu a všechna potřebná vyšetření, která se dělají až příště (např. hormonální profil podle cyklu, atd.) 🙂

terezi79
26. kvě 2014

@reenik Ja si myslim, ze je mozne, ze treba pujdete uz ten den na vysetreni spermii, nam to tak vyslo, nekdy tam totiz byvaji v laboratorich i odpoledne 😉 Apak jsem jeste musela na krev, myslim, ze to bylo 3-5 den cyklu, na hormony. Jinak ja jsem napriklad s Ostravy a nelituju jedine cesty 😵 😵

reenik
26. kvě 2014

Teď jsem se dívala na ceníky různých vyšetření a vyděsilo mě, že skoro všude je napsáno: nehradí 213 (Revírní bratrská pojišťovna).... holky jste taky některá u RBP? Asi by bylo pro mě výhledově lepší se přehlásit alespoň k VZP, co? Abych nedopadla tak, že budu muset všechno platit sama.... 😒