Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danaho
2. únor 2013

@kinos teda ještě ani nevím jak dopadnou naše výsledky z odběrů a už se moc těším na transfer. 😀 Jsem teĎ docela v pohodě. Dneska mi moje mamka řekla,že až žasne jak to teď zvládám po tom všem. Ale mě ten přestup do Brna dal novou naději a dokud je naděje tak to nezabalím. Chci bojovat. Teda ty už jsi ve 30 tt,to je mazec. Jak se cítíš?

trefulka
2. únor 2013

@danaho Ahojky, taky přemýšlím o přestupu z Gennetu do Heliosu 🙂 Ty už stimuluješ?

kinos
2. únor 2013

@danaho jéjej, no mě to teda ještě ani vůbec snad moc nedochází 😀. Tak strašně rychle to uteklo. Ještě že mi roste bříško a malý kope, jinak bych asi byla překvapená, kdybych měla jít rodit 😀 😀 . Jsem moc ráda, že jsme se rozhodli pro Helios. Přijde mi, že jejich přístup je pečlivý a nedělají pokusy, ale naopak jejich přístup je o vysoké kvalitě a profesionalitě. Mohli by klidně mrazit embryjka nebo vkládat ty, které nejsou tak vyvinuté a kvalitní (jak to dělají jinde), ale to oni nedělají. Budu držet palušky, aby výsledky byly co nejlepší a kdy zase jdete do Brna?

danaho
2. únor 2013

@trefulka Ahojky,teprve jsem byla ve středu s partnerem na odběrech a 14.2.jedeme na první konzultaci. Do jakého Gennetu chodíš?

trefulka
2. únor 2013

@danaho Do Prahy, jsem z MB, takže pro nás je to stejně daleko do Prahy i do Liberce. Nakonec vyhrála Praha, protože tam jezdí dost busů, když musím jet sama.

danaho
2. únor 2013

@kinos moc ráda slyším ,že jsi spokojená. To je právě to,že si myslím,že moje emryjka nebyla v pořádku.Ale nevím to určitě ,třeba to byla jen náhoda.Nenabízeli další vyšetření a tak jsem si poradila sama a hledala.To máš dobrý,že těhotenství zvládáš dobře ani o tom pomalu nevíš. Tak hlavně nezapomeň porodit 😀

danaho
2. únor 2013

@trefulka a proč chceš přejít jinam? Máš tam nějaké neúspěchy,nebo jsi s něím nespokojená?

trefulka
2. únor 2013

Zatím jen 4 IUI a jedno IVF, ale na Brně se mi líbí, že mají víc jak 60% úspěšnost po ET. A důsledně dodržují prodlouženou kultivaci.

danaho
2. únor 2013

@trefulka já mám za sebou v Genentu 2 IVF a 2 KET. V Heliosu dělají navíc vyšetření DNA spermií a pak PGD embryí a mají hlavně smlouvu s mojí pojišťovnou takže to neplatím. V LIberci smlouvu nemají,takže si to musí klienti hradit sami. Na internetu jsem pročetla info o CAR a napsala do jedné diskuzi dotaz přímo panu primáři Texlovi. Hned druhý den odpověděl a navrhl řešení - vše co mi u nás nechtěli udělat,že je to zbytečný.Takže nebylo co řešit. Zvedla jsem tel.a objednala jsem nás do Heliosu. Taky jsem vlezla k holkám sem na diskuzi abych věděla jak jsou tam spokojený. Takže už je ze mě Heliosačka 😉

trefulka
2. únor 2013

@danaho O tom PGD jsem taky četla, bohužel s mojí pojišťovnou smlouvu nemají. Na Gennetu mi docela vadí, že moje doktorka je pořád v časovém presu a já mám pak pocit, že se mnou strašně málo komunikuje.

danaho
2. únor 2013

@trefulka třeba to PGD ani nebudeš potřebovat. Teď jsem tam nechávala všechny zprávy z CAR a z vyšetření co jsem měla. Teď mi nově udělali imunologii i když už ji mám a přítelovi celý balíček vyšetření spermiogramu. Až půjdeme na konzultaci,tak nám doktor navrhne co dál. Ale jelikož mám za sebou potrat,biochemické těhotenství a jsme starší,tak to PDG na to vyšetření chromozomů budeme mít asi určitě. Ty chodíš na Letnou?

trefulka
2. únor 2013

@danaho Jj - jezdíme na Letnou, ještě počkáme na výsledek 5. IUI a pak už asi zkusíme změnu. Jen se obávám toho dojíždění. Imunologii nám dělali v Immunii a mám zvýšené NK buňky, pak mám nižší AMH, takže bychom si s tím otěhotněním měli trochu pohnout.

danaho
2. únor 2013

@trefulka Na Letné jsem byla u 1 IVF na OPU a ET. V Lbc se jim totiž rozbila odsávačka na vajíčka a v té době ještě neměli náhradní. V Immunii jsem byla také a také mám zvýšené NK buňky + nějaký hormon na štítku anti TPO ,pak mám endometriozu. Brala jsem na to Medrol a Pentomer. Měla jsem brát 1 Medrol denně,ale u 2 IVF mi řekla Mudr. v CAR ať beru 2. Ani nevím proč mi zvedla dávku a jestli je to dobře. Teď kolem KET jse mto brala v kuse od listopadu do ledna. Jsem ráda,že mi znovu dělali imunologii a tak budu vědět jak na tom jsem aktuálně.

jawuna
3. únor 2013

No holky ja sama za sebe, i kdyz to jeste nedopadlo...Helios i prim. Texl i cely jeho tym jsou super 😉 Ale uz za necelych 14 dni budu po odberu vajicek a strasne moc tomu tentokrat verim 😵 Hrozne mi pomohlo tam o tom se vsema mluvit, i s primarem, ale taky s genetickou a embryolozkou, koordinatorky jsou taky moc fajn. Hrozne se mi tam libi ta atmoska, nehrajou si na nejakou nobl super luxusni kliniku, ale zamerujou se vic na to dulezity - na vysledek. Presne jak rikala trefulka, maji skvelou uspenost, to by jim spousta klinik mohla zavidet 😀

jarmisek
3. únor 2013

Jj holky, souhlas s Jawu, muj chlap na to navic jde vedecky a libi se mu, jaky nam tam delali vysetreni 😀 povidal, ze nas proklepli horem dolem 🙂 No,zatim se nam volba vyplatila, doufam, ze se nas bobisek bude krasne drzet zuby nehty a ze mu brzy zacne tukat srdicko a budu si kazdym dnem jistejsi, ze uz je to dobry.ze uz opravdu cekame mimco! 😵 😵

jarmisek
3. únor 2013

@trefulka Take jsem odtud odesla...Pac se nam tam nedarilo. Mozna jsme jen meli smulu...ale o to vic jsme chteli nas posledni pokus jinde, protoze jsme uz ztratili duveru.Muzu Te uklidnit, v Heliosu jsme meli pocit, ze se nam fakt venuji, jediny dotaz nezustal nezodpovezeny a ze jsme jich teda meli🙂 A taky musim rict, ze jsem vsemu rozumela-a to se moc casto nestava 😀 proste za me palec nahoru.

jarmisek
3. únor 2013

jinak co se tyce ET s tatinkama-ja jsem ho tam ani nepostradala, byla to chvilka pro me a pro meho prcka...stacilo mi divat se na nase zlaticko na obrazovce, kdyz nam embryjko pripravovali 😵 😵

zuzzu11
3. únor 2013

@jarmisek a tebe sa podaril hned prvy KET? Dobre si pamatam? Mali ste aj PGD,ze 🙂?

jarmisek
4. únor 2013

@zuzzu11 No,ano, meli jsme stesi a hned prvni KET nam vysel...a PGD jsme meli. Mame jeste i sourozenecky v mrazacku,doufam, ze se teda nase bublinka nezustane jedninacek 😵 😵

zuzzu11
4. únor 2013

@jarmisek jeeej to je super 😀 . Perfektne ze hned na prvy krat 🙂 . Ale to aj pre to ze ste mali kvalitne vysetrene embrijko. Mate este dva mrazaciky ze? A vies co vam vkladali, ci ai nechcela vediet?

jarmisek
4. únor 2013

@zuzzu11 Ptali se nas, jestli chceme vedet co nam transferuji do briska,my jsme se rozhodli, ze se nechame prekvapit... 😵 😵

zuzzu11
4. únor 2013

@jarmisek ja to tiez nebudem chciet vediet, ale manzel sa opyta co nam dali 🙂 .

jarmisek
5. únor 2013

@zuzzu11 No a kdy vas to vlastne ceka?Naprskam sem pak nejake tehotenske bacilky 😉

zuzzu11
5. únor 2013

@jarmisek no teraz v sobotu som mala ist na utz a potom 14-15 mal byt KET ale som chora 😒 . Takze to asi odlozime na brezen. Mohla by si ich sem naprskat hoodne 🙂 , aby sa na nas nalepili tehu virusiky nie len tie chripkove 🙂 🙂 .

danaho
5. únor 2013

@jarmisek taky bych si prosím stoupla do fronty na ty naprskané těhu bacily 😀
@zuzzu11 to mě mrzí,že jsi nemocná,ale asi to tak mělo být.Za měsíc bude jaro za dveřmi a to se miminka určitě budou chtít uhnízďovat. 🙂

zuzzu11
5. únor 2013

@danaho ja si to tiez myslim, ze asi to tak malo byt. Nic netreba znasilnovat. Tak poriadne zhlboka dychajme aby sme sa nakazili tehu bacilma 🙂 .

jarmisek
5. únor 2013

@zuzzu11 Zuzu tak to je asi opravdu lepší počkat,někdo mi říkal, že nachlazení v začátcích těhu není moc žádoucí, že to v extrémním případě může vyvolat potrat...Tak březen to bude jistit 😵 😵

jarmisek
5. únor 2013

Jinak holky tady je máte 😀
prsk *********************************prsk****************************** prsk***************************************

danaho
5. únor 2013

@jarmisek proč na mě tak pliveš ve velkým já nechci trojčata 😝 😀 😀

danaho
5. únor 2013

@zuzzu11 třeba do toho v březnu půjdeme spolu 😉