Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
20. črc 2012

@tulipanek82 tak jaká? pořád na tebe myslím a ty nepíšeš, jak ste dopadli? 😉 🙂

tulipanek82
20. črc 2012

Ahoj holky, moc vam vsem dekuju za podporu.Konecne jsme dorazili domu (doCbudejek je daleko...), tesim se do postele, bricho me kupodivu moc neboli,ale jsem takova priblbla po te narkoze. Nasli nam 11 vajicek,ale jen 9 z toho byly dobry. Nechali jsme si udelat ICSI kvuli tem protilatkam co ma manzel a zitra si budu volat na vysledky, bojim bojim...

veverka.terka
20. črc 2012

@tulipanek82 tak to je super úrodička, 9 vajíček použitelných je krása! a je fajn, že je ti dobře. i když, nechcu strašit, možná ještě, jak to přijde víc k sobě, tak to trošku bude bolet, aspoň u mě to tak bylo, ale třeba nee 😉 . tak frč do poslete a odpočívej a zítra zase písni, kolik bojovníčků přečkalo 1. noc 😉 😉 😉 .

kinos
20. črc 2012

@pepitas No jo u mě to samé, mě taky říkala doktorka že s těmi zádami je to půl na půl, buď se to zlepší nebo naopak. No a uvidí se. Teď jsem změnila docela své aktivity, šetřím se. Respektive už nezvedám nic těžkého a tak. Učím se správně chodit, to jak špatně stojím a břicho vytažené dopředu pak tlačí na tu páteř, no hrůza 🙂. Pomohly mě tak nějak stabilizovat mobilizace to bylo fajn. V lázních se mi pak líbilo i to cvičení ve vodě. Jinak nakoupili jsme nové matrace - to byla taky skvělá investice, spím na péřovém polštáři (to mi poradili na rehabilitaci) a taky je to super, takže teď ráno bez bolesti, což nebývalo. Njn počítám ale, že i když těhotenství vyjde, zvedání a nošení miminka asi bude "záhul". A v podstatě proto mě i moje doktořina táhla do operace, že kdyby mi bylo 40 tak to kašle, ale neví, jestli zvládnu děti. Tak snad to nějak půjde... A pak neurochirurg říkal, že zatím, dokud chodím a jde to, tak bolest ne, a od té doby jsem u neurologa nebyla. Ale mám tetanii a ta mi dávala zabrat, nesmím zapomínat na hořčík, protože pak mě bolí strašně nohy až prsty na nohou a to se pak nervuju, že už to mám od páteře, njn. Ale s tím hořčíkem to je tež tak, že když je mi dobře, tak ho neberu, a pak je problém ho do sebe rychle narvat na požadovanou hodnotu. Co se týče léčitelů, tak jsem chtěla jít k jedné, ještě před ivf, ale protože je dál, tak zatím ne, ale věřím, že bylinky a další určitě mají velkou moc. Já byla jenom na irisdiagnostice, a to je spíše o prevenci než o léčení.

kinos
20. črc 2012

@tulipanek82 To je moc dobrý výsledek. Držím palušky, ať vám to jde tak hezky dále.

kinos
20. črc 2012

@veverka.terka Teri, díky za rady 😵, lahvičky od roztoku menopuru už nedrtím, lomila jsem to asi moc nahoře, takže prima. Už se mi podařila ale i jedna modřina. Jinak nevadí, že to spíše píchám na jednu stranu a většinou tedy doprostřed? Já mám na té pravé straně bolavé břicho, a nikdo nezjistil proč, tak to tam moc nechci "mastit". Ty jo, to nemáš lehké, jak je ti pořád špatně :(. Si vzpomínám, že naše kolegyně v práci těch několik 😅 prvních měsíců, taky strávila vesměs na záchodě, a říkala, že jízdy v MHD byly jízdy smrti 🤐 . Ale teď už má krásnou skoro tříletou slečnu, sice říká že jedno dítě a dost, ale určitě to za to stálo 😵.

veverka.terka
21. črc 2012

@kinos tak to je super 😉 určitě nevadí, když to pícháš do stejnýho místa, je to fuk. i modřinka nevadí, to zmizí. a kdy tobě vychází odběr vajíček, už brzo žejo? no, to mi povídej-jízda busem je zabiják!!!ty čmuchy těch lidí-zpocenina, parfémy...ááá, úplně šílím!!!tomu se vyhýbám, jak můžu 😎 😀 já pořád MOC doufám, že už to bude ustupovat a ono nic ☹ dneska sem zvracela i poránu úplně nalačno, to se mi ještě nestalo ☹ 😠

veverka.terka
21. črc 2012

@tulipanek82 tak co, jak se dařilo mimouškům přes noc? 😉

tulipanek82
21. črc 2012

Dobre rano! Holky tak oplodnenych mame 8 z deviti...rikam si, ze zacatek je to dobry,tak snad se nic nezvrtne...

tulipanek82
21. črc 2012

@veverka.terka Ahoj,dekuji, zadarilo se dobre🙂 viz vyse...jak se mas Ty?My dnes jdeme na vylet, brisko trosku vic boli, ale je mi asi jedno., jestli bude bolet doma nebo venku...

tulipanek82
21. črc 2012

@veverka.terka Preji at dnes neprijde zadna nevolnost! 😉

tulipanek82
21. črc 2012

@kinos Taky jsem to pichala porad +- do jednoho mista, mam modrinu jak rajce 🙂

veverka.terka
21. črc 2012

@tulipanek82 tak to je krásný, to je velikej úspěch, jen tak dále 😉 jj, to je určitě jedno, ale raději ne nějakou velkou túru, fyzická zátěž po tom zákroku asi taky není nejlepší. hezky procházkovým tempem, přestávky na něco dobrýho.... 🙂 já sem dneska zvracela hnedka poránu nalačno, hnusný 😝 a je mi furt šoufl, právě se snažím žehlit....

danielahe
21. črc 2012

@pepitas je mi lito, ze s tim mas takove trapeni, snad ti texl rekne kde je kamen urazu a treba ti pomuze i ten lecitel 😉
@tulipanek82 gratulace k vajickum a naslednym miminkum, uvidis, ze nekolika bojovnicku se dockas 😉

@adriana1010
@veverka.terka sedanek by byl super, klidne byste mohly dojet vy k nam, jsem ted mesic bez chlapa a za chvili i ber jiricka 😀 ...kazdopadne si myslim, ze nez vy 2 prestanete blinkat, tk ja uz budu mit odrozeno 😀 😀 😀 😀
Jinak u me screening trval asi 8 minut, mudra byla nejaka rychla 😠

adriana1010
21. črc 2012

@danielahe danousi nestras!!!! :D ja pocitam s tim, ze zvraceni kazdy den prestane, uz me to vaaaaazne nebavi, mam silenou zizu a opet kazdy piti leti ven. :(, des....hele a pres to bricho to vidi stejne dobre jako vnitrne? To bude ve 3d nebo klasickej utz?

danielahe
21. črc 2012

@adriana1010 ja byla v prenatalu a delali mo klasicke utz. bylo tam videt uplne vse co ma 🙂 a kupodivu fotku mi dali zadarmo 😀 ...videt to jde dobre 😉

veverka.terka
21. črc 2012

@danielahe teda Dany, to já taky doufám, že to tak dlouho trvat nebude-to zvracení 😀 😀 😀 tobě ten UTZ t rval jenom tak 8 minut? Texl mi říkal, že tak cca 1/2h, ale prý to v Heliosu dělá MUDr.Bílková a je nemocná, takže tam dochází taky někdo z Prenatalu, tak to bude asi jenom tak krátce. hlavně doufám, že to bude OK, bude to hezký a řeknou nám aspoň pravděpodobně, co to bude 😉
@adriana1010 jo, Adri, to já už říkám 14 dní, že už to snad přejde a furt nic, zvracím každej den, někdy víc, někdy míň, ale už mě to pěkně otravuje, je mi blbě už vlastně víc jak 2 měsíce vkuse 😝

adriana1010
21. črc 2012

@veverka.terka terko a jakto, ze tam jdes az tak pozde? To se dela ve 12. Tydnu, ne?

danielahe
21. črc 2012

@veverka.terka no ja jsem taky zvedava co vam reknou, ze to bude 😀 😀 😀 a jinak adri ma dobrej dotaz...ten screening by se mel delat mezi 10 az 13 tt

veverka.terka
21. črc 2012

@adriana1010 mně braly krev ve 12. týdnu a pak UTZ dělají až pak,dělá se do 14.tt. takto to mají v Heliosu. asi každý centrum to má kapku jiný. měli sme jít včera, ale museli nás přeobjednat na pondělí, kvůli té nemoci Bílkové. prý to dělá jenom ona.....no, každopádně vím, že příště bych šla rovnou do Prenatalu na ten screenig, tam se to dělá naráz, hnedka se ví i výsledky krve ten den odpoledne a ne nějaký šaškování a hlavně nervování se 14 dní 😒 ale co už, hlavně, aby to bylo OK

veverka.terka
21. črc 2012

@danielahe prý až do 14tt., i moje gynekoložka mi to tak říkala a oni si to v Heliosu přímo vypočítávali, aby to vyšlo....doufám, že nám to řeknou, tolik se na to těším 😉 🙂

adriana1010
21. črc 2012

@veverka.terka teri ja nevim proc, ale ja te stopro sazim na kluka 🙂, nevim proc ale citim to 🙂

veverka.terka
21. črc 2012

@adriana1010 jako u mě? 🙂podle čeho usuzuješ? 🙂 já si ale moc přeju holku a na 90% si myslím, že to bude holčička 😉 😀 ale jako je jasný, že chlapeček nevadí,hlavně, aby bylo všchno v pořádku.ale už bych se tím právě tak jaksi chtěla obeznámit a smiřovat a připravovat psychicky 😉 😉 😉

veverka.terka
21. črc 2012

holky Brňandy, kde je v Brně nějakej dobrej obchůdek s věcma pro mimi? nemyslím oblečky, ale spíš lahvičky, nějaký třeba Avent nebo nějaký trošku kvalitní, dudlíky, chůvičky, teploměry do vany, hřebínky...takový ty věci, který se nedají koupit někde v CaA, v obchodě s hadýrkama nebo v nábytku. nemyslím ani postýlky, povlečení, ale spíš takový ty drobnůstky, který sou taky potřeba.

danielahe
21. črc 2012

@veverka.terka ja si myslim, ze pokud se tam bude klubat chlapecek, tak to pujde poznat, ale pokud to bude neurcite mas nadeji na holcicku, onoje si to do toho 15 tt podobne a zalezi na mudre, jak je dobra 😉 ..tak jak vam neco reknou, cekam na info 🙂 , na kazdopadne adrous ceka 2 holcicky, jeden napadnik uz je, takze chybi jeste jeden 😀 😀 😀 😀 , ze bysme se ji nasackovali do rodiny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

veverka.terka
21. črc 2012

@danielahe 😀 😀 😀 dobrej nápad

adriana1010
21. črc 2012

@danielahe
@veverka.terka hahaaaaa, budem parovat jak pred sto lety :D, je fakt, ze budou holky stejny, tak si nebudou moct kluci zavidet :D

veverka.terka
21. črc 2012

holky, teďka sem na netu vyčetla, že baculky mají až o 40% vyšší pravděpodobnost vrozených vývojových vad, hlavně rozštěpu páteře! bože, já se asi do pondělí zblázním!!!! 😢 😢 😢 že sem to četla!!!dívala sem se jenom, kolik je optimum tak přibrat za celý těhu a narazila sem na tohle. tak teď mě to teda pěkně rozhodilo ☹ ☹ ☹ neslyšely ste někdo něco taky takovýho?

danielahe
21. črc 2012

@veverka.terka prosim te, nesil!!!!! kdybys vazila 150kg, tak bych resila kila navic, ale v t vem pripade zbytecne nestresuj. zadne vyvojove vady nebudou.... 😉 🙂