Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

ivetka77
5. čer 2012

@werinka1 Ahoj,tak super, ze mas dobry dojem, uplne jsem se vzila do naseho prvniho pohovoru s texlem-co se mluveni tyce je fakt rychlej,ale brzy si na to zvyknes 😀 No,jestli Ti vysly blbe ty protilatky, tak je asi lepsi to vedet, nez nevedet, ze...ja jsem byla rada, ze nam udelali tolik testu, aspon se clovek dozvi, kde je chyba...Tak ty letni mesice urcite utecou a OPU tu bude cobydup 🙂

ivetka77
5. čer 2012

@werinka1 Neboj, jak rika flyaway, vubec nemysli na variantu,ze by to nevyslo 😉 V Heliosu jsou profici, zvladnou to... 😵 😵

ivetka77
5. čer 2012

@flyaway Jak se mas mamco? Uz jsem o Tobe dlouho neslysela! 🙂

ivetka77
5. čer 2012

@cuddle Jezis cuddli, ted to ctu-to je mi moc lito:( Ale treba se to jeste proberetreba je jeste sance....
Jinak ja myslim, ze v Heliosu vysetrujou vsechno co jde uz na prvnim pohovoru, nam delali imunu, hematolku, vsechno...nevim, co vic uz bych potrebovala vedet...ja myslim, ze ma flyaway pravdu, ze to proste chce vic casu a zadari se...Ted se hlavne musis z toho zase otrepat, vim, boli to, chce to cas...ale uvidis, ze bude dobre....

ivetka77
5. čer 2012

@veverka.terka Souhlas, v Heliosu si urcite poradi se vsim a s cuddlickou nakonec taky!!
A vitam tulipanka! 🙂

cuddle
5. čer 2012

@flyaway nevim o tomto jsem nikdy neslysela, ani to nikdy nikdo nezminil, ze problem muze byt jinde - nebo nevim jestli to procento techto pripadu je tak mizive, ze tomu nepripousti nejakou vahu, do urciteho poctu potratu, fakt nevim, ptala jsem se na to co jeste , co muzeme udelat, podstoupit, rekli mi, ze nic, ze je to embryjkem , ve kterem byla chyba
ano i moznost darovaneho embrya se resila, ale samo je to take otazka financi, aktualne jsme vycerpali vsechny tajne a nasporene fondy a musime se trochu z toho otrepat a rozhoudnout se jak dal
jestli pujdeme do moznosti darovane embrya a nebo ty penize nechame na vybavicku pro adopcatko, jelikoz nechci resit to, ze budu vydelavat jen proto, abych chodila co pul roku na dalsi a dalsi pokus IVF a dokazala si, ze to jednou dopadne dobre -ja uz si srovnala drive, ze k roli matky nemam potrebu porodit, ze to adoptovane miminko budeme milovat uplne stejne jako vlastni, stejne jako kdybych si ho odnosila a porodila, proste bude nase a tim padem je pro me adopce mozna a nemam s ni problem

flyaway
5. čer 2012

@ivetka77 No jo, přiznávám dobrovolně bez mučení, že poté, co se zadařilo, jsem od vás normálně zběhla a zanáším vám v jiných diskuzích... 😅 😀
Ale jinak se máme samozřejmě skvěle, za měsíc už nastupujeme mateřskou a kopance v bříšku nabývají na síle 😎 .
A co u vás nového, povídej, přeháněj... 🙂

danielahe
5. čer 2012

@tulipanek82 moc dekuji 🙂 , pokud ty jsi v poradku a manzeluv spermio bude ok, tak to urco vyjde napoprve bud et nebo ket 😉 neboj v heliosu vi, co delaji 😉

flyaway
5. čer 2012

@cuddle Je mi to jasné 🙂 . Nejlepší ze všeho teď asi pro vás bude si od všeho odpočinout, načerpat nové síly, užít si léto plnými doušky, zajet si na krásnou romantickou dovolenou a pak se rozhodnout, co dál. Vy sami nejlépe víte, jak se s tím vším poprat...
Na nás ostatních je jen to držení palečků, ať vám vyjde vše tak, jak si přejete 🙂

danielahe
5. čer 2012

Holky dneska jsme byli s jirickem v kine na snehurce a lovci...bylo mi receno, ze hustejsi film jeste nevidel 😀 😀 😀 , fakt moooc hezky 😉
Preji hezky vecer 🙂

flyaway
5. čer 2012

@cuddle Soni, ještě jsem trošku pátrala a ta přepážka v děloze se odborně nazývá uterus septum (nebo septus) a opravdu to měla Tina, které na to přišli náhodou po několikátém neúspěšném pokusu a teď už má cvrčka 🙂 . Asi by byla náhoda, kdybys to měla, ale jak říkám, napadlo mě to, že by to teoreticky mohl být taky jeden z důvodů, proč se nedaří. A neboj, už končím, už nechám pana Googla chvilku odpočinout... 😉

werinka1
5. čer 2012

@ivetka77 Moc jim věřim a proto si chci nechat i ty 2 měsíce na to, abych se na to sama trošku psychicky připravila. Texl na mě působil jako skutečnej profík, i to co řikal.... vyšetření které doplnil....no mam dobrý pocit. Moje ségra má 3.září termín, čeká už třeťátko 🙂 No a jsou tu další skutečnosti kvůli kterým mam prostě strach jít hned do dalšího pokusu. Spíš strach, že přijde zase zklamání a to už bych skutečně dost těžce nešla. Doteď jsem se s tim jakž takž vyrovnávala, ale kdyby vyšuměla i třetí šance....no přiznam se, že bych asi musela navštívit Chocholouška 😖

tulipanek82
5. čer 2012

@danielahe dekuju za povzbuzujici info 🙂
S vami, holky, mi to tu pujde jako po masle 🙂

tulipanek82
5. čer 2012

@cuddle Jsi velka bojovnice...verim, ze vse nakonec dobre dopadne....

tulipanek82
5. čer 2012

@werinka1 mam stejny nazor,doktor Texl nam uplne vytrel zrak-i memu chlapovi- je vedec 😀 Ostatne proto si taky vybral zrovna tohle centrum.Byl se pred par tydny podivat na nejaky konferenci od Heliosu a hned druhy den nas tam objednal. Povidal, ze maji uplne skvele promysleny vysetreni, ktery provadi a ze podle toho pak doporucuji nejvhodnejsi metody...no proste ze je to jasna volba....tak snad ma pravdu...Holky tady z diskuze to celkem potvrzuji 🙂
Dojizdime z Ceskych Budejovic.Cetla jsem, ze Ty takydojizdis pomerne z daleka...je fajn, ze jde spousta veci zaridit v miste bydliste, ze?

danielahe
6. čer 2012

@tulipanek82 neboj s nami ti to pujde jako po masle 😀 😀 😀

veverka.terka
6. čer 2012

@danielahe ahojky, byla s vama nakonec i Ada nebo ne? už se dlouho neozvala... ☹

veverka.terka
6. čer 2012

@adriana1010 Adri, jak je, jak se máš? jak se daří mimouškovi v břiše? už ses dlouho neozvala, tak si říkám, jestli je všechno OK?!

adriana1010
6. čer 2012

ahoj děvčátka, nn, včera jsem tam nebyla, neozývala jsem se, protože jsme nebyli v Brně 🙂, jak se mu daří nevím, první dva dny jsem cítila pobolívání v podbříšku, ale od té doby jak když utne a nic 🙂, tak nevím, doufám, že to nevzdala, ale věřím,že ne, test už mám koupený, zatím jeden 😀 , tak uvidíme, to čekání je šíleně dlouhý, 🙂, první test jsem si řekla, že udělám v pondělí a uvidíme 🙂 - následně se zhroutím, že tam bude bílo a švihne mě 🙂, ale už to bude 8 dní plus 6denní kultivace, něco by tam už být mohlo 🙂, ty jo, ty už máš srdíčko teroušku? Tak to je síla, kdy jsi byla na ketu? To je hroznej fofr 🙂to už jsi v sedmém týdnu, jo?

veverka.terka
6. čer 2012

@adriana1010 tak to jo, já sem si už říkala, co se děje...buď v klidu a v pohodě čekej 😉 jj, už máme srdíčko, na KETu sem byla 9.5., ale počítá se to podle posledních měsíčků a tak sem dneska 6+4tt., takže 7. týden 😉 sem moc ráda, že je zatím všechno v pořádku a už se tolik nebobkuju a snad si to začnu vychutnávat 🙂

adriana1010
6. čer 2012

@veverka.terka jééé, to je krásný, to já už chci být taky 🙂, achjo..už aby to bylo, kdy si testovala první den ty ?

veverka.terka
6. čer 2012

@adriana1010 já už 6. den, ale nebylo tak skoro nic 😎

adriana1010
6. čer 2012

@veverka.terka Jej, tak já počkám radši do toho pondělí, terezko a bolelo tě bříško každý den po et, nebo ne? Mám strach, že už nic necítím :(

tulipanek82
6. čer 2012

Ahoj holky

@veverka.terka imochodem gratuluiji k srdicku,nejak jsem to prehledla 🙂

@adriana1010 Ja myslim, ze to utece a testovat budes co nevidet, drzim pesti...🙂

adriana1010
6. čer 2012

@tulipanek82 Děkujiiiii 🙂, už aby to bylo !

veverka.terka
6. čer 2012

@adriana1010 Adri, mně snad nebolel podbřišek a nic vůbec, ani jeden den....je to úplně individuální a z tohoto bych nedělala žádný závěry. sem zvědavá, jestli to do pondělí vydržíš 😀
@tulipanek82 děkuju, ale i tak ještě není nic vyhráno.... 🙂

werinka1
6. čer 2012

@tulipanek82 Tak super že to máme posichrovaný i od vědce 😀 Jsme ze Sušice 🙂 Krajani 🙂 Jj, řikal nám že tam vlastně přijedem jen 3x, takže to je bezva. Mrzí mi, že jsme nezkusili už druhý pokus tady. Ale tak jelikož nám se poprvé povedlo(i když to pak zamlklo), řikali jsme si, že se povede i podruhé. 😒 No, bohužel. Tak snad do třetice to klapne.

ivetka77
6. čer 2012

@flyaway Ty jo tak Ty uz jdes na materskou! To to uteklo! V kolikatem jsi tydnu? Jsem rada, ze se Ti dobre dari...! Ja jsem asi takova polo matka, protoze nemam potrebu navstevovat tehu diskuze, ale ctu je 🙂 akorat mam porad jakoby pocit, ze se me to netyka 🙂 jsem stastna, ze cekam mimi,ale furt jsem si to jeste neuvedomila 😅 No vsak to prijde 😀

ivetka77
6. čer 2012

@werinka1 Tak to se v zari tak akorat pekne nakazis miminkem, to bude super 🙂 Moc moc drzim pesti,at Ti to krasne vyjde,2 mesice utecou jako voda a budes to mit za sebou! 🙂

ivetka77
6. čer 2012

@veverka.terka
@adriana1010
To jo, holky, co zenska, to jiny priznaky 🙂 aby jsme to asi nemely tak jednoduchy... 😀