Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

werinka1
14. črc 2012

@pepitas Děkuju, já se s tím zatím sžívám a lovím info po netu a tak. Kdybych měla problémek tak jsem ráda, že vím koho poprosit o radu 🙂 Vůbec si popravdě nedokážu představit, že mě tohle čeká celej život. Já nemam vůbec žádné příznaky. Průjem, zvracení, ubývání na váze, nic takového. Ospalost jo, ale to mam pocit, že máme v rodině. Jsme takový spáči 🙂 Na odběr vzorku fakt jít nechci, uvidíme co ukáží testy po 2 měsících diety. Naposled mi praktická dr. teda říkala když dělala preventivně krevní rozbor, že jsem lehce chudokrevná.A to může mít údajně taky spojitost. (to mi pak řekla imunoložka).Kdyby mi neřekli, že neléčená celiakie může způsobit potrácivost, tak bych se na to asi nakrásno úplně vyprdla, ale takhle.....

pepitas
14. črc 2012

@werinka1 Není zač, vím, že to musí být hodně těžké se s tím smířit. Já to mám od malička, tak mi to vůbec nepřijde. Ale třeba to nakonec nebude ono. Je mně divné, že nemáš žádné příznaky. To jsem ještě od nikoho neslyšela... Uvidíš, co bude za ty dva měsíce, třeba to bude v pohodě. 😉

veverka.terka
14. črc 2012

@pepitas víš, kolikrát si říkám, jak je život nespravedlivej. ne jenom v těchto věcech, ale i jinde. ale v tomto obzvlášť. když vidím někde v tel.novinách, jak matka hodila miminko z okna, do popelnice....úplně to ve mě vře, takový lidi bych zajíjela!!!!nezaslouží si žít, když tohle udělají malýmu miminku. co by někteří lidi za takový krásný a zdravý miminko dali. je to hnus a velká nespravedlnost, ale člověk s tím stejně nic nenadělá, musí se s tím naučit žít a přijmout to tak, i když to bývá hodně těžký. myslím na tebe, ráda bych ti pomohla víc, ale nevím jak.... ☹

werinka1
14. črc 2012

@pepitas To mi přijde taky zvláštní, že jsem bez jakýchkoliv příznaků. Ovšem lékaři tvrdí, že příznaky být vůbec nemusí. Ale projevit se může právě třeba chudokrevností, osteoporózou, nemožností otěhotnět či potratama. Je pravda, že to být nemusí, na 100% mi to potvrdí jedině ten odběr t.střeva, ale pokud mi ty hodnoty klesnou tak to bude o lecčems asi vypovídat. A jestli mi ta dietka má pomoci k mimču, tak to za to rozhodně stojí. Ovšem začínam propadat panice a mam pocit, že se nám prostě nezadaří. 😒 Ale to asi znáš ☹

ivetka77
14. črc 2012

@werinka1
@pepitas
ahoj holky, je mi lito,ze ke vsemu tomu trapeni jeste mate tu celiakii,tohle ma moje karadka a tak vim, jaky je to odrikani...jste bojovnice a zvladnete to!

ivetka77
14. črc 2012

@werinka1 Ja myslim, ze nemusis propadat panice, dulezity je, ze to v heliosu zjistili a konecne mas moznost doopravdy zabojovat proti sve pravdepodobne pricine neplodnosti...ted uz se to urcite prolomi!!!

ivetka77
14. črc 2012

@veverka.terka to jsem taky nikdy nechapala, nedovedu si predstavit, ze bych to miminko, ktery si ted hladim pres brisko, mela po porodu opustit a jeste tak hrozne...

flyaway
14. črc 2012

@danielahe Já mám oblečků celkem dost (cca 10 bodýček, 8 dupaček, 2 overálky, 5 kabátků a ještě nějakou drobotinu), manžel už mi to musel zatrhnout, abych nezruinovala náš rodinný rozpočet 😀 . Některé věcičky mám ještě schované i po mě, takže ta naše princeznička bude mít do začátku vcelku slušnou garderobu 😎 . Ale je pravda, že se to dopředu asi ani odhadnout nedá - každý mimčo je po porodu jinak velký, jinak rychle roste, některý jsou víc blinkací, takže častěji převlíkáš... A je potřeba i spousta ostatních věciček, takže už mám zaplněnou skříň a jsem sama zvědavá, zda to vše využiju, příp. zda nebude třeba ještě dokupovat 😅
Pak dám vědět, jak to dopadlo 😀

pepitas
15. črc 2012

@veverka.terka Jj, máš pravdu život je šíleně nespravedlivý... Jak píšeš, taková matka která dokáže zabít bezbranné miminko taky nemá právo na život.
Jsi hodná, ale mně není pomoci, teď se s tím musím vyrovnat sama. V sprnu k nám dojde paní ze sociálky ohledně adopce, tak se bubu těšit, že se to konečně pohne trochu dopředu. I když vím, že je před náma ještě hrozně moc dlouhá cesta, ale určitě to bude stát za to.

pepitas
15. črc 2012

@werinka1 Neboj, dva měsíce utečou rychle a budeš vědět, na čem jsi. A kolikátý pokus budete mít? Nepropadej panice, musí se zadařit.... Každý nemá taková smůlu jako já... 😉

pepitas
15. črc 2012

@ivetka77 Ahoj, coeliakie mě zas až tak netrápí, jak to, že nemůžu mít děti. Pro mě ta dieta je to nejmenší v mém životě, protože ji mám od malička a jsem na ni zvyklá. Je mnohem horší, když ti na to dojdou později, jak Werince. Musí to pro ni být hrozné, když si nemůže dát to, na co byla zvyklá. Mně to nepřijde, když neznám normální rohlíky, chleba atd.

veverka.terka
15. črc 2012

posílám odkaz na krásné videjko 🙂 pěkně sem si u toho pobrečela, moc hezky udělané....
http://crazycafe.centrum.cz/vtipna-videa/2012/4...

werinka1
15. črc 2012

@pepitas Já mam před sebou už poslední pokus ☹ Poprvé se nám zadařilo, ale potratila jsem. No a podruhé ani následně KETík nevyšel ☹

pepitas
15. črc 2012

@werinka1 Tak to mě moc mrzí... Ale do třetice všeho dobrého, teď to vyjde, uvidíš... 😉 Budeš papkat bezlepkově a pak to vyjde, uvidíš... 🙂 A nejsou teď náhodou 4 pokusy na pojišťovnu?

pepitas
15. črc 2012

@veverka.terka Taky jsem si pěkně pobřečela... ☹ Je to moc dojemné, obvzlášť když jsem si uvědomila, že už to nikdy nezažiju... ☹ Ach jo...

veverka.terka
15. črc 2012

@pepitas ale no tak, takhle sem to nemyslela, nechtěla sem tady nikoho rozlítostnit nebo naštvat..... 😉 já vím, je to hodně těžké a chce to čas a člověk se s tím musí vyrovnat sám ☹

pepitas
15. črc 2012

@veverka.terka Mě jsi tím určitě nenaštvala... Je to moc hezky udělané a dojemné.... Za pár let se tomu třeba zasměju, ale teď je to čerstvé, tak to moc prožívám... Ale určitě se nezlobím, že jsi to sem dala, to v žádném případě...

ivetka77
15. črc 2012

@werinka1 Ahoj,no prave proto musis vydrzet a udelat, co ti rikaji,aby ten posledni pokus uz byl na 100% ... urcite to vyjde!!!!

ivetka77
15. črc 2012

@pepitas Ja myslim, ze by clovek nikdy nemel rikat nikdy...vis spousta lidi otehotnela treba i po tom, co si adoptovali mimco-prestali se tak zaryte snazit a zacali myslet na jine veci, byli najednou vn pohode a sup a najednou to slo....Moc bych Ti prala,aby to byl tvuj pripad, pokud to nevyjde jeste pred adopci..

ivetka77
15. črc 2012

@pepitas Kolikaty jsi dnes den?Porad tu jsou sance...takovych co kravaceli uz tu bylo prece tolik ....moc na tebe porad myslim...

pepitas
15. črc 2012

@ivetka77 Já vím, že některým se podařilo splodit vlastní dítě, ale my jsme oba neplodní, takže u nás to asi nehrozí... ☹ Dnes su 7. den, ale žádná změna nenastala. Zítra zkusím testík a hned budu mít jasno. 😉

danielahe
15. črc 2012

@veverka.terka to jsme videla a spoustu jinych...jsme uchyl, co rad breci 😀 a taky jsem videla nejaka videjka o nedonosenych miminkach, bud se stastnym koncem nebo i ty se smutnym ☹ , to jsme rvala jak zelva 😵
@pepitas zitra uvidis 😉 drz se
@flyaway no ja prave netusis, jak bude dite obri, ale velikosz 56 mam asi 2 kousky a jinak asi 3 z CaA 56, ale to je vesi, takze to je jak 62. Musim si dovest jeste krabice oblecku od mamky a zjistit, co vsechno mam a co ne 🙂. No koupila jsem si jednorazove plenky v akci a ten muj na me koukal, jestli pri nechci uz rodit, kdyz uz nakupuji 😀

No jinak dneska vecer celkem vzruso, uz asi rok rikam jirulovi, ze nema lest na vanu (stoupne si na jeji okraj, aby na sebe videl v zrcadle), ted se mu to nevyplatilo, byla asi mokra podjela mu noha a prastil se chudacek do hlavy, ma tam centimetrovy sram...krve teklo celkem dost, vypada to nastesti dobre, ale rano radeji pojedem k doktorce, aby jsme vyvratili otres mozku nebo krvaceni...ale to snad neee.......boze to mu je uz 7, mne prijde, ze cim je starsi, tim je horsi 😠

Vsem preji krasny vecer. 😵

flyaway
15. črc 2012

@danielahe Já mám ty velikosti tak nějak namixované, dokonce tam mám snad i dva kousky 48, kdyby náááhodou to byl malej cvrček 🙂 . Jinak já osobně si teda myslím, že je lépe nakupovat průběžně, než pak jednorázově zruinovat konto 😉 . Ale tak vy máte asi spoustu věciček ještě po Jiříkovi a kočárek a postýlku a takové ty větší investice asi nemusíte řešit, že?
Zítra držím palečky, ať se potvrdí, že je Jiřík tvrdohlavý kluk a nic mu není!!! 😎

tulipanek82
15. črc 2012

@pepitas Ahoj,tak na zitra budu mackat pesti jako o zivot...

tulipanek82
15. črc 2012

Holky hlasim, ze dnes jsem byla na ultrazvuku, u Dr. Suly, prvne me mrzelo, ze tam neni Texl, ale nakonec mi to vubec nevadilo.Sula je takovej mladej sympos, vse probehlo v pohode, napocital, ze mi roste 10 vajicek a metla jsem domu 🙂

adriana1010
16. črc 2012

Ahoj holky, mam specificky problem, trapi me silene neustale sucho v ustech, jazyk se mi lepi na patro, mel ste to nekdo? A navic dnes mi zacla asi mykoza ☹, muze se na to neco?

pepitas
16. črc 2012

Tak se potvrdilo to, co jsem si celou dobu myslela, test samozřejmě NEGATIVNÍ ☹ ☹ Aspoň už je konec mého trápení...

veverka.terka
16. črc 2012

@danielahe tak mi nějaký videjko ještě pošli, miluju takovýto věci, ale nechci nic se špatným koncem!jenom hezký 🙂
@tulipanek82 tak to je super úrodička, na kdy asi ti vychází odběr vajíček, už za chvilu že?
@pepitas ☹ drž se, buď silná...

danielahe
16. črc 2012

@flyaway no kocarek jsem si koupila novy..teda ojety, chci chodit na brusle a ten muj stary na to nebyl urceny a uz byl jezdeny i sestrama, takze uz si neco pamatuje, jinak postylku mame...ja trubka vsechno pujcovala sestram, takze hodne veci je zniceno nebo nenavratne ztraceno ☹ 😠 😔 , takze jedine co mi zustalo je postylka a ta je jeste opravovana 🙂 , takze to nase druhe je jak druhy jedinacek 😀 ....jinak mas pravdu, ze je lepsi kupovat az se prcek narodi, pac nikdy neohdhadnes co vsechno se ti hodi, ale ted mas na to klid a cas..s prckem nakupy jsou trosku, jako vrcholovy sport. 😅 ..aspon ja to tak mela, kocarek stal, jirik plakal, kdyz byl venku, byl hodny, ale jak jsme vesli do obchodu, tak byl nepricetnej 😀 😀 😀 😀 😀
@tulipanek82 jo sula je dobrej..jsme si prvne rikala..to chlapske gynekology nemusis, ze kdybych mela znenit gyndarku, tak bych asi presla k nemu 😅
@adriana1010 na mykozu ti nic neporadim, radeji si zavolej mudre, co ti poradi, pac hodne pripravku se nedoporucuje v tehu...sucho v ustech znam, moc neprijemny, hodne pit po troskach, no asi nejlepsi voda, ale ja ze zacatku nemohla pit ani vodu 😅 , nejak mi nechutnala 😀
@pepitas to mi je lito, ze ti to tak vyslo...ale nechapu, ze jsi dostala menzes uz 21 nebo 22. den, jestli jsme to pochoppila dobre, transfer se dela 19 den a tys zacla krvacet celkem moc brzo, sakra to nechapu......
Vim , ze je to pro tebe ted moc tezke, ale mozna casem az se vsechno zahoji a zacnete myslet na adopcatko, treba pak potom bude lip...bude to trvat, ale cas to vyleci, mas doma jedno zlaticko a to je nejdulezitejsi, zivot je nespravedlivy, ale na druho stranu s tim musis bojovat a snazit se udelat si zivot hezky, musis si najit neco, co ti bude delat radost, abys nemusela myselt na to skarede...dej si vinko, pobrec si, vyraz nekam s kamaradkou, kup si neco pro sebe, treba hezkou knizku nebo tak neco a vzhuru do toho se poprat se zivotem..drzim palecky 😉
@veverka.terka, ja si ted zadne nevybavim, ale na youtube toho najdes dost, ja takle dostala od kamosky videjko na youtube a pak jsme si tam hleda 😉 🙂

No tak jsme byli u mudry a nastesti tam ma jen narazenimu a rozseklou cast asi 1,5cm, takze to nebylo ani na siti...ale mam pocit, ze si z toho ponauceni nevzal 😠

ivetka77
16. črc 2012

@adriana1010 Ahoj Adri,sucho v puse jsem teda nikdy nemela,ale mam pro Tebe spatnou zpravu, mykozy me trapily prvni ctyri mesice porad...dvakrat jsem na to cosi mela, ale uz nevim, jak se to jmenovalo,zavolej si doktorce, necoti na to urcite napise 😉