Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

pepitas
18. črc 2012

@tulipanek82 Jinak myslím, že 12 vajíček bohatě stačí... Já jich měla 36 a bylo mě to prd platné, když byly všechny špatné.

pepitas
18. črc 2012

@veverka.terka Klidně bych zkusila i léčitele, hlavně i na ty moje záda. Máš na nějakého dobrého kontakt?

cuddle
18. črc 2012

@pepitas dej mi vedet jak budes mit termin kdy jedes a casove jak to zvladas aspon treba orientacne 2 dny predem a ja si to zkusim zaridit 🙂

veverka.terka
18. črc 2012

@pepitas seženu ti ho co nejdřív, chodí k němu celý moje příbuzenstvo. já sem se tam právě chystala, kdyby nepomohlo IVF taky. optám se ségry a písnu ti číslo. ale je to v Tišnově. to je pro tebe dost dálka...ale prý je úžasnej, sou s ním všichni moc spokojení a všem hodně pomohl nebo doporučil, co dál. drž se, myslím na tebe 😉

veverka.terka
18. črc 2012

@kinos však uvidíš, zkus to, jak sem ti to popisovala a uvidíš, ale důležitej je efekt 😉 🙂 jak mi je? no, určitě to lepší je, zvracím už většinou jenom večer., ale každej den. nevím proč zrovna večer, nic moc nepojím a večer si přijdu jak koule a je mi prostě blbě....tak snad i tohle přejde 😉

pepitas
18. črc 2012

@cuddle Jj, zítra tam budu volat, tak ti dám vědět, na kdy mě objednal...

pepitas
18. črc 2012

@veverka.terka Děkuji, jsi moc hodná.... Já si myslím, že po tom všem zajet do Tišnova není takový problém... A nevíš, kolik si za to bere? Abych pak nebyla v šoku... 😕

kinos
18. črc 2012

@pepitas je hrůza, jak člověk musí projít takovýma nervama a stresama. Musíš být fakt hotová, budu na tebe myslet ať se dáš co nejdřív dokupy jak psychicky tak hlavně zdravotně. A co máš se zádama? Já mám taky záda mimo, ale naštěstí, musím teď zaklepat, můj stav neodpovídá tomu, jak bych mohl vypadat na základě lékařských zpráv. Ty lázně teď byly taky moc fajn.

pepitas
18. črc 2012

@kinos Děkuji, asi to potrvá, než se dám dokupy. Můj cyklus už je totálně rozhozený.. ☹
Se zádama je to hodně těžké. Jsem po dvou operacích. Při první operaci mně sešroubovali obratle k sobě a při druhé operaci přes břicho mně vyměnili plotýnku. Po operacích změna k horšímu, ale musím být ráda, že aspoň chodím a jakštakš funguju. Mně už i lázně zakázali. Byla jsem dvakrát a vždycky jsem tam zůstala ležet a nemohla se hýbat... ☹ Jsem ráda, že aspoň tobě lázně pomohly. A co ty máš se zádama?

kinos
18. črc 2012

No s těma zádama a lázněma to ti věřím, že jsi tam zůstala ležet. Já už vždycky na ně "křičela", že masáže hladit a reflexní terapie to samé, takže zůstaly jenom zábaly, obklady a tak a to bylo příjemné. Ale vím, že kolegyni rozhodily kyčle apod. 😕 No já mám vyhřezlou plotýnku, 8mm L5S1 a pak ještě další problém 6 mm nad tím a ještě asi něco nahoře, ještě strašili se zúženým kanálem ale to naštěstí jeden doktor vyvrátil. Neuroložka mě taky chtěla poslat na operaci, ale pak jeden doktor říkal, že funguju ještě dobře. Tak vůbec nevím jak případné těhotenství anebo pak hlavně potom.

pepitas
18. črc 2012

@kinos Tak to máš taky špatné. Ale pokud můžu poradit, dokud to není akutní, tak na operaci nechoď, protože mě líp není, ale na druhou stranu bych jinak skončila na vozíku, protože ty obratle tam "lítaly" a hrozilo skřípnutí míchy. Takto to mám aspoň zafixované. 🙂 S těhotenstvím je to taky zajímavé. Prva mně doktor řekl, že není problém a potom řekl, že to je sázka do loterie, buď se to posune správným směrem a nebo opačně. Ale byla jsem rozhodlá podstoupit všechny rizika, to miminko by mi za to stálo. Je fakt, že těhotenstvím to nekončí, tím to právě začíná. Tobě co říkají doktoři na případné těhotenství? A kde se léčíš se zádama?

veverka.terka
19. črc 2012

@pepitas myslím, že to jedno sezení nebé léčba, nevím, jak to nazvat, stojí 500Kč, ale všechno ti zjistím. přes víkend to vysonduju od ségry, ona tam jezdí často, i její syn a taky brácha se synem, tak pak ti hnedka písnu, co a jak, ať si tam můžeš zkusit zavolat a zajet. určitě ti pomůže i se zádama, on tě skoukne celou a pak se bude soustředit na jednotlivý věci postupně, aspoň takto mi to ségra vykládá.

pepitas
19. črc 2012

@veverka.terka Děkuji moc, jsi nejhodnější... Objednám se tam a uvidíme....

veverka.terka
19. črc 2012

@adriana1010 ahoj Adri, žiješ ještě vůbec?! 😉 🙂 už sem vůbec nepíšeš....jak ti je, je to trochu lepší? a jak se daří miminkům, bylas někde jinde na té gynekologii?

krmv
19. črc 2012

ahojky všechny, mužu se zeptat na kolik IUI můžu jít aniž by to ovlivnlo potom ty třimožnosti na IVF? Doktor rikal myslim 4IUI, ale bylo to tolik informaci, ze si nejsme moc jisti. Ceká nás prvni IUI v srpnu, díky moc

cuddle
19. črc 2012

@krmv pokud mas IUI se stimulacnima injekcema, tak vetsinou se hradi take 3 x za zivot - ta mozna davka zalezi asi kolik leku spotrebujes, pokud mene, CAR by ti mel zazadat jakoze o IUI a co nespotrebujes na jeden pokus schovat na druhy , tak si to predstavuju , 26 ampulek je zadost dostanes treba jen 12 , takze mas jak kdyby dalsi IUI uz schvalene, a vykonu je mozne mit 6 do roka na pojistovnu ( bez leku nebo s clostylem)
IVF mas 3x za zivot, pokud neni transfer tak 4 x

tulipanek82
20. črc 2012

Ahoj holky,drzte mi dnes pesti, jdeme na odber, chlap uz je dole a cekam na nej v cekarne,tak si kratim cas internetem v mobilu...Jsem dost nervozni,ale vsechny jste to zvladly, zvladnu to take!!! 😵

tulipanek82
20. črc 2012

@krmv Ahoj,ja jsem se na to ted zeptala pani koordinatorky-sla zrovna okolo 😀 Takze muzes jit na kolik chces IUI,ale musis si je uhradit, nesmi to jit na pojistovnu a pak to nema vliv na to IVF. Akorat rikala, ze zalezi na ostatnich vysetrenich jestli to neni ztdrata casu, hlavne na nejakym PCT a na spermiogramu

veverka.terka
20. črc 2012

@tulipanek82 moc držím pěstičky, bude to v pořádku a bude kupa krásných vajíček, uvidíš 😉 😉 😉 pak písni, jaká byla úrodička a jak ti je 🙂

pepitas
20. črc 2012

@tulipanek82 Taky moc držím pěstičky, aby byly krásné a kvalitní vajíčka... 😉

pepitas
20. črc 2012

@veverka.terka A jak se cítíš ty? Už se to zvracení zlepšilo? Doufám, že ano. Já jsem se dnes konečně dovolala koordinátorce, tak mě doporučila, abych zítra dojela na ultrazvuk, že tam bude dr. Texl a bude mít na mě čas to probrat. Tak su zvědavá,co mě řeknou... 😒

veverka.terka
20. črc 2012

@pepitas tak to je fajn, aspoň ti třeba víc objasní, v čem je problém...já?! no, zvracím většinou jenom večer, ale dneska je zase vyjímka, je mi blbě od rána 😝 doufám, že už to brzo přejde, je to hrozně otravné ☹ 😠 tak ráda bych něka šla ven nebo nakupovat, ale nedá se, když je mi šoufl....sem zvědavá, co se dozvíš... a neboj, s tím léčitelem na tebe myslím, přes víkend určitě uritě písnu a všechno zjistím 😉 drž se 😉

pepitas
20. črc 2012

@veverka.terka Koordinátorka sama říkala, že vůbec neví, kde vznikl problém, ale třeba doktor bude vědět víc... I když se to dozvím, tak stejně to nic nezmění, bohužel. Bude to asi jen pro klid v duši. A hlavně aby to krvácení už konečně přestalo, už mě to taky nebaví.
To mě moc mrzí, že tě to ještě nepřešlo... Snad už to brzo přejde a budeš moct vyjít mezi lidi.. 😉
Jsi moc hodná, že mě chceš pomoct, moc si toho vážím. Děkuji.. 🙂

veverka.terka
20. črc 2012

@pepitas já vím, že se teďka už nic změnit nedá,a le jak píšeš, pro klid duše a hlavně, aby už ustalo to krvácení...já doufám každý den, že už to přejde a furt nic 😉 🙂 dneska musím jít pro kosmetiku a nakoupit aspoň pečivo, tak se mnou půjde mamka, abych sebou někde nesekla 😉 a neděkuj mi, sem ráda, že ti můžu aspoň takto pomoct a budu ráda, když budeš spokojená a pomůže ti to 😉

pepitas
20. črc 2012

@veverka.terka To je dobře, že půjde mamka s tebou, aspoň tě pohlídá... 😉 A dostaneš se na chvilku ven a třeba ti ten "čerstvý" vzduch udělá dobře.. 😉

adriana1010
20. črc 2012

ahoj holky, omlouvám se, že to ted tak zanedbávám, ale je mi neustále dost zle :(, měla jsem ted světlý tři dny a od včera zase zvracím, ale vše, vodu a cokoliv, je to děs, jinak jsem byla na utz a krása, miminka sebou mlela jak akrobatky 🙂, házely ručičkama i nožičkama, no nádhera 🙂, přítel byl se mnou, pro něj to byl snad největší zážitek, byl to jeho první utz, paráda, ted mě čeká 30.7. ten nt screening, chtěla jsem se zeptat, ten se dělá přes vnitřní utz, nebo přes bříško? Tam přítel může být taky? Jinak já jdu asi zase zvracet....
Terezko a Dančo, zase bysme mohli udělat nějaký sedánek.., hm? Teda až já s Terkou přestaneme zvracet :(

adriana1010
20. črc 2012

@pepitas Dodatečně...ani nevím co na to napsat...myslím, že je to dobrý nápad s tím léčitelem, určitě tě to mimo jiné může přivést na další stopu, kde může být problém, jednou se to prolomit musí, to jinak není možný... 😠

adriana1010
20. črc 2012

Jinak jsem zapoměla, na tu mykozu jsem dostala macmiror, globule na zavádění, na kterých se ovšem píše, že nesmí v těhotenství, ale optala jsem se všude a prý to píšou pro jistotu, aby pak neměli problém.., tak mykoza už ustupuje mrcha jedna.., už jsem si dala dvě, ale zkusím ještě další dvě..a uvidíme, už skoro nic nemám, tak snad nemusím dobrat celých dvanáct..., ještě to ověřím ..

krmv
20. črc 2012

@tulipanek82
Ahojky, diky moc ze jsi se zeptala. Musim teda zjistit na kolik to IUI vychazi jako samoplatce. PCT mam za sebou a nc moéc vysledky, pry jsem spermovrah a spermiogram momentalne dobry. a co vy ate za problem pokud se muzu zeptat, kazdopadne diky moc

veverka.terka
20. črc 2012

@adriana1010 oje, tak mimoušci ti teda taky pořád dávají pěkně do těla ☹ taky sem si říkala, že bysme se zase mohly ještě s Dankou někdy vidět, ale v tomto zvracecím období by to asi nebyl dobrej nápad. myslím, že ani jedna znám, já a ty, bysme z toho nic neměly a byly bysme akorát otrávený 😒 tak musíme doufat, že to brzo přejde...je fajn, že mykóza ti ustupuje, prý to v začátcích těhu bývá docela časný, sem někdě četla......Adri, drž se a hlavně, že holčičky sou v pořádku 😉 ten UTZ při screeningu se dělá přes břicho a jasně, že tam může přítel být, trvá to prý tak 1/2 hoďky a je to moooc hezký 😉 už se taky těším!!! 😉