Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
5. říj 2012

@werinka1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kinos
5. říj 2012

@werinka1 jak dlouho jste si vlastně udělali volno 🙂? Taky jsem u transféru nic necítila, ale asi závisí jak kdo to dělá.
@danielahe ty jo, vám už se to taky krátí 😅. Mě se pomalinku začíná rýsovat bříško, kalhoty zatím v poho, protože žádné nemám do pasu, samé bokovky tak to ještě zatím jde 🙂. Ten utrogestan jste vysazovaly holky postupně nebo najednou?
@veverka.terka a jak se daří teri tobě?

veverka.terka
6. říj 2012

@kinos už se rýsuje domeček jo? to je super 😵 😵 😵 já sem utrogestan vysazovala postupně, třeba sem si brala 2xdenně 1tbl., pak jednou denně 1 tbl. a hotovo. myslím, že i Danka to zde psala a Adruš se taky na to ptala a taky to vysazovaly takto postupně, aby to nebylo naráz. já s emám docela fjn, akorát se docela nudím, sem věčně sma, manžel je bu´d v práci nebo prcuje na baráčku, ale jinak s mimouškem je všechno OK a to je pro mě nejdůležitější 😉 🙂 a domeček teda taky pěkně roste a kila stoupají 😀

werinka1
6. říj 2012

@kinos Ubytko jsme si zaplatili do pondělí, ale uvidíme jak se nám bude chtít domů. Dneska zase vykouklo sluníčko tak snad bude hezky celý den. Máme v plánu Lednici a možná se zajedem mrknout do Mikulova. Nevim v kolik si mam volat jak to dopadlo s těma zbylýma embryjkama, tak zkusim v 10, snad mi neřeknou, že jsem měla už v 8.
Bohužel mě od rána bolí strašně vaječníky a tak půl hodiny i podbřišek. Skoro jsem měla strach, že to dostanu, ale zatim žádnou červenou nevidim. Mam strach, že je něco špatně 😒 Na nějakou bolest při uhnizďování je dost brzo 😒 Možná jen jak jsou ty vaječníky nastimulované a zvětšené, tak ještě bolí. Doufam....

danielahe
6. říj 2012

@kinos ahoj, ja ho vysazovala postupne, poslednich 14 dnu, zacla jsem davkou 1 rano 1 vecer a pak uz jenom vecer a pak nic 🙂
@werinka1 vajecniky me taky bolely dlouho, bohuzel asi vetsina to tak ma, ze citi jakoby prichod menzes 😠 , jinak pri druhem transferu jsem prvni den citila ostre pichnuti vlevo v podbrisku 2x za sebou az jsem vykrikla a pak jsme mela klid...no ja si furt rikam, ze jsem citila nidaci, pac mam nizky prah bolesti a citim kdejakou jehlu 😅 😅 😅 😅 ...jenze to ti nic nerekne, u kazde to probiha jinak....hlavne klidecek, opravdu se nestresuj, u tobika jsem se po transferu chovala jakobych tehu spis nebyla...vecer jsme si dala obcas vinko...2dc, ne lahev 😀 , v praci jsem taky delala vsechno, takze hlavne pohoda a klid na dusi a mimi se zahnizdi, uvidis 😉 ( pokud mas 5denni embrijko, tak by se melo zahnizdit 1. az 2. den) 😉 drzim palecky

adriana1010
6. říj 2012

@werinka1 Gratuluji, ať se mu u mamči líbí 🙂

werinka1
6. říj 2012

@danielahe Já mam taky práh bolesti dost nízko, jsem takové bebí 😀 Dneska v noci jsem se probudila ve dvě a za boha ne a ne usnout. Taky když člověk nespí ve vlastní posteli, tak se prostě nespí tak dobře.
Jinak večer si určitě dvojku dám, strašně mi zachutnala Pálava 😀
Taky nedělam žádný štráchy, poprvé jsem se chovala jako když nejsem těhu, protože jsem byla přesvědčená, že to poprvé nemůže rozhodně vyjít. V CARu nám dokonce zakázali pro jistotu sexík a já prostě měla chuť .... 😀 Tahala jsem i těžký věci a chytli se bobísky oba dva. Takže já si taky myslim, že těhu nevyležim. Klídek a pohodu určitě mam, takhle fajn mi nebylo dlouho (taky jsme dlouho nebyli na dovče).
Jinak jsem si volala do CARu a bohužel ty dvě embryjka už nejsou na mražení, ale což, 2 zamražený, to jsem vůbec nečekala 😵

adriana1010
6. říj 2012

@danielahe Ahoj Danouši, bože, Tobě se to krátí, akorát nechápu, proč tady máš 36. tt, ale rodit máš za třicet dní??...Já myslela, že to musí dojít do 40. tt...., jinak mě paní dr. řekla, že dvojčata se nejpozději ukončují 38. tt, v ten týden se považují za donošený, takže rodím zároven s Terkou 🙂, pokud se teda holky nerozhodnout jít na svět dřív 🙂
Díky za info s tou porodnicí, já měla strach abych něco neprošvihla a oni mě pak nenechali rodit na ulici :D:D:D, pořád váhám kde, ale spíš více lidí doporučuje obilňák...no musím se tam potom jít podívat 🙂

werinka1
6. říj 2012

@adriana1010 Moc děkuju 😵 Snad.....

danielahe
6. říj 2012

@werinka1 vidis to, to ja mam uz posledni pokus, u me byla pokazde 2 embrijka z kazdeho ivf 🙂

danielahe
6. říj 2012

@adriana1010 no ja tomu taky nerozumim, jak se to pocita, to je fuk, cim driv tim lip, jsme jak verliba 😀 😀 😀 😀 😀 , no asi pro dvojcata by bylo lepsi, kdybys rodila na obilnaku, ale hlavne nechtej rodit na porodnim sale 3, to je tak malej kamrdlik, ze se tam sotva vlezes ty 😀 😀 😀 😀 , ja tam chtela, ale asi pujdu k milousum 😉 , mam svoji PA a na obilnaku si za ni (a to prosim nemuze zasahovat do porodu a nic vykonavat, jen se bude divat )uctuji 1500 😠 😠 . Co rikas, ze bysme se pristi tyden videli 😉 , ja bych se klidne nasackovala k tobe na kafe, abys nikam nemusela 😀 😀 😀 , nebo bysme si dali nekde kavu 😉

veverka.terka
6. říj 2012

@werinka1 to je škoda, že ti 2 embryoušci to zvdaly, ale co už...2 mrazáčci sou super úspěch 😉 a třeba nebudou teďka ani potřeba, až pak časem 😉 🙂 tak si krásně užijte výlet, má být dneska hezky 🙂 jo, a mě taky bolel podbřišek, jako když byhc to měla dostat, takže klid. jak píše Danka, u každýho je to trochu jiný 😉
@adriana1010 jéé, myslíš, že budem rodit zároveň? 😉 🙂 já bych se ani nedivila, kdyby se Julinka drala dřív, když je větší a ještě uvidím, co já s tím tlakem 😒

adriana1010
6. říj 2012

@danielahe Danoušku no problemo 🙂, kdy chceš? Můžu pondělí i úterý, no kdykoliv, přítel je celý příští týden v tahu, bud dojed ke mě, navigovala bych tě, nebo už dlooouho mám chut na to tchibo kávičku a dortíček 🙂, pokud se do tebe ještě vleze :D
JInak děkuji za tip na porodní sál, pokusím se na to v těch křečích vzpomenout :D....přinejhorším se zapřu nohama o furtra a nenechám je se mnou projet :D
Achjo, jak já bych chtěla být už jako ty a očekávat to každým dnem 🙂, já mám zase pořád tucha, že holky půjdou na štědrý den, což by bylo brzy,ale nemůžu se toho pocitu zbavit...snad zůstanou aspon do ledna 🙂

veverka.terka
6. říj 2012

@danielahe hele, přijedťe taky ještě za mnou, než porodíš...ráda bych tě viděla!!! 😉 😉 😉

adriana1010
6. říj 2012

@veverka.terka No pokud i holky nepůjdou dřív, tak teoreticky rodímě obě v lednu 🙂, uvidíme, třeba se natrefíme i na den :D, jen škoda, že nebudeš rodit v Brně, smála bych se, kdybych tě tam potkala :D
Doufám, že s tím tlakem to bude v pohodě!...Pořád je tak vysokej? Prášky ještě bereš?

adriana1010
6. říj 2012

Když ty seš o víkendu kdy je tonejlepší pořád zasekaná na baráčku Terez, nebo co zítra ? Aspon na chvilku, neměli byste čas holky někde na kávičce? Že bysme dojeli za Terez?

veverka.terka
6. říj 2012

@adriana1010 tak v Brně snad nebudu, pokud nebudou nějaký komplikace 🙂 no, pořád je vyšší, ale nezvědá se, tak aspoň že tak. prášky neberu, su ráda. já to na sobě nijak nepociťuju, žádný točení hlavy, nic. a hlídá si mě ještě moje obvoďačka, takže je to jištěný 2x 😉 🙂
@adriana1010 @danielahe hele, já bych taky klidně odpoledne dojela, ale aby to nedopadlo jako obykle 😠 😒 🙂 muselo by to být na 10000% jistý 😀

adriana1010
6. říj 2012

@veverka.terka Počkej jako zítra? Fakt? jak píšu, mě je to fuk, zítra nic nemám a nudila bych se a palec je už super 🙂)))

danielahe
6. říj 2012

@adriana1010 v pondeli muzu, tak si vyber jestli chces kavicku v tchibu nebo abych dorazila ja k tobe 🙂 🙂 🙂 , kdyz das adresu, tak trefim, snad 😅 ...k tobe se jede salinou cislo 9,ne? 😉 ...a nebo pokud by se ti chtelo, tak muzeme na kavu a dortik za terez 😀 😀 😀 , ale ja musim byt bohuzel do 12 v brne, protoze mi jirula dojde ze skoly 😢

veverka.terka
6. říj 2012

@adriana1010 no, pro mě sou víkendy passe, to je fakt :- 😒 ale zítra bych klidně odpoledne chvilu mohla 😉 🙂 myslím, že manžel bude bu´d pracovat jenom sám nebo nebude dělat nic, takže bych v klidu mohla 🙂 už sem se informovala u manžela a prý v pohodě, že se asi zítra nic dít nebude, takže bych to brala 😉 😉 😉

danielahe
6. říj 2012

@adriana1010 v nedeli ja nemuzu, mam doma chlapi a jirula jde rano na zapas a jirka mi odpoledne odjizdi do nemecka, takze ja v nedeli nemuzu 😔

veverka.terka
6. říj 2012

@ adriana1010 jako, že byste teda dofrčely zítra vy...ale Danka nemůže ☹ tak v týdnu?

adriana1010
6. říj 2012

No tak zase nic 🙂...tak to budeme muset naplánovat na jindy, ty už Terez do Brna vůbec nepojedeš v dohledné době?

veverka.terka
6. říj 2012

@adriana1010 hmm asi nee, ale klidně bych ve vycházkách dofrčela, to není problém, když v jednu sednu na vlak, po 14h su v Brně 🙂

adriana1010
6. říj 2012

@veverka.terka Tak já nevím jestli Danča může odpoledne, mám pocit, že ona zase může jen dopoledne :D, tak se holky domluvte a dejte echo :D

veverka.terka
6. říj 2012

@adriana1010 hmm, ale já to asi v týdnu nerisknu dopoledne, moje doktorka mě upozorňovala, at si dávám bacha na kontroly, že chodí 😒
@danielahe Danči, ty nemůžeš některej den odpoledne?

danielahe
6. říj 2012

@veverka.terka odpoledne bych mohla, jejine v brne a to muzu pondelky a stredy, ale az kdyz mi prijde jirik domu, to muzu v brne nekde trajdat, ale nemuzu odjet, protoze kdyby se neco dela, tak z boskovic to mam celkem dalku domu.

veverka.terka
6. říj 2012

@danielahe jj, to je mi jasný...tak klidně v Brně, já bych na odpoledne dojela.ve středu nemůžu já, ale v pondlěí bych klidně mohla a klidně bych dofrčela 😉 🙂

danielahe
6. říj 2012

@veverka.terka
@adriana1010 ok, tak se muzeme sejit odpoledne v pondeli v tchibu na kave 😉

veverka.terka
6. říj 2012

@danielahe já to beru a předběžně s tím počítám, ještě si zítra písnem, jestli to na 100% platí ju 🙂
@adriana1010 co Adruš, může být? 🙂