Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
7. lis 2012

@jarmisek to by bylo krásný, taky bych potřebovala trochu klidu navíc 🙂
včera sem byla na KO a dozvěděla sem se téměř samý takový špatný zprávy ☹ 😢
1.malinká je zatím otočená zadečkem dolů, tak mám cvičit a doufat, že se otočí, ještě má čas a pokud ne, tak se psychicky připravit na císaře
2.pokud se otočí, tak se připravit na vyvolání porodu v 38.tt. protože mám vyšší tlak a údajně otoky na nohách, já je teda vůbec nevidím, ani necítím, tak nehcápu, že Dr. jo 😒 takže taky "skvělý"
3. na jejím UTZ vidí úplný prd, protože sem baculatější, takže mi sice UTZ dělala a neřekla vůbec nic, ani jestli je mimi OK, jen že je teda zadečkem dole ☹
5. říkala sem jí, že pořád cítím pohyby docela málo intenzivně a hlavně málo často a jeidná ejjí odpověď na to byla: pohyby musíte cítit.....a hotovo ☹ takže "skvělý" povzbuzení...
byla a sem z toho dost smutná, doufám, že mimi je v pořádku

danielahe
7. lis 2012

@veverka.terka co to mas za mudru? 😕 😕 😕 😕 , a co te desi, ze je stale KP? vzdyt mas casu jako husa klasu? a stejne, ona tezko muze rozhodnout o vyvolani, to si snad rozhodne porodnik v porodnici.....ja bobecka taky moc casto necitila, ale uz pro tvuj klid ti mohla udelat utz prutoku pupecnikem, srdicko atd........................ja bych k takove mudre nechodila teda 😠

veverka.terka
7. lis 2012

@danielahe no, je prostě divná...štve me od začátku, ale v průběhu těhu s emi fakt nechtělo doktora měnit ☹ já si taky myslím, že je ještě čas, no, uvidíme, jak to všechno dopadne 🙂 Dany, myslíš, že bysme se s Adruš mohly za vama někdy na chviličku stavit? 😉 🙂 pomuchlat si Tobíka 😵 😵 😵

danielahe
7. lis 2012

@veverka.terka no jasne,vzdyt vas taham k sobe na navstevu od te doby,co vas znam 😀

werinka1
7. lis 2012

@veverka.terka Od takové dr. bych upalovala pryč. 😠 Baba jedna. Úplně mi to teď připomnělo tu mojí, co mi s úplně klidnym hlasem po laparce řekla, že JÁ MÍT DĚTI NIKDY NEBUDU a pokud otěhotnim, tak stejně potratim. Když jsem jela na vyšetření do Prahy, protože mě tak vyděsila, a vzala jsem zprávu z laparky, tak mi to docent Mára vyvrátil a nechápal, jak mi tohle mohla říct. Navíc JAK to řekla! Takže než se nechat zbytečně deptat od takových parodií na lékaře, radši pryč!

Jinak dnešní pocity....bolí mě vaječníky a dnes mi tam v poledne tak rejplo, nejdřív na jedné a pak na druhé straně, že jsem málem uprostřed fronty v ZKD zaúpěla 😀 Jinak taková lehká únava. Jenže to prý dělá ten utroš. Zatím jsem v klidu, ale až se bude blížit den D, to zas nebudu ani spát 😠 7den vychází na neděli, ale to nevim nevim, asi blbost, snad vydržim aspoň do pondělí! 😝

kinos
7. lis 2012

@veverka.terka Teri ahojek, tož to jsou věci, to je divná doktorka. To tě uklidnila, co? Ale ty už jsi na začátku psala divné věci, když jsi tam byla..., no což to víš, že mimi bude ok. No a hlavně rodit tě nebude 😀. Co já chodím k doktorovi, tak ten na velké ultrazvuky posílá do prenatálního centra. Já myslím, že kdybys chtěla změnit doktora můžeš vždycky, nemáš v okolí nějaké reference na někoho šikovného? Řekni, že by ses chtěla přihlásit, a minimálně ultrazvuk ti určitě udělají a hlavně budeš klidnější.

jarmisek
8. lis 2012

@veverka.terka Veverusko taky bych zmenila gynekologa,kdyz se u te sve necitis dobre, supky dupky jinam, vubec si s tim nelam hlavu...hlavni je byt v pohode...a neboj, mimi se jeste muze otocit, me kamosce se otocilo az strasne pozde-asi den pred tim, kdy si ji zvali do nemocnice, ze se tam to mimi pokusi otocit nejaky chvatem...balila si veci do tasky a najednou vlna jako blazen a bylo to 😉 akorat uz presne nevim, kolikaty to byl tyden...pamatuju si jen, ze mi to volala a mela hroznou radost 😵 A kdyby se nahodou mimi neotocilo,tak take o nic nejde,alespon bys mela pohodovy porod, nebudes muset tlacit, rvat bolesti, proklinat sveho chlapa a ja nevim co vse se jeste u klasickeho porodu dela 😀
No kazdopadne moc drzim pesticky...

danielahe
9. lis 2012

@veverka.terka jo a znam jednu tehuli a ta ma taky kilca navic a zadny takovy zazitek, ze by ji mudra rekla, ze mimi jde hur nebo spatne videt, protoze je baculka teda fakt nema, to ja bych od te tve pindy odesla i v prubehu tehu, ma te uklidnit, abys byla vpohode a ne te zbytecne stresovat, to budes jeste v horsim stavu nez jsi...moje mudra me nezatezovala zadnyma informacema a moje tehu bylo naprosto idealni..jo a nabrala jsem 20 kilo jo a ted mam peknou vanu, takze pred tim mym briskem taky byla pekna tukova vrstva a malej sel videt krasne, bych ji poslal k sipku pindu 😠 😠 😠 😠 , jo a jedne kocene z listopadove diskuzi se mala otocila nekdy kolem 38 tt 🙂 ...a moje PA rikala, ze pokud to ditko je KP, tak to ma nejaky duvod, takze se niceho neboj, proste to tak vsechno mam byt 🙂

veverka.terka
9. lis 2012

@kinos @jarmisek @danielahe holky, moc vám děkuju za uklidnění. a k jiné gynekoložce asi bohužel nepřejdu, až někdy příští rok, protože sem se ptala na pojišťovně a ono to nejde tak často měnit, u té stávavící sem totiž jenom od června ☹ takže to budu muset nějak doklepat a doufat, že to bude dobrý. ale tady mě dycky uklidníte, tak je mi pak hnedka líp 😉 😵

kinos
10. lis 2012

@veverka.terka to se mi nezdá 😠 . Já loni měnila minimálně dvakrát a hned po druhé návštěvě. Jo a nikdo se mě neptal, nikomu jsem to nehlásila a taky můj stávající lékař nechtěl žádné předchozí papíry. A ke všemu máš právo na konzultaci u více lékařů. A minimálně tě taky mohou kdykoli vzít v nemocnici na gynekolog ambulanci. No já bych se neptala, zavolala bych k jinému doktorovi a řekla, že bych se chtěla zaregistrovat. Pojišťovny měnit nemůžeš, ale že bys nemohla měnit doktory to se mi fakt nezdá.

kinos
10. lis 2012

@veverka.terka Tak jsem hledala na netu a můžeš jít klidně hned k jinému doktorovi! "Právo změnit lékaře jednou za tři měsíce se vztahuje na lékaře, kteří jsou ve smluvním vztahu k příslušné zdravotní pojišťovně a zdravotní péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění. Tříměsíční lhůta se počítá od registrace u vybraného lékaře, resp. okamžiku faktického převzetí pacienta do péče, bez ohledu na poslední vyšetření. To znamená, že opět můžete Vašeho praktického lékaře změnit skutečně až po uplynutí tří měsíců od doby, kdy jste se registrovala u svého stávajícího lékaře. V praxi však dodržení této lhůty nemusí být až tak striktní a s vybraným lékařem se můžete zkusit domluvit na převzetí do péče i před jejím uplynutím. Takové jednání není zákonem nijak sankcionováno."

veverka.terka
10. lis 2012

@kinos já se fakt ptala a vím, že sem to tak řešila předloni se zubařem a byl s tím problém. konzultace to jo, to je jiná, ale u nás jaksi není ke komu-nějací odborníci zde nejsou. ale vydržím do Brna na velký UTZ a tak se poptám...

veverka.terka
10. lis 2012

@kinos tý jo, no, vidíš to. a mě na pojišťovně řekli na VZP řekli, že minimálně po půl roce.....

veverka.terka
10. lis 2012

@kinos no, nicméně nevím stejně ke komu jít ☹ jedině do jinýho města, protože tam, kam bych chtěla, tak ta už nebre a jinak zde není moc na výběr ☹ takže to asi nechám stejně být, uvidím po těhu a pak to budu řešit...sice du dycky z KO vydeptaná, ale asi to musím brát trochu s nadhledem, prostě ta doktorka taková je....zase jinak odborně si ji prý chválí, ségra je zdrav.sestra na novorozeneckým, takže ji zná a je s ní spokojená :-/

jarmisek
10. lis 2012

@veverka.terka Vsak uvidis, jestli te jeste jednou poradne nastve, tak vis, ze ji muzes kdykoliv zmenit...navic za chvili budes chodit na kontroly do porodnice a tva doktorka ti muze vlezt na zada 😎 hlavne se drz a ty jeji kecy si proste neber 😉

werinka1
11. lis 2012

Tak holky, dneska 7 den a já vydržela doposavaď netestit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ani to neni tak těžký. Já se totiž tentokrát naopak bojim testit. Takže test udělam ve středu, 10 den jak mi bylo řečeno a to si to asi budu ještě rozmýšlet. Možná že dřív dostanu MS a bude vyřešeno. Ale cejtim takovou slabost a mam nafouklý bříško. Pobolívají mě vaječníky a občas cítim tlak v podbřišku. Což může znamenat že brzo MS přijde....Prsa vůbec nic. Tak uvidíme..... 😒

veverka.terka
11. lis 2012

@werinka1 ahojky, teda, to to uteklo 😉 ještě vydrž, ten 10. den to jistí 😉 🙂 a neboj, na nějaký příznaky se vyprdni, každej to má úplně jiný!!!někdo necítí nic, někoho bolí břicho, jinýho prsa....drž se, myslím na tebe 😵 😉 🙂

werinka1
11. lis 2012

@veverka.terka Děkuju, začínam mít strach ☹ Ale co se má stát, stane se....Zatim věřim, že to bude dobrý. Ale mam obrovskou hrůzu ze zklamání. To známe každá 😒

veverka.terka
11. lis 2012

@werinka1 jj, známe to všichni....strachu se nezbavíš, ani pokud se to podaří 😀 ale stejně to nijak neovlivníš, tak se zbytečně nestresuj. jak píšeš, co se mám stát, tak se stejně stane.... 😉 🙂

danielahe
11. lis 2012

@werinka1 budu drzet palecky, aby to klaplo 😵 😵 😵

kinos
11. lis 2012

@veverka.terka tak super, že na velký ultrazvuk jdeš jinam, tam snad budou empatičtí 🙂, jinak aspoň, že paní doktorka je odborník 🙂. Ještě pracujete na domečku? Je super, že teď vychází pěkné počasí. My dodělali doma radiátory a pomalu se začnem chytat dalšího pokoje, což bude naše budoucí ložnice a z naší ložnice bude pokojíček.

veverka.terka
11. lis 2012

@kinos my budem na domečku pracovat ještě asi hodně dlouho, ale pořád se něco děje, takže se zdárně pokračuje 🙂 jj, sem ráda, že jdu jinam na velký UTZ, tam s ena všechno optátm a uvidím 😉 🙂 jéé, tak to máte teďka pěkný zařizování-ložnice, pokojíček 😉 🙂 a už něco nakupuješ pro mimouška? a jak ti je celkově, jde to? 🙂

flyaway
11. lis 2012

@werinka1 Zlati, držím palečky, tfuj tfuj tfuj!!! 😉
A propo - já s Eli tenkrát testila 6. den a už tam byly //... 😎

jarmisek
12. lis 2012

@werinka1 Ahoj werinko, mas muj obdiv!Do stredy uz to bude hracka, neboj! A pak jen dobre zpravicky!! 😵 😵

jarmisek
12. lis 2012

Holky,tak ja jsem si dne sprave pichla prvni injekci Merionalu-tak na me myslete,doufam, ze se brzy pripojim do party k maminkam a tehulam;) 😵 😵

borufkam
12. lis 2012

Ahoj holky,
nezbyly Vám někomu injekce Zibor 3500? budu ráda za každý kousek. Potřebuju jich 15.
Díky a mějte se. 🙂

borufkam
12. lis 2012

Ohledně Ziboru,
prosím pište do IP.
Děkuji.

pepitas
12. lis 2012

@veverka.terka Ahojky, teda to máš opravdu nějakou divnou doktorku. Asi bych na nic nečekala a šla jinam. Já jsem byla s kámoškou na tom velkém ultrazvuku na Veveří a taky nemáme dobrou zkušenost. Doktorka byla hodně nepříjemná a pořád narážela na její váhu... Tenkrát jsme si na ni chtěly stěžovat, protože to by si neměla vůbec dovolit. Jj, u nás je to opravdu běh na dlouhou trať, ale věřím, že se to nakonec vyplatí to čekání.

veverka.terka
12. lis 2012

@pepitas oje, to mi ani neříkej o tom Veveří 😠 když sem tam byla minule, tak to bylo naprosto v pohodě, doktorka ochotná, příjemná. tak doufám, že nenarazím tentorkát na nějakou furii, to by mi fakt na náladě nepřidalo ☹ a jak si na tom psychicky, dobrý? zvládáš to? 😉

werinka1
12. lis 2012

@flyaway Děkuju. 🙂 Tyyy jooo, už šestý den? Já když Okénkové řekla, že jsem šestý den měla ducha, tak mi tvrdila, že šestý den nemůže být test pozitivní ani omylem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!