Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

zuzzu11
27. pro 2012

@jarmisek Ahojky 🙂 . My mame volno v praci az do troch kralov 🙂 . Tak odpocivame doma a v sobotu odchadzame na silvestra 🙂 . A vy sa ako mate 🙂 ?

zuzzu11
27. pro 2012

Dakujem krasne niekomu, za poslanie vianocneho darceka 🙂 🙂 .

jarmisek
27. pro 2012

No, my vlastne podobne 🙂Az nato, ze Silvestra letos budeme travit doma, nic jsme neplanovali, pac jsme nevedeli, jak na tom budeme v teto dobe s mimiskem 😅 no, ale mame pozvano par pratel, takze o zabavu bude postarano 😵 😵

werinka1
30. pro 2012

Ahojky holky, po delší době jsem nakoukla. Doteď mi dělalo špatně i koukání do PC. Od včerejška se ale cítim docela dobře, myslíte že je to možný a můžu bejt v klidu? Dneska jsem 10+4, lovila jsem trochu něco na netu, tak píšou, že by mohli nevolnosti ustupovat. Snad to bude dobrý, ve středu jdu na KO a začínam mít hroooooozný bobky ☹

jarmisek
30. pro 2012

@werinka1 Ahoj werinko,ja myslim, ze to odpovida,rika se, ze prvnich 10 tydnu je nejhorsich,tak treba mimisci dostali rozum a nebudou uz mamcu zlobit 😉 Tak ve stredu drzim pesti a tesim se na zpravicky...jo a ne ze budes na Silvestra alkoholovat! 😀

zuzzu11
30. pro 2012

Ahojte dievcata 🙂 . Tak posviatkvane pooddychovane ? Ak babatka dovolili maminkam oddychovat 🙂 .
Chcela som sa vas popytat davali vam pred KET aj prednison? Alebo po KET? Lebo som citala ze v Reprofite v Brne davaju automaticky pred vkladom. A este aj anopirin. A mne dali len Utrogestan pred Ket 2-0-2 a ja nechcem nic vynechat. Chcem pre to urobit vsetko aby nam mohlo vyjst KET 😒 .

werinka1
31. pro 2012

@jarmisek 🙂 Děkuju. Snad ano a budou v pořádku. Mam teda strach, to asi ani jinak nejde 😒 Alkoholovat určo nebudu, pořád ještě mi od žaludku neni tak úplně 100%-ně, takže jen pohled na alkohol mi lehce obrací žaludek 🙂

werinka1
31. pro 2012

@zuzzu11 Taky sem měla stejné starosti. V předešlém CARu jsme dostala automaticky prednison a ještě nějakou injekci na potlačení imunutní reakce na to vložené embryjko. Stejně prd platný. v Heliosu jsem se o tom při KET bavila přímo s Texlem a ten se šel extra podívat do výsledků (sem ho o to vyloženě poprosila, protože jsem měla stejný strach, že prostě na něco zapomenou) a řekl mi, že nevidí důvod v nějakém preventivním podávání. Že Prednison předepisují snad 1 ženě ze 100 na základě výsledků z krve (ten rozbor vám určitě taky dělali). Dokonce mi dlouhosáhle vysvětloval proč a jak (bohužel jsem to zapomněla 😅 ), ale přesvědčil mě. Buď v klidu, utrogestan bohatě stačí 😉

zuzzu11
31. pro 2012

@werinka1 Werinko dakujem ti krasne za ukludnenie 🙂 . Lebo naozaj som bola uz zmatena z toho co som citala aj na slovenskom konikovi, ze skoro kazdej podavaju aj prednison. No asi nam urcite robili ten rozbor krvi. Na zaciatku mi robili takx nejaky podrobnejsi, len manzelovi brali krv iba pred mojim OPU. Teraz cakame na vysledky z PiGD a uvidime ako dopadneme 🙂 . Myslim si ze tak prvy januarovy tyzden nam budu volat. Teda mohli by 🙂 .

danielahe
31. pro 2012

Holky maminky a budouci maminky 😵 preji vse nej do noveho roku a at vam bobecci pekne v brisku rostou 😵 😵 😵

werinka1
2. led 2013

Ahojky! Tak se hlásím po dnešní kontrole, která dopadla na 1 😵 Jeden prcek bude asi línější, jen si tam tak hověl, ale ten druhej už sebou pěkně mlel 😵 😵 Další KO za měsíc, prý není důvod dříve když vše probíhá jak má. Akorát jsem si zapomněla říct o utrogestan a mam ho tak do konce týdne. Jak dlouho jste ho holky braly? Já mam dnes ukončený 11 týden, to je asi brzo na vysazení že jo?

jarmisek
2. led 2013

@werinka1 Ahoj, ja jsem si prave volala koordinatorce abych nahlasisla mrsku a dohodla se kdy mam prijit na ultrazvuk a tak jsem se ti zeptala-pry se to bere do 12 tydne a jestli uz jsi na konci jedenacteho treba dochazeji prasky, tak to mas dobrat a dalsi uz nejsou potreba;)

jarmisek
2. led 2013

Holky, krasny novy rok vsem!!!Me ceka za dva tydny transfer, jupiii 🙂

werinka1
2. led 2013

@jarmisek Ahoj, no ty seš zlatá. Děkuju 🙂 🙂 A gratuluju! Přeju ať to rychle utíká a ten silnej kousek pěkně zahryzne do mamky 😀 Za pár dní budeš těhulka! 😵

danielahe
2. led 2013

@werinka1 utrogestan jsme brala prvni trimestr, si zavolej gyndarce a ona ti povi co a jak 😉 🙂
@jarmisek gratuluji a at vse dopadne dobre 😵 😵 😵 😵

zuzzu11
2. led 2013

@jarmisek Supeer 🙂 . tesim sa z tebou 😉 .
A vam vsetkym babulkam- maminkam, tehulkam a maminkam cakatelkam prajem krasny, uspesny Novy rok 😲 .

werinka1
6. led 2013

@jarmisek Ahojky, tak co??? Hýčkáš se? 😉 Dlouho jsem tu neviděla @veverka.terka, kdepak jí máme??

veverka.terka
6. led 2013

@werinka1 ahojky, sem tu denně 😉 🙂 nakukuju, jak se daří snažilkám a těhulkám, akorát sem moc nepíšu, to je pravda. 🙂 a jak se máte vy, jak se daří? já už bych ráda porodila, ale naší princezně se zatím moc nechce, prý to na porod ani kapku nevypadá 😀 už je to dost psychicky i fyzicky náročný, poslední dny se táhnou jak šnek 🙂

werinka1
6. led 2013

@veverka.terka 🙂 Já už si říkala jestli se nááááhodou slečince nezachtělo dříve 😀 Já si už teď nedokážu představit ten konec. Nějak mi ten pupík vyskočil a já už teď funim, jsem pořád unavená a začínaj mě bolet záda. Jinak je celkově o něco lépe, už mi zase chutná 😉 Ve čtvrtek jsme objednaní na screening, takže pak si oddechnu a už se nebudem nijak tajit. Ani už to moc dlouho nepůjde. Pokud si neobleču tepláky a volnou mikinu tak je to jasný 😅 No, snad dopadnem dobře. Dokonce jsem četla, že někomu už řekli pohlaví 😵 Jsem taaaaaaak zvědaváááááááá 😀

ilonar
6. led 2013

Zdravím všechny, jsem tu nováček, ale patřím mezi vás. Diagnóza endometrioza, mrcha jedna. Jsem po dvou laparo cysty, furt se mi naplňovala, nechtěla jsem podstupovat hormonální léčbu, bála jsem se vedlejších příznaků. Takže teď jsem měsíc po laparo, začala jsem zobat antiko, nepřetržitě, aby nebyl vůbec menses a cysta se nenaplňovala, mělo by to tu endometriozu alespoň zarazit. Máme přijít co nejdřív, čeká nás IVF. Jenže my bychom chtěli na ET nejdříve v druhé polovině roku. Takže moje naivní představa je: na konci února po dobírání druhého platíčka antiko (ze tří platíček) jet do Heliosu na konzultaci, udělat ta zakládní vyšetření, nemáme ještě žádné informace jak na tom jsme, budou to první vyšetření, a pak co nejdříve odebrat vajíčka a snad jich bude dostatek na zamražení. Asi bychom nechtěli ihned ET, tak proto zmražení embryek. Jen nevím, jak by to bylo dál s hormonální stimulací, jestli bych po odebrání oocytu a následnému zamražení-tedy že bychom chtěli ET až třeba za dva měsíce po tom samotném odebrání-musela dál hormonálně stimulovat až do toho samotného ET. Pořád v tom hodně tápu. Jestli bysme mi některá mohla poradit, budu ráda za cokoli. Mějte se hezky.

ilonar
6. led 2013

@jarmisek
Zdravím,můžu se prosím zeptat, jsem tu nová a vidím, že u tebe proběhlo odebrání vajíček v jiném měsíci než samotný ET, takže jste si nechali embryjka zmrazit?My bychom taky chtěli nejdříve odebrat vajíčka, nechat prodlouženou kultivaci a na nějakou dobu zamrazit. Představuju si to správně? Hezký večer.

veverka.terka
7. led 2013

@werinka1 no, už by ale klidně mohla, vůbec bych se nezlobila 🙂 😉 jéé, tak jestli tě bolí záda a funíš už teďka, tak potom se budeš plazit po čtyřech 😀 😀 😀 určitě bude všechno OK, to nejhorší už máte za sebou a bude jenom líp, tobě i mimískům 🙂 😉 nám už na tom 1. screeningu taky řekli pohlaví, řekli teda, že je to tak na 70%, ale řekli 🙂 držte se 😵 😵 😵

danielahe
7. led 2013

@ilonar ahoj, tak te tu vitame 🙂 a urcite nebude problem zamrazit embrijka 😉

ilonar
8. led 2013

Hezké úterý všem, prosím poučte mě někdo, když se budu hormonáně stimulovat, poté proběhne odběr vajíček, chtěla bych tu prodlouženou kultivaci a po těch 5-6 dnech je nechat zamrazit všechna,aniž by proběhl ET do mě. Až třeba za měsíc bych chtěla jít na ET. Ta hormonální stimulace se po odběru zastaví, nebo se ty léky berou až do ET, který by proběhl až za ten měsíc?

werinka1
8. led 2013

@veverka.terka No abych pravdu řekla, já budu asi porod "oddalovat". Četla jsem pár příspěvků na koníkovi a když jedna holčina psala, že by si příště radši nechala uříznout ruku za živa než rodit, tak jsem to rychle vypla a asi budu chtít uspat jinak dam nohy křížem a nepustim 😅 Jinak je mi teda lépe, ale taky jak kdy. Je to takové na houpačce. Občas se cítim pod psa 😒 A pořád hrozně unaveně. Dam prádlo do pračky a půl hodiny odpočívam. Dam nádobí do myčky a mezitim si musim na chvíli sednout. Včera jsem musela něco vyřídit na městě a po dvou hodinach už jsem myslela, že nevydržim ☹ To jsem strašně zvědavá jestli nám něco poví ohledně pohlaví. Já jsem totiž neuvěřitelně zvědavá. Teď mě děsí (kromě screeningu) ta prasečí chřipka co se zase objevila takže se budu asi snažit držet doma.

werinka1
8. led 2013

@ilonar Ahoj, po hormonální stimulaci injekcema, která končí 2 dny před odběrem vajíček už nebudeš dostávat žádné léky. Embryjka zamrazí a než si pro ně půjdeš, udělají ti v tom cyklu ultrazvuk jestli je sliznice připravená a pár dní před vložením začneš užívat utrogestan (pokud ti teda nenapíší další léky dle výsledků tvého rozboru krve).

zuzzu11
8. led 2013

@ilonar Ahoj, zdravim ta a vitam medzi nami 🙂 .
Pises spravne, najprv pojdes na odber vajicok ak chces date si predlzenu kultivaciu a potom je uz len na vas kedy si das embrijko vlozit.
Nebola si na laparke 13.12 nahodou 🙂 ?
Aj my by sme chceli ist na KET (to je vklad najprv zamrazenych embrijok)v unoru. ale cakame este na vysledky genetiky ako nam dopadadli.

danielahe
8. led 2013

@werinka1 😀 😀 😀 😀 nohy krizem 😀 😀 😀 😀 , porod se da vydrzet a kdyz to rikam ja, tak je to pravda, mne boli i odber krve a jen tak do sebe rejpat nenecham 😀 😀 😀 😀 😀 . kazda to ma jinak, nejhorsi je ta doba otvirani a zalezi, jak dlouho trva a pak pokud je vse ok, je to brnkacka 😉 , ja mela tobika venku za hodinu a trictvrte, 😉 ja mela porod super ( taky jsme hulaka, ze to boli neboj 😀 ).

werinka1
8. led 2013

@danielahe 😀 Myslíš, že nohy křížem nepomůžou?? 😀 😀 😀 No já sem ukrutný bebí. Já křičim ještě dřív než mi někdo začne něco dělat 😀 To ještě poznaj co je to hysterie 😀 😀 😀

cuddle
8. led 2013

@werinka1 ahoj jen jsem te zahlidla, moc blahopreju, tak tobe se to podarilo , super , drz a nepust, az teda bude cas 😉