Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

jawuna
7. led 2016

@lenusaak Už jsi měla pohovor s embryoložkou? Tam je spousta času na ptaní a vysvětlování. O MACS mi říkala známá, která nedávno byla v Heliosu na IVF. Když jsme byli my, tak MACS ještě nedělali, takže jsme měli PICSI, ale jestli jsem to správně pochopila, tak MACS může pomoct vždycky, PICSI se dělá jenom když je fragmentovaná DNA spermií, to jsme měli my 😒 A dá se to udělat i oboje najednou.
Helios to má i na webu, tak se na to mrkni http://www.sanatoriumhelios.cz/macs

thebe
7. led 2016

@jawuna Tak to je dobra zprava ;) Doufam, ze to budu mit stejne.

veverka.terka
9. led 2016

Ahoj holky,divam,ze stimulky se zde rozjizdi v plném proudu 😉 tak preju vsem moc stesticka a trpelivosti pak v cekani 🙂
My jdeme ted ve ctvrtek do Heluosu k Dr. Texlovi,chcem se pobavit o predeslym neuspesnym IVF a pak se rozhodnem,co dal. Jestli jeste je treba neco dovysetrit nebo jestli zkusime jiny CAR. Uvidime,co nam nabidne. A taky sem domluvena s jednou fyzioter.,ze zkusim cvicit Mojzisovou. Docela si to zde na MK chvali, tak zkusim. A jeste chcu koupit manzelovi Macu,na zlepseni spermia. Nemate s tim nekdo zkusenost?

lenusaak
10. led 2016

@jawuna s embryoložkou jsme ješte nemluvili ..asi sme rozhodnutí pro to MACS , je nam to sympatičtejší a doktorka nam řkala, že se ji to zád byt jako lepší metoda 🙂 tak do toho pujdeme 🙂) už aby to bylo za námi 😀

jawuna
10. led 2016

@lenusaak Mně se to zdá taky dobrý, akorát když jsme byli na IVF my, tak to ještě nebylo 😒

thebe
10. led 2016

@jawuna A to si clovek muze sam rozhodnout? A jaky je v tom prosim rozdil? Ja budu s embryolozkou mluvit ted ve stredu poprve.. Priznam se, ze jsem se o to jeste vubec nezajimala.

jankadvor
10. led 2016

Ahoj holky. Potřebuji akutně rady. Beru Proveru a už třetí den si píchám Diphereline. Problém je v tom, že jsem už třetí týden nachlazená, vždy nejhorší po probuzení. Škrábání v krku, vykašlávání a rýma. Občas bolest hlavy. Piju horké bylinné čaje s medem, beru pastilky od Mulera, šplíchám do krku Tantum Verde a zkouším cibuli naloženou v medu. Bohužel pořád se z toho nemůžu dostat. Nevíte některá co mám dělat, abych se z toho dostala? V práci jsem 12 a více hodin krátký a dlouhý týden. Bojím se, že to ovlivní IVF ☹ Děkuji za rady.

lenusaak
10. led 2016

@jankadvor to sme na tom hodne podobne, ja přesne v téhle fázi stimulace taky nachladla- močák, bolest v krku a lehký kašel... ted už pícham 6 den diphereline takže za cca 4 dny se m to zlepšilo- také jsme pila bylinne čaje a hodne zázvorové - to pomůže🙂 furt vitamínky a v lekáreně jsem si koupila cucave tabletky na krk, řekla bych, že je to už celkem dobrě. Ukldinovala jsem se, že do odberu je furt čas na vylečení, protože nachlazenou by te nikdo neuspal 🙂 snad to nijak neovlivn nějake nachlazení , horší by byla nejaka virozá pořádna, ale i tak, človek chce byt zdravý :-/ zrovna je takove blbe počasí a obodobí- všichni nachlazení:-/ držím palečky at je to co nejdrřív pryč

kinos
10. led 2016

@jankadvor
@lenusaak Holky hlavně v klidu, Já taky. Piju bylinky 🙂. Snad to zvládneme 🙂

jawuna
10. led 2016

@jankadvor
@lenusaak Texl mi na nachlazení říkal, že stimulka nevadí, ale kdyžtak by se odložil transfer. Na transfer už jsem byla ok. Snad to pomohlo 😉

jawuna
10. led 2016

@thebe No vždyť ani nemusíš, embryoložka ti to vysvětlí. Já jsem měla ten pohovor snad dvě hoďky, ptala jsem se na všechno 😉

thebe
10. led 2016

@jawuna Takze stoji za to jit na ten pohovor treba i s muzem? ;)

jankadvor
10. led 2016

@jawuna Tak to je dobrá zpráva. Taky chodím k Texlovi 🙂 Děkuji všem, holky 🙂

jawuna
10. led 2016

@thebe Urcite, kazdy si zapamatuje neco 😉

thebe
10. led 2016

@jawuna Tak ju, manzel bude povolan 🙂 moc dekuji za informace!

thebe
13. led 2016

Ahoj holky, po predposlednim utrazvuku pred odberem hlasim, ze mam kolem 25 folikulu a v nedeli nebo v pondeli bude odber. Nemuzu se dockat, konec injekcim a zase o krok dal 🙂

kinos
13. led 2016

@thebe Super!!! 😵 Držím palušky ať je co nejkvalitnější úrodička 😵

jankadvor
13. led 2016

@thebe Já už se nemůžu dočkat, až to vše budu mít za sebou a budu se těšit na ten vysněný poklad 🙂

thebe
13. led 2016

@kinos Moc dekuji, jsem zvedava, jake bude konecne cislo. Embryolozka rikala, ze prumer je tak 30 % z puvodniho poctu.

thebe
13. led 2016

@jankadvor Utece to jako voda a pristi rok touto dobou.. 😉

renda12
13. led 2016

holky mi měli 5let trápení na jiné klinice tolik slz a všeho usilí a pokusů co to stálo a letos jsme v srpnu přešli do heliosu hned jsem naběhla na injekce a pak ivf a v bříšku mám miminko co začne za pár dní 4 měsíc tak se ničeho nebojte bylo to hned na poprvé u pr texla

renda12
13. led 2016

a opravdu pohovor je dlouhý primář to opravdu důkladně vysvětlí první návštěva snad 2 hodiny a další holku a pak už byl zákrok...a nebojte se jak se budete objednávat na odsátí nebo ivf...vyžádejte si primáře vyhoví vám bez problémů

thebe
13. led 2016

@renda12 Teeda, my u nej vzdycky stravili tak 20 minut a sli jsme. Ale vsechny potrebne informace jsme dostali, tak to nevidim jako minus. Gratulace k uspechu 🙂

thebe
13. led 2016

Ahoj holky, muzu se zeptat, kdo uz ma transfer za sebou, zda jste sli na transfer jeste v tom samem cyklu jako byl odber nebo az v tom dalsim? Dekujii

kinos
13. led 2016

@thebe No stačí i jeden 🙂. Jinak já šla na transfer v tom stejném cyklu. Ale vím, že někdy doporučujou i další cyklus, že tělo tak není nadopováno hormonama 😉.

kinos
13. led 2016

@veverka.terka Držím palce, ať jsou zítra nadějné zprávy. Jinak tu macu předepsal i náš homeopatik mě, že je to dobré. Je fakt že moje cysty zmizely, ale těžko říct,zda z toho. Každopádně myslím, že nic nezkazíte 🙂.

jawuna
14. led 2016

@thebe Tyyy jo, to je snůška 😉 Tak přeju, ať máte co nejvíc embryjek...
Já jsem měla transfer 2x až zamražených embryjek, prý je tak i větší šance, protože je to přirozený cyklus.
Stejně když budeš mít tolik folíků, tak by ti hned transfer asi ani nedělali

thebe
14. led 2016

@jawuna No embryolozka nijak nedavala do souvislosti ten pocet folikulu a cyklus s transferem.. jen rikala, ze je to na mem subjektivnim pocitu, jak se budu citit. Coz mozna bude ono, ze? 🙂 Zatim je mi porad dobre (3 dny pred odberem), tak snad to tak vydrzi. A Vam se podarilo na poprve?

jawuna
14. led 2016

@thebe My jsme měli po prvním IVF geneticky špatný embryjka, takže nebyl transfer, ale pak v druhým IVF 2x KET a 2x úspěch 😉
Myslím, že to bylo někde v těch jejich papírech, nebo už nevím, kde jsem na to přišla, ale když máš víc jak 20 vajíček, tak se automaticky nedělá transfer kvůli hyperstimulaci. Ale nějak jsme se o tom s embryoložkou taky tehdy bavily, napíšu to jak jsem to pochopila 😉 že ta stimulace je jakoby nepřirozená a ty hladiny hormonů taky a může to mít vliv na kvalitu sliznice a uchycení embryjka. Proto víc dělají v Heliosu transfery mražených embryjek. Snad je to pochopitelné 😉

thebe
14. led 2016

@jawuna Tak to moc gratuluji, to je hezka predstava, 100% uspesnost ;) ano, ano, je to pochopitelne a tak nejak jsem to puvodne taky pochopila. Tak uvidime, kolik nakonec bude vajicek. Folikulu sice asi dost, ale co nakonec z toho bude, to se teprve uvidi 🙂