Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

onno
31. bře 2012

Dnes jsem 9 den po ketu je mě jasný že už může být pozitivní.Ale kdyby nebyl je ještě možnost že může být ještě pozitivní?Snažím se to vydržet zatím to zvládám ,ale už na to moc myslím.

ivetka77
31. bře 2012

@veverka.terka Ahoj Veverko, skoda, ze to nevyslo 😠 Moc jsem Ti to prala...Ale ten snehulacek, co na Tebe ceka v Heliosu urcite vse otoci k dobru ;)
Co se tyce toho transferu,ja bych jim verila, ze je lepsi pockat na mesicky. Protoze kdyz jsi mela pozitivni test, tak asi se tam ten mimisek uchytil a neudrzel a je potreba , aby se ta deloha dobre procistila...Ty koordinatorky tam tyhle problemy resi denne,tak uricte vedi, co rikaji;)Ale pro klid duse se muzes treba nechat prepojit na pana doktora...Jinak ja jsem mela vlastne taky KET, ikdyz to bylo moje prvni embryjko-kvuli tomu vysetreni. A tak si myslim, ze to budes mit jako ja-pujdes 14 den cyklu na ultrazvuk,aby se presvedcili, jestli je to vse v poradku a jestli dobre roste perinka... 😉

ivetka77
31. bře 2012

@onno Tak to byly presne moje myslenky 😀 Hele, me ze zacatku pichalo v brisku a pak nic a vidis to, ticha voda brehy mele-buch a test byl pozitivni :D A jak tak prochazim ty diskuze,tak nektery holky maji negativni test klidne i 10 den...neboj...kazda to mame jinak... 😉 Ale Ty jsi stejne jeste netestila, ne? Mas muj uprimny obdiv! 😵 Drzim pesti!!

onno
31. bře 2012

@ivetka77 ještě ne já se bojím že tam bude ta jedna.Tak to prodlužuju.

veverka.terka
31. bře 2012

@onno jak píše Ivetka, taky mi říkaly, že některý holky mají test negativní i 10.den, ale pak se z krve potvrdí těhotenství a sou normálně těhu.taky tě obdivuju, že to vydržíš.já bych to dýl, jak do 8.,9.- dne nevydžela...a neměj strach, to vůbec nepomůže!mysli pozitivně 😉

veverka.terka
31. bře 2012

@ivetka77 ahojky Ivi, jj, souhlasím s tím, co píšeš.a asi se max.nechám spojit s doktorem, abych se pro jistotu uklidnila, ale snad vědí, co dělají a nechtěli by nikomu dělat zbytečný potíže, určitě chtějí jen to nejlepší, musím tomu věřit.sem fakt děsnej pesimista....njn 😝 a tobě se daří jak? určitě výborně žejo? 😉

lenuleeee
31. bře 2012

Ahoj holky, můžu se zeptat jaké léky berete před KET? A jestli třebas dělají v Heliosu KET v přirozeném cyklu? A jak jste v CAR spokojené...? Děkuji za odpovědi.

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee ahojky, já mám právě čerstvě po 1.neúspěšném IVF, takže na KET se budu chystat tak za měsíc a půl, ale myslím si, že se žádné léky neužívají.pouze po KETu se užívá Utrogestan, ale jinak nic.holky ti ale písnou víc, už toho mají víc za sebou 🙂 jinak já sem spokojená myslím si, že hodně. i manžel je spokojený a to je co říct 🙂 velice příjemný a profesionální přístup, 24h infolinka, pokud se něco děje a potřebuješ poradit, dobré výsledky, moderní metody.sem spokojená, i když mi 1.IVF nevyšlo, ale za to nemůže Helios, teda doufám 😉 a ty už máš nějaké IVF za sebou, v jiném CARu?

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka Ahojky 🙂 Takže podle všeho dělají KET v přirozeném cyklu,..super. Ano, já mám za sebou 2 IVF a 1 KET teď v březnu. Opět to nedopadlo ☹ ☹ Ale nejsem v Heliosu, zatím 🙂 V mém CAR jsem spokojená,..ale manžel už ztrácí trošku důvěru a navíc bych chtěla zkusit jen minimální stimulaci a tu u nás neradi dělají, nebo se k tomu staví spíš skepticky. A já 3 IVF ještě čerpat nechci. Uvidíme. 😉
Jen mě tady trošku překvapuje, že jednáte tolik málo s dr., spíš jen s těmi koordinátorkami. 😕 My máme každou návštěvu lékaře, všechno se řeší s ním....v podstatě při každé návštěvě UTZ,..to se mi tam právě líbí. Jsou důslední. Ale to v Heliosu jistě taky. 🙂 Třebas se tam potkáme 😵 😵 Přeji hodně štěstí !!!!

kinos
31. bře 2012

@veverka.terka Nakonec mi to nedalo, volala jsem do lázni a květen je sice volný, ale nakonec jsem si vybrala Royal a ten je v červnu. Takže rozhodnuto pro lázně 😉 Takže jak já asi začnu v červenci, Vy už budete těhulky 🙂. Chci se ještě zeptat, když jsi byla na první konzultaci, dělali hned nějaká vyšetření?

veverka.terka
31. bře 2012

@kinos jéé, tak tam sem byla ubytovaná, když dojel manžel, poslední 4 dny 🙂 jinak sem byla v Belvederu.Z toho Royalu se dochází do Belvederu na stravu.je to moc hezkej hotýlek, určitě se ti tam bude líbit 🙂 jj, hnedka při 1.konzultaci dělají gynekologické vyšetření, bez UTZ a navrhne ti doktor procedury.každej člověk má kapku jiný podle všech onemocnění, některý procedury se při určitých onem.nesmí provádět.pak sem byla ještě 2x na kontrolní prohlídce, měla sem ošetřující lékařku gynekoložku a sexuoložku, byla úžasná.
@lenuleeee ježda, tak ty toho už máš taky kupu za sebou...a teďka máte nějaká embryjka v mrazáčku na další KET?no, jednáme většinou s koordinátorkama, ale při stimulaci před OPU s doktorama, pokaždé odběr krve a taky UTZ.jenom pak po OPU a po ET spíš s koordinátorkama, ale ony konzultují všechny výsledky s doktorem a pak vlastně nám to sdělí ony. myslím si, že určitě nic nezanedbávají a ví, co dělají.
a jak to všechno zvládáš psychicky? už máte nějaké děťátko?

kinos
31. bře 2012

@veverka.terka tak to mám radost 🙂, ty a manžel byl přepašovaný, měl přistýlku nebo bydlel mimo 🙂 a ještě mám jeden dotazík. Když jdeme do Heliosu příští týden, budou hned dělat spermiogram a brát krev nebo se postupně objednává 😕

veverka.terka
31. bře 2012

@kinos no, ono v belvederu nebylo už volno, tak mu nabídli v Royalu a mně řekli, že můžu klidně jít za ním, že to nevadí, tak sem na poslední 4 dny přestěhovala 🙂 manžel neměl přistýlku, měli sme normálně 2-lůžkovej pokoj.přistýlky jdou na pokoj dát, ale záleží na velikosti pokoje a taky na vedení hotelu, jestli budou ochotni.
určitě ti nebudou hnedka nic dělat, jenom si s vama Texl popovídá a doporučí další vyšetření a objenává se postupně, neboj, si ve správných rukou 😉

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka No to víš,...je to těžký. Máme ještě 2 embryjka na KET v našem stávajícím CAR, ale ještě před KET bychom možná radši zkusili tu minimální stimulaci. Ta nejde na pojišťovnu, dávají se menší dávky hormonů, sice je pak menší počet vajíček, ale pokud to má vyjít, tak stačí 1 vajíčko a z toho 1 embryjko 🙂 Nás už stálo IVF celkově 63tisíc, včetně všeho.
Ne, miminko nemáme, o to je pro mě každý neúspěch těžší a bolestivější. Ale zase si říkám, že jsou na tom někteří ještě o dost hůř než já. Není všechno jen černé a bílé.. My jsme měli vždycky pěkný počet vajíček a kvalitní embrya a stejně to nedopadlo a dr. nevědí proč. Dělali nám spoustu vyšetření a jsme v podstatě oba zdraví, jen já nemám vejcovody, proto IVF. V pátek jdeme na konzultaci, co dál,...
A jaký problém je u vás, že volíte IVF? A mimčo máte?

kinos
31. bře 2012

@veverka.terka Jjj, už se těším, že se trochu pohneme. A co ty, už je ti trošku líp? Odkdy jsi vlastně na nemocenské (od transferu nebo dřív? - vůbec nevím, jak to chodí) tak trochu sonduju, kolik toho ještě zaměstnavatel bude se mnou muset vydržet... 😉

lenuleeee
31. bře 2012

@kinos Ahoj, já byla po mimoděložním taky v lázních, teda v Klimkovicích, ale i tak. Určitě jsi udělala dobře, že jedeš !!! Odpočineš si a ty procedury tělu hodně dají 😉 😉 A co nejdřív pak jdi do IVF,..myslím, že o to vyšší budeš mít naději, že se zadaří. Tělo bude "nastartováno". 😉 😉 😉

kinos
31. bře 2012

@lenuleeee Jéje, taky nemám vejcovody (jak vypadá zbytek to ještě nevím 😨 ). Tak uvidíme jak nám to půjde.

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee no, tak to mi povídej, ve středu sem se dozvěděla definitivně, že je konec ☹ ještě bylo i podezdření na mimoděložní těhu, to se naštěstí nepotvrdilo.nejhorší bylo, že sme pořád jaksi doufala, prootže testíky byly pozitivní a prý proto, že to bylo biochemické těhu-embryo se sice chytne, ale neroste a pak odumře.no. je to hodně těžký, nejrači bych to vzdala, ale vidima snad někdy miminka za to pořád stojí.....teda, to už ste za to dali pěknou kupu peněz...já sem měla odebraných 13 vajíček, z toho použitelných a oplodněných 10 a zbyly jenom 2 zdravý embryjka, jedno zavedly a 2.je v mrazáčku.no, ani enchcu pomýšlet, že se to tedka nepovede a budu muset zase celý IVF podstupovat znovu ☹ my taky miminko nemáme a stažili sme se přirozeně rok. problém je hlavně v manželovi, má úplně špatnej spermiogram a já jenom mírně zvýšenej nějakej hormon, ale to až tak nevadí.doktor nám řekl, že s manželovým spermiogramem by byl zázrak přirozeně otehotnět a už sme nechtěli dál čekat, tak sme šli do toho.

veverka.terka
31. bře 2012

@kinos je mi kapku líp, ale dycky věčer to na mě jaksi padne a zase brečím ☹ u mě je to s PN trochu složitější 😎 sem na PN už od asi 3.kontroly při stimulaci, protože v práci mi nejsou ochotni dávát tak často propustky na vyšetření.pracuju totiž jako zdrav.sestra a chodím na služby a sme na službě vždy 1 sestra, atkže prostě propustka není jaksi možná a výměna služeb je ještě horší.a navíc v práci zatím nic netuší, ví jenom, že mám nějaký gyn.problémy a hotovo. ale po vleikonocích pud do práce a řeknu jim, že v květnu jdu na IVF, že nemůžem mít děti přirozeně a hotovo a pudu na PN od KETu. sice je to finančně pěkně na prd při PN, ale mimčo za to stojí a hlavně já sem víc v klidu, rpotože u mě v práci je to dost psychicky náročný, kolegyně a nadřízená sou pěkný můry!!! ale mám i docela strach, že když tedka po velikonocích nastoupím a řeklnu jim, že zase třeba za měsíc pudu na PN, že mě mezi tím vychodí. u nás se to tiž 1 kolegyni takto stalo...fakt hnus!!! a co ty děláš za zaměstnání? no, a vy to taky máte docela kus na dojíždění že?
ještě k té PN-v heliosu ti ji dají podle tebe, jak budeš chtít, jsou v tomto hodně ochotní.

lenuleeee
31. bře 2012

@kinos Prý se s tím dobře těhotní přes IVF, pokud tedy je problém pouze tento "mechanický", ale zatím se nám teda nezadařilo. 😒 Uvidíme, co vymyslí dr. v CAR,.. Ty si ale užij pořádně lázně,..IVF zatím pusť z hlavy 😉

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka jejej, to je mi líto. Ale věř, že to dopadlo ještě v rámci možností dobře. Mimoděložní není žádnej med ! 😔 Poplač si,..je to potřeba dostat ze sebe. 1 neúspěch bolí ze všech nejvíc,..aspoň teda já to tak cítím,.. S každým pokusem jsem pak jaksi odolnější a začíná ve mě bublat až vztek 😠
Biochemické těhu je celkem častý jev při IVF, nejen při IVF, protože se to stává i při přirozeném těhu, akorát to embryjko odejde, aniž by sis toho všimla, protože odejde klasickou MS,...to si test udělá málokdo. Ale při IVF testuješ,..čekáš na výsledek, tak si toho člověk všimne. Ale chápu,..tohle neuklidňuje.
Mě nikdy žádná slova útěchy nepomohla,..prostě jsem to musela vybrečet a čas to spravil... Nikdy nezapomenu, to je jasné, ale aspoň se dá normálně fungovat. Ikdyž občas pohled do kočárku, nebo na těhotnou nastávající maminku, pekelně bolí. 😔

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka Co se týče toho zaměstnání,..úplně ti rozumím. Taky mám obavy pořád být z práce doma, ale manžel mi říká, ať si z toho nedělám hlavu, že to je to poslední. A asi má pravdu,..bez toho to miminko nebude. Já řekla v práci u 1IVF že jdeme na umělé, u 2IVF to věděl jen můj vedoucí a u KET už nikdo. Nesnesla jsem ty soucitný pohledy,...to bylo mnohem horší, než když se s neúspěchem člověk vyrovnává sám. 😔

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee mně moc pomáhá když o tom třeba mluvím s manželem nebo s kamarádkou a hlavně asi teda všechny holky tady!!! 🙂 můžu sem napsat cokoli a vždyky mě zde holky pochopí, protože ví, co prožívám, je to moc fajn mít i takto podporu 😉
já sem právě nikdy dřív tento pojem neslyšela, tak sem se dívala, co to je a moc sem toho nenašla,ale z toho mála sem pochopila, o co se jedná, a jak píšeš ty, při přirozeným snažení to opravdu většina lidí ani nezjistí, ale při IVF člověk čeká na každou pozitiní zprávu a naději na úspěch.
a pohledy na mimoušky, na těhulky-tak ty mě teda hodně bolí, hodně moc! a to ještě k tomu mám kolem sebe dost těhu kamarádek, takže o to je to ještě těžší a ségra má roční holčičku, tak to je mi pak taky moc líto, ale aspoň s ní se můžu hezky pomuchlat, pohrát, jít na procházku a aspoň chvilku si připadám hezky 🙂

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee tak vidím, že máme hodně stejný myšlenky 🙂 manžel mi ale říká úplně to stejný 🙂 já to řeknu normálně veřejně, že jdem na IVF, protože u nás sou v práci samý ženský, takže šílená drbárna a nechcu, aby se to roznášelo postupně a ještě s nějakýma"super doplňkama", každej si něco přidá a pak by to dopadlo, tak že mám třeba rakovinu....u nás je to děs, nesnáším to tam, ale odejít v této situaci je blbý, protože mám smlouvu na neurčito a nechci být vedená na úřadu práce nebo jít třeba na pár měsíců jinam...nic není bohužel v životě jednoduchý že

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka taky to mám tak jako ty,..navíc když vyjdu na balkon, mám "krááásnýýý" výhled na dětské hřiště. 😢 😢 Když to teď nevyšlo, seděla jsem na balkonu, koukala na maminky s kočárkem, nebo těhulky, co si přišly popovídat a bulila jak malá holka. 😔 Navíc zjišťuju, že mám oporu snad jen v manželovi (tedy pokud nepočítám vás 😉 ) Protože třeba moje máma, u které bych čekala více, tak jí nedělá problém rozplývat se nad miminkama v tv, nebo v novinách. 😢 Vůbec jí nepřijde, jak mi to ubližuje !!! Manželovo rodiče to samé,..ti mají u známých malou holčičku a pořád dokola o ní mluví,..co už umí atd.. úplně se mi k nim nechce chodit. Musím podotknout, že nezávidím, jen to mrzí... 😔 Jsem přesvědčená, že jednou budu taky máma, ale do té doby si prostě musíme sáhnout v tomto směru až na samé dno. 😝

lenuleeee
31. bře 2012

@veverka.terka Já to v práci taky nesnáším,..majitel naší firmy je paranoidní magor..promiň za ta slova! 😀 Taky mám smlouvu na neurčito, tak nechci jít jinam,..pořád doufám, že mě odtud vysvobodí těhulkování. 🙂

kinos
31. bře 2012

@veverka.terka No s tou PN je to hnus!! U mě taky v práci nikdo nic neví, a jak to budeme řešit to vůbec nemám tucha. Na dojiždění festovně daleko. Já dělám v marketingu, takže o něco lepší než ty ve smyslu, že nemám směny a část práce (pokud není třeba někam jezdit) můžu když je nejhůř a už něco moc spěchá dělat doma. Ale nevím, jak dlouho mi to ještě budou tolerovat...Je to hrůza, člověk má nervy sám a ještě, aby to schytával v práci. Máš pravdu, aspoň budeš v klidu a lépe se ti bude připravovat na transferek 😉

kinos
31. bře 2012

@lenuleeee jjj, tak to máme asi všechny stejně, taky mám na neurčito a nechce se mi odcházet ani měnit i když už myšlenky na to byly, ale si říkám, že to už vydržím, než bude miminko... jo a rodiče no to je taky kapitola sama pro sebe, manželovi rodiče to ani neví, oni měli už hrůzu jenom z laparoskopie bez toho aniž by znali výsledek a pořád mě chtějí dohánět k nějakému super gynekologovi, no jejej 😖

lenuleeee
31. bře 2012

@kinos 🙂 No jo,..jak říká můj manžel, jsou ze staré školy 😀 😀 😀 Ale uvidíš, jak budou mít z vnoučete radost 😉

veverka.terka
31. bře 2012

@lenuleeee teda, jak tak vidím, máme toho opravdu hodně společnýho, naproto se vším s tebou souhlasím! 🙂 v mých rodičích taky nemám oporu, přesně tak, rozplývají se nad vnoučátkama a můj neúspěch je jaksi nechává chladný a prostě jen řeknou, tak si kdyžtak adoptujete mimčo, hlavně mamka, ta je v tomto hrozná,pořád myslí úplně na to nejhorší, místo, aby mě kapku podpořila. a manželovi rodiče to neví, manžel si to tak přeje, ale oni stejně mají názor takovej, že lidi můžou být i bez dětí a že proč přinášet nějaký oběti, když to nejde přirozeně, hnus, tam taky jezdím minimálně, protože to fakt není moc povzbudivý. oni mají rači zvířta než lidi a děti, pořád nám nutí, ať si koupíme psa a já vždycky akorát vnitřně pěním!!!!nechcu žádnýho psa, ale dítě!!!! s tou prací to mám přesně, jak ty! 😀
@kinos jej, tak to asi taky nebude lehký. a chceš to v práci říct nebo ne? já sem pořád taky přemýšlela, jak to vyřešit, děsně se z té práce celkově nervuju...no, to dojíždění bude taky docela náročný, při té stimulaci hlavně, to sou docela častý kontroly, každý 2 nebo 3 dny 😖