Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

kinos
2. dub 2012

@daguli No poptáme se, já mám českou průmyslovou. Ale vidím to na šetření 😒 .

veverka.terka
2. dub 2012

@kinos njn, to je vlastně pravda, teďka ti nepomůžýe ani ta změny pojišťovny, to je na prd...☹ tak aspoň si teďka hezky užiješ lázně a pak pudeš krásně odpočatá na mimouše 😉
@daguli ahojky, tak to je fajn, aspoň máš kapku leháro 😎
@onno ahojky, teda, já tě obdivuju, rozhodně bych to nevydržela tak dlouho!!!tak tfuj tfuj, zítra ráno na tebe budu moc myslet a pak písni, jak to dopadlo 😉 mysli pozitivně 😉

onno
2. dub 2012

@veverka.terka no tak to mě zrovna moc nejde.Mě vůbec nebolí v podbříšku.

veverka.terka
2. dub 2012

@onno ale přece to se vůbec neodvíjí, jestli bolí v podbřišku nebo ne?! nezoufej a doufej v pozitivní výlsedek 🙂

danielahe
2. dub 2012

@onno Tak to jsi fakt borec...ja myslim, ze jsi tehule, pac to uz bys asi mela menzes, pokud mas cyklus 28 dni, aspon u me to tak napoprve bylo 🙂
@veverka.terka Jo mam prodlouzene vychazky, od 8 do 10 🙂 , ale mam pocit, ze mi ty vychazky jsou na houbelec, se mi chce furt spat, tak se valim na gauci a spim 🙂 , ale obcas sjedu nejaky film.
@kinos no ja kvuli PGD taky zmenila pojistovnu, na heliosu jsem byla v rijnu a pan doktor mi doporucil zmenu pojistovny, ttakze jsme to stihla vpohode. ted je ta novota pekne na prd.
@daguli, nechapu, ze zvladas chodit do prace, ja bych tam asi vytuhla 🙂 , ty mas jit tedka nekdy na kontrolu, ze?

Holky, dneska jsem cely den hresila, mela jsem same nezdrave veci, posledni dobou mi chutna doner, kebab a podobne nezdrave veci. Pred chvili jsem do sebe nacpala parizak s cocacolou.... vyborna kombinace 😝

onno
2. dub 2012

@danielahe Já mám ciklus 35 a před Ondráškem jsem MS nedostávala jen vyvolávaně.Ultrogestan u někoho opožďuje měsíčky.U ketu před tím jsem taky nedostala měsíčky a nic.Uvidíme zítra.

Jinak chutě máme asi postejnavé 🙂

danielahe
2. dub 2012

@onno, tak budu drzet palecky, at to vyjde 😉

jananovacek
2. dub 2012

@onno Ses dobra, zes to tak vydrzela 🙂 fakt velký obdiv 😎 Já jsem se dotýrala do 10. dne, dýl to nešlo. Určite to dobře dopadne, trpělivost přináší...dvě čárky 🙂

jananovacek
2. dub 2012

@kinos Tyjo, co to je za pojišťovnu? To jsem ještě asi nikdy neslyšla 🙂 To je teďka blbý s tím přehlašováním, syšla jsem vtelce, že to hrozně trvá 😒

lenuleeee
2. dub 2012

@daguli Ahoj, děkuju. Jsi hodná. Netuším,..ale myslím, že "ty kvalitní" jsou snad jen Puregon a Gonal. Ty ostatní v Repromedě nepoužívají,..asi i proto to IVF vyjde o tolik dráž. To mě hned napoprvé upozornili, že nepoužívají preparáty z moče. 🤐 Já jsem na vážkách,..fakt !!!! Zvažuju minimálku v Reprofitu, už jsem dokonce objednaná,..ale když tady to IVF vyjde na 23tisíc,..tak to je jen o 5tis víc než minimálka a s PGD zdarma,...to je obrovskýýýý konkurent. 😀 😀 A taky ještě máme v Repromedě 2 embryjka na KET,..tak právě nevím, jestli jít na KET, nebo raději čerstvé embryjka a KET si nechat do zálohy?... 😕 😕 😕 Jsem hrozně nerozhodná 😝 😀 😀

onno
2. dub 2012

@lenuleeee Když jsem stimulovala v Heliosu ,tak jsem si píchala puregon a dekapeptil.Tehdá jsem platila jen za puregon 5500kč zaleží jaké dávky ti podle váhy dají.Dekapeptil jedna krabička 200kč.Konec pregnil na spuštění ovulace,ale ten jsem neplatila,14000 icsi asistovaný heč.3000kč,prodloužená kultivace 5500kč +4 vajíčka na víc 4000kč.Je to 5 let.

lenuleeee
2. dub 2012

@onno Ahoj,..děkuju. Se stimulkou mám už celkem zkušenosti 😝 Puregon se nedává podle váhy, ale podle horm.profilu. 😉 A já potřebovala 300jednotek na rozjezd a pak 250j 😀 Ale vlezla jsem se jednotek, na které doplácela pojišťovna,..naštěstí. 😝

danielahe
3. dub 2012

@lenuleeee ahoj, ja jsem v heliosu stimulovala s Decapeptyl a s dipherelin, mela jsem 11 oocytu a pouzitelnych bylo 10. pred 8 rokama jsem mela ty drazsi preparaty a vajuch jsem mela jen 8..., ja byt na tvem miste, tak bych asi volila helios, nikde jinde sice zkusenost nemam, ale jinam bych opravdu nesla 🙂, je tu moc fajn personal 😉

onno
3. dub 2012

Ahoj tak test je negativní ☹ zítra mám jed na krev , že prý není všechno straceno.Už tomu vůbec nevěřím.Na další Ket nejdu.Nic jinýho mě nezbyde neš poprosit babičku jestli by nám nepůjčila.Kolik to teď celkově stojí?Léky že bych měla dekapeptil a něco na M už si to nepamatuji.Měla bych icsi, asistovaný hecing ,prodlouženou kultivaci a pgd hradí prý pojišťovna

veverka.terka
3. dub 2012

@lenuleeee ahoj Leni, já sem měla ty stejné preparáty jak píše Danielka a vůbec mi nevadilo, že jsou vyrobeny z moče. Mudr.Texl mi říkal, že je úplně jedno, jestli máš ty dražší nebo levnější, že mají naprosto stejný účinek, akorát každej preparát je od jiné firmy a kapku jiný složení a proto se tak liší cena. ale nechápu, proč zrovna tohle odsuzuješ, když si ymslím, že 90% holek stimuluje s těmahle lékama a zadaří se?!vůbec bych se toho nebála!myslím si, že nejlepší je ale domluvit se a poradit a optat na všechno přímo doktora a pak bys věděla, jak se rozhodnout, podle toho, co ti řekne on.
@onno ahojky, co testíkování? hnedka od rána sem na tebe myslela 🙂
a jak se máte ostatní?

onno
3. dub 2012

@veverka.terka Už jsem psala výše

veverka.terka
3. dub 2012

@onno promiň, nevšimla sem si ☹ to mě moc mrzí, achjo...ale ještě, jak píšeš, není všechno úplně ztracený...vím, že je to chabý utěšování ☹
a není škoda úplně ten KET tak zavrhnout? myslíš, že ty embryjka nejsou tak dobrý, že by bylo lepší celý nový IVF? Jity, drž se a zítra uvidíš na krvi....

veverka.terka
3. dub 2012

@onno a cenově to hrozně záleží na tom, kolik bys měla použitelných vajíček na oplodnění a pak v konečné fázi, kolik by zbylo embryjek a jestli byste chtěli ještě mrazit, ale určitě tak 20-30 tisíc ☹
drž se, myslím na tebe a samotné je mi z toho moc smutno ☹

onno
3. dub 2012

@veverka.terka už jsem byla na ketu 2X a nic tak si myslím že to nemá cenu.

veverka.terka
3. dub 2012

@lenuleeee omlouvám se, já sem měla léky Dipherelin a Menopur

veverka.terka
3. dub 2012

@onno tys psala, že ty embryjka už máte zamražený dýl a starší metodou že? hmmm ☹ tak možná by to fakt stálo za zvážení

onno
3. dub 2012

@veverka.terka ano 5 let a říkali že máme 40 % uspěšnost zato teď je 70% úspěšnost.

veverka.terka
3. dub 2012

@onno hmm, tak to je fakt na povážení.je to o hodně víc...a jak ti je, zvládáš to? pomáhá ti psychicky manžel?

onno
3. dub 2012

@veverka.terka moc dobře mě není tečou mě slzy jak hrachy.Manžel mě moc nepomáhá po výsledku odjel někam do města.

veverka.terka
3. dub 2012

@onno hrozně mě to mrzí a úplně tě chápu, vím, jak se cítíš ☹ proč manžel odjel, měl tě aspoň trošku podpořit?! a ty nejseš v práci? dej si něco dobrýho, vybreč se a za čas zase bude líp, musí, musí to jít dál ☹

kinos
3. dub 2012

@jananovacek njn, teď už se můžeš přehlásit jenom jednou za rok, a změna platí vždy od 1. ledna 🙄 .

onno
3. dub 2012

@veverka.terka na stavbu pomáhat,ale teď je doma .Půjde po obědě.Jsem doma mám neschopenku.Mám těžší práci.

danielahe
3. dub 2012

@onno Tak to mi je lito ☹ , my s terezkou vime, jak ti je. Mne se taky prvni bobecek neuhnizdil, taky jsem bulela jak diva, ale po par dnech mi bylo lepe, koupila jsem si vino a koukala na romantaky. Ja mela to stejne co ty, icsi, prodlouzenou kultivaci atd a platili jsme kolem 20 tisic, nic levneho to neni, ale pokud mas moznost, tak bych nehazela flintu do zita. Po mem negativnim testu jsem si rikala, ze se taky na to vykaslu, ze uz jednoho prerostleho bobecka mam, ale nemohla jsem, mela jsem jednoho v mrazaku, tak jsem valila rychle pro nej, byl tam jen 1 mesic 😕. Holt jsem se musela dat do kupy, koupila si nejakou blbustku pro sebe, vyrazila na diskosku po x letech a pak hura do heliosu 🙂. Jedno ditko uz mas, takze to jde, jen proste to embryjko bylo dlouho u ledu a pokud nemas PGD ( i kdyz s nim taky jistotu nemas), tak nevis jestli to embyjko bylo zdrave a v tomto pripade je lepsi, kdyz se neuhnizdi, nez kdyz bys potom musela resit neco skaredeho, bude dobre, uvidis 🙂 Drz se do zitrka.

danielahe
3. dub 2012

@veverka.terka Ahoj, jak se mam...asi mi zacina byt o neco lepe, tak se cpu, jak o zivot 😀 a kdybych mohla, tak porad jenom spim 🙂 A co ty terezko, koukam, ze uz ti je taky lepe 😉 A co jinak delas? Venku to vypada, ze je celkem hezky, aspon u nas....musim zajet na financak, neco dodat, ale dneska jsm esi zaspala svoje vychazky, tak to musi pockat do zitrka 😠 , nase pani ucetni jestli ji tak muzu nazvat, mi nedodala nejake poklady a ted to musim resit 😠 .

veverka.terka
3. dub 2012

@onno taky sem měla neschpenku, nebo teda ještě spíš mám.jak píše Danielka, musí to přebolet a každá z nás se s tím musí vyrovnat po svým, taky sem si říkala, že na to kašlu, že se to příště stejně nepovede, ale nedokážu si představit život bez dětí....