Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

onno
12. dub 2012

@veverka.terka Ahoj všichni jak se máte?
Vítám nováčky a přeji hodně štěstí.Terezko ano píchala jsem si 3 iněkce .Jdu na Ket.Chcou vyvolat ovulaci asi co jsem pochopila.Zítra jedu na kontrolu

onno
12. dub 2012

nešel mě net furt se to sekalo.

veverka.terka
12. dub 2012

@onno ahojky, to sem ráda, že ses ozvala, už sem si říkala, co se děje...teda, injkece před KETem, to slyším prvně, ale asi je to proto, aby byla větší šance na uchycení.tak pak písni, co vám řekli v heliosu a kdy vyrážíte pro mrazáčka 😉

veverka.terka
12. dub 2012

@kinos teda, ty pojedeš do lázní v červnu, no, to je úplně paráda, to si to užiješ o to víc, bude krásně, všechno bude kvést, krásně sluníčko, hnedka bych frčela taky. a taky spousta ¨kulturních akcí, jééé 🙂 já sem byla v únoru, takže to bylo takový chdý, ale zae tam bylo míň lidí a víc klidu.

veverka.terka
12. dub 2012

@onno a jak ti je po psychické stránce, už je to kapku lepší?

onno
12. dub 2012

@veverka.terka už je to lepší včera jsem si obarvila hlavu.Když jsem to viděla ,tak jsem nevěděla jestli se mám smát nebo brečet.Jen mě teď stresuje manžel.

onno
12. dub 2012

@veverka.terka a co ty?Jak se máš?

veverka.terka
12. dub 2012

@onno 🙂 manžel, proč tě stresuje?neříkej mi, že tě psychicky nepodporuje?! i když ten můj taky teda žádná sláva 😎 no, já sem teďka řešila problémy s prací a že sou u nás v práci inf.průjmy a s nadřízenou to byl boj, zase ječela jak furie, ale už je to dobrý, vyřešilo se to a hotovo.jinak psychicky nevím no, právě včera sem to tady holkám psala, že sem furt taková vystresovaná, i když nevím konkrétně z čeho a mám strach, že se mimčo nepodaří kvůli té mojí psychice.... ☹

onno
12. dub 2012

@veverka.terka ne nepodporuje ten má své problémy a nemá čas řešit nebo pomost .Je furt strašně náladovej a protivnej.Já jsem uplně z něho vyfluslá.Je nepříjemnej že musíme jed do Brna že jsem mu to neříkala.Tak zuřil pak si najednou vzpoměl že na to zapoměl.Něco se sním děje vůbec není doma.Věčně je na stavbě u bráchy.Když něco potřebuji je to hroznej problém.Havně že jseš doma choď na procházky a něčím se rozptyluj.A bábu vypusť z hlavy.

veverka.terka
12. dub 2012

@onno božínku, to je mi moc líto, ale jak píšeš, to je docela zvláštní, přece to miminko chce i on ne? to je dost škoda, tohle přece nejsou problémy jenom tvoje, ale VAŠE! manžel mě sice nějak extra nepodporuje psychicky, ale je to spíš tím, že on je takovej introvert a není na to vykládnání, ale jinak je v pohodě. taky sou chvíle, kdy mě naštve a musím jít sama ven, abych to rozdejchala, ale takto...to mě moc mrzí, to by chtělo si s ním pořádně promluvit, i dkyž vím, že asi napíšeš, že to nejde, chlapi moc mluvit nechcou a hlavně ne o takovejchto věcech...tak se snaž aspoň se synem si užívat volný chvíle a se sourozencama nebo kamoškama si o tom popovídat.mně nejvíc pomůže, když to řeknu kamošce a napíšu tady vám 😉
jj, snažím se chodit každej den ven na procházku, na nákup a docela často hlídám malou roční neteřinku, tak to je taky fajn 🙂 ale prostě pak zase padne večer a začnu nad vším přemýšlet ☹ ale musím se uklidnit. napřísáhla sem se, že nebudu zvedat telefony, když budou volat z práce, budu to ignorovat a hotovo, jinak se fakt neuklidním.

onno
12. dub 2012

@veverka.terka sním teď mluvit nejde.Já jsem většinou od 2 do 6 venku u našich bydlí tam ségra má 5měsíčního synka Rafaela .Tak kecáme.Telefony ignoruj a nenech se vystresovat.Na mě když to padne tak žeru a žeru.Užíváš nějaké vitamíny?

veverka.terka
12. dub 2012

@onno tak aspoiň že tak, ale je to škoda....jj, musím to ingorovat, jinak to nepůjde. jo, tak to já taky pak akorát jím a kynu 😎 tedka beru akorát kys.listovou a vitamíny podporu imunitního systému mutliimun.a sem tam popíjím kontryhelovej čaj, pak před transferem zase nasadím denně ten čaj a zvýším tu kys.listovou, tedka beru jenom tu nižší dávku.

ivetka77
12. dub 2012

@onno Ahoj a kdy Ti vychazi ten KET? Uz se to blizi, co? 😵 😵
Jinakto je skoda, ze Techlap nepodporuje v IVF, jak rika Terka, mela by to byt z poloviny i jeho starost:(

ivetka77
12. dub 2012

@onno Ale je pravda, ze chlapi jsou z techto veci nervoznejsi nez my a asi se s tim hur vyrovnavaji,tak mozna proto ta zmena chovani...

ivetka77
12. dub 2012

@veverka.terka Ahj a co ten wobenzym jak o nem holky psaly-nechces ho zkusit? Treba by u transferu pomohl taky...ale jde to teda do penez...

veverka.terka
12. dub 2012

@ivetka77 ahojky Ivi, přemýšlím o tom, ještě uvidím,ale myslím si, že asi až takovej efekt to přece jenom nemá, ale fakt nevím.zrovna sem si koupila jiný vitamíny, tak se musím rozmyslet.tedka to s penězma taky není zrovna nejlepší, tak uvidím. a ty ho máš taky vyzkoušenej?

ivetka77
12. dub 2012

@veverka.terka ja jsem ho brala,no...ale nevim, taky jsem brala vic veci,pila jsem i kontryhel a mela jsem tu listovku...
Myslim, ze to neni nutny 😉

adriana1010
12. dub 2012

@veverka.terka - No 17.4.2012 se máme přijít domluvit kdy začít, tak nevím, to se dělá nějak speciálně před cyklem? Nevím jak tohle funguje, ale doufám, že na první IVF mě objednají hned na další měsíc, technicky není už za co čekat.. 🙂

veverka.terka
12. dub 2012

@adriana1010 jj, začíná se určitý den po měsíčkách, já sem začínala 16.den cyklu Proverou lékama a pak 23. sem začínala píchat injekce, ale každý to má kapku jinak.pak se vlastně čekalo na další měsíčky a pak tprve probíhat odběr vajíček,a le to ti všechno vysvětlí, je to docela rychlý 🙂 oni pak budou sledovat hladiny hormonů v krvi, jak se ti vyvíjí v děloze vajíčka, jaká je sliznice a podle toho se přesně určí den odběru a pak 5.-6. den je transfer, to zase záleží na tom, co si budte nechávat na embryjkách dělat. a už se těšíš co? 😉

adriana1010
12. dub 2012

@veverka.terka Jak blázen 🙂, a myslíš, že když mám mít měsíčky teď 20.4. a jdu tam 17.4...tak když budu mít všechny výsledky s sebou, budeme moct rovnou začít, že ty příští už bychom mohli mít ten odběr? Nebo jak dlouho trvá po výsledkách ty objednací doby k tomu? Těším se jak blázen 🙂, hlavně když něco už bude probíhat.

onno
12. dub 2012

Holky dneska jsu 7 den myslíte že si můžu uvařit kontryhelový čaj?Mě je poněmn špatně .Teď mě to tak napadlo.Jestli nevadí že to není od 1 DC?

veverka.terka
12. dub 2012

@adriana1010 jj, to by určitě už šlo, pokud nebude v ničem problém, taky sem to měla takto docela narychlo. to se pak už dál neobjednává, oni si to hlídají sami a řeknou ti, kdy dojít, ale nejsou žádný čekací lhůty, prostě až budeš připravená, tvoje tělo po stimulaci, tak se hnedka jde na to, žádný objednávání, žádný čekání. oni se přizpůsobí tobě. jj, taky sem si říkala, hlavně, at se něco děje, že člověk vidí, že se to chýbe 🙂

veverka.terka
12. dub 2012

@onno proč by mělo vadit, že to není od 1. dne, to přece nevadí?! určitě můžeš....ale pokud ti nedělá dobře, tak nevím no...

onno
12. dub 2012

@ivetka77 dnes su 7 dc nevím jestli si můžu uvařit kontryhelový čaj.

onno
12. dub 2012

@veverka.terka minulé léto jsem ho pila asi 3/4 litru deně možná proto mě bylo divně.Stejnak ke ketu nedošlo.Malej dostal neštovky a já je neměla.Do kdy si pila čaj?

veverka.terka
12. dub 2012

@onno no, tak to se nedivím, z takové dávky by bylo špatně i mě, já sem vždycky pila jenom jeden hrnek denně, i mi to tak řekla paní v lékárně, že je to optimální

kinos
12. dub 2012

@veverka.terka Ahojky, nám to v Heliosu naordinovali jako tobě, tak to je super, budu čerpat rozumy 🙂, taky 16. dn Proveru a pak 23. den injekce.

jananovacek
12. dub 2012

@onno myslim, ze ten caj muzes pit kdy chces 🙂

jananovacek
12. dub 2012

Holky ja jsem taky brala listovku, ale pry se s tim ma zacit tak 3 mesice pred planovanym tehu a v docela vysoke davce. Sanci to nezvysuje, ale kdyz otehotnis, tak to ma prevenci proti rozstepum prej.

veverka.terka
12. dub 2012

@kinos jéé, tak to máš úplně stejnej stimulační protokol jako já 🙂 jj, všechno budem probírat 😉 já, když sem se obj. do Heliosu, tak sem vlastně o téhle diskuzi ani nevěděla, takže sem šla dost naslepo, ale je to fajn, když prostřednictvím toho člověk ví, do čeho jde a může od holek zjistit spoustu věcí...