Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
17. dub 2012

@pepitas souhlasím s Daguli, už seš nastimulovaná, takže moc jiných řešení není, akorát to bude chtít pak pořádně vyléčit aspoň do transferu.

ivetka77
17. dub 2012

@pepitas to jo, jak rika Terka, dej si na to pozor, nejaka kocka uz tu potratila kvuli viroze,tak odber nejak prezijes a pak supky dupky do postylky, at se uzdravis! 😉

adriana1010
17. dub 2012

Ahoj holky 🙂, tak potvrzuji, že pan dr. Texl je výbornej a moc příjemnej člověk, vše vysvětlí a rozhodně do ničeho nenutí, dokonce mi řekl, že náš problém je tak malej, že by možná IVF ani nebylo potřeba, ale pro klid na duši, jsme se domluvlili, že to tak uděláme. Nafasovala jsem léky a injekce a teď už jen čekat. Akorát mám dilema, s mou diagnozou z genetiky „4% mozaika chromosomu X“, což je jedinej problém co máme, tak doporučil že postačí PGD metodou Fish, že není nutné zkoumat všechny choromosomy s ohledem i na můj věk, kdy by ještě 85% mělo být v pořádku, ale byla bych radši, kdyby prozkoumali všechny, což mi řekl, že si můžu říct sama. Když se tedy rozhodnu, aby prozkoumali všechny, tak se to celé prodlouží? Nebo je v tom nějaký rozdíl?
Jinak začínám stejně jako vy 🙂 16. den cyklu Proverou, čili já začínám 29.4....uff..taková doba 🙂, už chci aspon brát něco, než nic :D

veverka.terka
17. dub 2012

@adriana1010 ahojky Adri, to je fajn, že se vám Texl taky líbí 😉 pokud bys chtěla vyšetřit všechny chromozomy, tak se to posílá do Austálie a embryjka se mrazí, takže není hnedka čerstvý transfer, ale až se otestují v Austrálii, tak pak je až transfer. ale myslím si, a pokud vám to i on říkal, že je to docela zbytečný a taky dost peněz navíc. pokud by se to nepodařilo třeba jednou nebo dvakrát, tak pak bych byla pro, ale takto bych dala na něho a nechala si zatím jenom to PGD.ale samozřejmě záleží jenom na vás, jak se rozhodnete.
to se ti nedivím, že už chceš aspoň něco brát, taky sem na to byla úplně žhavá, prostě, aby už se něco dělo že 😀 neboj, užiješ si těch léků a hlavně injekcí až až 🙂 🙂 🙂
tak teďka se v klidu připravuj a popřemýšlejte o všem, co ste se dozvěděli a za chvilu to všechno vypukne 😉

jananovacek
17. dub 2012

@adriana1010 Ahoj, my jsme meli vysetrovany vsechny chromozomy a natahlo se nam to o dva mesice, ale jen proto, ze byly Vanoce a transfer by vychyzel nejak tesne po Stedrem dni a to v Heliosu nejela laborator, takze se to posunulo jeste o mesic, tzn. na dva mesice po odberu vajuch. Ja mam mozaiku X, takze by nam taky pry stacila ta metoda na 5 chromozomu, ale chteli jsme nejvic co jde, abysme uz nemuseli do dalsiho cyklu, kdyby se to nepovedlo, tak by se pak delala tu, kterou jsme meli...no asi to stejne jak u tebe. Meli jsme ze 6 embryi jenom 3 dobry, jak by to vypadalo tou druhou metodou se ale uz asi nikdy nedozvime 😀

adriana1010
17. dub 2012

@veverka.terka To máš pravdu, na jednu stranu chápu, že je to zbytečně, ale je pravda, že jsem se ptala dneska těch koordinátorek na tu neschopenku a spíš mě utvrdily v tom,že kdybych tu neschopenku chtěla protáhnout do příštího transferu (pokud by se první nepovedl), tak by to prodloužit nešlo a jak jsem tady již jednou psala, kam do práce se vrátit nemám :(
@jananovacek Aha a kdyby se to teda posílalo do Australie, bez toho natáhování, tak by se to prodloužilo zhruba o kolik po odběru vajíček? Netušíš? Já nevím co dělat :(, chtěla bych to bez toho zdržování, ale zase riskovat znova potrat a pak čekat další tři měsíce..to bych si vyčítala.

adriana1010
17. dub 2012

@veverka.terka Ještě se chci zeptat, nevíš o kolik se to prodraží? Pochopila jsem, že to pgd je hrazený pojištovnou tak jako tak.., nebo není? To se připlácí, když zkoumají všechny chromozomy?

adriana1010
17. dub 2012

@jananovacek Aha, už jsem to asi pochopila po opětovném přečtení 🙂, takže zhruba ten měsíc dýl..no to je docela dost..:(, ale zase jestli to čekání za to stojí...já nevím

kinos
17. dub 2012

@jananovacek ahojte holky, já mám dotaz, jak vás tu tak čtu...proč vám dělali genetiku? Jako že vám nic jiného nenašli. Ptám se proto, že nám teda dopředu nic dělat nebudou, kromě toho jak jsi říkala už protilátky a profil asi při prvním odběru. Pořád mě totiž bolí podbříšek na pravé straně a nechtěla bych aby se něco protahovalo...

veverka.terka
17. dub 2012

@adriana1010 jj, to chápu, s tou prací vím, jaký to je...to PGD hradí někteý pojišťovny, ale to vám určitě řekl, jestli ta tvoje jo nebo ne, ale většina jo. a na tu Austrálii přesně nevím, kolik se doplácí a ani nevím, v jakým případě to hradí pojišťovna. to je otázka na Janču. a pochopilas to správně, prodlouží se to cca o měsíc.
@jananovacek Jani, jak je to s tou Austrálií, já tomu pořádně nevím hlavu ani patu? jaká je cena a hradí to někdy pojišťovna? 😎

veverka.terka
17. dub 2012

@kinos ahojky, nám s manželem taky dělali genetiku hnedka na začátku. dělá to tam MUDR.Hořínová a hradí to pojišťovna, Texl nám hnedka řekl, že je fajn udělat hnedka i tohle. akorát trochu dýl trvají výsledky, my sme na ně čekali víc než 3 týdny,až ten den při odběru vajíček, sme se dozvěděli výsledky 🙂

kinos
17. dub 2012

@veverka.terka 🙄 hm...tak pročpak je nám nechtějí udělat taky? Asi tam ještě zavolám, že mě bolí to bříško i po operaci, a že se to tím nezlepšilo. I když v genetice to asi nebude. ☹ A co ta genetika ukáže? A co znamenají ty výsledky?

kinos
17. dub 2012

@veverka.terka no co se týče doby čekání, tak ta by teď byla minimálně tři měsíce, nebo už skoro dva než se vrátím z lázní. Jéjku tobě už se to taky kratí, co už jenom skoro měsíc.

veverka.terka
17. dub 2012

@kinos no, to břicho určitě asi genetikou nebude, ale nevím, proč vám to nenabídl, nám hnedka jo, ta genetika právě ukáže, jestli jsou v pořádku ty chromozomy, jak tady holky píšou víš. a taky, jestli třeba není nějajá pravděpodobnost nějakých dědičných onemocnění, pokud máte nějaké v rodině. manžel má třeba hluchoněmého bratrance, tak mu dělali ještě speciálně i na tohle v té genetice, jestli taky není nositel tohoto genu.

veverka.terka
17. dub 2012

@kinos však ty si užiješ lázně a půjdeš na to....ale ta genetika se dělá hnedka v průběhu počátečních vyšetření, nám ji dělali hnedka, jak spermiogram a ty hormon.testy.
já ještě necelý měsíc, pokud vše půjde dobře 🙂

adriana1010
17. dub 2012

@kinos Mě na tu genetiku rovnou navedla gynekoložka, na základě dvou samovolných potratů, a ještě, že tak..diagnosa na gentice zní: 4% mozaika chromosu X, pokud jsem to správně pochopila, tak mi v některých bunkách ten choromosom X chybí a takto oplodněná buňka je neživotaschopná, proto většinou odejde sama, právě tím, že jsem potratila. A aby se příště této chybě předešlo, je nutný to vyšetřit tou metodou PGD, aby mi ty vajíčka zkrátka rozebrali a vytřídili ty, který jsou v pořádku 🙂. Tak takto nějak to já chápu, opravte mě, pokud špatně 🙂

adriana1010
17. dub 2012

@daguli A můžu se zeptat prosím Tebe, co jsi měla za problém a co vše Vám dělali,...uklidnuje mě to, že Vám to vyšlo na poprvé 🙂

veverka.terka
17. dub 2012

@adriana1010 taky mě to hrozně uklidňovalo, když holky psaly, že jim to vyšlo napoprvé 😉 asi všechny myslíme stejně 🙂

adriana1010
17. dub 2012

@veverka.terka To je právě to 🙂, je to sice individuální...ale pro dobrý pocit .. i těch pár řádků potěší 🙂

kinos
17. dub 2012

@adriana1010 no mě to zas moc neuklidňuje, že vám to všem dělali 🙂 , ajaj . No já mám být ten příklad, u kterého funguje klasické ivf a pro které bylo vynalezeno :( (manžel spermie ok, ja nemam pouze vejcovody), ale co když hapruje víc věcí 😕

veverka.terka
17. dub 2012

@kinos ale prosím tě 🙂 oni ví, co dělají a je asi zbytečný, abyste měli všechny ty metody, který se využívají, když je špatnej spermiogram. když má manžel dobrý spermio, tak to je fajn, neboj, oni nic nezanedbají z těch vyšetření,fakt vědí, co dělají 😉

kinos
17. dub 2012

@veverka.terka jjj,dneska u nás byla u nás v práci kolegyně těhule a vypadala moc hezky 🙂, říkala že pere výbavu - to jsou hezké věci, už bych taky chtěla plánovat a nakupovat 😝

veverka.terka
17. dub 2012

@kinos to mi povídej, byla bych nejšťastnější člověk na světě, kdyby se to povedlo!!!nic si nepřeju tolik jako mít s manželem už konečně miminko a být skutečná rodina 😉

kinos
17. dub 2012

@veverka.terka a taky vymýšlejí jména a nemůžou se shodnout na chlapeckém, že mají více variant. To my máme jednou pro holčičku téměř hotovo, ale pro chlapečka žádné. To je vždycky takový argument, že ten byl takový a makový a přece naše dětátko se nemůže jmenovat takto 😀

veverka.terka
17. dub 2012

@kinos jj, přesně souhlasím s poslední větou!!!, manžel to taky takto říká 🙂 my se taky shodnem na holčičím jméně a na klučičím ne 😉 ale to je ještě všechno moc předčasný, ať by se jmeneovalo jakkoli, hlavně, aby nějaký mimčo vůbec bylo.....

kinos
17. dub 2012

@veverka.terka to je jasný, utíkám do kuchyně, vařím a teď už peču koleno (poprvé) - jednou pořádně nezdravě 🙂 Papa

veverka.terka
17. dub 2012

@kinos hmm, teda, to máte pochoutku 🙂 tak ať se podaří 😉 manžel skončil s prací na domečku, du nachystat véču a pak koukat na Růžovku 🙂

adriana1010
17. dub 2012

@jananovacek Ty jsi něco Jani doplácela na to PGD, když ti vyšetřovali všechno?

adriana1010
17. dub 2012

@veverka.terka Ještě se tě zeptám, když máš takové zkušenosti s těma neschopenkama, myslíš si, že kdybych zvolila tu druhou metodu PGD CGH..snad to píšu správně 🙂, tak mi neschopenku protáhnout od odběru vajíček do transferu? Když se tam čeká měsíc?

veverka.terka
17. dub 2012

@adriana1010 zkušenosti s neschopenkama?! to bych neřekla...jenom sem to měla takový složitý.to ti fakt nepovím, těžko říct, musela by ses s něma domluvit a optat se, jak by to bylo. fakt ti nechcu říkat ani jo nebo ne, nevím....