Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
18. zář 2012

@danielahe jéé ☹ 🙂 , tak jak chceš Dany, já klidně pojedu až na ten UTZ....to stejně budete mít tu logopedii aspoň hoďku ne? to já tam u vás nebudu jenom tak strašit...

veverka.terka
18. zář 2012

@danielahe anebo já se pudu kouknout něka do obchodu, do Vankovky, a pak se můžem až sejít, jenom na chviilu....

veverka.terka
18. zář 2012

@danielahe nic no, já myslím, že to teda asi odložíme zase 😒 stejně má pršet jak blázen ☹

werinka1
18. zář 2012

Holky ještě otázečka, nevíte zda dělají v Heliosu třeba nativ?? Vim, že minimální stimulaci ne, takže tipuju, že ani nativ. Ale napadlo mě, když se teď musí stimulka přerušit, jestli by když už nějakou tu dávku hormonů mam, tak se přeci "něco" urodit musí, že by mi odebrali třeba jen jedno a zkusili oplodnit. Vim, že jinde to dělají, jde to mimo pojišťovnu, ale sakriš, aspoň by se něco dělo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Já mam pocit, že mě z toho čekání jebne 😒 Sorry za výraz, ale tak to je 😠

kinos
18. zář 2012

@werinka1 ach jo, máš to těžké...Tebe nevyšetřovali před tím ivf? Já mívala taky cysty a i ted s miminkem tam jedna zůstala. Já byla třikrát na laparu - jednou brali cystu, potom jenom tak diagnosticky a pak mi vzali vejcovody. Ono je asi lepší pokud je ta cysta velká, že ti ji dají pryč. Hlavně aby tě dali do pořádku a pak se miminko určitě podaří. Jjjj s tím čekáním to je hnus. Já už taky chtěla hned 😉, ale pak jsem ještě čekala na lázně a až po nějakých třech měsících jsme se mohli do toho pustit. Uvidíš že ti navrhnou dobrý postup.

kinos
18. zář 2012

@werinka1 jinak s těmi bylinami je dobrý kontryhel a řebříček 😉, ale někdy asi ani to nestačí. Hlavně se moc nenervuj a uvidíš jak bude mamina zdravá tak i miminko bude 🙂.

werinka1
18. zář 2012

@kinos Děkuju za hezký slova. Mě je teď tak mizerně. Měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela do telefonu, když jsem mluvila s koordinátorkou ohledně těch výsledků z krve. Ty cysty mě trápí už šest let. Šla jsem na laparku, šup do 14 dnů cysta zpátky a rozjely se všechny moje problémy. Udělaly se mi tam po laparce parádní srůsty. Ale to jsem jen tušila dle příznaků. Pak jsem byla na odsátí před prvním IVF. Otěhotněla jsem, potratila, šla na další laparku. Tam zjistili ty šílený srůsty a ani se nepouštěli do odstranění (okresní nem., prý je to na Homolku). Tam jsem se domluvila, že zkusíme IVF, odstraněním srůstů si co se týče IVF nijak nepomůžu. No ale při tý laparce v té okresní nem., mi cystu zase odstranili. Pak hned druhé IVF. To nevyšlo. No a teď jsem v Heliosu a tam jsme se byli domluvit v červnu, že po té dvouměsíční bezlepkové dietě půjdem do posledního pokusu. Mezitím jsem byla u svého dr., ale ten žádnou cystu neviděl. No a v heliosu mi dělali UTZ poprvé teď. Já jsem netušila, že tam nějakou mam, když tam žádnou cystu muj dr.neviděl, nijak jsem necítila ani bolest a v Heliosu neměli důvod mě hnát jen tak na UTZ skoro 300 km a tak jsme se po telefonu domluvili, že si začnu píchat a rozjedem to. No a dneska ejhle. Problém. Je to už víc jak rok co se mi povedlo poprvé otěhotnět a já doufala, že to po tom neúspěchu přijde hned. A přitom pořád nějaké problémy. Je to fakt na budku. 😒

kinos
18. zář 2012

@werinka1 no to je bobku, fuj! já nevím, proč někomu jde mimi tak snadno a někdo musí dělat možné nemožné. Na ty srůsty tě měli taky poslat do lázní. Mě ty lázně hodně pomohly hlavně psychicky. Ale uvidíš teď jsi v dobrých rukách. Však Texl navrhne co bude pro Tebe a mimi nejlepší. Budu držet palušky a žádný strach. A když ti řeknou ohledně výsledků krve že to není nic moc, to musí být fakt hrůza, ale když je k tomu důvod, že je tam ta cysta, tak to se dá přece spravit a pak to půjde určitě mnohem lépe.

werinka1
18. zář 2012

@kinos Snad to bude po odsátí té cysty dobré. To víš že jsem prolítla koníka a všude psaly holky o předčasném ovar.selhání, ale já doufam, že to se mě netýká. Hormo.profil byl ok a při první i druhé stimulce jsem reagovala tak nějak normál, nic extra, ale kolem 10 zralých vajíček jsem měla. No a to bylo loni a letos v únoru. Tak si řikam, že mi snad vaječníky nepřestaly fungovat během pár měsíců. Navíc na sobě většinou ovulku každý měsíc pocítim, takže dle mého tohle funguje. Pamatuji si, že před prvním IVF mi v CARu řekli, že jí musí odsát, protože ona produkuje nějaký svý vlastní hormony a mohlo by to dělat problém. Takže asi to bude TEN problém. No doufam. Pak by to odsátí byl vlastně "pidi" problém a další cyklus bychom to mohli zase rozjet. Tlačim čas kupředu. 🙂 Děkuju za palečky. Zítra dam zase vědět. Musim se někomu svěřit. Muj chlap je v tomhle trošku jinej. Prostě se v tom nehodlá pitvat. Je to tak a tak a nějak se to vyřeší a jede se dál. Jenom se prej nemam neustále nervovat a bude to dobrý. ale to se mu taky řekne že?? 😠

veverka.terka
19. zář 2012

@werinka1 nezoufej, určitě všechno nakonec dobře dopadne...sice to chvilu potrvá, ale výsledek se dostaví 😉 😉 😉

werinka1
19. zář 2012

Tak vám jdu poreferovat. Dneska mi udělali znova UTZ. Sestřička mě poslala nahoru a že udělají tu punkci cysty. Když mě přijali na pokoj, tak jsem se zeptala, jestli to bude stejné jako když mi to dělali v Plzni a sestřička že jo. Tak řikam, v narkóze?? A ona se usmála, že tady to dělají bez. Jinak se musim domluvit s dr. No a já zůstala docela jako opařená. Moje dr. mi kdysi řekla, že je to hrozný a když mi to v Plzni dělali pod narkozou, tak si řikam, že byl asi důvod. Nechala jsem si zavolat Texla a on byl hrozně milej. Vysvětlil mi to a že to fakt vůbec nebolí. Jestli sem přežila odběr krve, tak tohle je stejné píchnutí a toť vše. No šla jsem do toho vyklepená. Ale holky!!!! Fakt to nic nebylo. Jen trochu píchnutí jak napíchl cystu a pak malinko tlak jak jí vysál. No já byla šťastná jak blecha a řikala jsem si, proč mě tenkrát doktorka tak strašila a chtěla mi udělat laparku!!!!No, cysta je tedy pryč, alespoň na čas a zatim pokračujeme ve stimulaci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JUPÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zatim teda musim jásat potichu, protože se definitivně rozhodne v sobotu. Texl mi řikal, že na UTZ jsou drobné folikuly vidět, takže ač krev říká že nereaguju (prej to zkresluje ta cysta), vypadá to, že reakce tam je. Sice nijak závratná, ale jelikož jsem měla i předtím max. 13 folikulů, nemůžem ani teď čekat, že se urodí najednou 30 vajuch. Ta sestřička co byla u toho UTZ a pak mi přišla ještě píchnout merional, se mi zdá taková skeptická. Nevim jestli je napůl doktorka, ale docela do všeho kecá. I Texlovi řekla, že tam neni vůbec žádná reakce, tak jestli to radši neukončíme. Na to jí právě odpověděl, že krev je zkreslená, že jí znova vezmem v sobotu a že dle UTZ to vypadá, že reaguju. No a že mam přijet v sobotu, a ona že tam bude jen Fišer. A Texl řekl, že to musí rozhodnout. Skoro to vyznělo, že Fišer jaksi neni schopnej udělat nějaké takové rozhodnutí. No já z něj taky nemam moc dobrej pocit. Sice je hodnej, to každopádně, ale ....... no kdyby tam byl Texl byla bych radši. Budu doufat, že to bude jednozačně lepší a nebude důvod váhat, zda to stopnout či ne. Tak. To jsem se rozpovídala. Ale mam zas naději, tak snad mi jí v sobotu nevezmou. 😒

danielahe
19. zář 2012

@werinka1 tak toje super, ze ti tu cystu odstranili. A s tema vajuchama je lepsi, kdyz jich je mene, nez vice, nevim jestli to neni jen takova povidacka, ale cim min tim vetsi kvalita 😉 🙂 , ja mela taky 13 vajuch a to bohate staci. Uvidis v sobotu, ale urcite to bude vporadku 😉

werinka1
19. zář 2012

@danielahe 🙂 Snad to bude ok, moc v to doufam a hned se mi po dnešku zlepšila nálada. Včera jsem myslela, že se proti mě spiknul celej svět. Mam strach, že to teda v sobotu nedopadne, ale zatim moc moc doufam. Ach joooooo, jsem nedočkavá a už chci takyyyyyy 😵

danielahe
19. zář 2012

@werinka1 nechci te nejak oddalovat od tveho snu...ja taky chtela honem honem 🙂 , takze te chapu, ale pokud bude jen malicko neco spatne, tak je lepsi pockat a zacit znova, aby byla jistota..zkus se zeptat na kratky protokol, ten jsem mela ja 😀 , ja byla trochu nestandartni pripad 😀 😀 😀 😀 😀 , naklusala jsem tam kdyz uz jsem mela 3 dny menzes, a kdyz me tam videli, jak zadonim, tak mi naordinovali kratky protokol a to uz jsem kramovala, jinak se to pry zacina pichat uz 1 den menzes 😀

jananovacek
19. zář 2012

@werinka1 Určitě seš v dobrých rukách 😉 držím pěstičky

werinka1
19. zář 2012

@danielahe Ty jo, až tak? 😀 Tak seš super nedočkavec. Ale vyplatilo se co 😵 Já jsem se Texla taky ptala, jestli budem skutečně pokračovat, že mam poslední pokus a proto radši opatrně. Řekl mi právě že je poslední, tudíž by pokračoval, ale když se to v sobotu nebude jevit, tak to stopnem. Zatim to dle UTZ vypadá fakt že zrajou. Kdybych chodila do Plzně, tak by to nikdo vlastně neřešil, tam nám krev nebrali, jen kontrolovali folíky na UTZ.

werinka1
19. zář 2012

@jananovacek Moc jim věříme. Texl na mě působí jako že ví co dělá 😉

jananovacek
20. zář 2012

@werinka1 Jj, Texl je dobrej 😵 nas uspech povazuju z velke casti za jeho zasluhu. S tou krvi mas pravdu, takovy kontroly pri stimulaci jsem pri prvnim IVF rozhodne nemela 😒 Ale tam jsme toho nemeli mnohem vic, nez jsme pak meli v Heliosu. Skoda, ze si takovy srovnani muzes udelat az na zaklade osobnich zkusenosti 😖

kinos
20. zář 2012

@werinka1 jéé tak to jsou dobré zprávičky, minimálně cysty jsme se zbavili 😵. Uvidíš v sobotu, hlavně žádné nervy. Doktor je doktor a sestra plaší. Vzpomínám si, že jedna sestra mě plašila i při odběru. Když jsem tam nastoupila, tak řekla, že jaktože nemám předoperační vyšetření no a že to je konec teď. No moje nervy, ale samozřejmě všechno bylo ok, Texl hodný, ostatní sestry hodné. Ale jak píše danielka, kdyby tam něco malinko nehrálo, tak příští cyklus by šlo všechno jako po másle. Ale držím palušky ať je všechno dobré 😵.

werinka1
20. zář 2012

Texl ne mě opravdu působí dobře. To v Plzni jsem měla pocit, že zkoušejí a sami nevědí, ale Texl mi přijde suverén. To člověk potřebuje. Ze soboty mam obavu jen kvůli tomu, že on tam nebude 😒 Ale zdá se mi, že bruško se nafukuje, takže si myslim, že kuličky zrajou 🙂 Ale skutečnost může být jiná. Uvidíme, už chci sobotu. To bude 9 den stimulky, tak jestli to neukončíme, mohli bychom jít na OPU už příští středu, čtvrtek....Bože já sem nedočkavec 😝

tulipanek82
20. zář 2012

@werinka1 Werinko ja myslim, ze Te nemusi mrzet, ze tam bude Fisher-jasne, ze Texl je Texl, ale muj posledni ultrazvuk pred OPU mi delal Fisher, byl tam tehda uple nove a ja jsem si s nim povidala, rikal mi ze delal predtim nekolik let v jinym centru IVF (jen si ani za nic nemuzu vzpomenout v jakym),takze ma urcite mraky zkusenosti 😉 V sobotu to bude urcite ou kej neboj! 😉

werinka1
20. zář 2012

@tulipanek82 Díky za uklidnění. Tak snad to dopadne. Je fakt, že byl zlatej, spíš ta sestra.....já jen nevím jak se jmenuje. Mlaďounká, hezká, vcelku příjemná, ale skeptická. Fisher mi říká, no, ta odezva je tam taková malinká a ta sestra, pane doktore, tam neni vůbec žádná. A Fisher na to, no já jsem to chtěl říct tak jako .... už nevim jaký použil slovo, prostě mi to nechtěl naservírovat tak abych se nezhrozila, ale pomalounku polehounku. A ta samá sestra do toho kecala i Texlovi. Tak nevim, chvilku mi přišla jak na půl doktorka, ale doktorka to zřejmě neni. Něco tam u toho UTZ zapisovala a pak mi řikala kam mam jít do patra a ďobla mi tu injekci. To by dr. nedělala. A po telefonu mi tenkrát sdělovala ty výsledky krve. Doufam, že má fisher svojí hlavu a nenechá si jí zvyklat 😀

danielahe
20. zář 2012

@werinka1 nektery sestry jsou chytry jak radio 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .... 🙂

werinka1
20. zář 2012

@danielahe 😀 Jj 😀 No uvidíme, jestli tam tu sobotu taky bude 🙂

danielahe
20. zář 2012

@werinka1 tak ji jednoduse odpalkuj, ze do toho nema co kecat 😀 😀 😀 😀 😀

werinka1
21. zář 2012

Ahojky, tak od rána mi pobolívá bruško a jsem nafouklá. Tak co myslíte? Zrajou? 😅 Večer vždycky cvičim Mojžíšovou a už včera mi to zatahování pupíku dělalo problém, dneska už to asi nedam. Mam i strach, abych něco neprovedla. I když asi zbytečný obavy.

danielahe
21. zář 2012

@werinka1 nevim jestli to je znamka, ze zrajou, ale ja mela stejne pocity, bricho jsem mela jak tehule a to me rostly jen vajecniky 😀 😀 😀 😀 😀

Holky ja chci uz rodiiit, malej uz se tam asi nudi, kope a kope do dtejneho mista a mam pocit, ze si chce prokopnout prostor ven z bricha, boli to jak cert, bricho mam studeny, ale to misto teply 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , bobecek malej 🙂

werinka1
21. zář 2012

@danielahe Tak aspoň mam pocit, že se něco děje a doufam, že zítra neuslyším STOP. Já si to s tebou vyměním 😀 A klidně budu snášet kopanečky 😀

Vracely jste v heliosu použité stříkačky a zbylé ampulky s vodou atd.? Chtěla bych to zítra odvézt, v lékárně by na mě mohly koukat divně, tak bych to radši nechala tam.

veverka.terka
21. zář 2012

@werinka1 držím na zítřek pěstičky 😉 🙂 určitě tam nějaký vajucha budou a žádný STOP nebude, neboj 😉 zrovna dneska moje kamoška byla na odběru vajíček, taky měla problémy s cystama a endometriozou a má 8 vajíček 😉 🙂

werinka1
21. zář 2012

@veverka.terka 😉 Děkuju za povzbuzení. Já v to doufam. Dneska si budu píchat po osmé a myslim, že poprvé i podruhé jsem tyhle pocity měla déle, spíš tak poslední 2 dny stimulky. Tak věřím, že to znamená, že dobře zrajou a je jich hoooodně 😀