Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

danielahe
15. led 2013

@danaho ahoj, za me DOPORUCUJI 😵 😵 😵 , mam z heliosu uz dva poklady doma 😵 . Chapu, ze ta vzdalenost je komplikace, ale werinka je taky hodne zdaleka 😉 a do heliosu jezdi i nemcouri a italove, ti to maji jeste dal 😉 . To ze ti mudra rekne, ze je to zbytecne, tak to bych ji poslal nekam, sla bych pryc. PGD v heliosu proplaci nektere pojistovny a opravdu ti udelaji kompletni vysetreni. Budu prat aby se brzy zadarilo a byla tu dalsi tehulka 😉

danaho
15. led 2013

@danielahe moc děkuji. Dáváte mi holky novou naději. 😵 Do teĎ jsem byla v CAR moc spokojená. Ještě před prvním IVF nás poslali na genetiku a imunologii. 2 IVF po metodě PISCI, kdy zbylo 5 embryí vypadalo moc nadějně a já jsem věřila,že to vyjde. Je logické,že chci podstoupit všechno co je možné. Určitě by mi to PGD udělali,ale je to tam dost drahý a když je to v Heliosu na pojišťovnu a ještě jsou schopni udělat to dovyšetření partnera,tak asi opravdu není víc co rozmýšlet. Dítě ještě nemám žádné a musím vědět,že jsem udělala maximum. A tady u nás mám pocit,že stojím na mrtvém bodě. Ve čtvrtek jdu na krev kde mi potvrdí,že nevyšel KET a pak se hned objednám na konzultaci 🙂

danielahe
15. led 2013

@danaho 😵 On kazdy ten CAR ma jine technologie a postupy a ja verim, ze v heliosu je vsechno ok...vysetreni partnerovych spermousku je myslim to nejdulezitejsi 😉 Tak tfuj tfuj tfuj, at vam to na potreti vyjde 😉.

werinka1
15. led 2013

@danaho Tak jsem ti napsala poměrně dlouhý odstavec a koník spadl 😠 😠 😠 😠 Jdu na to znova 😠

danielahe
15. led 2013

@werinka1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andulka79
15. led 2013

@danaho dobrý večer já za sebe musím Helios pochválit hned na první pokus IVF jsem těhotná 🙂 ...je pravda u mě žádný problém a z prvního manželství 2 zdravé děti přirozeně.Nyní u nového partnera problém a doufáme vyřešen.
Jsou tam všeci moc šikovní a vstřícní a na nic neřeknou ne a snaží se vše prodiskutovat vysvětlí pro a proti...prvně se nás zeptali jak moc spěcháme na miminko to bylo 31.8.2012 my řekli nespěcháme chceme tu nejlepší metodu která by mohla vést k úspěchu ....ke stimulaci došlo od 4.11.2012 k odběru vajíček 5.12.2012 a k KET jednoho embrya došlo 3.1.2013 dnes HCG 2160 🙂 těhotenství dnes potvrzeno i v krvi a za týden ultrazvuk 😉

werinka1
15. led 2013

@danaho Tak to vezmu stručněji. Určitě je dobré se domluvit tak, abyste hned při první konzultaci spláchli i odběr krve a spermio. Doporučuju během stimulace na UTZ a krev (v jeden den) jezdit do Heliosu. "Běžní" gynekologové prostě na tohle nejsou zařízení a nemají v tomhle zkušenosti. Třeba ten muj určitě ne a nemá ani takovej dobrej UTZ aby mi dokázal spočítat folikly a měřit je. My tam byli tam 8. Třeba jedna cesta se dá ušetřit, když si budeš čekat na MS abys mohla stimulovat a půjdeš na krev myslím hned první den. Kvůli tomu není třeba jezdit do Brna, krev si necháš nabrat kdekoliv a výsledky pak zavoláš. Ale to byla asi jediná cesta, která se dala ušetřit. Něco se holt musí obětovat, ale rozhodně to za to stojí. Není třeba z předchozího CARu vůbec nic, ale jsou samozřejmě rádi za každé info. Já měla schované stimulační protokoly, pamatovala jsem si kolik jsem měla vajíček apod. Výsledky z genetiky, imuna......Když sem našla //, na krev jsem šla tady v místě. Pak teda chtěli abych na první UTZ přijela tam, ale nutit tě nebudou. Já se tam chystala, jenže jsem začla krvácet a byla jsem v nemocnici. Možná si ještě na něco vzpomenu nebo se ptej 😉 Přeju co nejkratší cestu za dvěma // 😵

danaho
15. led 2013

@andulka79 děkuji a moc gratuluji k potvrzení těhotenství a přeji ať je to i dál v pořádku 😵

danaho
15. led 2013

@werinka1 8x to mi teď spadla čelist 😀 Tak to vidím opravdu,že se tam někde ubytuju 😀 Ale jsem pro miminko ochotná udělat cokoliv. Mám všechny dokumenty o vyšetření tak nebude problém to vzít sebou. Chtěla bych aby mi udělali znou imuno,pokud to půjde. Za podlední rok jsem do sebe pořád cpala kortikoidy,tak by mě zajímalo jak mi to zamávalo s hodnotama.Moc děkuji za vstřícnost a ochotu. Až mě něco napadne,tak se určitě zase zeptám. 😉

werinka1
15. led 2013

@danaho Mě dávali "preventivně" Prednison (v předchozím CARu), pak mi ho napsala i Ulčová-Gallová (tam jsme byli na imunu po potratu) a tady na základě svých vyšetření mi řekl Texl, že vůbec není potřeba. A nebyl 😉

zuzzu11
15. led 2013

@andulka79 Gratulujem velmi 🙂 . A Texl vam hned pobedal ze je to kluk? Ste sa na to pytali, ci vam to rovno povedal? Ja asi nebudem chciet vediet co nam vlozil 😉 . Kolko ti prosim ta trvalo kym sa ozvali s vysledkami PGD? My cakame od 13.12 co bolo OPU a este nevolali 😒 . Nam testuju tri embrijka 🙂 .

danaho
15. led 2013

@werinka1 u mě přeci jen zjistitli na imunologii nějaké autoimunitní protilátky a asi jsem nenapsala autoimunitní chronický zánět štítné žlázy ale prý neprojevený. To znamená,že mám ty klasický hodnoty na štítku o.k.,jen na imunologii jsem měla hodně zvýšené nějaké antiTPO,tak mi zjistili tohle a beru na to preventivně prášky. Ale prý kdybych nechtěla mimčo,tak by se to ani neléčilo. No budu ráda,když nás oba proklepnou.

zuzzu11
15. led 2013

@danaho my sme zatial velmi spokojni s Helisom aj s panom Dr.Texlom 🙂 . Neda sa porovnat pristup v Heliose a pristup v centre v ktorom som bola v Bratislave. Sice somv Bratislave bola len dva krat na konzultaciu a vysetrenie, ale stacilo mi 😒 . Az tu mi zistili ze mam endometriozu. My cakame na KET v unoru tak verime ze bude uspesne 🙂 .

danaho
15. led 2013

@zuzzu11 Moc držím palce aby to vyšlo 😉 Jste tu všechny moc fajn a já vám děkuju,že jste mě podpořily. Pochopila jsem dobře,že když je emryjko vyšetřené PGD,tak se z toho pozná jestli je to chlapeček nebo holčička?

zuzzu11
15. led 2013

@danaho ano mozu ti povedat okrem ineho aj pohlavie 😉 . Dakujem krasne 🙂 .

danaho
15. led 2013

@zuzzu11 ale když to nebudu chtít vědět tak mi to neřeknou? Neumím si představit,že by mi řekli - chcete zavést chlapečka nebo holčičku? Já už po tom všem trápení neřeším pohlaví. Chci zdravé miminko a je mi jedno co to bude. 🙂

zuzzu11
15. led 2013

@danaho nie jasne ze ti to nepovie ked nebudes chciet. My ked sme sa na to pytali pred odberom (tusim to bola embriologicka) ci nam povedia co sme mali. Ake pohlavia su embrijka tak sa jej to moc nepacilo a nechcela sa k tomu nejako moc vyjadtovat. Tak neboj 🙂. Urcite ti nepovedia 😉 .

danaho
15. led 2013

@zuzzu11 tak to jsem ráda. To bych uvítala když bych už dítě měla a chtěla bych páreček. Ale hlavně ať jsou miminka zdraví. Ty už dítě máš?

zuzzu11
15. led 2013

@danaho nie ja este nemam. Ale tak uz je najvyssi cas asi 🙂 . Parecek je super 🙂 . Vies ze v Heliose vkladaju len jedno embrijko ?

danaho
15. led 2013

@zuzzu11 Vím,že dávají jen jedno. To jsem četla na jejich sránkách. Já jsem otěhotněla také když jsem měla vložené jedno embryjko a když mi zaváděli 2 tak jsem měla jen biochemické těotenství a teď nic. ☹ Na KET jsem byla 4.1. Zaváděli mi 2 blastocysty. Budu šťastná za 1 mimčo a pokud pak ještě stihnu sourozence,tak to by bylo uplně super. Ale už neplánuju,protože pak je stejně všechno jinak. U prvních dvou IVF jsem si nechala vložit 1 embryo takže mám hrazené 4 pokusy. Nevíš jak to je,pokud by po PGD nebylo k transferu žádné embryo,berou ti to jako pokus?

andulka79
16. led 2013

@zuzzu11 Nám taky nevolali já jim volala,že jsem dostala menzes a potřebuji naplánovat transfér...řekli mi datumi ultrazvuků a konzultaci s koordinátorkama a tam poté řekli datum KET a já se jich zeptala co to je 😉 .Takže tak....já strašně chtěla holčičku jelikož už dva rošťáky mám,ale za malinkýho jsem strašně ráda a bude další ochránce.Teď si jen přejeme aby zvládnul všech aspoň 38tt v pohodě a narodil se zdraví 🙂 .....

andulka79
16. led 2013

@danaho jj pokuď nic takového nebudete chtít vědět nic Vám neřeknou 😉 .Budu moc moc držet pěstičky aby to vše dopadlo dobře a byla jste co nejdříve těhotná...

zuzzu11
16. led 2013

@danaho Ahoj , to mi je luto ☹ . Takze s jednym embrijkom si mala normalne tehotenstvo najprv? nechcem sa ta moc vypytovat na tak chulostivu, bolestivu temu 😒 . Ja stale neviem co je to biochemicke tehotenstvo. Na tvoju otazku ti neviem odpovedat, lebo ja som samoplatca zo Slovenska. takze my si vsetko platime sami. Ja som ani na Slovensku neziadala o schvalenie ivf cez poistovnu. Lebo mi stacilo ako sa chovali v tom jednom centre kde som bola len na vysetreni a konzultacii. Hned sme sa rozhodli pre Brno Helios 🙂 .

zuzzu11
16. led 2013

Akurat pred chilockou mi volala geneticka ze nam z troch zostali dve zdrave embrijka 😀 😀 😀 . Jedno malo nalez, ale mi nepovedala ze co mu bolo. Povedala ze mi povie osobne. tak ze na 14DC mam prist na ultrazvuk a dohodneme sa den vkladu 🙂.
Este sa len modlit aby sa moji malinky v poriadku rozmrazili 🙂.

zuzzu11
16. led 2013

@andulka79 ahaa, tak ty si sa rovno opytala co vam vlozili 🙂 . ja sa to bojim opytat, ale manzel sa chce opytat 🙂 . A chodis normalne do prace alebo si doma? MAlinky sa bude urcite drzat poriadne v brusku a vsetko bude v poriadku 🙂 . Drzim ti passte 🙂 .

lucmora
16. led 2013

ahoj já chodím do Heliosu, ted jsem po třetím KET asi 7 den, IUI nedošlo protože jsem měla hyperstimulační syndrom ☹ ☹ . No a samozřejmě po 3 KET testy prázdné a přesně pocity,že těhu nejsem,takže už fakt nevím kde je chyba 😒 😒 😒 😒 Jste tady některá která se taky tak trápí dlouho? já rok a už jsem z toho ☹ ☹ ☹ ☹ 2 děti mám,ale chtěla bych ještě 3 a najednou problém 😖 Nemáme už žádné mrazáčky takže budu muset znova stimulovat ☹ Tímpádem to pak bude náš 3 pokus na pojištovnu

andulka79
16. led 2013

Já se zeptala já bych to nevydržela až do ultrazvuku 😉 .Jo chodím normálně do práce jsem nehtařka tak to je v pohodě .Mám pronájem v Brně a doma svoji pracovnu takže to je dobré.Ale dělá mi problém dlouhé sezení v riflích už je mám rozeplé a stejnak to tlačí..takže dneska už je peru a schovám a vytáhnu až příští rok 😀 páč se do velikosti 28 jen tak nevlezu 😢 .Už mám nachystáno těhu oblečení tak začnu od těch nejmenších riflí a je...mocinky dějuji ....

danaho
16. led 2013

@zuzzu11 Ahoj, klidně se ptej. Naučila jsem se o problémech otevřeně hovořit. Potrat jsem měla na 7 tt a bylo to v červnu zrovna na moje narozeniny. Nejhorší narozeniny v životě. Moc to bolelo a bolí pořád,ale už vím že se nesmím ohlížet do minulosti a bojuju dál. V prosinci to biochemické těhotenství znamenalo,že jsem na testu objevila //,ale nesíly naopak začaly slábnout. HCG jsem měla jen 38 a tak jsem musela týden čekat a užívat stále všechny léky. Po týdnu HCG 4,2 tak to bylo jasné že je to pryč. Miminka nebo miminko se zakouslo jen na chvilku a pak pustilo. A to bylo zrovna na můj svátek. myslela jsme že začnu letošní rok líp a tentokrát na testu bílo.
Jako samoplátce to musí být strašně moc peněz,už takhle s příspěvkem pojišťovny je to dost. U nás v CAR si nemohu na chování stěžovat,naopak jsou tam moc hodní a ochotní. Akorát teď s tím PGD vyšetřením mě doktorka tak zarazila,že nevidí důvod proč ho dělat,že to stejně není jistota.....tak půjdu tam kde mi ho nabízejí a naopak velmi doporučují. Snad mi to tam přinese štěstí. A tobě také 😉

danielahe
16. led 2013

@andulka79 tak gratuluji k potvrzenemu tehu a at mimisek dobre roste a jste oba vporadku 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@danaho ano pochopila jsi dobre, pri PGD ti reknou co to je 😵 😵 😵 😵 , pokud to budes chtit vedet teda 😉
@zuzzu11 kdyz mi rozmrazovali Tobika, taky jsme mela starosti, aby to prezil 😀 😀 😀 , neboj embryjka to zvladnou 😉
@lucmora ahoj, to mi je lito, ze mas ted takove trapeni. ja uz mam ted taky 2 deti a za 2 roky planujeme jeste 3 taky pres helios 😅 , tak doufam, ze to pujde. A to cely ten rok chodis na helios? Nema manza treba horsi spermosky? 😕 takove ty babske rady, kontryhelovy caj, omega3 mastne kyseliny nebo neco takoveho....budu drzet palecky, aby se zadarilo 😉 , na jare to pujde, uvidis 😉 😵

danaho
16. led 2013

@lucmora ahoj,já do Heliosu teprve budu přestupovat. Ale už také vc jak rok navštěvuji CAR. Mám za sebou 2x IVF a 2x KET ( z toho jednou potrat na 7tt a jednou bochemické těhotenství. teď jsem po KET na testu bílo a zítra si to nechám ještě potvrdit z krve. Pak se chci hned objednat do Heliosu kde bych chtěla podstoupit 3 IVF. O miminko se jinak s přestávkami snažím asi 12 let a je to dost náročný na psychiku. Děti nemám bohužel žádné ☹