Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

evuliss
23. srp 2009

Střídačka- některý dny prodávám v cukrárně: zmrzlina,zákusky atd. od 8 do 18 h...
A některý dny ve Sport baru kde je i sázkovka Tipsport,takže za barem a nabírám kurzové sázky od 10 do 23 h 😝

wrtulka
24. srp 2009

Dobré ráno kočky..
koukám že jste kecaly🙂
No nebylo by od věci kdyby se nás tu potkávalo víc 😉
Jinak já jedu tenhle čtvrtek na konzultaci k mudr. Šulovi.. už včera sem uvažovala že si napíšu seznam abych se nezapomněla na nic zeptat 😉 😵

ivanau
24. srp 2009

Ahoj Wrtulko...já byla ráno na krvi a za chvilku budu volat jak t vypadá...Možná budu mít další kontrolu taky ve čtvrtek... Musím se zeptat, který jsem vlastně den, protože ve středu říkala sestřička, že jsem první a dnes říkala sestřička, že jsem čtvrtej, což teda nevychází 😉

evuliss
24. srp 2009

Čauky děvčátka 🙂
Já se objednám na konzultaci tak někdy v říjnu k dr. Texlovi.............histolku máme negativní po revizi takže tomu dám čas.jsem úplně pracovně vytížená,nestíhám nic..............
Wrtulko-ten seznam si napiš ať na nic nezapomeneš 😉

wrtulka
25. srp 2009

Dobré ráno všem 😵
Ivan ono se to asi bere jakože kolikátý jsi den stimulky, a kolikátý den cyklu je něco jiného..
no tak se ve čt zeptej 🙂 já tam jedu až na 16h tak uvidíme.. co uvidíme..
spíš jen taková bojová porada, vyplníme žádost na pojišťovnu..l

evuliss
25. srp 2009

Čauky,nám vždy počítaly dny (kolikátý den) od prvního dne MS,což je první den krvácení se to pokračovalo....takže třeba 7.den cyklu první injekce,8.den cyklu na UTZ atd.Den cyklu a den stimulky by se neměl lišit,Wrtulko,ale asi jak jde u nás to bylo takhle.....
Holky,peru,uklízím,lítám,nestíhám...zítra zase do práce 😝

wrtulka
25. srp 2009

Ahojky Evulis 😵
no já zítra na služebku a ve čt do Brna na tu konzultaci 😉
no ono se to lyšit může .. můžeš přijít na krev až jakoby 2DC - a to pak můžeš začít píchat až 2DC nebo myslím i později.. a pak se ti dny stimulky a cyklu rozcházejí 😉

evuliss
25. srp 2009

Tak to ano Wrtu, to samozřejmě o jeden den jo,ale mělo by to být stejně,cyklus máš jen jeden a od toho se vše odvíjí hlavně stimulace,je to různé i podle injekcí jaké si pícháš atd. Ale .den MS je rozhodující a ten máš vždy jeden a první,ten první se bere až od chvíle kdy opravdu krvácíš........Pokud je to až po 18 h večer tak se je to vždy ten následující den,,,,tak to bylo řečeno mě 🙂
Služebku si užij a ať konzultace přinese něco pozitivního,držím palce 😅

wrtulka
25. srp 2009

Evulis díky 😵
no mě řekli že můžu brát jako nultý den cyklu i když ms příjde po 12 h
Jde o to že pro mě byl problém dostat se do Heliosu ráno na 7mnou na krev kdybych to např. dostala v 10 večer.. prý je to jedno.. jeden den sem a jeden den tam.. prý bych max. píchala o jednu injekci víc
Takže asi tak..

evuliss
25. srp 2009

jo jo je to hodně individuální..........jdu chvíli ven na sluníčko ještě si ho užít dokud je pěkně......měj se fajn a ozvi se

wrtulka
25. srp 2009

Evulis já zase za pár minut končím v práci 😵
takže v pátek se ukážu a písnu jak jsem dopadla..
pá pá 😵

evuliss
25. srp 2009

V pátek čauky,dřív se sem nedostanu.....držím palečky 😎

evuliss
28. srp 2009

Ahoj,hlásím se !! 🙂

evuliss
28. srp 2009

Wrtulko-jak jsi pochodila u doktora Šuly?Copak jste vymyslely a co ti poradil,jak jste to vše probraly??

wrtulka
30. srp 2009

Ahojky Evulis..
dopadla jesm nic moc.. ☹ doktor je moc fajn.. všechno jsme probrali - seděla sem tam asi 40minut.
Nicméně nejdřív na I'VF teda můžeme jít na přelomu října a listopadu. Prý by mi na začátek i dal víc jednotek .. asi abych měla víc vajíček? Nevím. Mě přišlo že 11 bylo dobrých..No a prý by mohl být externí cyklus - když jsem dobře reagovala a tak..
Pokud jde o možnosti s těmi je to už horší.. Poslední cyklus byl bez transferu a tomu se chceme vyhnout. Uvažujeme o různých možnostech.. ale ty by už byly na úrovni pokusné medicíny.. takže k tomu nám sežene podklady a ceny.. to je na tom asi důležitý.. Jenže tyhle ifnošky sem doufala že už od něj dostanu.. na té schůzce..Tak uvidíme kdy se ozve. Žádost na pojištovnu sme taky nesepsali protože je ještě brzo a léky taky nemám. Takže tam budu muset ještě jednou někdy v tom říjnu což mě štve. Je to pro mě půl dne ztracenýho. Uvidíme zkusím je po telefonu ukecat jeslti by to aspoň nešlo domluvit na sobotu když vím že tam jsou jak doktoři tak koordinátorky a tak. No jinak další podrobnosti do IP

evuliss
30. srp 2009

Čau Wrtuli.
To je škoda že jste moc dobře nepořídily ale aspoň něco....
Já mám opět pracovní maraton,nestíhám vůbec nic....Až na včerejšek to jsme s kámoškama vyrazily na disko a pěkně to rozjely 😀 to byla odreagovačka jako blázen 🙂
Budu držet pěsti....ať vše dobře dopadne,ať je ukecáš a brzy můžete jít do toho!

evuliss
31. srp 2009

Ahoj IVanau- tak co je nového jak pokračuješ,bojovničko?

mirenkam
6. zář 2009

ahoj holky, jaké máte zkušenosti s Heliosem? Jaké se tam pohybují ceny,je lepší jít sem a nebo někam do státního zařízení třeba FN Brno??? 🙂 Díky

evuliss
6. zář 2009

Mirenkam...záleží na tom jaké konkrétní ceny myslíš,ale částky za IVF a stím spojené metody jsou všude přibližně stejné...Já jsem v Heliosu spokojená,chodím (teď pauza) na IVF a hlavní je že tam mají super přístup k pacientkám což třeba v mé zkušenosti je podstatné.Chodila jsem na Obilný trh a tam jsem spokojená nebyla ale je to individuální.a ceny ve srovnání s Obilňákem téměř stejné....
Snad jsem ti trochu poradila,tak pevné nervy a hodně štěstí 🙂

mirenkam
7. zář 2009

evuliss 🙂 ahoj díky za odpověď

mirenkam
17. zář 2009

ahoj holky 🙂 , tak máme domluvenou první schůzku v Heliosu na příští týden... Můžete mi prosím napsat, co nás asi teď tak orientačně čeká? Díky ahoj 😉

ivanau
17. zář 2009

Mirenmak nejdřív vás čeká konzultace - kde vám řekne Dr. možné příčiny potíží počít mimi a doporučí vám vyšetření. A to spermiogram, hormonální profil a PDG vyšetření. Pokud nebydlíte moc daleko a zvládnete spermoše dovézt do 1hod po akci 😉 tak muže manžel být v pohodlí domova, hormonální profil je krev a teď nevím který DC od začátko MS. No a PDG je vyšetření, kdy se spolu s manželem pomilujete mezi 12hod večer a 6 hod ranní a 8 hod po sexíku tam příjdeš, oni bezbolestně odsají co tam zbylo a mrknou se jak se spermoši mají 8 hod po styku. Já tam měla 1 spermii 😅 Ta přesná doba je proto, aby se stihla otevírací doba laboratoře. No a pak budete čekat na výsledky. Navrhli nám připlatit si 1000Kč při spermiogramu na vyšetření morfologie...pohyblivost a množství ti řeknou hned druhý den - tu jsme třeba měli ok a pak morfologie katastrofa. Celé výsledky získáš za 2 až 3 týdny nejlépe při další konzultaci, kde se dompluvíte co dál.

Evulis zatím čekám, pobolívá mě břicho jak na MS, jsem 10dpo ET.

evuliss
17. zář 2009

Ahoj!Dlouho jsem tu nebyla takvás zdravím,holky!
Ivanau tak co?

mirenkam
18. zář 2009

ahoj tu někdo, kdo chodí do heliosu? 🙂

evuliss
19. zář 2009

Ano,já tam chodila docela dlouho!
Mirenkam,klidně napiš.... 🙂

ivanau
19. zář 2009

Evulis test nega. Ms zatím nemám. V úterý mám jít na krev. Dostala jsi MS normálně nebo to drží ten Utroš a Etilestradiol?

evuliss
19. zář 2009

No já po KET dostala MS normálně,když jsem měla negativní test tak mě vždy do 14 dní došla MS.Ted jsem dostal MS 7 týden po revizi a je to teda mazec-vyměňuju vložky jak na běžícím páse!
Držím ještě pěsti na krev,Ivanau!to je na ho... že to máš nega.Třeba ještě nějaká // dálnice vyleze 🙂

ivanau
19. zář 2009

No jo no...co se dá dělat...uvidíme

evuliss
20. zář 2009

Ahoj Ivanau....něco nového???Dej vědět jak ti dopadla krev...Ještě potichoučku držím palce!!!! 😎

mirenkam
28. zář 2009

ahoj holky, jaké máte zkušenosti s p. Dr. Šulou? díky 🙂