Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

zabbkakvak
8. lis 2016

@ilonaat @lenusaak dekuju holčeny.J sem šťastná jak blecha.12 den po Ket je v pátek tak na krev půjdu v pátek 🙂.

zabbkakvak
8. lis 2016

@ilonaat @lenusaak tak jsem psala do heliosu tak na krev jdu ve čtvrtek.Jsem naplá jak kšandy 😉

absintka19
8. lis 2016

@zabbkakvak gratulaceeeeee, drzime pesticky dale :* my mame na 80% holcicku, dle screeningu nejspise i zdravou

zabbkakvak
8. lis 2016

@absintka19 děkuji a taky gratuluji ke zdravé holčičce 🙂 .Kdy se chodí na ultrazvuk na srdíčko a na screening se chodí kdy?

absintka19
8. lis 2016

Tak v Heliosu si me pozvali poprve na promereni 11+0 a vcera 13+5tt jsem mela screening, misto beznych 30 min jsem byla 1,5 hod, mala se porad otacela, mela telocvik takze jsem v Heliosu behala po schodech 🙂 oni pri kontrolach ti sami reknou aby jsi se na recepci objednala a tam to holky spocitaji 🙂

zabbkakvak
8. lis 2016

@absintka19 děkuji za info 😉

lenusaak
8. lis 2016

@zabbkakvak na prvni ultrazvuk si te pozvou podle krve. Pokud budes mit hcg pres 1000j pozvou si te tak do peti dnu, pokud pod 1000j počitej tak za 10dni od krve a potom znovu za 14dni na srdicko. Na screening me objednali , kdy budu začinat 12tt na krev a ultrazvuk, v kolikatem tt presne jsem a podle toho me pak objednaji na ten hlavni vyhodnocujivi ulttazvuk tj mezi 13-14tt 😊

zabbkakvak
8. lis 2016

@lenusaak teda samí čekání ☹ to nemám ráda.Tak ať ti vše vyjde výborně 😉

absintka19
8. lis 2016

@zabbkakvak jojo, porad je to o cekani, doufani ze vse je jak ma byt, a jine to uz nebude 🙂 pry ani po porodu, je to udel nas zen, matek. Ale my to zvladneme holky :*

dragina
8. lis 2016

@zabbkakvak máš opravdu moc krásnou čárku, bobánek se pěkně zakousnul hned první dny, gratuluji 🙂

zabbkakvak
8. lis 2016

@dragina děkuji :-* .A co ty jak jsi na tom?

dragina
8. lis 2016

@zabbkakvak výsledek z 9. dne mluví za vše, takže ve čtvrtek krev a domlouvání posledního KETu

zabbkakvak
8. lis 2016

@dragina taky ve čtvrtek na krev tak třeba se ubidime.To mě mrzí ale musíš nabrat sílu a ten poslední určitě klapne 😉

dragina
8. lis 2016

@zabbkakvak děkuji, jsi hodná, už mi ta naděje ubývá, tolik transferu a pořád nic. Do Brna to mám daleko, na krev jdu v místě bydliště 🙂

dragina
9. lis 2016

Holky, za jak dlouho asi odpoví na diskuzi heliosu? Dne jsem psala, 11. den a test bílý, zítra krev, tu PN si teda asi nechám, ať jsem v klidu. Psala jsem, zda před posledním KET ještě není potřeba něco dodělat, nějaké vyšetření, když se pořád nedaří. A taky mě napadlo ve FN Olmik při 1. IVF jsem píchala fraxiparin a zadařilo se, i když v 8tt skončilo. Nemám sice Leidenskou mutaci, ale nějakou poruchu a názory lékařů se liší, zda dávat lék na ředění či né. Tak mě napadlo, zda teď při KET si to nevyžádat, pícháte si některá něco na ředění?

fonamor
9. lis 2016

Ahoj holky,delali nekomu z vas u partnera morfologii spermii,pripadne DNA? Co se tam presne zjistuje?

lenusaak
9. lis 2016

@dragina primař zrovna neni zastáncem uzivani leku na reděni krve , když poruchu nemas. Já leidena mám , na hematologii mi nakázali pichat injekce od stimulace celé připadné těhu, od srdečni akce si mě hematologove začnou hlidat, do té doby to nechali na gyndařich, s tím že dali určité doporučení. Injekce při stimulaci mi psal helios samozřejmě, co se týkalo transferů, už byl problém. Trochu jsem se podomlouvala s Filkovou u transferu, když jsem chtěla napsat predpis na ne, pak s koordinátorkou, nakonec to resili s primárem den potom, jeste mi domu volali potom ohledně tohodle extempore..nakonec jsem skončila na tabletkách na redeni krve. Tak si osobne myslim, že s tím nepořídiš a je fakt, že pokud problém s krví nemas, tak redit krev by se neměla, pokud nemas zdravotni stav, ktery to vyžaduje ( operace, upoutáni na lúžko, zlomeniny, opakované potraty) . Navic se pak musí kontrolovat krev pravidelně, což jsem si v Heliosu taky musela vydupávat, ale já jsem nastesti vedená na hematolce.
Jinak doplnujíci vyšetreni tak leda reprodukčni imunologie mě napadá, co by se dalo před KET, jinak už nevím 😞 jinak na diskuzi odpovi kolikrat už ten den. Ach jo teda je to trápení😞 proč se nedaři😞😞

lenusaak
9. lis 2016

@fonamor morfologie je delana v základnim spermiogramu😊 a to DNA je fregmentace DNA - mrkni na stránky heliosu, dobře tam tu fregmentaci vysvětluji a nám řikali, že je to vyšetřeni, které doporučují dělat před každym IVF, tak ji určo máte nebo ne? Podle fregmentace se určuje to, jak vybrat a jestli vůbec, spermie k oplodněni podle MACS nebo PICSI a podle morfologie zase jestli oplodneni proběhne samo nebo pomoci ICSI, podle mě to máte určo dělaný 😉

leoseeeek
9. lis 2016

@dragina hlavu vzhuru, naber silu na posledniho bojovnika... Ja mam ted v sobe taky posledniho bojovnika a verim, ze to klapne. Ale tentokrat do testu nejdu, necham to az na krev. Tj ve stredu.

leoseeeek
9. lis 2016

@lenusaak ...souhlasim uplne s tebou. Taky mam leidna a ve zline na ivf fraxik, v heliosu jsem zustala jen na lecich... Ty jsi nakonec byla na injekcich pri stimulaci?

lenusaak
9. lis 2016

@leoseeeek jojo při stimulaci jsem pichala, donesla jsem zpravu z hematologie, tak s tím neměli problém. Ale vůbec se mi nelíbí, že pred tranaferem nam nasadi taky hormony - klasicka utrogestan, ja měla i estrofem ( estrofem je pekny hajdalak na srážení krve) a uz neresi zda mas leidena nebo ne. Musis se doprosovat vylozene, aby ti něco dali. Antikoncepce nemůzem kvuli trombozam , ktery nam hrozi a pak tady tyhle léky nám nasoli, leky ktery jsou mnohem horsi nez antina. To mi vadilo, ze na nas hledi jako na pacientku s neplodnosti a nehledi na nas jako na celek a neresi i rizika spojena s tou jejich léčbou. Nebo u tebe to proběhlo hladce? Já se tam navztekala. O to hůř, že jsem z oboru a přeci jen do toho taky vidím, tak se mi to nelíbilo..

leoseeeek
9. lis 2016

@lenusaak neuveris, ale ja jsem taky z oboru a vidim do toho..nehlede na to, ze v rodine uz trombozu mame.. Tak ve Zline, tam jsem si fraxik urvala, potom nevydarenem ivf, kdy jsem zustala na operacnim stole, na laparoskopii, tak tam jsem si taky fraxik urvala, ale v heliosu covece ne. Mezitim mi byl nasazen stacyl 100, coz mi rekli, ze to staci... Ja jsem taky na utosu i estrofemu :( ..ale ted si rikam, posledni pokus...vydrzim ....

lenusaak
9. lis 2016

@leoseeeek presně tak, taky trombozu máme. Mamka moje se s tím naležela v nemocnici, je na warfarinu se stahovacina punčochama. Mam za sebou potrat, tak o to víc jsem se vztekala, že to v heliosu neni samozrejmost. Naordinuji pro nas trombofiliky rizikové léky a už nezajisti prevenci. Stacyl mám teď taky, tak jsem nakonec odcházela jakš takš spokojená, že alespoň něco. Na hematolce mě totiž chteji až jako těhotnou, stav před transferem je nezajíma, takže to zůstalo na Heliosu. No pěkny nervy jsem s tím měla. Já neřeknu, kdyby k těhu došlo přirozeně, ale za takovéhle podpory hormonů, to je pro nás velký riziko 😐

dragina
9. lis 2016

@lenusaak přesně Leni, toto mě taky štve ten přístup, musí na Tebe koukat jako celek, navíc, když tu trombofilii i vyšetřují v těch odběrech myslím. Jako, já jsem pro - co nejméně léků do sebe, tím lépe, navíc jsem strašně trpěla píchat ten fraxík, jehly tupé, a injekce nemusím. Jen mě to tak napadlo, když se pořád nedaří, jestli toto není ten problém. Já právě ani nevím co vlastně mám s tou srážlivostí, ale ani antiko jsem brát nemohla. I teď při OPU, ten starší anesteziolog, když jsem mu ten výsledek genetiky ukázala, tak řekl, raději píchnout před OPU fraxík, pak při HSK tam byl mladý anesteziol. a ten to ani neřešil, takže si vyber.Musím najít nějakou poradnu hematolog., kde napíšu ten výsledek a ať mi konečně někdo řekne, zda je potřeba ředit nebo ne.

dragina
9. lis 2016

@leoseeeek klobouk dolů teda, že nebudeš testovat 🙂

leoseeeek
9. lis 2016

No, ja to mam taky tak s tou hematolkou... Az kdyz budu tehotna, mam se dostavit. Do te doby stacyl a zadne hormony... A Caru to proste nikoho nezajima... Takze jsem na stacylu, magnesku a chodim s puncochama..kocka, jako blazen 🙂 ... No a nejlepsi je, byt jsem z oboru, tak jsem bebyla schopba si pichat injekce a natos fraxik, takze to pichal vse muj drahy a ja mela bricho modre, jak svestku 🙂 ... Ted teda v heliosu, kdyz nebyl fraxik, tak jsem si na jednu stranu odfoukla, jelikoz ty jehly, to je opravdu parada 🙂 ... Takze jinak jsem teda ve strehu, kdyby nahodou tromboza...no, radsi na to ani nemyslet...by se musel jeden zblaznit. Ja uz teda jedno dite mam, ale ted jsem s pritelem, ktery je paraplegik, takze nam ani nic jineho, nez IVF nezbyva...a taky se nedari, jd to vse na pytel...

lenusaak
9. lis 2016

@dragina jo takhle, takže u tebe nejaky problém s krví je...ja chápala, že si s krví v pohodě. No je to děs a chápu tě, člověk se chytá všech moznosti .... A tu imuno mas dělanou???

leoseeeek
9. lis 2016

@dragina no hraju hrdinku 🙂 🙂 ...neboj, jeste jsem to nikdy nevydrzela ;) ....

lenusaak
9. lis 2016

@leoseeeek chchi tak to bylo i u nas. Přitel píchal. Trenink proběhl na plyšáku a pak šel naostro😄 ale to bylo v lednu u 1.IVF , druhý bylo přes léto a casto měl sve aktivity sportovni tak mi nezbylo, než si to pichnout sama, když jsme se nepotkávali v tu danou hodinu doma. Nakonec jsem si zvykla😄
A kde pracuješ?? A ted tedy vydržis do krve? To je do kdy??a jakpak se cítiš??

wendissek
9. lis 2016

@lenusaak hele dráha ty jako sestra do sebe nepichnes me to nedělá problem🙂