Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

leoseeeek
16. lis 2016

Tak u nas ani posledni bojovnik nevysel😔... hcg 0,1 ....ja uz to nechapu😭😭😭...
Holky, vsem snazilkam, drzim palce, zaslouzime si to vsechny a vam tehulky tady , drzim.palecky, at vse je ok a uzivejte si toho tehotenstviii 💗😘

ilonaat
16. lis 2016

@leoseeeek bo to je smutny. Tohle jsem nečekala. Strasne moc me to mrzí. Tohle by se nemělo stávat. Drz se, noc na tebe myslím 🙂

zabbkakvak
16. lis 2016

@leoseeeek děkuji .Neeee.... ach jo moc mě mrzí že ti to nevyšlo úplně jsem věřila že ti to vyjde .... ☹ .

leoseeeek
16. lis 2016

Moc vam holky dekuji. Vy se drzte a opatrujte 😘

wendissek
16. lis 2016

@leoseeeek ach jo moc me to mezi comas v plánu ted?

leoseeeek
16. lis 2016

@wendissek dekuji, dekuji. Tos, u nas padla. Pokusy s pojistovnou vybrane, tak u nas padla, leda, ze by se objevil sponzor... Je to na prd 😔...

wendissek
16. lis 2016

@leoseeeek my ma mame ještě dva ale třeba ten stát dostane rozum a při budou ty pokusy. No u nas pul roku pauza a dlouhé přemýšlení zkusit pul na pul

lenusaak
16. lis 2016

@leoseeeek moc mě to mrzí, moc jsem doufala 😞 přeju hodně sil..

leoseeeek
16. lis 2016

@lenusaak jjj...dekujiii😘

leoseeeek
16. lis 2016

@wendissek tak moc drzim palce, at to vyjde. No pul na pul...vim, ze mi to taky Texl rikal, ze kdyby jsme do toho jeste sli, at tuto verzi zvazime... Ale mate jeste dva bojovniky, urco to klapne💪😉
My nemely pauzy a fakt jsem z toho uz "unavena" z tech neuspechu...je to zahul teda... Ted toho posledniho mi davali v den mych narozenin, tak jsem doufala a zase na houby... 😢

fonamor
16. lis 2016

@leoseeeek sakra,tak to me mrzi taky hodne... Taky jsem verila,ze ti to vyjde... Zazadejte jeste pojistovnu o jeden pokus,rikal primar,ze sance jsou vyborne,ze schvaluji jeste jeden navic...to je tak asi jedine,co mohu poradit... Fnuk a pusu...

wendissek
16. lis 2016

@leoseeeek nemáme žádný mame vždy me zbylo jen jedno embryo u každého pokusu napsala sem to špatně mame ještě dva pokusí jako na pojišťovnu já ted mela během pul roku dvě ivf

wendissek
16. lis 2016

@leoseeeek já šla u prvního ivf na krev po ketu v den mich narozen čekala SME ze v červnu dostanu pěkný dárek a houby 24 sem oslavila ubulena s vínem

lenusaak
16. lis 2016

@wendissek Vendi ja to takhle měla v březnu, v den mých narozenin jsem sla na krev a nic, cely den jsem probulela, druhy KET jsem šla na krev tase na narozky přitele, to jsme se radovali když to klaplo v dubnu , ted jsem nesla na niči natozky a měla jsem trochu hruzu, ptz se to motalo kolem natozenin mamky a mamky pritele a ja uz v tom videla smlu😄😊

marlah
16. lis 2016

Holky, prosím byl z vás někdo na ETnebo KET s emryjkem ve stádiu kompaktní moruly? Vím, že v Heliosu to nedoporučují, jen blastocystu. Jsem před rozhodnutím, zda to zítra zkusit. Moc děkuju.

leoseeeek
16. lis 2016

@wendissek aha..., i tak nevadi, jeste mate pokus, urco ti to vyjde😘...dej pak vedet, jak jste se rozhodly s tim pul na pul.

wendissek
16. lis 2016

@leoseeeek mame FO srpna čas na rozmyšlenou texl nam navrhl snažit se zase sami a pomalu o tom přemýšlet.

@lenusaak a visid jak mas krásného miláčka v bříšku 🙂

leoseeeek
16. lis 2016

@marlah ahoj... Nevim, ja po skusenosti uz bych neradila. Sla jsem do toho s blastocystou ranni, taky me nechaly se rozhodnout, oni spise nedoporucovali, a ja ano... Takze jsem jeden ET propalila... Ve Zline jsem byla na ET 6 a 8 bunecnych embryji, taky bych uz toto nepodstoupila...propalene transfery 😢...uz jen kvalitni blastocysty... Ale je to o stesti, ted jsem mela pry krasnou a nevyslo to, jini maji uspech i s 8 bunecnym embryem... Tos, je to na zvazenou... Ale kazdopadne drzim palce 😊

ilonaat
16. lis 2016

Holky, dneska jsem potkala spolužačku, kterym se nepovedlo žádné ivf. Nekolik let se snažili, proc to nejde nezjistili, no a vcera sebou mela krasnou čtyř měsíční princeznu. Čtyři roky na ni čekali a je jako by jim z oka vypadla. Dockali se adopce. 🙂 ♡

lenusaak
16. lis 2016

@ilonaat 4roky trvala celá ta adopce?😶 nebo myslis obecne 4roky i s tim IVF nez se dočkali mimča??? Ta adopce je prý také moc psychicky náročný, ale zase je to užasny, kdy miminko dostane šanci na dobry život a manželé maji šanci se stat vybornými rodičemi.

soulen
16. lis 2016

@leoseeeek to mě moc mrzí, celý den jsem na tebe moc myslela a čekala na zprávy... držte se!!

marlah
16. lis 2016

@leoseeeek Díky moc. No uvidíme. Asi to zkusíme, jiné embryjko stejně nebude. A možná ani jiné IVF. Už teď jsem byla samoplátce a i vzhledem k věku, je mi 41.

ilonaat
16. lis 2016

@lenusaak ja myslim, ze rikala, ze na malou čekali 4 roky. A mezi tím se snažili v ivf. Nemela jsem moc casu, ale rikala, ze na psychiku to bylo silene a ze to odnesla zdravim. Ale jak, to jsem se neptala.....každopádně rikala, ze ti za to stalo. A kdo vi, třeba se jim ted povede přirozene. 🙂. Ja nevim, jestli ja bych toto zvládla. Co ty?

lenusaak
16. lis 2016

@ilonaat kdyby nebyla jiná možnost mit vlastni děti, určo bych do toho šla. Nevím ale vůbec co to obnáši ( jen zhruba, mamky známa ma adopci a pry ti lidi ze socialky byli u nich doma furt nalezli, sledovali dokonce i jakou rukou drži lzici , jake maji stolováni proste všechno) a taky je tezky to vyrovnáni se s ,, cizím" ditětem. Mám ale v srdíčku lásky na rozdávani, kterou bych si nechtěla nechat pro sebe. Můžeme poskytnou pevné zázemi a nějakému ditěti kvalitni život, mrzelo by mě to, kdybych to nezvládla. Tešim se i že až budem mit postavený barák poskytnu i zázemí a šťastný život pejskům z utulku, prostě se cítím plná lásky a chci ji rozdat všude😄 myslim si, že bychom to s partnerem dali😊

ilonaat
16. lis 2016

@lenusaak ja se prave nebojim toho, ze bych nezvládla cizi dite, ale cely ten proces okolo. Pry je to neuvěřitelný stres. Oni ti vazne nedaj pokoj. Vsude te popotahujou, jestli nejsi blazen atd......s tema psama to mam podobny. Ted barak dodelavame a i přesto jsem zachranila kotě. Jeito peklo mit pitbulla a kote v 1+1 ale uz brzo bude lip....akorat pejsci u nas nehrozi. Nas prvorozeny chlupatý by to nesl strasne těžce. Je to velky jedináček. Az jsem se divila, jak skvele zvládl kočku. Ma skvely charakter, ale ja bych ho tim trapila. A to nechci.

lenusaak
16. lis 2016

@ilonaat nas prvorozeny je taky velký jedinaček😄 toči se kolem něho všechno. ,, babičky a dědečci" ho můžou umuckat u nás se má jak prasátko v žite. Určitě po dobu něho mu společníka nepořídíme, on by to taky težce nesl a mě by to rvalo srdce. Uz ted čtu jak skloubit miminko a pejska, aby se pejsek necitil odstrceny ale ba naopak v ty smečce důležity a ochranařský. Jsou to miláčci😊
K té adopci ..no práve ten celý proces, snad nas to nikdy nepotká. Ale musí to být mazec..

ilonaat
16. lis 2016

@lenusaak ja bych treba i rada nejakymu miminku potom pomohla. Ale tenhle proces me uplne odrazuje. Ja nejsem dost tpeliva na to, aby me nekdo zkoumal, jestli si nahodou nekoušu nehty nebo nejim špatné pečivo. Ja bych to se svoji povahou nedala a poslala je do rite 😀

leoseeeek
17. lis 2016

@marlah jjj...jasne chapu a rikam, mam kolem sebe holky s uspesnymy ivf a vim, ze se proste zadari i s sesti a osmi bunecnymy emryjky... Drzim moc palce, ja do toho taky sla s tou ranni blastocystou..rozdil byl akorat v tom, ze mi tam napsali, transfer se nedoporuvuje ...
A muzu se zeptat, kolik cca vyjde takove ivf jako samoplatce???

marlah
17. lis 2016

@leoseeeek Nás zatím vyšlo na 65 tis. a to za vyšetření, injekce na stimulaci, OPU, IVF oplodnění metodou ICSI a počítá se do toho i ET. Pokud by byly embryjka na zamražení tak ještě k tomu min. 5 tis.

leoseeeek
17. lis 2016

@marlah aha...moc dekuji. Ja jen, kdyby jsme o tom jeste premysleli, at mame predstavu...u nas teda jeste plus odber spermatu 11tis...no mazec toto. Drzim palce a dekuji 😊