Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

veverka.terka
29. lis 2012

@jarmisek tak to je super úroda 😵 😵 😵 tak dneska písni, kolik se jich statečně drží ju 😉 🙂

veverka.terka
29. lis 2012

@zuzzu11 pokud chceš klasické PGD, udělají ti je hnedka na těch 5.denních embryjkách v Heliosu a múžou ti ho hnedka šupnout do bříška. pokud si vyberete to PGD v Austrálii, je to dražší, podrobnější, tak pak až bude vyšetřený, tak je zamrazí a počká se do dalšího tvýho cyklu, protože Austrálie trvá cca 3 týdny.

zuzzu11
29. lis 2012

@veverka.terka Aha 🙂 . Dakujem uz som v obraze 🙂 . Asi mame to druhe PGD, lebo povedal ze tam aj vidia, okrem prípadnym chyb ebria, ze ci je to chlapcek alebo dievcatko 😉 . ale to nechcem vediet. Takze nas maly/mala bude taky cestovatel este kym sa narodi 🙂 .

veverka.terka
29. lis 2012

@zuzzu11 ale ono i na tom základním PGD, který děljaí v Heliosu, se pozná, jestli je to chlapeček nebo holčička 🙂 tak nevím, který máte?! ale to poznáte podle toho, jestli půjdeš na ET, to byste měli jenom to heliosácký PGD nebo budeš pak ještě měsíc čekat, to byste měli to australský PGD, to podrobnější.

zuzzu11
29. lis 2012

@veverka.terka aha 🙂 . no asi mame to podrobnejsie, lebo pan dr.hovoril ze to je tak min.na dva-tri tyzdne kym budu mat vysledky. Jaaj dufam a verim ze budu v poriadku 🙂
Tak ja pojdem na KET. A mozem sa opytat ? cakate dievcatko alebo chlapceka 🙂.

zuzzu11
29. lis 2012

Holky a ked ste mali napr.p. primara Texla pri konzultaciach, tak vam on robil OPU aj vklad? ci na ktoreho dr. to vyjde?
A ja mam ist zajtra na prvu krv (mam dlhy protokol) picham len este Dipherelin. Budu mi robit aj sono zajtra? A ja nemam este ziadne FSH hormony, mam len Dipherelin doma. To mi ich zajtra daju, tie dlasie injekcie ktore si budem pichat?

veverka.terka
29. lis 2012

@zuzzu11 jj, tak to budete mít to australský. my čekáme holčičku 😵 😵 😵 mně to vždycky dělal Dr.Texl, ale myslím, že to dělá tedka i ten nový Dr.Fisher anebo Šula. takže asi záleží, jak to vyjde. neboj, oni ti zítra určitě dají další injekce, který máš píchat a myslím, že UTZ ti dělat budoua, el nejsem si jistá, už si to tolik nepamatuju 🙂

zuzzu11
29. lis 2012

@veverka.terka Jeee, tak gratulujem ku krasnej holčičke 🙂 . pan primar mal stastnu ruku 🙂 ?

veverka.terka
29. lis 2012

@zuzzu11 díky 😵 mně by to bylo fuk, zda je to chlapeček nebo holčička, ale je pravda, že holčičku sem chtěla o krapek víc 😵 😵 😵

danielahe
29. lis 2012

Tak hlasim ze ten muj heliosackej poklad ma uz 5 kilo 😀

zuzzu11
29. lis 2012

@danielahe Gratulujem 🙂 . Teda krásne rastiete 🙂 . To je maly chlapisko 😲

janina83
29. lis 2012

ahojky tu všem už sme se dohodly z manželem, že po vánocích se obědnáme jsem moc zvědavá jak to dopadne! ale i se těším :D Ještě musíme skočit k nam do Gennetu tak uvidíme! 😒

jarmisek
29. lis 2012

Pekny vecer holky, tak hlasim, ze z 9 vajusek, co jsme meli bylo 1 nejak nedozraly a tak se oplozovalo 8 a z tech se nam 7 oplodnilo 😵 ...zacina to dobre...ted budou dalsi zpravicky az v sobotu...vubec nevim,jak to do te doby vydrzim 😕 hold se budu muset nejak zabavit 😎

jarmisek
29. lis 2012

@danielahe To je parada! Ty jo,ten roste ! 😵 😵

jarmisek
29. lis 2012

@zuzzu11 Veveruska opet krasne vysvetlila 😉

jarmisek
29. lis 2012

@veverka.terka Veverusko,Ty by jsi mohla na to tema delat prednasky, co clovek nevi,na to se te muze zeptat 😵 😵 fajn,ze nas tu takhle podporujes 🙂

veverka.terka
30. lis 2012

@jarmisek tak to je super skore, jen tak dále 😵 😵 😵 ale to přeháníš, takovej znalec nejsu 😀 😀 😀ale docela mě tohle téma pořád dost zajímá a nestydím se za to,že máme mimčo po IVF, takže se pořád koukám i, co se děje novýho a tak... 🙂a su ráda, když můžu aspoň takto podpořit a pomoct 😉 🙂
@danielahe to už je pěkněj macík, kus chlapiska 🙂 😉

zuzzu11
30. lis 2012

@jarmisek Super 🙂 . Naozaj pekne zacali mrnusi, a urcite budu aj pekne dalej pokracovat 😉 .a kedy vam vychadza vklad? mali ste dlhy protokol alebo kratky?

werinka1
30. lis 2012

Ahoj holky, právě jsem se vrátila z nemocnice kde jsem byla od minulého čtvrtka. Musim vás dočíst co nového. Já začla krvácet 😒 Tak jsme jeli na pohotovost. Naštěstí to bylo spíš jen jednorázové a pak "jen" špinění. Ale to překvápko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! My tam máme miminka 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 A nikdo neví, kde se tam to druhé vzalo 😀 😀 😀 😀 Každé má svůj obal 😀 Dneska mě pustili, protože u jednoho je prokázána srdeční akce, to druhé se zdálo jakoby že snad ano, ale neni to úplně jisté. Další KO za 14 dní (pokud nebudou potíže) a to už snad budou obě srdíčka 😵

veverka.terka
30. lis 2012

@werinka1 no, já už sem si říkala, že ses tady dlouho neukázala...tak to je bomba, že bys byla po Adruš další, která má z jendoho embryjka 2 mimoušky 😵 😵 😵 tak snad budou u obou srdíčka v pořádku a budete mít hnedka naráz 2 mimoušky, to by bylo co 😵 😵 😵 jupíí, hezky se zde množíme 🙂 🙂 🙂 tak odpočívej a držte se 😉 🙂

werinka1
30. lis 2012

@veverka.terka No, máme z toho obrovskou radost, i když nejdřív jsem na to koukala jak zjara 😀 Ale pak jsem byla hrozně šťastná! Přijela jsem tam že jsem nejspíš potratila a na UTZ najednou dvě embryjka! 😵 Ale neni to úplně jako u Adruš, oni jsou dvojvaječný. 😕

jajda08
30. lis 2012

@jarmisek gratuluju k oplozenečkům, 7 je krásný počet, určo budou statečný a spoustu jich vydrží na transfer, nebo na mražení. Budu držet palečky a dej vědět, jak pokračujete 🙂

jajda08
30. lis 2012

Ahoj holky, nemáte některá z vás zkušenosti s ketem, když je cyklus nepravidelný? Někdy mám ovulku až později, třeba 20. den, když už by měl být transfer. Jestli třeba nějak ovulku nějak vyvolají, nebo tak. Brali jste před ketem něco na podpoření růstu sliznice? V neděli mám 14. den, tak jdu na ultrazvuk, tak jsem zvědavá. Pěkný víkend všem 🙂

veverka.terka
1. pro 2012

@jarmisek tak co, jak se drží mrňousci? 😉 🙂

veverka.terka
1. pro 2012

@jajda08 hele, já sem neměla vůbec pravidelně měsíčky a vůbec to nevadilo. záleží na růstu sliznice a oni si tě před KETem ohlídají UTZ a podle toho zjistí, jestli je děloha připravená na embryjko nebo nee. takže úplně prď na to, kdy máš nebo nemáš ovulku, já sem ji neměla někdy vůbec, a buď v klidu 🙂 😉 a žádný léky na růst sliznice sem nebrala. v nběkterých CARech dávají podpůrný hormony, ale myslím si, že v Heliosu nee a je to tak rozhodně přirozenější a člověk zase není nadokovanej hormonama. stačí, že hlídají tu sliznici a hotovo. ale určitě je skvělý na růst sliznice pít čaj z kontyhelu, to můžu jen doporučit. pila sem ho před ETem a pak právě i před KETem, určitě je to dobrá věc 🙂 a myslím, že i ostatní holky by se mnou, co se týče kontyhelu, souhlasily.

veverka.terka
1. pro 2012

@werinka1 to je skvělý, tak si to užívej a určitě budou obě mimi v pořádku 😉 🙂 😵

werinka1
1. pro 2012

@veverka.terka Doufáme, že to bude ok. Ale jsou to fakt nervy, neustále. Co ti budu povídat 😉

werinka1
1. pro 2012

@jarmisek Jeeee, tak 7 bobánků? Pěkný! 😵 A jak to pokračuje????Sem napnutá a držim palečky 😵

veverka.terka
1. pro 2012

@werinka1 to víš, že chápu. strach bude bohužel pořád, ale i radost 😉 🙂

werinka1
1. pro 2012

@veverka.terka U nás všechno dvojnásob 😀 Mam hrůzu jak to všechno budem zvládat, najednou dva mrňousové, ale zvládli to jiní, zvládnem taky. Zatim mi krom únavy nic není. Mam teda nafouklé bruško, trošku citlivější prsa, ale nezvracím. Někdy mam žaludek trochu na vodě, nemam chuť k jídlu, pak zas obrovskou....A trošku to špinění. Jakmile cejtim, že se tam dolě něco děje, letim vyděšeně na záchod. Ale v nemocnici mi říkali, že tohle "špinění", není ani špinění, mam bejt v klidu. Tak se snažim, ale před další KO za 14 dní budu vyšilovat 😀 😅