Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

zuzzu11
5. únor 2013

@jarmisek dakujeeem 😀 . Uz ich chytam 🙂 . Verim ze sa nejaky nalepil na mna 🙂 .

zuzzu11
5. únor 2013

@danaho no verim ze pojdeme do toho spolu v breznu 🙂 . Budeme sa podporovat navzajom 🙂 .14.mate konzuktaciu? Vies ktory den cyklu budes?

jawuna
5. únor 2013

Taky bych si nejaky ten bacilek, s dovolenim, nechala na sebe prsknout 😉
Jinak ja jsem po prvni kontrole a zatim pry dobry, tak dobry 🙂

jawuna
5. únor 2013

Dneska jsem docela dlouho studovala vysledky Heliosu za lonsky rok, davali to na svoji fb stranku, teda reknu vam, byla to fuska to pobrat, ale jak jsem se divala na uspesnosti jinych CARu po republice...jako ty jo 🙂 Jsou fakt dobri 😀

zuzzu11
5. únor 2013

@jawuna a ako na kontrole? A aku maju percentualnu uspesnost oproti inym centram?

januliii
5. únor 2013

Hezký večer všem🙂 Rada bych se s vama poradila....🙂 jdeme v patek na testy a vysetreni a tak nejak premyslim s nabidkou funkcnich testů spermii...Jestli ma smysl je vubec delat (i v tom pripade, ze bysme chteli jit rovnou na metodu PICSI), protože jestli vyjdou hur, tak by nas asi poslali taky na PICSI, ne??? Prosím o Vaše zkušenosti, jak jste to měli vy?🙂 Nebo jestli Vám na základě výsledků DNA spermii a imuno spermii dál doporučovali nějaký postup, případně přeléčení, atd🙂 Moc díky🙂

jarmisek
5. únor 2013

@januliii No,ja bych si to urcite nechala udelat....moc tomu nerozumim,ale podle z tech testu se rozhoduji,jestli je to PICSI nune a kdyz neni,tak radeji udelaji ICSI.Zalezi, jestli uz jste nekdy na IVF byli nebo ne.Rikali nam, ze ty slozitejsi metody oplozeni jako je PICSI nebo i reba ta nova IMSI (?) je dobre delat jen v pripade, ze k tomu je skutecne duvod.Ja jsem to pochopila tak, ze jsou narocnejsi pro spermie, ale nejsem znalec, mozna to radeji zkonzultuj s Texlikem 😅

evulatko
5. únor 2013

@januliii, ahojky, my jsme do toho sli, ale prijde mi to zbytecne, stoji to docela dost a presne jak pises, pokud si vyberes PICSI, tak je to podle me zbytecnost, nam stejne nic jineho nenabidl...

januliii
5. únor 2013

@jarmisek aha aha🙂 no tak to je asi fakt lepsi se zepat dr. Texla🙂... no ja uz se nemuzu dockat, tak proto vyzvidam🙂 Spis jsem myslela, ze kdyz si budeme chtit priplatit za tu narocnejsi metodu PICI, tak nemusime delat jeste ty funkcni testy....

januliii
5. únor 2013

@evulatko ahojky🙂 tak jsem to prave myslela, ze bychom si rekli rovnou o tu metodu PICSI a nemuseli by platit cca 3800,-- za ty testy... no jeste popremyslime a uvidime🙂 treba nam rekne dr. dobré důvody pro a proti🙂

jawuna
6. únor 2013

@zuzzu11 No maji uspesnost asi tak 2x vyssi nez je celostatni prumer, podle toho, co jsem vcera vycetla na ruznych webech CARů. Podivej se do te jejich zpravy s vysledkama, maji tam, ze bez PGD je ten rozdil mezi testem a ultrazvukem se srdickem 11%, po FISH 9% a po CGH jen 2,3% – to je podle me hodne slusny Treba Reprofit udava po IVF klinickych tehu se srdickem jen 35%, Helios ma 53%. Takze na te genetice embryi asi neco bude – kdyz jsou po nem tehu, tak uz i zustanou. Nebo ty KETy – Helios ma 52% klinickych tehu a Reprofit necelych 26%…
tady je odkaz na ty vysledky http://www.sanatoriumhelios.cz/nase-vysledky

jawuna
6. únor 2013

@januliii Cau holky, zbytecne to urcite neni, my jsme typicky priklad...vsechny testy v poradku a fragmentace 51%. Taky jsme resili primo variantu PICSI, protoze jsme stejne kvuli CGH museli mit metodu, kde se picha jedna spermie do vajicka...ale po tech vysledcich nas upozornovali, ze je to hodne spatny a ze uz ani PICSI nemusi pomoct. A taky ze asi nepomohlo, obe embryjka byly po vysetreni geneticky spatny 😒 Takze se to podle nich nedela jen proto, aby se rozhodlo, jestli jo nebo ne PICSI, ale proto, aby se vedelo, jak jsou ty spermie poskozeny, je to proste jedno z vysetrenich a az na zaklade vysedku se pak resi, co dal. My jsme to v tom minulem cyklu (teda ja 😅 ) chteli zkusit hned, trosku jsme si to vyhrotila sama v sobe (zbytecne 😎 ), ale ted jsme meli 3 mesicni intenzivni pripravu na zlepseni a zlepsilo se to...a kdybych vedela, ze se to muze zlepsit, tak bych asi jeste pockala a snazila se s tim neco delat a az teprve sla na IVF. Takze urcite to neni zbytecny, vedet, jak se ta hodnota pohybuje. Kdyz udelas rovnou PICSI a nedopadne to, tak se nedozvis stejne nic...

danaho
6. únor 2013

@zuzzu11 budu mít po dlouhé době MS která má přijít sama od sebe bez léků,tak vůbec nevím kdy dorazí. Cyklus mívám po 26-28 dnech. Toho 14.2. to bude 25 DC. Tak pokud by nám to dovolil pan doktor hned,tak stejně ještě není podaná žádost na pojišťovnu. Takže bych to viděla až na ten březen. A taky teda záleží jaký budeme mít protokol. A nebo bude problém a budeme se muset léčit a všechno se posune. jsem sama zvědavá co bude. 🙂

danaho
6. únor 2013

@januliii Ahojky, já osobně bych na to vyšetření šla.V minulém CAR jsme měli PISCI, zbylo mi krásných 5 embryjek , dokonce se jedno na 7 týdnů uchytilo. Ale nedopadlo to. A další KETy také ne. Našla jsem si na jedné internetové diskuzi Mudr.Texla a napsala mu dotaz. Prý doporučuje vyšetření DNA spermií. Tak jsme si teď před týdnem nechali udělat celý ten rozbor za 3800,-. Ono je lepší když zjistí jak na tom spermijky jsou a podle toho navrhnou postup,než jít na něco co třeba ani nepotřebujete. Když by se to nepovedlo,tak by jsi pak to vyšetření určitě chtěla. Takže já jsem pro udělat všechna možná vyšetření před IVF 🙂 Bohužel v našem minulém CAR DNA spermií vůbec nedělali. ☹

danaho
6. únor 2013

@jawuna tak jsem to teď taky studovalala. Z hlavy se mi kouří 😀 Tak to shrnu - jsou velmi úspěšní 😀

januliii
6. únor 2013

@jawuna ahojky🙂 takže mam to chapat tak, ze jste na základě vysetreni dna spermii jeste prelecili a zlepsili spermie??? A prosím te, jakým způsobem, jestli se muzu zeptat?🙂

januliii
6. únor 2013

@danaho No jo, my prave taky pujdeme na toto vysetreni poprve... tak zjistuju🙂

jarmisek
6. únor 2013

@januliii No prave si myslim, ze podle tech vysetreni spermii rozhodnou o tom, ktera metoda je pro vas nejlepsi a nemusi to byt vzdycky ta specialni...to by nemelo smysl delat ty vysetreni a kazdej by si hned vzal PICSI...asi to taky neresi uplne vsechno...prijde mi to fajn, ze hned cloveku necpou to nejdrazsi, co je, ale prvne se nad tim zamysli a dokazou zduvodnit na zaklade ceho doporuci tohle nebo tamto... 🙂

jarmisek
6. únor 2013

@jawuna Jupii a my jsme take cast z tech procent 🙂

jarmisek
6. únor 2013

@danaho Mozna, kdyby to vysetreni delali, zjistilo se neco predem a mohlo se tomu nejak predejit...taky jsem pro vysetrit co se da....

zuzzu11
6. únor 2013

@jawuna to su super cisla 🙂 .Verim ze aj my sa zaradime uspesne do ich statistik 🙂. U nas baby zo SR chodia hlavne do Reprofitu. Neviem preco len tam.

jawuna
6. únor 2013

@januliii No primar rikal, ze to muzeme zkusit, ze to maximalne nepomuze, protoze s enevi, cim je to zpusobeny, ale brali jsme všelijaké vitamíny a různé potravinové doplňky, které měly působit antioxidačně (echinacea, ginko, atd.), taky Wobenzym a zinek a selen a taky na doporučení prim. Texla ještě každodenní ejakulaci 😀 Prý jak se ty spermie co nejrychleji dostávají ven, tak na ně možná nepůsobí tak dlouho to, co je poškozuje...nebo tak nějak to bylo 😎

zuzzu11
6. únor 2013

@danaho ved to je uz jedno ci to bude brezen alebo mozno duben. Hlavne je,ze ste urobili dobry krok a prisli ste do Helisou 🙂 . A kedy budete mat vysledky DNA spermii?. Ja odkladam KET na brezen lebo som chora a nechcem nic znasilnovat 😉 . Radsej si pockam uz ten mesiac aby som bola v poriadku 🙂.

jawuna
6. únor 2013

No jak rika jarmisek a taky nam to rikal prim. Texl, ze to co je nejdrazsi nemusi byt nejlepsi. Ze nam klidne udelaji tu nejjednodussi a nejlevnejsi metodu, pokud vyjdou vsechny vysetreni v poradku a bude to mit dobrou prognozu, ale ze nechteji zkouset a delat v ruznych cyklech ruzny metody a vysetreni a ze to treba jednou nakonec vyjde. To mi prijde fakt fer - snazit se vyloucit vsechny faktory, ktery to muzou prekazit a udelat v jednom cyklu to nejlepsi. Co je dobry pro jednoho nemusi byt dobry pro druhyho...a ne kazdy ma penize a cas a nervy na to zkouset to donekonecna...

jawuna
6. únor 2013

@zuzzu11 Asi nemas kam spechat 🙂 V mrazacku pry muzou byt embryjka i spoustu let a furt budou mit stejnou kvalitu, takze nejaky ten mesic jim asi neva 😀

jawuna
6. únor 2013

@zuzzu11 My se teda zaradime do letosnich statistik urcite, citim to v kostech 😀 😎 😀

zuzzu11
7. únor 2013

@jawuna veriim tomu ze urcite budeme patrich do ich uspesnej statistiky 😀 .

jarmisek
8. únor 2013

Dobre ranko holky! Tak co je u koho noveho? Ja jsem vcera byla u sve gynekolozky zkontrolovat si bublinku.Vsecko je v poradku, rouste uz by melo byt srdicko🙂

danielahe
8. únor 2013

@jarmisek tak at bublinka krasne roste

A holky uz se tesim na dalsi heliosatko..asi tak za 2 roky si to zopakneme jeste jednou 😵 😀

danaho
8. únor 2013

Holky jsem letos ve znamení změny doktorů. Změnila jsem CAR a teď obvoďáka. Na vstupní prohlídce byl ten novej superovej. Dokonce ho zajímají věci kolem IVF a chce abych donesla do složky zprávy co mám z vyšetření aby věděl jaké léky mi dávají. To jsem čučela. Dokonce chtěl abych mu vysvětlila rozdíl mezi ISCI, PISCI 😀 Navíc mě dal žádanku na endokrinologi (teď mě hlídal jenom CAR) a taky jdu na kardio. Měla jsem tep 105 a občas ho vyšší mívám a taky bušení srdce. Nejspíš to dělá ta štítka, ale prý aby se nic nezanedbalo. Tak jsem čučela jako blázen. Můj bejvalý doktor mě nikam nechtěl poslat. Prý mám všechno od psychiky, že ženský co jim nejde otěhotnět to mají přes hlavu. Už mě štvalo jak pořád ze mě dělal blázna. A když pak zjistil, že mám žlučníkový kamínky tak otočil. Takže já budu teď tak proklepnutá. Hlavně aby to k něčemu bylo. 😅