Helios Brno. Jaké máte zkušenosti s IVF?

janesm
29. pro 2006

Ahoj Snažilky chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s IVF v Heliosu v Brně??? Chodím tam několik let a právě jsem prošla prvním neúspěšným IVF.Chtěla bych znát zkušenosti ostatních pomůže mě to při rozhodování do dalšího pokusu.Moc a moc díky!! 🙂

rakoska
29. kvě 2013

Ahoj holky, tak jsme včera byli na spermiogramu a odpoledne na konzultaci u primáře Texla...měli jsme mít už předběžné výsledky, ale jsou to bohužel už i výsledky definitivní 😢 😢 😢 nenašly se vůůůbec žádné spermie 😠 Jsem hrozně naštvaná na našeho doktora, že to nechtěl nijak řešit a nechal nás se snažit úplně zbytečně 😠 😠 a to ještě kdybysmě se nezajímali sami, tak by to trvalo bůhví jak dlouho dál 😠 Pan přimář se zmniňoval o nějakém chrirurgickém odběru, nemáte s tím někdo zkušenost?

zuzzu11
29. kvě 2013

@rakoska Ahoj. Fuuu to je teda na zlost ze vas tak nechal v tom a nijak to nechcel riesit 😠 . My s tym skusenost nemame, ale citala som o tom. Ono ten zakrok sa vola myslim mesa tesa. A to sa robi v narkoze sa muzovi odoberaju spermie priamo zo semennikov. A tam by sa mali najst nejake spermie. A to by ste potom podstupili aj v Heliose? Ale ja verim ze prim.Texl vam navrhne najlepsie riesenie ake bude mozne 😉 . Drzim vam palecky 🙂 .

zuzzu11
29. kvě 2013

Holky mali ste niektora problem ze vam nerastla dostatocne sliznica? A pichali ste si Merional na rast sliznice? Kamoska to ma. Pichala tri injekcie a na 9ty den mala 7mm a ta sliznica nemoze potom prerast? Ja len ci ste to nemali niektora aj vy 😉 .

jarmisek
29. kvě 2013

@zuzzu11 Tak s tim bohužel nemam zkusenosti,me perinka vždycky narostlasama 😕

jarmisek
29. kvě 2013

@rakoska vim o tom asi tolik co zuzu, proste ze v narkoze se odeberou spermie primo z varlete.Tady o tom něco malo pisou na strankach heliosu http://www.sanatoriumhelios.cz/tese

januliii
29. kvě 2013

Ahojky holky, tak podávám pozitivní zprávičku o tom, jak jsou v Heliosu naprosto úžasní a dokonalí profesionálové!!!🙂 Byli jsme na potvrzení srdíčka.... a je tam🙂))) Hrozně moc jsem si oddychla... a díky Heliosu budu už jen porozovat bříško jak v něm roste malý zázrak!!! Držím všem snažilkám a budoucím maminkám palečky!!🙂

danaho
29. kvě 2013

@januliii Moooc gratuluju k srdíčku. 😵

danaho
29. kvě 2013

@rakoska to mě moc mrzí. A zkusíte tu chirurgickou metodu?

danaho
29. kvě 2013

@zuzzu11 Zuzi s tím já nemám zkušenost. Sliznici jsme měla vždycky dobrou,ale vím že holky co jim nerostě si někdy Merional píchají. Myslím,že když kamarádce ty injekce dali tak vědí co dělají. 🙂

januliii
29. kvě 2013

ještě jsem se chtěla zeptat, kdy jste šli poprvé ke svému obvodnímu gynekologovi po úspěšném IVF??? a jak to u něho probíhalo?? co Vám dělal za prohlídku???

rakoska
29. kvě 2013

@januliii gratuluji 😵

rakoska
29. kvě 2013

@jarmisek Děkuju za odkaz, už jsem se na to sama taky dívala...no asi do toho půjdeme, ale byl to takový šok, že jsme to asi ještě úplně nevstřebali...rvu do sebe nějaké hormony už dva roky úplně zbytečně a přitom úplně logicky by to mělo být první vyšetření, jestli vůbec jsou nebo nejsou spermie a jestli to má nebo nemá cenu zkoušet dál 😠 chjo...no co už... 😝

rakoska
29. kvě 2013

@danaho no asi zřejmě jo, ale bude to chtít chvilku čas se s tím srovnat, kdyby se to týkalo mně, tak bych do toho šla, ale přecejenom je to takové citlivé téma, musím tomu dát trochu čas...

zuzzu11
29. kvě 2013

@januliii Gtatulujem velmi velmi k srdiecku 😵 😵 . Uz budete len krasne dalej rast 🙂 . A teraz si v ktorom tt 🙂 ?

zuzzu11
29. kvě 2013

@danaho Dani ja si to tiez myslim ze vedia co robia 😉 . Ale uplne chapem ze sa boji aby to bolo vsetko v poriadku a mohla ist na ket 😉 .

jawuna
29. kvě 2013

@rakoska Ty jo, tak to je ťafka...taky bych byla naštvaná, ale stejně teď musíte bojovat s tím co je...Kdyby tě to trošku uklidnilo nebo podpořilo, moje kámoška byla vloni v Heliosu na TESE, protože její manža taky neměl žádné spermie a už bude brzo rodit, takže ještě to určitě není ztracené 😉 Držím palce 😉

jarmisek
30. kvě 2013

@rakoska Uplne te chápu-nase gynekoložka teda byla narozdil od te tve docela uvedomela a první,na co nas poslala bylo vysetreni spermiogramu, ale rvat te hormonama a nnevysetrit před tim takovou zakladni věc, to je do nebe volajici...tak aspoň uz vis, na cem jste...a vidíš co pise jawu-uz se to urcite prolomi 😉 😉

jarmisek
30. kvě 2013

@zuzzu11 Jak se mas? Kdy budes definitivne testikovat-Nesvedi Te ruka? 😵 😵

januliii
30. kvě 2013

@zuzzu11 Moc díky🙂 Končíme 7tt a budeme začínat 8tt🙂 Tobě to určitě taky dopadne dobře, když jsi už měla duchy🙂) Jistota je to ale opravdu až ten 10 den po ketu!🙂 Držím pěsti!!!

zuzzu11
30. kvě 2013

@jarmisek ahojky 🙂 . Ja asi este zajtra testnem a v nedelu, ale myslim si ze zatial je to tam 😉 . Lebo vcera som si robila este test a poobede ked som na neho pozerala, tak tam boli zretelne // 🙂 . V pondelok je to 13 ty den. Mam ist na krv 14ty alebo uz aj 13 ty den mozem ist na krv ?

katuleb
30. kvě 2013

@zuzzu11 super veeeelká gratulace....a vy jste proč museli na ivf?

danaho
30. kvě 2013

@zuzzu11 moc gratuluji. Já měla ve zprávě na krev nejdříve 12 den. Takže klidně si zajdi ten 13 😅

zuzzu11
30. kvě 2013

@katuleb Dakujeem 🙂 . Tak zatial tak po tichu 😉 . no my sme skusali asi rok normalne. A potom som bola na konzultacii v jednom centre v Bratislave ale to bol des.tam ta ani po mene nevolaju len po cisle. A mne zistili polycysticke vajecniky a manzel nemal az zaky dobry spermiogram ale ziadna tragedia zase. A tak nam jedna znama dr.poradila Brno. Tak som zacala googlit a hned som sa rozhodla pre Helios. A tam nam robili vsetky vysetrenia Texl mi zistil este endometriozu a povedal ze mozeme sa snazit ,ale nikto nevie kolko to bude trvat. Ze mozu to byt aj roky. A mam este nejake prehodene hodnoty hormonov podla horm.profilu, ze coho mam mat menej mam viac a na opak.

zuzzu11
30. kvě 2013

@danaho Dakujem Dani 🙂 . Tak pojdem asi v pondelok 🙂 . A Danus vy mate kedy dalsiu konzultaciu?

danaho
30. kvě 2013

@zuzzu11 Budu držet palečky,ale věřím,že budeš mít krásné HCG 😵 U nás se to zkomplikovalo. Přítel si v sobotu zlomil pravou ruku v paži. V pondělí nastupuje do nemocnice na operaci. Takže jsme musela zrušit 5.6. konzultaci. Ale vyřešilo se moje dilema kdy jít do IVF znovu. Než přítel bude moci fungovat na ruku a řídit tak pár týdnů uběhne. Tak to vidím snad na srpen. ☹ Ale jsme domluvený s koordinátorkou,že až budu vědět tak zavolám a domluvíme hodinu kdy bude mít Mudr.Texl čas a proberu to s ním po telefonu.A léky mi pošlou poštou.

zuzzu11
30. kvě 2013

@danaho A jeeejje 😒 . To muso byt tazsia zlomenina ked ide na operaciu 😒 . Tak teraz budes ty jeho prava ruka 🙂 .
No tak nech sa mu to cim skor uzdravi aby ste mohli ist do dalsieho uz teraz urcite uspesneho boja 🙂 . Ale vy mate zamrazene este jedno embrijko ze? Nevysetrene ale mate. A nechces skusit ket s nim?

danaho
30. kvě 2013

@zuzzu11 jsme docela naštvaná na doktory. V sobotu byl v nemocnici s úrazem. v úterý šel na kontrolu s tím že si má sehnat potvrzení od obvodní doktorky že ho můžou operovat a do konce týdne nastoupit. Dneska tam šel už sbalenej a oni ho poslali domů,že nemají místo. Nechají ho být víc jak týden. Jsem hodně naštvaná a bezmocná. Musejí mu dát šrouby. KET jsme tenhle cyklus díky tomu úrazu propásli a když to teď stejně nejde jet do Brna,tak doporučují 4 IVF. U nás je to riziko nevyšetřeného embryjka hodně vysoký. A já se po pravdě už dost bojím.Necháme si ho tam uplně na konec.

jawuna
30. kvě 2013

@zuzzu11 😅 jupiiii 😉

dadakin
30. kvě 2013

@zuzzu11 tak to je super zprávička paráda 😉 😉 😉
@januliii tobě taky gratulka k srdéčku
jináč vás všechny zdravím babulenky

jarmisek
30. kvě 2013

@zuzzu11 Je tak to mam radost! Jen tak dal 🙂 Taky navrhuji pondeli 😉 😉