Hledáme dobrovolnou dárkyni vajíček. Pomůže nám někdo?

dana26
14. únor 2009

Dobrý den,
hledáme dobrovolnou dárkyni vajíček.Pomůže nám někdo v naší cestě k vytouženému miminku?Předem děkujeme.

naty
15. únor 2009

No, co radši zkusit nějakou kliniku? 😅

nikes
15. únor 2009

naty, dana to myslí asi tak, že pokud sežene nějakou dárkyni třeba tady, tak ji to v CAR posune v pořádníku mezi první žadatelky o vajíčka

marselina
15. únor 2009

jo jo přesně tak to myslí.já bych jí ty vajíčka klidně darovala,proč nedopřát miminka i těm kterým to nejde tak snadno jako jiným

naty
16. únor 2009

aha...to sem nevěděla... 😅 😀 ...tak přeju hodně štěstí...ale taková diskuze už tu je někde, zkus to tam!! 😉

lucenek
16. únor 2009

dano spíš hledej konkrétně typ vlasů výška...podobný typ tobě......třeba jsi vysoká blondýna a dostaneš vajíčko malé černovlasé jako já
ale i v CARu takhle typizují 😉

iza
17. únor 2009

lucenek: takhle to tady nechodí..pokud najdeš dárkyni vajíček nejsou to vajíčka pro tebe....ty dostaneš někoho jiného neb to má být anonymní...je fakt, že dárkyní je nedostatek a stále se hledají, ale doporučuje se to ženám ,které už mají děti a je jím myslím do 35let
dana :držímpalce,snad najdete

krista
7. bře 2009

dianan • snž • Včera v 18:53
Ahojte...

Bola som dnes u gynekologa v centre pre asistovanu reprodukciu,ktorý mi povedal,a teda aj odporučal cestu IVF formou darovaného vajička.

Vzhľadom k tomu,že centrum má dlhodobo málo darkýň, tak to funguje tak, že najprv musím nájsť darkyňu, ktorá "prispeje" svojimi vajíčkami do banky a nahradí tie, ktoré dostanem ja. Preto sa pokúšam aj takto nájsť vhodné darkyne, alebo poprosiť Vás o pomoc. Každý niekoho pozná, má kamarátky, tak im skúste o tom povedať. Veď nikto z nás nevie, či to nebude aj sám potrebovať.

Podmienkou darovania je dobrý zdravotný stav a vek 18-35 rokov.
Centrum poskytuje za darovanie finančnu kompenzáciu 200-500 Eur.
Všetko je samozrejme anonymné.

Ak by ste o niekom vedeli, ozvite sa mi cez IP.

shaarka • snž • Dnes v 17:16
dianan,
velmi rada by som prispela... naozaj. ale sama mam anovulacne cykly... 😒 velmi ti drzim palce!!!

luly3 • snž • Dnes v 18:09
dianan a nemaš sestru????? alebo niekoho z rodiny sestrenicu a tak???
ja keby som take niečo potrebovala v prvom rade by som oslovila
svoju rodinu 😉 predsa malo by to rovnake geny teda skoro 😉

dianan • snž • Dnes v 18:16
ahoj luly...nie nemám sestru...a v rodine koho mám,alebo poznám tak sú už nad 35 rokov,a teda nesplnaju kritéria na odber

lante • 1d, 26tt • Dnes v 18:18
Dianan, to ti povedali v ktorom centre?

consti • snž • Dnes v 18:26
luly ale oni nedají dianan vajíčko od té dárkyně, kterou přivede. Jde jen o to, aby někoho přivedla, jinak je to anonymní. Opravte mě, jestli se mýlím. 😉

luly3 • snž • Dnes v 18:31
consti tak ta opravujem samozrejme že daju lebo
ja už som take nieč riešila, takže ja som mala
moju segru a povedali že nej vlastne spravia
OPU zoberu vajíčka a oplodnia ich spermiami
mojho manžela a všetky tie vajka vlastne su moje 😉

naštastie sme to nepotrebovali

sue • 1d • Dnes v 18:35
Luly áno, ale pri klasickom darovaní to musí byť anonymné, aby sa vyhlo v budúcnosti trebárs tomu, že darkyňa vajíčok povie,že to dieťa je jej a chce ho späť 😔

luly3 • snž • Dnes v 18:36
to asi hej ale dianan piše že mosi doviest niekoho takže
ak ju dovedie tak o nej mosi asi vediet či nie????????

sue • 1d • Dnes v 18:47
Luly, ale tá darkyňa ktorú dovedie nedá vajíčka pre ňu...
Ide tam o to, aby Diana niekoho doviedla kto do centra doplní vajíčka namiesto tých, ktoré Diana vezme, chápeš?

consti • snž • Dnes v 18:55
sue tak jsem to myslela 😉 .

dianan • snž • Dnes v 19:13
ahojte baby....
ano....je to tak ako píšete....
ide o to,priviesť babu do centraq,ja sa s nou môžem stretnuť,aj ja chcem s nou stretnuť,kontretne so sue....a podakovať jej,ale vajička neviem koho dostanem...
darca a príjemca su vždy v anonymite...presne tak,ako píše sue...

centru ide o to,aby tie vajička,čo daju preč....sa im aj nahradili novými

maahuliena • Dnes v 19:21
a ked nikoho neprivedieš? môžeš aj tak podstúpiť darcovstvo?

dianan
7. bře 2009

myslim ,že ano,že sa da....ale možno sa dlho čaka....neviem

barborra
13. bře 2009

Ahojte, mozem sa spytat: chodime do GF a mame mat konzultaciu ohladom dlheho protokolu. Neviem co to obmasa, este som to nezistovala a ani asi nebudem, lebo potom mam problemy navyse. Tie "vajka" sa daju darovat aj po dlhom protokole, ak sa ich "urodi" viacej?

sylvia21
15. bře 2009

Ahojte kocky, dnes som sa dozvedela, ze pre nas pravdepodobne posledna sanca mat dieta bude prihlasit sa do programu darcovstva vajicok. Mate niektora uz skusenosti s tzyto darcovstvom ?

iwusa
24. bře 2009

ahoj sylvia, ja mam tiez tento problem, ze mojou jedinou nadejou je darcovstvo vajicok, pretoze mne zlyhali vajecniky 😔 ty mas ake problemy? a do akeho centra chodis?

dibla
18. kvě 2009

Ahoj holky, já bych moc ráda pomohla, dneska jsem to probírala i s MM ten sice nadšený není. Říkala jsem mu ať si představí kdybychom je potřebovali my a nebyly by...nic neodpověděl...dneska jsem byla na gyndě, mám tělísko a 14 měsíční holčičku, když jsem se dr zeptala, jestli mohu darovat vajíčka tak byl nadšený,ale já míň když mi řekl, že bych musela do Brna nebo Olomouce, a to si pořádně nedovedu přestavit, dojíždět i s Malou ☹ ☹ Zítra se jdu zeptat do Ov jestli by to neprováděli i oni...Takže holky vajíčka budou...jen zatím nevím kde přesně a kdy 😅 😅

mmmk
26. říj 2009

marty7 • Dnes ve 13:38

Ahoj holky,

omlouvám se, že vám lezu do diskuse. Provozuji stránky darkyne.cz , na kterých párujeme dárkyně a ty, které potřebrují vajíčka.
Pokud hledáte dárkyni, napište mi, mám teď několik volných. 🙂

Mějte se pěkne.

Martina

katti77
26. říj 2009

ahojte
tak ja tiež rozmýšlam, že darujem vajíčka, teraz idem ja sama na IVF a pri tej príležitosti by som chcela ak sa mi podarí mať viac vajíčok dať aspoň pár dákej babenke , ktorá nemôže mať bábätko, alebo ich darovať centru...
idem sa na to opýtaj aj koordinátorky, takže keď začnem so stimulkou a podľa toho koľko tých vajíčok bude a ak budem vhodná darkyňa tak určite darujem...
chcem pomôcť niekomu, kto túži po bábätku a toto je ich jediná možnosť...
sama sa snažím o bábätko, problém je ale v spermiograme tak dúfam, že IVF nám pomôže a ja budem môcť pomôcť tiež niekomu...

pr.incezniczka
7. črc 2010

Naše vajíčka. To je byznys!

Peníze, byznys, hlavně vydělat. Zkrátka nejen za krize si lidé hledají různé přivýdělky. Ale... některé z nás si našly metodu pro někoho možná dost kontroverzní – darují svá vajíčka! Zaujala vás tato možnost?
Reakce na článek
Přidejte svůj názor
<< Zpět na článek
Sabinka17.7.2010 17:53
Já daruji....

Ahojky vidím že jsou tu samé kladné odpovědi..... Já jsem se zkusila zaregistrovat na stránkách reprofitu Brno a kontaktovali mě! nechala jsem si odebrat krev a udelat testy na nemoci. Po úspěšném testováníjsem byla zařazena mezi dárkyně a hned během měsíce mi paní z repro volala jestli mám zájem at příjdu na konzultaci. Musím říct že tolik párů kolik jsem viděla a touží po miminku jsem snad pohromadě neviděla. Je pravda že finanční odměna je hezká a mohu za nimé dceři (13měs) pořídit krásný pokojíček a pár hraček. Ale ta pomoc je k nezaplacení a dobrý pocit z toho že nějaká žena může cítit první kopnutí, vidět to malé na ultrazvuku, a hladit si své bříško, později chovat a dávat všechnu lásku kterou v sobě schovávala prostě úžasný a POCHOPÍ to jedině ta která už toto zažila amá to své štěstí doma. Teď si budu píchat injekce na stimulaci vaječníků a dozrátí více vajíček najednou. Hrozně se bojím jehel tak jsem zvědavá jak to zmáknu a nebo budu s tím někoho otravovat Takže všem které by to chtěly zkusit a darovat něco málo ze sebe, nebojte se a pomozte těm kteří po dítěti toliktouží.... čekají na to....

mircalla
7. črc 2010

Ahojte, ja som ta, co vajicka dostala od darkyne prave v Reprofite. Je to centrum, ktore je profesionalne a bezvyhradne mu doverujem. A som nesmierne rada, ze tu bola tato moznost, mne sa uz po mnohych pokusoch s vlastnymi vajicka netvorili...resp. bolo 1-2 a nevychadzalo mi to....toto bolo pre mna posledna moznost. A ten pocit je uzasny, maly sa coskoro narodi. Takze za mna, dakujem

anezka37
23. zář 2010

Ahoj holky 🙂 mám pdobný problém...selhávají vaječníky a ikdyž mám nyní FSH 3, tak se to poznalo podle AMH který mám 0,490. strašně rychle to kleslo sporovnáním před 9měsíci..bohužel 😔
Mircalla to je úžasné že už jsi maminkou!! Mohla by jsi mi napsat jak to probíhá v Reprofite? Je to v Brně, že? A ke komu jsi chodila? můžeš mi jestě napsat na kolik to přijde a zda se používali čerstvá vajíčka nebo zamrazená?
mocotázek najednou...ted asi nebudeš mít moc času na diskuse 😀 ale kdyby náhodou, budu ráda když písneš 😉
díky moc a BLAHOŽELÁM!!! 🙂

darujivajicka
17. říj 2010

@pr.incezniczka z

Zdravím, ve čtvrtek jdu darovat vajíčka. Chtěla bych se zeptat jak celý odběr probíhal, co se dělo po něm a co vsechno muzu ocekavat s mym tělem..

mircalla
28. říj 2010

@anezka37 az teraz som si vsimla, ze si sa ma pytala na nejake veci, do tejto temy nechodim, tak som si nevsimla. zajtra ti odpoviem

maryliana
18. únor 2011

@pr.incezniczka ahoj zdravim ta zo slovenska mam velku prosbu hladam darkynu vajicok vedela by si mi stym nejak pomoct alebo poradit velmi dakujem za kazdu pomoc prajem vsetko dobre tebe i rodinke

maryliana
18. únor 2011

@katti77 ahoj katti surne hladam prave darkynu vajicok je to na slovensku dost problem bola by som ti velmi vdacna cena nerozhoduje ved ide o nezaplatitelnu ludsku hodnotu a krasny ciel ozvi sa prosim ak mi mozes pomoct vdaka prajem ti vsetko dobre

maryliana
18. únor 2011

@dibla ahoj hladam darkynu vajicok ak mi mozes v tom nejak pomoct ozvi sa prosim moc dakujem

maryliana
18. únor 2011

@marselina ahoj hladam surne darkynu vajicok ak mi mozes nejak pomoct ozvi sa prosim moc dakujem

katti77
18. únor 2011

@maryliana ahoj asi si ma dobre nepochopila, ja som bola na IVF a bola som rozhodnuta, ze ak budem mat viac vajicok tak ich darujem, ale bohuzial, nedopadlo to tak ako by som chcela...ani mne zatial nie je sudene mat babo...
dufam, ze najdes dobru dusu, ktora ti vajicka daruje, ver, ze keby to bolo v mojich silach tak ich dam kazdej zene co ich potrebuje...drzi palce aby vsetko dopadlo podla tvojich predstav a tuzob...a skus si vyhladat babu menom sue viem, ze ona uz darovala vajicka...

maryliana
18. únor 2011

@katti77 aj vdaka za odpoved drzim palce aj tebe nech sa ti to cim skor podari

mentolka007
5. črc 2012

som tu nova a neviem ci je tato tema este aktivna, ale rozmyslala som nad tym ze sa stanem darkynou. na toto forum som narazila prave pri hladani info o darcovstve a napadlo mi, ze mozem niekomu pomoct dostat sa dopredu v zozname..plus sa trochu bojim a bolo by fajn neist tam sama 🙂 este nie som uplne rozhodnuta, zalezi na tom co mi povedia v centre. Napiste mi IP ak sa so mnou na to chcete dat, som z BA cize by sme sa mohli aj osobne stretnut

mimave
11. říj 2012

ahojte uz som sa zaujimala o darcovstvo vajicok a rozhodla som sa ze pojdem darovat, byvam blizko ba, takze do uvahy prichadza prave bratislava ak budete mat niektora zaujem dostat sa dopredu na zozname, pocula som ze to tak chodi, kludne sa mi ozvite do spravy, baby s ktorymi som sa rozpravala odporucali nejake ferti centrum, neviem presne preco, ale ak budete chciet ozvite sa mi. pekny den

stuegris
5. pro 2013

Ahojte, už som raz vajíčka darovala, všetko prebehlo bez problémov, vajíčka boli zdravé a bolo ich veľa. Kľudne by som si to zopakovala, je to úžasný pocit, že som niekomu pomohla a ešte aj dala šancu na život 🙂 Tak ak nejaký párik alebo hocikto by ste mali záujem, napíšte mi správu 🙂

vera787
21. kvě 2017

@stuegris
Viem že to je už niekoľko rokov,ale ak by ste spĺňali kritériá darovania vajíčok boli by ste stále ochotná ísť do toho?
Veľmi pekne dakujem za odpoveď 😉