Hyperstimulační syndrom? Tlak v podbřišku, bolí vaječníky

sejinka
20. říj 2013

Zdravím děvčata,
v pátek jsme podstoupila OPU, zítra mám ET. Od OPU cítím tlak v podbřišku a mírnou bolest v oblasti vaječníků. Nevím, zda se může jednat o hyperstimulační syndrom, žádné potíže co popsal doktor, zvracení, viditelné nafouknutí břicha, průjem nemám. Mám ze zítřka trochu strach, aby nebyl transfer odložen, a zároveň nechci něco zanedbat, snažíme se již 3 roky. Měla jste některá obdobné potíže a podstoupila ET, jak se projevuje a dá zvládnout hypersimulák. Děkuji.

vladiella
20. říj 2013

ahojky, ide o hromadenie vody v brusnej dutine, viac si pozri sama na nete, v podstate je to prilis velkou davkou hormonov na podporu zrenia co najvacsieho poctu vajicok, dosledkom coho je asi pecen dost zatazena... nejde o nafuknutie brucha z traviaceho traktu, ale vylieva sa z krvneho riecista do brusnej dutiny, akoby presakuje. Vodu v bruchu zistia na CARE cez sono!!!- po OPU pre ET by sa to malo skontrolovat, i vzhladom na vajecniky... ak je vody prilis, tlaci na branicu a pacient sa moze udusit, spi sa v sede, voda sa z brucha cez posvu odsava dlhou ihlou bez umrtvenia-s predpokladom gravidity, ak sa hyperstimulak rozbehne po embriotransfere, kedy je telo zatazene hormonmi vyvijajuceho sa embria este viac. preto lekari neradi zavadzaju jedno-ET sa odklada, ci vacsi pocet embrii, ak matke hrozi tento syndrom alebo ak mala OPU s velkym poctom vajicok. Voda odznieva dlhu dobu, a dlhu dobu su i vajecniky nadmerne zvacsene, co sposobuje ten neprijemny tlak v podbrusku. je nutne nerobit prudke pohyby a neskakat. Zvacsenym objemom brucha sa koza v kratkej dobe roztahuje a trha sa, treba vela mastit. Tiez su zavrate. Treba vela pit, aby sa vyplavovali hormony. Robia sa odbery krvi a zistuju sa d-dimery a v pripade vysokych sa samopicha klexan (ako predtym hormony do brucha) na riedenie krvi proti trombozam. Po odsani vody z brucha sa tam voda opat nahromadi. CARE by mal tento zdravotny stav sledovat a mat pod kontrolou, nakolko ide o vazny stav. Kde v CARE si? toto vsetko Ti mali povedat vramci rizik hormonalnej stimulacie, pripadne takto zodpovedat otazku co to je hs. To co Ti popisal doktor je hm...!!! nejde o brusnu virozu ani salmonelu...

fiallinka
20. říj 2013

To, co teď po opu cítíš, je poměrně běžné i bez hyperstimuláku... takže pokud se to nijak výrazně nehorší, do ET bych šla... v případě velmi mírného hyperstimuláku by tě od toho doktoři navíc asi neodrazovali... já jsem sama hyperstimulák zažila, ale až pozdní, 9 dní po ET - a měla jsem průjem, bolest břicha, dušnost... a co vím, takhle to probíhá velmi podobně u všech... tak neboj...

koffen
20. říj 2013

Ahoj, já prodělala hyperstimulák a myslím, že by jsi to 100% poznala, že není vše ok. Já po odběru do 5 hodin myslela, že je můj konec. Břicho se nafouklo do mega rozměrů, špatně se mi dýchalo, bolelo břicho, nemohla jsem chodit moc čůrat i když jsem potřebovala, protože jsem hodně pila, byla jsem bez energie, nemohla jsem dojít ani ze záchoda. Muž mě odvezl na pohotovost, kde si mě nechali a týden jsem tam pobyla. Musela jsem hodně hlídat pitný režim a měřit množství moči + mi píchali injekce na ředění krve neb jsem měla vysoké D-dimery hrozila mi trombóza (Další měsíc jsem si pak píchala injekce sama) . Mezi tím nám embrijka zamrazily, zůstaly jen dvě a za 2 měsíce jsem je už měla v bříšku a teď nám tu spinkají dvě dvouleté berušky 🙂..tak se neboj i kdyby to byl slabý hyperstimulák, vše se jen na pár týdnů odloží, až budeš fit. Každopádně bych se zeptala, zda je vše v pořádku..

abbyalex
28. bře 2020

@sejinka Já měla vždy hyperstimulak, po prvním jsem si to nechala rozmluvit a ET nepostoupila, nechala jsem embryjka zamrazit a žádný KEt se nepovedl ..Při dalším IVF se to opakovalo, a já do toho šla, všechno nebo nic...povedlo se, vše jsem zvládla a mám syna..nikdy více se už nezdařilo...takže se neboj, hodně pít, odpočívat a věřit