ICSI. Jaká je úspěšnost vašich pokusů?

pitrisek26
15. lis 2010

Ahoj holky, máme jít na ICSI, prosím všechny, které jste na to byly, jestli by jste mi mohly napsat jaká je úspěšnost Vašich pokusů a jak je to finančně náročné. Děkuji všem 🙂

kessinkaa
15. lis 2010

Nemyslíš IVF??ISCI je jen metoda,nastřelení spermijek do vajíčka 🙂

kessinkaa
15. lis 2010

@pitrisek26 Nemyslíš IVF??ISCI je jen metoda,nastřelení spermijek do vajíčka 🙂

pitrisek26
autor
15. lis 2010

@kessinkaa přesně to myslím 🙂 IVF-ICSI 😉

boruuvka
15. lis 2010

Pokud máte hodně špatný spermiogram, tak určitě doporučuju při IVF využít této metody. Je to taková jistota i když někteří tvrdí, že to je proti přirozenému výběru. Já díky této metodě mám skoro půl roční hočičku. Měla jsem 11 vyjíček a oplodnilo se jich touto metodou 9. Ale ono nezáleží jen na tom, že se oplodní, ale jak se pak vyvíjí. Cenu si už přesně nepamatuju, ale myslím, že to bylo do 10 000,-

kessinkaa
15. lis 2010

@pitrisek26 přesně jak píše borůvka.Je to jistota,určitě si to zaplať,ale stejně pak rozhodne to,jak se budou vyvíjet.

pitrisek26
autor
15. lis 2010

no my jsme teda v pořádku oba, ale máme nižší pohyblivost a bylo nám toto doporučeno. I kdyby nám to doporučeno nebylo, tak bych si to ICSI připlatila, je to přece jen vyšší šance na spojení 🙂

boruuvka
15. lis 2010

@pitrisek26 Kdybys měla hodně vajíček, tak bys mohla říct, že chceš třeby i půl na půl, třeba 7 oplodnit ICSI a 7 nechat na přírodě, ale to opravdu jen v případě, že bude spermiogram hodně dobrý. Ale může se stát, že vajuch sneseš málo 😀 , takže ICSI je jistota (ale samozžejmě, nic není stopro)

pitrisek26
autor
15. lis 2010

@boruuvka no z toho počtu mám hrůzu, vůbec to člověk nemůže ovlivnit, tak se bojím ať jsem dobrá kuřička ať pak není problém v tomto 🙂

boruuvka
15. lis 2010

@pitrisek26 hlavně se nestresuj, proto se jezdí na kontroly a upravují se dávky hormonů, aby snáška byla co největší 😉

pavlina86
18. led 2011

Ahojky holky,my teda zatím nevíme co bude, ale podle manželova speriogramu, který vyšel blbě. A co má v něm napsáno jako doporučení je: iui-ne,ivf-ne, ivf-icsi- ne, icsi- ano. Tak nevím?? Za 3 měsíce, máme jít na další a pak se uvidí ,tak jsem zvědavá?3měsíce mi příjde dlouhá doba. ☹ Nevíte co je dobré za vitamíny kromě selenu, zinku, E naty spermíky?? Jo ještě jeden dotaz musí se jít před ICSI na průchodnost vejcovodů, když je podle všeho problém u manžela?? Děkuju za odpověď!! 😉

pavlina86
18. led 2011

@pitrisek26 Ahojky , už jsi byla v Caru na hormonální profil u nás to byla 2 návštěva??Teď musíme 3 měs. počkat, kvůli manželovu spermio.Nevím jestli si vzpomínáš, ž jsme si psali.

luucia
18. led 2011

Tak nám bylo taky doporučeno IVF ICSI..manžel má špatnou morfologii...7% 😒 já jsem nosnice dobrá, vajíček jsem měla 18 😀 z toho se díky ICSI podařilo oplodnit 15, jedno špatně a 2 embrya se hned zastavila ve vývoji 😉 takže nám jich zbylo 12, všechny se museli mrazit, protože jsem měla počínající OHSS 😝 1.KET nevyšel, ale 2.KET už ano 😵

@pavlina86 na průchodnost vejcovodů jsem nemusela 😉 a vitamíny manžel bral..doporučili mu v CAR přímo CEM M pro muže, ale výsledek byl nulový 😒

jana.sun
18. led 2011

@pitrisek26 ahoj, my díky tomu máme ted skoro dvou a půlletého syna 😉
tuto metodu jsme podstoupili v květnu 2007 tady v Brně v Heliosu - a jen si pamatuju, že konkrétně za to ICSI jsme dali 12.000,- za 12 oplodněných vajíček (ale byl tam základ několik vajíček za určitou částku a pak každé další 1.000,- - jen si nepamatuju ty "poměry", kolik byl ten základ)
TAk přeju hlavně úspěch 🙂

jana.sun
18. led 2011

@luucia moc gratuluju a teda klobou dolů - z 15 embrií se udrželo 12!!! to je super úspěch 😉
nám z těch dvanácti "jen" 4 - ale naštěstí na poslední pokus KET se podařil Matýsek 😉

luucia
18. led 2011

@jana.sun no ona se u nás nedělala prodloužená kultivace, protože už v den OPU se vědělo, že ET nebude, díky OHSS 😒 a v tomhle případě se embrya mrazí už ve stádiu prvojader 😉 podle mě, kdyby se nechaly dýl kultivovat, tak jich tolik nevydrží 😉 Jinak tobě taky gratuluju 😵

jana.sun
18. led 2011

@luucia díky 🙂
aha, tak my měli prodlouženou u všech, do toho 3.dne vydrželo myslím 6, do toho 6.dne ještě dvě "odešly" 😔

Ted jsem tu našla diskuzi ještě o PISCI a to vypadá taky zajímavě, zas větší naděje - stejně je to neskutečný, co dnes ta medicína zvládne 😉

pitrisek26
autor
19. led 2011

@pavlina86 ahoj hormonální profil jsem měla OK, my máme taky icsi ano ostatní ne, ale dr. nám řekl, že s množstvím spermií vyzkoušíme IUI, takže v pátek si jedu pro injekce, abych měla hodně vajíček. Zkusíme dva pokusy a pak ICSI. Můj bere selen zinek, céčko, áčko a občas listovku nebo macu. Hodně zdaru 🙂

pavlina86
19. led 2011

@pitrisek26 a jak dlouho jste čekali na výsledky?? A šli jste pak do Caru, nebo jsi jen zavolala jak to dopadlo??A dělali ti nějaké jiné vyšetření kromě krve?? Ke komu vlastně chodíš? 😕

pitrisek26
autor
21. led 2011

@pavlina86 ahoj, tak od včera mám inejkce meionalu, píchám jednou denně jednu injekci. Za 10 dní UTZ a pak domluva na inseminaci. Výsledky profilu byly asi za 4 týdny, už si to nepamatuju. Mi ho dělal můj dr. a brala jsem výsledky do caru. Pak nám dělali imuno z krve. Chodím ke Křenkovi

christim
25. led 2011

Ahoj holky, táto diskuzia tu už existuje.... já som teraz po KETe, tak som zviedava ako do dopadne 😔
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/uspesnos...

jana.sun
26. led 2011

@pitrisek26
@christim
držím vám moc pěsti! 😉

christim
26. led 2011

@jana.sun ďakujem

christim
27. led 2011

@jana.sun Ďakujem, ale dnes som testla a bola tam iba / ☹

jana.sun
27. led 2011

@christim ☹ a nebylo třeba ještě moc brzo? 😉

pavlina86
31. led 2011

@pitrisek26 Ahojky ,tak to my budeme mít výsledky hormonů , až tak příští týden byly jsme tam 14.1.Manža byl i na spermio a dopado katastrofálně, podle laborantky stres u manžela. ☹ Tak tam skusím pak zavolat, jak to dopadlo u mě??? Jsem zvědavá.??A vy už jste se domluvili na iui? Jak dopadl UTZ?

pepetousek
21. únor 2014

Holky, chápu to dobře, že stimulace je hlavně kvůli větší tvorbě vajíček? Když by se jich oplodnilo víc a nějaká se zamrazila, tak při neúspěšném pokusu by další pokus byl jen rozmrazení a zavedení? Tudíž bez stimulace? Nebo vždy s ní? A tedy i bez "manžela", když by se zaváděla již oplodněná zmražená vajíčka?

papkla
26. únor 2014

@pepetousek Jojo, chapes dobre. Cim vic vajicek tim vetsi pravdepodobnost oplodneni. Kdyz je jich dost tak se nechava i prirozeny prubeh oplodneni, tedy kdyz je sperma v poho. U me se predpokladalo 15 vajicek, nakonec v jednom vajecniku jen prazdne folikuly, zisk nakonec 6 z toho 4 dobre-oplodnovali jsme pomoci ICSY. Oplodnily se 3 a po PGD zbyly 2. Jedno mam zmrazene. Myslim, ze ket je pak s min stimulaci asi kvuli sliznici. A od manzela mozna budou chtit podpis.

pepetousek
26. únor 2014

@papkla Páni, je to fakt zázrak to mimčo...povedlo se u Vás? 😵 Dá se zjistit i nějak jinak, že se mi tvoří vajíčka, než až při IVF? Např. z toho hormonálního profilu? Asi ne, že? U nás je předpoklad chyby u manžela, protože má horší spg, mi dělali "jen" HP..ovuluju pravidelně každý měsíc, ale děsí mě, že to nemusí nic znamenat, že mohou být prázdné folikuly 😒

papkla
27. únor 2014

Jeste nevim jestli se povedlo, budu testovat az za tyden. Zas tak moc tomu nerozumim, ale na kontrole pred odberem jsem pry mela krev peknou a na uz asi 15 vajicek a dopadlo to uplne jinak. Myslim, ze diky pouziti icsi jsme meli "tolik" oplodnenych. U nas to bylo navic hooodne o stesti. Ja mam dva kluky prirozene a myslela jrsem si jak je vse v poradku o to vic jsem byla prekvapena po odberu. Mame u druheho kluka VVV, tak proto ted IVF. Myslim,ze hlavni je dat se do pohody a doufat,ale me se to povida,kdyz uz mam dva kousky doma 🙂

papkla
27. únor 2014

@pepetousek Jo a nedes se. Mam znamou,ktera byla xkrat a povedlo se po nativu s jednim vajickem. Takze kvantita nezarucuje kvalitu.