ICSI, kdo již podstoupil?

cicinky
7. led 2014

Ahoj, je tu dušička, která podstoupila ICSI? 🙂

sisi137
7. led 2014

já 6x

dorinek
7. led 2014

@cicinky - já 3x...Na co konkrétně se ptáš ??

zvalentova
7. led 2014

já jen 1x - při druhém IVF. Co tě přesně zajímá?

cicinky
autor
7. led 2014

@dorinek
@zvalentova
@sisi137

Holky, původně jsem měla podstoupit spontátní otěhotnění, ale došlo k tomu, že při stimulaci (od 1.1.) se mi vytvořilo nějakých 5-6 folykulů či co to je.. a tak paní doktorka řekla že ICSI + vitrifikace + kultivace...
Chtěla bych vědět, co mě teď čeká? Od paní doktorky jsem odcházela trošku v šoku ☹
Mám prý dlouhý protokol..
Píchám si Menogon + Claxane, a beru prášky na štítku (tu už nemám) a Medrol

anzet
7. led 2014

@cicinky Ničeho se neboj. Je to normální postup, také jsem si jím prošla.
Intracytoplazmatická injekce morfologicky selektované spermie – to je ICSI. Až ti odeberou pod narkozou zralá vajíčka, píchnou do nich injekčně spermii partnera. To už se tě netýká, protože to probíhá pod mikroskopem v laboratoři. Divím se, že ti to lékařka nevysvětlila....
Kultivace je zase doba, po kterou se vajíčka spojená se spermiemi nechávají vyvíjet. Sůedují se, jestli se dělí buňky apod. Jde o to, že u některého vajíčka to nemusí probíhat a kdyby ti ho vpravili do dělohy, byl by to rovnou neúspěšný pokus. Zvyšuje to tedy šance na otěhotnění, ale to i to ISCI

anzet
7. led 2014

@cicinky Vitrifikace se mě netýkala, ale podrobněji ji máš popsanou tady : http://www.gennet.cz/vitrifikace.html

anzet
7. led 2014

@cicinky Snad jsem odpověděla na vše 🙂

cicinky
autor
7. led 2014

@anzet
Moc ti děkuji za vysvětlení, právě ten postup, odběr a spermie, to mě zajímalo, zda-li to tak je nebo ne 😉
Ona se paní doktorka snažila, ale já vnímala tak na půl... Byla jsem tak zmatená, že jsem vůbec nevědal co mi povídá ☹

cicinky
autor
7. led 2014

@anzet
Takže teď už jen UZ, pak injekce ovulace a pak hurá do IVF? 🙂

anzet
7. led 2014

@cicinky Chápu, je toho na začátku moc.

anzet
7. led 2014

@anzet Z vlastní zkušenosti pro mě byly nejhorší ty injekce.

cicinky
autor
7. led 2014

Hrozně, nehledě na to, že mě zjistili endometriozu a přišla jsem o vejcovody... ☹
Ale v Gennetu mě uklidňovali, že mimí mít budeme 🙂

cicinky
autor
7. led 2014

@anzet
Injekce, ani mi nemluv, už mě hrozně bolí bříško, navíc, jak mi rostou vaječníky, tak nevím, co si obléct, bolí mě všechno a nafouklá jsem jak ve 3 měsíci 😒

anzet
7. led 2014

Já mám také endometriozu a 1 vaječník (o ten druhý jsem přišla kvůli té nemoci). Ale to by nebyl problém, mám neplodného manžela, aby toho nebylo málo. Takže proto jsem to podstupovala.

anzet
7. led 2014

@cicinky Někdo to prostě tak má. Ale bude lépe, vydrž!

cicinky
autor
7. led 2014

@anzet
Moc děkuji za podporu, jsme natěšení, říkáme že si jdeme pro mimí 🙂
Navíc, paní doktorka nás podporuje, že mé prostředí je přívětivé a také si myslí, že se to povede hned na první pokus 🙂
Takže MY PROSTĚ VĚŘÍME 🙂

dorinek
8. led 2014

@cicinky - nechci ti kazit náladu, je dobře, že jste natěšení, ale trošku počítejte i s tím, že to třeba nevyjde...Já vím, je to hrozně těžký na psychiku, já když si vzpomenu na sebe a na ty 4 roky snažení, kolik nocí probrečenejch, vždycky jsem si říkala, že teď už to vyjde....a vždycky nic. Dnes mám navzdory doktorům 2 krásný děti z přirozeného těhu 😅 Takže naděje umírá poslední, držte se. 😉

cicinky
autor
8. led 2014

@dorinek
Nemám vejcovody, musím se těšit a věřit 😉
Věr a víra tvá ti pomůže 🙂
Může se to nepovést, ale není všem dnům konec 🙂

kirinka99
13. led 2014

@sisi137

Ahoj. Prosím ťa ja som tu nová. Boli sme minulý týžden na spermiograme a vyšiel nám špatne. Bola nám doporučená práve táto technika. K lekárke idem až zajtra, ale zaujímalo by ma, na koľko nás to výde finančne. Mockrát ďakujem za info.

sisi137
13. led 2014

@kirinka99 to je těžko, každé centrum to má jinak. Mě vyšlo celé ivf(na pojišťovnu) asi na 12 tisíc. Některé holky i na 30 tisíc. Odvíjí se to od ceníku center , použité stimulaci a taky záleží na počtu vajíček.

kirinka99
13. led 2014

Aha. No my sme s priateľom uplný nováčci, takže zisťujem všade možne.. Moja doktorka nás poslala do Genetu do Liberca. Tak tých 30 tis. by aj tak ešte šlo.. Rozumiem, že záleží od okolností... Zaujímala ma tá približná cena... Ďakujem mockrát...

cicinky
autor
13. led 2014

@kirinka99
Nás to stojí 16.500,- máme první IVF ;)

kirinka99
14. led 2014

@cicinky Díky moc za info...tak uvidíme, ako to bude s nami ☹

cicinky
autor
14. led 2014

@kirinka99
Všechno se dá řešit, hlavně se tím nesmíš trápit a ubíjet 🙂.
Musíš myslet na to, že to bude lepší 🙂

kirinka99
15. led 2014

No ja viem..ale to sa ľahko povie...na 12.2. sme objednaný na konzultáciu do Gennetu, tak snáď sa to už nejak pohne..

cicinky
autor
17. led 2014

@kirinka99
V Gennetu jsou hrozně fajn, líbí se mi, že s námi mluvili na rovinu, známe rizika, dnes mám 2 den bublinku u sebe a cítím se fajnove. Vim, že se to nemusí povést,ale věřím, že máme bojovníka 😉

kirinka99
17. led 2014

Držím palečky...

cicinky
autor
17. led 2014

Moc děkuji, i já tobě, a HLAVNĚ POZITIVNĚ !!!