ICSI v roce 2013

andys
28. dub 2013

Ahoj holky, oteviram diskusi pro vsechny, co je ceka ICSI. Mame to v planu v cervn/ cervenci a moooc doufame, ze bude uspesne 😉

lucina100
2. kvě 2013

@andys ahoj, jedu se domluvit do centra a chtěla bych začít co nejdřív, nejlépe v květnu ještě.

leni_tom
3. kvě 2013

@andys @lucina100 Ahoj, my v červnu podáme žádost o léky na pojišťovnu a v červenci nebo srpnu by snad mohl být transfer. Hodně doufám v úspěch 🙂

lucina100
4. kvě 2013

@leni_tom pojištˇovna je do 14 dnů. Já jedu příští týden se domluvit a chtěla bych hned začít ještě v květnu. Měla jsme minule krátký protokol, tak by se tzo opakovalo. Jsem nyní po KETU v dubnu, tak bych hned navázala na celé IVF. Uvidím co mi řeknou. Máš už nějaké vyšetření za sebou? A jdeš poprvé?

leni_tom
4. kvě 2013

@lucina100 Pojišťovna na to prý má měsíc, ale četla jsem, že je to většinou dřív. U nás to za měsíc bude rok, co se snažíme, není to dlouho, ale víme, že má manžel špatnej spermiogram - nízký, počet, malá pohyblivost a špatný tvar. Tak jsme to ještě zkoušeli sami, ve druhé půlce června jedeme na dovolenou a pak půjdeme do toho. Moje doktorka spolupracuje s ISCAREm v Praze, takže všechna vyšetření a léky budu dostávat u ní a do Prahy jen na odběr vajíček a na samotný transfer. Což je příjemný, máme to do Prahy 80km. Brali mi krev na hormonální profil, ten je v pořádku, párkrát jsme ovulaci podpořili CLostilbegytem. Cykly nemám úplně pravidelný, chodila jsem na folikulometrii. Ale jinak se se mnou nic nedělalo.

holanci
4. kvě 2013

Ahoj holky, já se k vám také přidám.... V březnu jsme byli na první konzultaci, udělali nám i imunologii - to je v pořádku, teď ještě asi cca 4 - 5 týdnů budeme čekat na výsledky genetiky - doufám, že bude vše v pořádku a pak nás čeká první IVF. Chodíme k Apolináři. Prý tam jsou jen prvních 14 dní v létě, pak CAR nefunguje- až v září... tak uvidíme. Doufejme, že do léta jedno IVF stihneme, když ne, tak s tím nic nenaděláme. Uděláme si pěkné léto a v září hurá do toho... 😉 Hlavně, že budou vešekrá vyšetření hotová 🙂

lucina100
4. kvě 2013

@leni_tom pojiš´tovna je do 14 dnů max. Já si volala osobně na VZP. Nikdy jsme nečekala, vždy zača ten měsíc. Slyšela sem o tom, že nastimulují jinde a pošlou do CAru na odběr a ET. Al e nevím, já bych se toho bála Každý CAR potřebuje něco jiného a má jiné metody a každý UZ je taky jiný a má jiné hodnoty, dle vlastní zkušenosti.....A jelikož je to dost drahé i přes pojišťovnu 3x, tak raději cestuji. taky mě cesta do CAr výjde na 750kč, celý den zabitý..... Rok není tak dlouho snažení, jak jste zdraví oba. My čekali 15 let, než se to povedlo. Určitě bych si nechala vzít veškeré odběry, které dělají v car a hradí je pojišťovna. Nebo jak se to nepovede, stejně to budou dělat a dopuješ se injekcema, narkoza..... V soukromém car se za to platí za léky, ve státním jsem to měla zdarma. Tak zvážit. Jak máte špatné spermie, jak my, tak musíte mít ICSI, prodlouženou kultivaci a AH. Všechny nadstandarty. Takže určitě si nechat vzít všechny odběry, imuno, atd. Nebo nadstandarty se platí. A kor v soukromých.....si účtují....