IMSI nebo PICSI? Co je lepší?

jajda2011
1. kvě 2012

Chystáme se na druhé IVF/ICSI. Máme si rozmyslet jednu z těchto metod výběru spermií. Nemáte někdo zkušenosti co je lepší. Nebo si snad zaplatit oboje???

vanule
1. kvě 2012

@jajda2011 doktor doporučoval IMSI bylo sice dražší, ale vyplatilo se mrkni do alba jaký mám pupík 😀 😀 , takže i Vám přeju správnou volbu 😉

jajda2011
autor
1. kvě 2012

No my jsme měli IMSI,ale nepodařilo se :(

bruni
3. kvě 2012

My jsme měli PICSI při 3.IVF, přestože spermiogram ukázkový, ale velký odpad oplodněných vajíček. Tak jsme to zkusili a nějakým zázrakem se zadařilo 🙂 Myslím, že je to loterie a metoda pokus omyl 😕 do té doby než se zadaří. Držím pěsti 😉

belle_rose
3. kvě 2012

@bruni ahoj můžu se zeptat, jaký jsi měla průběh vývoje embryí? já mám vždycky zralá vajíčka, hodně se jich oplodní, ale od 3.dne jdou k šípku. Přešla jsem do Gennetu, aby mi tam udělali IMSI, ale embryolog to rázně odmítl, protože je spermiogram dobrý. Takže zase ISCI. Mám dojem, že z nás už jen všude tahaj prachy a opakují stále stejné postupy 😒

bruni
4. kvě 2012

@belle_rose ahoj, no právě mi měli výborný spermiogram, vajíček v průměru kolem 10ti, většina se oplodnila, ale byla buď špatná nebo se špatně vyvíjela. Při ICSI mi z 11 zralých vajíček zbylo jen jedno vhodné embrio k zavedení a to se neujalo, Bez ICSI se ani jedna spermie nedostala do vajíčka (nikdo mi neřekl proč) a při PICSI se 7 vajíček oplodnilo a z toho 2 embria vhodná k ET a jedno se chytlo. Nikdy jsem neměla nic na zamražení. To PICSI jsme si vybrali my sami, nikdo nám ho nedoporučoval, právě pro dobrý spermio.

sal80
8. kvě 2012

@jajda2011 Ahoj. My měli o prvního IVF ICSI a u 2.IVF jsme měli PICSI a IMSI. Myslím, že PICSI zvyšuje procento úspěchu tím, že jsou vybrány ty nejvhodnější - ty, které se naváží na ten hyaluronan (nebo jak se to jmenuje) a jsou zralé.