Imunologia Praha UPMD. Máte prosím skúsenosti?

petra_lm
27. únor 2012

chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s Ústavom pro matku i díte v Prahe?/ reprodukčná imunológia, chystáme sa tam s partnerom na vyšetrenia tak by ma zaujímalo ako to prebieha a čo môžem očakávať..

aajina
27. únor 2012

Je to pár let co jsme tam jezdili ale byl pohovor s oběma, mě brali pak krev a manža odevzdal spermijky.Bylo tam vždy hodně lidí a brali se u vchodu pořadové lístečky.Vyplatilo se přijít brzy.Snad někdo napíše aktuálnější info Hodně štěstí.

petra_lm
autor
29. únor 2012

@aajina dakujem ti ze si sa vobec ozvala, zaujimala ma hlavne liecba a priebeh a ci sa niekomu podarilo otehotniet..

terkao
29. únor 2012

@petra_lm Ahoj, já do Podolí na imunologii chodila. Poslal mě tam můj gynekolog v červnu 2009 po tom co jsme potratila na konci třetího měsíce. Na te imunologii mi zjistili sníženou imunity na spermie, tak mi nasadili léčbu Prednison jednou denně, brala jsem ho od června a za tři měsíce jsem šla znova na krev a přítel na spermie a tam zjistili, že sepo třech měsících léčby imunita zepšila. Dále jsme měla brát prednison a během ovulace jsme se mohli začít snažit o miminko, jinak mimo ovulaci jsme se měli chránit kondomem. Otěhotnět se mi podařilo na začátku ledna 2010 a zhruba kolem 6tt jsem šla už jen já na kontrolu krve jak vypadá moje imunita a doktor říkal, že to vypadá dobře a že věří, že se tentokrát zadaří a dojdeme do finále a měl pravdu, na začátku října 2010 jsme porodila 🙂 . Prednison jsem užívala myslím až do 16 nebo 17 tt.

aajina
29. únor 2012

@petra_lm Léčba je u všech asi stejná Prednison a na dlouho a chráněný sex .Já ho brala snad rok možná i dýl.Otěhotnět se mi podařilo až za dlouho po léčbě ale nemyslím si že by toto pomohlo.Měla jsem skvělo dr.v CARu a ta na mě zkoušela všechno možný až to prostě vyšlo a druhé těhu přirozeně.Přeju hodně štěstí

bellarat
3. bře 2012

@petra_lm Ahojky, taky už máme vyšetření za sebou. Výsledky přišly poštou po měsíci. Dopadly tak, jak se předpokládalo .. Od včera jím 1 tabl. Prednisonu a 1/2 tablety Anopyrinu a čeká nás v dubnu inseminace.... V Praze to bylo celkem fajn, až na to, že vše trvalo asi půl hodiny a cesta tam a zpět trvala skoro 5 hod. Trošku doufám, že už další cesta nebude potřebná a vše již pořešíme u mého gyn. Brali mi krev a přítel dal vzorek .. Prý ta místnost nebyla až tak děsná .. pohodlný gauč 😀 Paní doktorka velmi příjemná !! 🙂

petra_lm
autor
5. bře 2012

@bellarat
@aajina
@terkao
Ahojte dievcata som rada ze ste sa ozvali,velmi vela som si nastudovala o reprodukcnej imunologii, aj liecbe..trosku ma zaskocili clanky a reakcie dievcat ktore mali zevraj nejaky "skreckovity" efekt ze pribrali strasne do tvare...toho som sa zlakla ale som si povedala ze vsetky tie roky snazenia a trapenia sa mi stoja aj za 20kg navyse na mojom tele..dufam ze rovnako ako vam, aj mne nieco zistia a budem moct sa liecit a neskor sa tesit z tehotenstva.. len to cakanie ma trosku zabija...o tom chranenom styku som tiez citala tak sme sa s partnerom rozhodli ze nebudeme cakat kym nam to povedia tak uz teraz sa chranime aj ked no je to niekedy smiesne, ale aby telo zabudlo na jeho sperma tak asi to je lepsie..

simca31
5. bře 2012

ahoj chtela bych se vas zeptat ja sem byla na ketu a mela sem darovana vajicka ale bohuzel nam to nevislo brala sem prednison pry abych si nevytvorila imunitu na darovane vajicka tak se chci zeptat kdybych mela alergii na vajicka nebo sperma tak by mi nasadily na imunologii jen ten prednison?nebo i jine leky ja jen jestli ma cenu se na imunologii obnednavat kdyz beru ten prednison diky za info 🙂

terkao
5. bře 2012

@petra_lm no to že asi přibereš na váze a budeš taková oteklá, s tím musíš počítat, já když začala prednison brát, tak jsem do měsíce začala mít otoky, hlavně nohou a celkově jsem za tu léčbu přibrala přesně 20 kg 😝 . Bylo to pro mě docela hrozný, ale pak se mi narodil syn a prostě to za to stálo, i kdybych měla přibrat třeba 100 kg 😉

petra_lm
autor
5. bře 2012

🙂 prave toto ked citam ze sa ti narodil syn a nielen tebe a prezili ste to vsetko tak viem ze to zmaknem aj ja .len nech uz mame po vysetreniach a nech sa nieco konecne deje..

gammaray
5. bře 2012

@petra_lm ahoj,toho přibírání se neboj,je to asi hodně individuální a každá žena to má jinak.já ,třeba na imuno v praze podolí na svou děsivou BI nafasovala prednison (brala jsem ho cca rok v kuse a ve vyšších dávkách),pak taky anopyrin+ kondomstyk a naopak jsem hubla a hubla 😝 😝 tak žádný strachy 😉

petra_lm
autor
5. bře 2012

@gammaray ahoj, tak to si ma celkom potesila...ja som z toho mala trosku obavy nakolko som len pred IVF po tych vsetkych hormonoch pribrala 8,5 kg, dost zle som znasala tie hormony..ale upravila som stravu a dva krat denne sa trapim vo fitku tak to ide dole pekne.. gammaray ak sa smiem opytat pomohol ti prednison?

gammaray
5. bře 2012

@petra_lm jo jo pomohl....mám dvojčata.ale v mém případě ,brát ho jen prevetivně,jak ho dávají běžně v caru na pár dní před a po transferu.,byl podle dr.madara z imunologie,holý nesmysl 😠 já ho právě musela brát dlouhodobě na tu mou špatnou bun.imunitu a alergii snad na vše co mi madar v praze zjistil....až po zlepšení stavu jsem byla připuštěna k dalšímu pokusu.

petra_lm
autor
6. bře 2012

ja len nechapem jednej veci, naco mi navrhuju dalsie a dalsie IVF inseminaciu sme mali 4 krat a neviem co vsetko este ked mi zistili protilatky tak podla man by mali posielat na imunologiu hned na zaciatku a nie nechat si zenu prejst 4 roky trapenia, ocakavania a smutku, ako velmi to vplyva na psychiku a kolko parov to nezvladlo a rozisli sa :/..a vlastne viem preco to tak je....biiznis..

bellarat
7. bře 2012

@petra_lm naprosto s tebou souhlasim .. pred 3 roky jsem poprve otehotnela a potratila a od te doby se mi nepodarilo otehotnet. nikdo nemel vysvetleni, proc se tak stalo. muj gyn mi pak predepisoval clostilbegyt a utrogestan, ale nepomohlo, pry uz nevi co se mnou .. mam zhubnout ... objednala jsem se na kliniku, kde me vice "proskenovali" 😉 a poslali na genetiku a imunologii. podle me by se mela imunologie provadet okamzite ... tak mi utekly 3 roky a uplne zbytecne. dneska mam 6. tabletku prednisonu za sebou. v jidle se snazim velmi omezovat, nedovedu si predstavit, ze priberu 20 kilo a nebudu tehule .. .. ufff beru jen 1 tabletku denne, 5 mg, tak se uklidnuju, ze se nenafouknu....

petra_lm
autor
8. bře 2012

@bellarat ja som na tom podobne, pred skoro 4 rokmi som dva krat potratila a od tej doby sa snazime ...citila som sa ako pokusny kralik, najskor take lieky, potom ine, 4x IUI,neskor IVF a stale nic, a kupte si este tieto gynex kvapky a stale nieco...kolko penazi nas to stalo ani nepocitam...keby bol vysledok uspesny alebo aspon vedeli pricinu alebo som ostale tehu, tak vsetky peniaze sveta mi za to stoja...ale sama som sa nakoniec musela objednat na genetiku, sama som si musela citat a studovat na forach a hladat pricinu a moznosti ako dalej, sama som sa objednala na imunologicke testy.- pocitam dni kym tam pojdeme.. nehovoriac o tom ako zle psychicky som sa citila a niekedy sa citim.....takze takto funguju nase kliniky kde do nas len pchaju a pchaju lieky hovoria akí sme obaja zdraví a nevidia dovod neotehotniet...a nakoniec staci vzdy pred IUI,IVF alebo podobnymi narocnymi zakrokmi absolvovat imuno vysetrenie a dovod preco nemozme otehotniet je na svete a da sa s tym nieco robit..ked si spomeniem na to kolko bolesti som si vytrpela, 2x mi prefukovali vajecniky. neskutocna bolest tak mozem len dakovat tomu ze existuju zeny a ludia ktory bohuzial maju rovnake problemy ale aspon si navzajom poradime, ked nasi spickovi doktori na klinikach dokazu cele roky polemizovat o tom "kde je problem"....

petra_lm
autor
8. bře 2012

@bellarat a ballerat s tym priberanim som ti este chcela povedat ze ja este neberiem prednison ale uz dnes sa dva krat denne mordujem vo fitku aby som bola v co najlepsej kondicke, resp schudla nejake to kilecko a rovnako viem ze tiez budem mat dost prisnu dietu lebo na mna sa lepia kila aj po cistej vode... 🙂

gammaray
8. bře 2012

@petra_lm ahoj,nechápeš?ale ne,chápeš to velmi dobře 😀 😀 i když se v caru snaží ti pomoci,je to pro ně ,jak píšeš,velký biiiznis 😢 😢 mě například,tlačili pořád k dalším a dalším ivf,já nejdřív ani o nějaké imuno nevěděla,tak jsem je poslouchala,poslušně platila a chodila.na imuno jsem se dostala až asi po 6 letech transferování,3 sp.potratech a 3 zamlkých těhu ☹ tam teda pak nade mnou spráskli ruce a řekli jasně větu...,že už každý druhý potrat či neúsp.ivf má svou příčinu,která se musí řešit.
jedna rada,holky...pokud jíte prednison na úpravu vaší BI,neládujte se různými vitamíny a prostředky pomáhající k těhot...je to moje zkušenost😉

hondashi
26. bře 2012

@petra_lm Ahoj,před rokem a půl jsme tam s přítelem začali docházet, kvůli tomu, že jsme se rok a půl snažili a nic. Docházíš tam zezačátku častěji kdy ti udělají testy, tobě z krve a přítelovi ze sperma a pak jdete na poradu k lékařovi. Dostavíš se na výsledky cca 3 týdny a podle toho co ti zjistí se pokračuje dál. Já měla hodně, ale hodně vysokou imunitu, dostala jsem prednison, měřila si každý den teplotu a snažili jsme se rok. Pak jsme to vzdali a úplně se na to vykašlali. Teď jsem ve třetím měsíci bez léků, asi dar od boha. Držím palce, ale v podolí jsou opravdový odborníci.

kive76
13. dub 2012

@bellarat s tou imunologii souhlasím...měla by se dělat hned na začátku ..prý., že jsme v pořádku, že není problém otěhotnět, a ted jsme změnili centrum,takže už jsou to 3 roky.. a hned nás poslali na imunologii, a jeden z problémů..mám alergii na spermii...a proto nemůžu otěhotnět...

ksts
2. kvě 2012

Taky mám za sebou dva zamlkly teh.v 8tydni,první listopad 2011,druhý duben 2012,a na rodince,jsem se docetla o imulogii v Praze Podolí,neváhala jsem ani chvíli,zbytečne utíká čas a sama jsem se objednala tam na vysetreni,jsme objednani v cervnu akurat jeste musim nekde spachat doporuceni u Dr.abych jsme to nemuseli zbytecne platit,kdyz to plati poistovna,skontaktovala jsem se s holkama co tam uz byli a opravdu-jediny stredisko kde se tohle da vylecit.Sama jsem zvedava co mi zistia,protoze uz mame doma 3letou holcicku a vsechno bylo v poradku stymhle jsem se nepotkala,az tedka,kdyz jsme se zacali snazit o druhy.Jsem z toho smutna. ☹

coralin
7. lis 2012

Ahoj, mám s nimi zkušenosti, ale, moc mi nepomohli. Hodně si je hlídej, ať ti udělají imunologii hned a na nic nečekají. Mám od nich vyčerpané bez úspěchu 2 IVF a 2 kety , odešla jsem od nich, protože už jsem tam nemohla chodit, od dubna letošního roku se léčím na karláku s imunologií a zatím bez úspěchu. Nedoporučují nám do dalšího pokusu jít, protože mám vysoké hodnoty obranných látek a nezabírá nic (mám za sebou léčbu prednisonem, dexamedem, pendomentrem) a hodnoty nechtějí nijak klesnout. ale mému kamarádovi se to v podolí podařilo.....každá zkušenost je jiná....já už k nim nemohu

coralin
7. lis 2012

@hondashi Ahoj, a jak vysoké jsi měla hodnoty? já když se vykašlu na léčbu tak nemám šanci.....myslela jsem si jak jsem v dubnu v pohodě a chtěla jsem jít do dalšího pokusu a vyšly mi úplně hrozný testy, který mi nechtějí nijak klesnout

coralin
7. lis 2012

@gammaray Ahoj, tak to mi tě je fakt líto, mě udělali imuno hned na druhej pokus a říkali mi tam , že mám docela štěstí, že mi tam poslali. jenže mi neřekli všechny věci kolem toho... a vyčítám jim v duchu i ty zmařený 2 pokusy a 2 kety, protože byli vyčerpaný zbytečně...kdyby někdo moji imunologii řešil důkladněji, mohla jsem být třeba už těhotná

hondashi
8. lis 2012

@coralin To už si nevzpomínám, ale moje šance byla taky mizivá. Překračovalo to opravdu o dost. Ten prednison tomu opravdu asi pomohl, asi tím vším nějak zamíchal. Já jsem na kliniku taky chodila nešťastná, ale když tam pak vidíš fotky dětí které se díky imunologii a vstřícní lékaři, hodně ti to dodá naděje. 🙂

coralin
10. lis 2012

@hondashi Je fakt, že na imunologii byli milí🙂 ale u mě bohužel .....nepomohli...nevím si rady už ani teď, protože jsem naposledy měla prednison a dexamed a moje hodnoty se nepohnuly ani o kousek 😢 ted nevím co dělat, doktorka mi nabízí nějaké další injekce z krevní plazmy nebo kapačky z krve cizích lidí a toho se bojím jak čert kříže, ale asi nebudu mít jinou možnost....teď zkouším číňany... potřebuju si trochu po tom prednisonu odpočinout
Bojím se, že když se na to vykašlu, tak jen přijdu o čas. Měla jsi štěstí, to ti moc přeju, my nemáme jen problém u mě, ale i u manžela, a musel by se nám stát asi zázrak, aby to vyšlo samo a bez léků

hondashi
12. lis 2012

@coralin S tím odpočinkem máš úplnou pravdu, stres a nervy Vám moc nepřidají. Kdyby se něco změnilo napiš, budu se těšit na dobré zprávy 🙂