Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

evamik
9. led 2008

lucijda: Díky moc za odpověď! Chápu to správně, že jste měli jednou plánovaný styk a 2x IUI? Můžu se ještě zeptat, jestli je to proto, že Ti nedozrávají vajíčka, n. jiný důvod? Já např. prý nemám polycyst. vaječník, ale minim. jednou jsem neměla ovu... Ke komu chodíte? Promiň, že Tě tak zahlcuju otázkama! 🙂
P.S.: S tím pejskem je mi to moc líto, ale určitě si to nedávej za vinu. Nám 2. 1. umřela kočička, kt. jsem měla skoro 9 let, takže jsme taky nezačali rok nejveseleji...

lucijda
9. led 2008

Tak když ten začatek je takhle na h... tak ten konec roku bude snad veselejší. my měli 2 cykly plánovaný styk a jednou IUI, v horm. profilu mám poruchu u žlutého tělíska, takže clostil brát musím a chodím k dr. Švecovi a v centru jsem byla u Hradeckýho - nedoporučuji.

evamik
9. led 2008

No, já právě chodím k Hradeckýmu... ☹

lucijda
9. led 2008

A jakej z něj máš dojem? já hned po prvních pár slovech měla chuť utéct.

ramonaa
9. led 2008

Ahoj holky, tak jsem dneska volala do centra a ptala se jak dlouho mám v mým případě počkat na další IVF, Krmíčková mi řekla, že až tak na podzim, je to hrůza, přijde mi to hrozná doba. Taky jsem se ptala, jestli by místo IVF šlo IUI, kdyby se manželovi zlepšilo spermio, tak mi bylo řečeno, že nemá smysl, což mi mrzí, vyloženě se snaží tlačit na IVF. IUI bych totiž mohla zkusit mnohem dříve.

Lucijda, můžu se zeptat, jaký máte spermio, že vám nabídli IUI?

lucijda
9. led 2008

pokaždé jinak teď naposled 8mil/ml a 0% rychlejch.

evamik
10. led 2008

Lucijda: Přišel mi právě takovej nepřístupnej a měla jsem pocit, že se s tím moc nemaže... Nejvíc mi vadilo, že jsem měla pocit, že když nechceme hned IVF, tak se s námi skoro nemá o čem bavit... Možná jsem to špatně odhadla, ale nemám v něj moc důvěru... Taky mi přišlo divný, že se manželovi po 2 měsících tak rapidně zlepšil spermiogram...

Ramonaa: To je mi líto, že musíš tak dlouho čekat... A jaký měl Tvůj manžel spermiogram? Mýmu se třeba výrazně (řekla bych až zázračně...takže o tom skoro pochybuju) zlepšil! Ten tlak na IVF jsem tam cítila už při první návštěvě!!! Mám pocit, že tam jsou výrazný ekonomický důvody....

kropinka
10. led 2008

Ahoj holky tak 3.3 začínáme konzultace v Caru,dneska mi tam poslal mudr,chtěla jsem zkusit Natalart ale my potřebujeme PGD,gen. vyšetření embrya 😒 protože nám hrozí Dawn a oni jsou jediný v Plzni kdo to dělá,takže se tam možná budeme potkávat

evamik
10. led 2008

kropinka: Já sice nejsem z Institutu zatím moc nadšená (spíš vůbec), ale na druhou stranu musím říct, že jsem už od víc lidí slyšela, že oproti Natalartu jsou tu na vyšší odborné úrovni a mají lepší výsledky.

kropinka
10. led 2008

Mě je taky mudr doporučil,že mají lepší výsledky v úspěšnosti ,tak uvidíme,jdeme rovnou na IVF,musí nám vyšetřit to embryo

ramonaa
11. led 2008

evamilk..manžel měl loni na jaře 2 mil a skoro žádnou pohyblivost a pak za tři měsíce při OPU měl 9 mil. a 55 procent pohyblivost...ty tři měsíce bral vitamíny, žádný koupele, trenýrky atd... A po čem se tomu tvýmu tak zázračně vylepšil ten spermiogram?

Holky, asi půjdu zas k nim místo Natalartu, ale jen proto, že si taky myslím, že jsou větší odborníci. Když jsem tam byla minule, byla jsem z nich v šoku a říkala jsem si, udělejte mi dítě a už at jsem pryč....no a bohužel tam asi budu muset znova...ale snad mi ho zas udělají 😉

kropinka
11. led 2008

ramonaa-je to tam fakt tak hrozný 🙄 ? Já ani jinam nemůžu, natalart nedělá PDG docela mě děsí ten Dawn,manžel měl postiženou tetu ☹ ,tak to prostě musíme absolvovat tam,hlavně že teda dělají děti 😉

ramonaa
11. led 2008

Kropinka...ne neboj, vydržet se to dá 😉 My jsme hned při vstupním pohovoru vyfasovali Hradeckýho a ke konci taky. To mě prohlížel, protože mi vyšel těhu test, ale začala jsem krvácet. Udělal utz a povídá..nic v dělože nevidím, uvidíme pozdějc.. a já byla v šoku...za prvé mi vůbec nedal naději v takový situaci a navíc musel vědět, že 10 dní po transferu ještě nemůže být vidět v dělože gestační váček...to jsem si později nastudovala na netu. A pak jsem tam šla po dalších dvou týdnech a to mi prohlídnul a suše konstatoval, že jsem gravidní, bez nějakýho projevu radosti nebo soucítění s naší radostí nebo jak bych to napsala. V podstatě neudělal nic špatnýho, ale vůbec není lidskej, jen má prostě šílený přístup. Člověk je prostě dost vystresovanej a on se chová jako tupec. Takže moje špatný zkušenosti jsou v podstatě jen s ním. Ostatní byli normální. Ale celkově se mi tam nelíbilo, takovej pásovej přístup, hlavně zaměřenej na výdělku, oni se nesnaží člověku pomoct co nejšetrněji, jen prostě co nejdříve vydělat. Sice to trochu chápu, ale nelíbí se mi to ☹ Ale mají výsledky, tak holt se asi zase přemůžeme.

lucijda
11. led 2008

Ahoj hoky, včera mi koník vůbec nechtěl chodit. Koukám že z tohohle CARu máme podbné dojmy. O peníze tady jde každopádně, to ale v téhle braži asi všude. Jen by se tak nemuselo tlačit na pilu a nejprve zkoušet jiné šetrnější způsoby než rovnou IVF. Až nabydu nových zkušeností z Podolí, tak dám vědět, jestli je v tom rozdíl nebo jestli je úplně jedno, kde vyčistíme peněženky.

kropinka
11. led 2008

Ramonaa- oni tě prostě berou jak kus masa 😠 je to taková fabrika na děti 😅 ,já budu přispívat od 3.3 tak se necháme překvapit

Lucijda-co štěně 😉 už něco rozkousal 🙂 nebo rozkousala ani nevím co máš 😉

Včera mi taky pořád padal koník 😠

evamik
13. led 2008

ramonaa: Přesně jak píšeš Ty: taky selen, zinek, vit. E, žádný horký koupele a úzký džíny... Ale jde o to, že si nejsem jistá, jestli jsou ty jejich výsledky fakt správný... Ale je fakt, že každej říká, že ty spermiogramy hodně kolísají, tak je to možný...

Kropinka: Naprosto souhlasím s tím, jak popsala svoje pocity z Institutu Ramonaa!!!! A to jsem tam byla jen jednou a nic konkrétního se mi nestalo - bude to asi tím, že jsem byla u Hradec.!!!

Pochopila jsem to správně, že příště můžeme jít k někomu jinýmu, aniž bychom si to výslovně přáli? Jako že se ti lékaři u jednoho páru střídají??? To bylo docela povzbudivý!!!

Lucijda: Ty se teď chystáš do Podolí? To sis našla sama, n. Tě tam někdo "odeslal"? (Omlouvám se, pokud jsi to tu už psala...)

Koník asi včera prostě nešel! 😀

ramonaa
13. led 2008

Evamik...pochopila jsi to správně, nějak se tam střídají ve službách, takže můžeš mít pokaždé někoho jinýho, ale taky nemusíš. Mohla bys mi napsat ty výsledky spermia, o kolik se vám to zázračně zlepšilo? Snažím se věřit, že u nás se to taky zlepší. Pokud by se to hodně zlepšilo, zeptala bych se v Natalartu, jestli by nám udělali IUI, v institutu nechtějí 😒

lucijda
13. led 2008

Ahoj holky, pesan kouše co se dá a co je po pacce, včetně našich periferních částí těla. Jinak Evamik nechápu proč IUI nechtějí udělat. my jsme měli výsledky spermio naprosto katastrofální( taky se nepodařilo ) a IUI nám v pohodě udělali sami, dkokonce i ten jantar Hradecký říkal že to chce zkusit ještě alespoň jednou.A to Podolí nám dohodl jeden tátův kamarád, objednávali jsme se někdy po půlce prosince a jdeme až 18. ledna.

lucijda
15. led 2008

Ahoj, tak jsem tu zas a nikde nikdo. Tak Podolí nám přehodili z pátku na dnes a troufám si říct, že tam budou mnohem důslednější a mnohem víc se zajímají o náš zdarvotní stav než v Plzni, manžu rovnou na krev, pak ještě spermio ( každá laboratoř má prý jiné parametry) a u mě znova hormonální profil, jaterky a podle toho se bude volit další pstup. Dokonce chtěli zprávu z onkologie, kde jsem se léčila jestli mě mohou hormonálně stimulovat na IVF. Jo a s manžovo výsledky prý rovnou IVF, ale nechtěli předbíhat.

hulda
autor
15. led 2008

lucijdo, tak to je fajn, že se vám tam budou víc věnovat. Měla jsi celkově z jejich přístupu lepší pocit? Žádnej běžící pás jako v Plzni? Já totiž taky zvažuju, že dezertuju do jinýho CARu, i když tu Prahu budu mít víc z ruky 😒

ramonaa
15. led 2008

Ahoj, já tu jsem🙂 Nám taky udělali rovnou tady v Plzni krev, spermio a hormonální profil, takže v tom to asi nebude.
Taky se mi zdá, že každá laborator to dělá trochu jinak, napr. na genetice to dělali tak nějak mín podrobně než v centru. A jaký měl manža výsledky?

kropinka
15. led 2008

Ahojky,já zkusím první pokus v Plzni,když se to nepovede,tak taky razím do Prahy,tak Luci piš jak to tam probíhá 😉

evamik
16. led 2008

ramonaa: Promiň, nějak jsem ten dotaz přehlídla.... Už to napravuju: problém je, že nevím přesně ty původní výsledky, ale bylo víc než 70 % spermií vázáno na protilátky, tzn. "nefunkčních" - takže už se to bere jako neplodnost. Nové výsledky: obj. 5,2 ml, koncentrace 75 mil./ml., rychlých 50 % a aglutinace jen 30 %! Snad Ti takhle bude stačit.... 😉

lucijda: Určitě napiš nějaké podrobnosti, ať to můžeme srovnat... 🙂 Nám v Inst. taky dělali rovnou krev i spermio, jak píše ramonaa...

ramonaa
16. led 2008

Evamik...to jsou ale dobrý výsledky spermia, teda když neberu to s těma protilátkama, tomu moc nerozumím, ani jsem nevěděla, že to může být.

evamik
16. led 2008

ramonaa: Ty jo, teď si píšem ve všech tématech jen my dvě. 😀 No, teď jsou právě fakt dobrý, že se mi tomu ani nechce věřit - když to porovnám s tím před necelým čtvrt rokem, co nám dělali na imunologii... U nás byly ty protilátky právě hlavní problém! Protože ony ty spermie shluknou k sobě a ony se nemůžou pohybovat dopředu...

ramonaa
16. led 2008

Evamik..taky koukám, že jsme tu jen my. Aha tak to už chápu, s protilátkama naštěstí problémy nemáme, nebo o tom alespon nevím. Byli jsme jen na spermiu na genetice, manžovi udělali karyotyp, nic nenašli...a poslali nás na IVF. Kde jste zjistili, že se vám dělají protilátky? A jak vám vyšel před tím čtvrt rokem ten spermio? Jen abych věděla, o kolik se to může zhoršit či zlepšit.

evamik
16. led 2008

ramonaa: Ty protilátky manželovi zjistili právě na té imunologii - u doc. Ulčový Gallový, jestli ji znáš... Ty podrobné výsledky toho předchozího spermio právě nemáme - jen nám řekli, že 70 % je vázaných na ty protilátky, což znamená téměř neplodnost. Proto mě to tak překvapilo, že to teď vyšlo tak dobře.... Hlavně, aby to tak opravdu bylo...

ramonaa
16. led 2008

Evamik..tak držím palce, aby to tak opravdu bylo...Nás na imunologii nikdo neposlal, kdo tam poslal vás a proč? My půjdeme někdy na jaře taky na kontrolní spermio, tak se fakt modlím, aby to bylo lepší než v létě a ne horší. Jen by mě zajímalo, jestli je opravdu možný se třeba z 9 mil. dostat na těch 20 mil., kéž by. Už jsem taky přelezla 30 a mám z toho dost depku 😒

evamik
17. led 2008

ramonaa: Dík! Já vám pochopitelně taky!! Myslím si, že to možný je, prot. prý to fakt hodně kolísá, tak uvidíte... Hl. ať se dopuje vit. E, selenem a zinkem a vyhýbá se horkýmu prostředí (koupel, sauna - to je asi nejhorší). Nás tam poslali kvůli podezření, že mám alergii na sperma, což se nakonec naštěstí nepotvrdilo! Ta 30 mě dostala docela neočekávaně... myslela jsem si, že budu víc v pohodě... navíc všechy kámošky mají děti, takže se na to cítím "sama".... Manžel to navíc zdaleka tak neprožívá...

kropinka
17. led 2008

evi,u nás je to taky tak ,oni ty chlapi jsou jiný,oni za to nemůžou... 😉 už jsem to tady psala,vozí mě po mudr ale nijak to neřeší,nerozebírá

Holky,mě je 34 !!! 😅