Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

evamik
27. únor 2008

Ahoj holky, k tématu "krása miminek" (překvapivě 😉 ) souhlasím s Tetes - mě baví děti, se kt. už je sranda... Já si pořád říkám, že bych si nejvíc přála, aby se mi doma obejila dvouletá holčička - vyhnula bych se porodu i kojenci.. no ale to asi neklapne... 😀 Taky doufám, jak píše Mikir, že s vlastním je to jiný.... 😅

mikira
27. únor 2008

Teda holky 🙂 To je přece jasný, že vlastní dítě je něco úplně jinýho. Taky jsem se děsila porodu, kojení, přebalování, že nebudu vědět, proč řve, že je nebudu mít hned ráda.... Zbytečný obavy, příroda to zařídila moooc dobře. Počkejte, až prcky uvidíte. To bude dojetí 😀 Nakonec jsem se od nich nechtěla hnout ani na minutu a byla jsem děsně naštvaná na sestry, že mi kluky odnesly na noc. Co když se o ně pořádně nepostarají, že? 😀 A s kojením to bylo to samé. Když se prvně přisáli... To se pak dostaví takový ten pocit: Zvládla jsem to, tohle je moje dítě! (Teda aspoň já to tak měla.) Nakonec jsem kojila do konce 7. měsíce, pak se kluci odstavili, ale mě to děsně štvalo. Klidně bych kojila dál. Prsa bych nezachránila tak jako tak... Já nevím, ale mě celé to těhotenství na všechno tak nějak připravilo, prostě jsem vyměkla 😀 A nebojte, sranda je i stěma malýma. Dělají super ksichtíky. Nejmíň zábavný jsou asi do 6 neděl, ale to má člověk dělat co sám se sebou, takže vlastně o nic nejde. Ale my jsme si s nima užili už docela brzo. A hlavě, budou to vaše děti, budete je zkoumat, porovnávat, vyšetřovat, po kom že to mají nos, pusu, po kom se smějou, po kom zlobí. Takový příklad za všechny: Moje trhlá sestra pohlíží na děti jako druh zvířátek. Nedávno hodnotila kamrádky dvojčata jako divný, ošklivý, uslintaný atd. Když jsem jí připomněla, že máme doma taky dvojčata, stejně starý a ještě víc uslintaný, tak na to řekla: "No jo, to je ale něco jinýho, kluci jsou naši". Takže si s tím nelamte vaš hezké hlavičky. I to nejpomačkanější a nejošklivější miminko je pro jeho maminku ten největší zázrak, nejkrásnější a nejdůležitější tvoreček na světě.
P.S.: Po porodu vedle mě ležela maminka a měla zrzavý dítě s velkým nosem a malou pusinkou - fakt se mi nelíbilo 😀

mikira
27. únor 2008

Jo, ale ještě musím zhodnotit, že i když řešíte krásu a pohlaví mimin, je dobře, že už řešíte "to svoje". Je vidět, že opravdu věříte tomu, že ty prcky budete mít. Ani nevíte, jako moc vám to přeju! 😉

A já se pro tuto chvíli loučím, jdu nakrmit ty zlobiče (dnes fakt vyvádí 😠 ) A pro ty, co je baví cirkus, přijďte po páté do Globusu - jdu s nima dělat velký nákup... 😨 🤐 😖 😀 😀 😀

evamik
27. únor 2008

Mikir, pobavila jsem se a trochu mě to uklidnilo... Takže dík! 😀

kropinka
27. únor 2008

Mikir,já souhlasím s tvojí sestrou!! 🙂 U kamarádek jsem to pochválila ale Anička je naše!! 🙂 Je to opravdu něco jinýho 😉

Byla jsem ve městě ,musela jsem jet domů tramvají 😝 tam vám seděl,holky,tak ošklivej chlap,pořád na mě koukal měl takovej zlej pohled no ten mě snad uhranul,ještě to vidím před sebou 😝 taky se vám to stává nebo jsem už úplně pitomá?? 😅
Jsem doma sama ,tak jsem se musela svěřit.

tetes
27. únor 2008

Mikiro: píšeš to moc hezky a máš určitě pravdu, taky bych v životě žádné mamině neřekla, že má ošklivé dítko, je mi jasné, že pro ní je to její vždycky nejkrásnější.....a pro mě bude taky.
Evamik:najdi téma na kterém se neshodneme a pohádáme se jo? 😉 🙂 Už je to trapný,jsme jak přes kopírák 😀 😝

hulda
autor
27. únor 2008

Mikiro, tak jsem konečně pochopila, jak otevřít foto 😎 . Kluci jsou fakt nááádherný!!! 😉

renys
28. únor 2008

Mikirko, prej cirkus 😀 😀

Kropinko, měla si na něj udělat tohle 😝 , já to taky nesnášim, když na mě někdo v MHD čumí (samozřejmě, že od nějakýho fešáka by mi to až tak nevadilo 😀 , ale těch tam teda jezdí poskrovnu..), já na ně taky začnu čumět a ono je to přejde 😀 .

mikira
28. únor 2008

Ahoj holky! 🙂

Renýsku, tak náhodou, včera se to cirkusu zrovna podobalo. Odpoledne odmítli spát, takže usnuli, když jsme zastavili před Globusem. Museli jsme je vzbudit. Docela ale seděli v košíku a jen se sápali na pivo, že si ho koupí. To by ještě šlo. Jenže pak jsem jim zkoušela botičky, který samozřejmě hned chtěli. Nakonec jsem se odrovnala tím, že jsem je z těch košíků vyndala a zkoušela jim budny. Jeden se rozhodl, že bude sedět v regálu s hadrama, druhej si chtěl všchno omakat. Museli jsme je uplatit rohlíkama, aby milostivě seděli. Jak se najedli, zase chtěli ven ( a do toho byli děsní protivové, protože byli ospalí). Tak jsem si to štrádovala po Glóbusu s dětma kolem sebe. Sice se mi snažili utéct, ale nějak jsem přežila. 😀 Říkala jsem si, že si spravím náladu novou barvou na vlasy.... Taky super - místo světle hnědý se mi chytla hnědočervená (a to tenhle odstín používám už dlouho). Asi byly vyměněný uvnitř ty tuby. Čísla byly jiný.... ☹

Kropinko, takový lidi taky nesnáším - pořád hnusně vejrají, až se člověk bojí. My máme takovou sousedku. Ne, že bych se jí bála, ale je to taková čarodejnice hnusná a taky pořád vejrá a pak děsně drbe. Vůbec jí není proti mysli sedět na zahradě na lavičce otočená tak, aby nám koukala přímo na barák. Prostě tam sedí, jen aby dobře viděla, co se u nás děje. To buď ráda, že jsi z té tramvaje vystoupila a už jsi ho nemusela vidět 🙂 Mělas ho poslat někam 😀

evamik
28. únor 2008

Kropi, já kvůli tomu nejezdím tramvají... 😀
Tetes, co sport?? 😀 😝

kropinka
28. únor 2008

Mikir 😀 ,tohle nás čeká ? 😀 sápali se na pivo 😀

Když si kupuješ barvu,tak si opravdu zkontroluj i tubu,oni jsou občas některý odstíny levnější jak doprodávají zásoby a
lidi to prohazujou. Mě se to taky stalo,tak jsem se vrátila do drogerky,vyměnili mi to a doporučili abych si to hlídala.
Co ty lidi nenapadne 😒

Jinak díky za uklidnění,některý lidi fakt tak blbě čumí,Renys,příště teda budu plazit jazyk 😀

Evi-přidám se 😀 sport 😝 😝 😝 😀

kropinka
28. únor 2008

Tetes,držím palce na dnešní IUI,pak se ukaž a podej hlášení 😉 kterej Mudr a tak 😉

renys
28. únor 2008

😀 Mikirko, teda to si člověk fakt užije srandičky s prckama...je fakt, že tu tubu si taky radši kontrolulu, ale to jsem ještě neslyšela, že to ty lidi vychcaně proměňujou...to je síla..

Tetes asi radši hajá 🙂

mikira
28. únor 2008

Holky, díky za radu, mě by v životě nenapadlo, si ty barvy kontrolovat.

Kropinko, já tě nevím, ale oni na to pivo prostě nějak jsou. Nepijou ho, to ne, ani jim nechutná (dala jsem jim na prst, když ho tak chtějí), ona je fascinuje jen ta flaška. 😀 Ale když máme víno (poznají to podle skleničky), tak mi do toho hází mazaně dudlíka vykřikujou hesla jako dej ňam ňam, táta dá a podobně 😀 Ale mají smůlu 😀

tetes
28. únor 2008

Holky některý milý některý protivný (nechci jmenovat Evule a Kropenka 😀 ), takže nehajám, ale půjdu. Takže bylo to úplně v pohodě,vůbec mi to nebolelo, dr. Krníčková říkala, že si mě pohlídá,abych byla jen u ní a dodržela, chvíli jsem čekala, a moje karta byla na pultíku, seděla jsem blízko a už si jí bral dr.vítekdo a sestřička mu říkala, paní Tetes si neberte tu chce paní doktorka. Jsem si oddechla a ten můj do mě ještě šťouchal a dělal si ze mě prdel, že půjdu k němu a hahaha.
Jinak mi zakázali horkou vanu, že prý se mám jen sprchovat, co mi asi zabije!!!
A k vám dvou cácorám 😝 , dr. mi říkala, že nejdůležitější den po IUI je 5 až 6, takže příští týden jsem zrušila všechny sporty!!!!! a do testíku nebo mrchy squash, volejbal a nohec si ještě nechám, to pro mě není nijak fyzicky náročné a ani tam nemusím hopsat a bez toho už bych se fakt zbláznila. Teď v sobotu pořádáme nohejbalový turnaj na Bílé hoře, tak tam jít musím, ale zařekla jsem se, že nebudu brát rány břichem, někdy už mi na ty smeče od chlapů prostě nohy nestačí a musím tam dát co se dá, tak na to teď prostě kašlu i když třeba prohrajeme.
Mik: jinak mi fakt mrzí, že jdu do Globusu až dneska 😀
Evi: děkuju za radu, manžel si ze mě občas dělá srandu,že ani nevím jak MHD vypadá, páč fakt všude jezdím autem, a teď mám výbornou výmluvu na svoji lenost.

dadulam
28. únor 2008

Holky, s tou barvou jste mě teda dostaly. Mě nikdy nenapadlo kontrolovat obsah, jestli není vyměněná.

Ráno jsem se tu krásně rozepsala a ono se mi to neuložilo. ☹
Psala jsem o tom, že když je dítě v rodině tak je to fakt úplně o ničem jiném. Já mám sestru o 15 let mladší. Takže jsem jí přebalovala, chodila s kočárkem a tak. Je skoro jako by byla moje, ne že by se o ní mami nestarala, ale bylo to fajn jít s kočárkem....Je to prostě krásný chovat mimčo a vidět jeho pokroky, první slůvka. Doteď mám před očima, když nám jí prvně ukázaly v porodnici. Je to prostě krásnej pocit. A až budeme mít svoje vlastní i když manža říká, že už jedno dítě(ségru) máme, tak se hrozně moc těšíme. Fakt není nic krásnějšího. A i když chodím na návštěvy ke kámoškám a jejich děti jsou krásný a suprový, tak naše Lucinka byla nejkrásnější. 🙂

mikira
28. únor 2008

Tetesko, držím palečky. IUI jsem neabsolvovala, takže ti z vlastní zkušenosti nic neporadím. Asi je ale dobře, že to nijak nehrotíš, jdeš si zasportovat a tak. Jestli se to má povést, tak se to povede 😉 A jestli chceš vidět naše děti při nakupování, 😀 😀 😀 tak já zase písnu, až s nima vyrazíme. Předběžně to vypadá na příští týden - středa nebo čtvrtek (upřesním) 😀 😀 😀

dadulam
28. únor 2008

Tetes, taky ti držím palečky. 😉

mikira
28. únor 2008

Dadulko, to je zvláštní, mně se moje ségra vůbec nelíbila, když byla mimino. Byla na můj vkus moc tlustá 😀 Ale teď už je to lepší 😀

dadulam
28. únor 2008

mikira: ono taky asi záleží kolik ti bylo, když se narodila. 😉
Já mám ještě bráchu o 2,5 roku mladšího a toho si samozřejmě nepamauju jako mimčo. Pořád jsme se mlátili a mám s ním prostě jinej vztah než se ségrou. Tu já i brácha trošku rozmazlujeme. Prostě jsme oba dospělý a jí pořád bereme jako malou holčičku. A teď se nám zamilovala, tak to s ní prožíváme. Prostě je to sranda. 😀

mikira
28. únor 2008

Dadul, ségra je mladší o 6 let a pamatuju si jí velmi živě 😀 Ale asi je to, jak píšeš 🙂

renys
28. únor 2008

Tetes, tak držim palce, aby došlo k úspěšnému "zasetí" 😵 !!

Mikirko, tak už jsem začala dneska číst Moc podvědomí a musim říct, že ta knížka je bombová, už dnes na sobě praktikuju nějaký rady 😉 .

Já nikdy nezapomenu na ten krásný den v dubnu 96, kdy se mi narodil synoveček, a to dojetí při prvním pohledu na něj, ještě teď se mi derou slzy, byl jako broskvička a nosní dírky do srdíčka 😅 .

dadulam
29. únor 2008

renys: taky to máš pořád před očima? Krásný, viď? My to ale prožijeme taky, neboj. A kde jsi koupila tu knížku Moc podvědomí? Já bych si jí taky docela přečetla. Díky

renys
29. únor 2008

Daduš, mám jí půjčenou od kolegyně, tak snad v knihovně by se dala sehnat...Napsal jí Murphy (Mikirko, píšu to správně?).

dadulam
29. únor 2008

renys: dík. do knihovny jdu příští týden, tak se zeptám. 🙂

renys
29. únor 2008

Daduš, tak držim palečky, aby jí měli, je fakt přínosná (alespoň pro mě jo, pro "bývalého" pesimistu 😖 ).

Dneska je ale hnusně, co? Nejradši bych zalezla do betle..

kropinka
29. únor 2008

Ahojky ,Renys,je fakt hnusně, já se navnadila po minulé neděli,myslela jsem že vyrazíme někam na výlet,rádi lezeme po zříceninách, a budeme sedět doma. Navíc zítra je ten pochod radikálů,tak varovali lidi že nemají chodit do města,prý bude omezená i doprava. I svatby jsou přesunutý na Doubravku.

Tak budeme sedět doma.
Dneska jsem dostala mrchu,bolí mě nohy,jako žíly,jsem celá mrzutá,taky bych někam zalezla a vylezla až bude sluníčko. 😅

mikira
29. únor 2008

Ahoj holky, tu knížku opravdu napsal Murphy, mají ji určitě ve vědecké knihovně, ale bývala na ní dost fronta. Ale na netu ji mají za 180Kč.

mikira
29. únor 2008

Oprava, sežene se i za 120Kč. Ale pozor, ať je to ta modrá. Ještě existuje jedna, ale ta je celkem o ničem.

tetes
29. únor 2008

Holky, přeji pěkný víkend i když počasí nám nepřeje. Ale takový víkend v posteli má taky něco do sebe. 😉