Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

peetulka
6. pro 2007

Holky ten Agolouš, ten se píchá proč? A není třeba náhrada v prášcích? A jak často jste si ho museli píchat? Já jsem zatím jen u hormonů na stimulaci, a to jsem se domluvila, že si připlatím pero, to si ještě dokážu představit, že si to píchnu sama. Ale píchat se sama do zadku...mno to vás obdivuju.
Huldi, potom pregnylu dojde k ovulaci cca po 36 hodinách. Nám dělali IUI taky den po pregnylu a dr. nám říkala, ať to ještě další den pojistíme sexíkem.

hulda
autor
6. pro 2007

renys, mně to píchal manžel, ty do bříška jsem zvládala sama, ale agolouš do svalu musel on. A asi to dělal dobře, nic mě nebolí 🙂 . Začala jsem ho píchat od punkce a až do MS, přišla i přesto ☹ . Jsem zvědavá, co mi teď bude dělat utroš, mám ho začít zavádět v neděli a pokračovat do 24. 12., kdy si mám udělat test. Pokud ovšem zase nezačnu krvácet dřív 😒 Jsem na to zvědavá.

renys
6. pro 2007

Huldi, ty si máš dělat test na Štědrý den? Tak to by byl ten nejkrásnější dáreček, viď 🙂 ? Jinak ty brďo, ms přišla i přes Agolouš, to jsem myslela, že ani nejde...

Peetulko, Agolutin je čistý progesteron (na krásnou dělož. sliznici, progesteron jinak vylučuje žluté tělísko), je olejovité konzistence, tudíž se musí píchat tou silnější jehlou...ale už dost, nechci tě strašit, my ženy, které si jdem za svým snem zatneme zuby a všechno lehce zvládneme 😉 😵 . Jinak ten Puregon jsem měla taky a byla to parádička.

hulda
autor
6. pro 2007

peetulko, díky za info 😉

Renys, zjistit na Štedrý den, že jsem těhu, to by byla fakt nádhera 🙂 . Ale držim se při zemi, vim, jaký jsou statistiky. Každopádně na mě, holky, zítra myslete 😉

hulda
autor
7. pro 2007

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na té inseminaci, ale mam obavy, že byla špatně načasovaná, koukněte
http://www.fertilityfriend.com/home/1ce21c
Vypadá to, že OVU byla už včera, co? Chjo chjo ☹ Samozřejmě jsme to předtím pár dní vůbec nezkoušeli, abychom šetřili spermijky. Ani nevim, jestli má cenu začít brát v neděli ten utroš ☹

zulik
7. pro 2007

Huldo,hlavně neházej flintu do žita hned 🙂 Ježíška do bříška-říká se, to by byl dárek! Renys zdravím tě, dlouho jsem tě tu nezahlídla.Já na to tady taky nemám moc čas, před Vánocema minimum.Zajímalo by mě, jak Ti objasnili v CARu ten Prednison. 😠

peetulka
7. pro 2007

Ahojky Huldi, doufám, že Tě trochu uklidním...já když jsem své dr. přinesla grafy s BT, tak mi na to řekla, že měření BT považují za zastaralý, že je to nepřesný, že nejpřesněji se určí OVU podle ultrazvuku. Teplota se Ti může zvednou i z mnoha dalších důvodů. A já nevěřím, že když si byla ve středu na UTZ, že by stanovili den OVU špatně. Já si ji měřila 5 měsíců a měla jsem ji vzorovou 🙂 a i sexík nám vycházel přesně jak měl a nic z toho ☹ takže já osobně na BT moc nedám a taky jsem si ji přestala měřit, abych se zbytečně nenervovala. Huldi, určitě Ti tu IUI naplánovali dobře.

peetulka
7. pro 2007

Renys, děkuji za info. Mně v posledním cyklu narostala málo sliznice a dostala jsem na růst sliznice a na podporu fce žlutého tělíska tabletky..duphaston a estrofem, tak doufám, že mi je dají i po IVF.
Já nechcu žádnej ošklivej Agolutin 😠

renys
7. pro 2007

Huldi 😠 ☹ , to fakt vypadá, jakoby ta ovulka byla včera, viď? Ale třeba se ti jen zvýšila teplota, třeba se o tebe pokouší nějaký virus(teda nedej bože nic ti nepřeju) a nebo se holt budou mít spermoušci blíž k vajíčku 😀 . Huldi a bolí to vstříknutí?

Mojí kamarádce z Prahy už tu inseminaci několikrát prošvihly a to si píchala Puregon, který je celkem drahý 😠 ) a nikdy od nich neslyšela omluvu, jen no už se stalo, tak bohužel...

Zuli, ahoooooj 😵 , tak jakpak to u Tebe vypadá a kdepak se tady vyskytuješ?O tom Prednisonu Ti písnu do IP, ju? Doufám, že se Tobě i tvé rodince daří.

renys
7. pro 2007

Ahoj peetulko, ten Duphaston jsem brala až asi po třech týdnech píchání Agolouše(nebo dvou? Teď sama nevim...) a Estrofem jsem brala hned po transferu (mimochodem na mě působil hrozně afrodiziakálně 😀 , to bylo utrpení, sexík nic....)

peetulka
7. pro 2007

ahojky renys, tak u nás to vypadlo tak, že mně strašně začaly bolet prsa a miláček dostal zákaz se ke mně vůbec přiblížit

renys
7. pro 2007

jj prsa mi taky hrozně bolely a při tomhle těhu se mi fakt hodně zvětšily (škoda, že se vše vrátilo do normálu 😠 🙄 ). Peetulko, a kdy že začínáš se stimulací?

peetulka
7. pro 2007

Mělo by to vyjít hned po novém roce. Ale teď čekám, až dostanu menstruaci, budu brát 1 cyklus antikoncepci. Jsem čekala, že už ji budu mít, ale ten duphaston a estrofem my to asi pěkně zbrdí.

renys
7. pro 2007

jé, tak tobě už se to ale blíží...neboj ms přijde coby dup a už to pojede 😉

peetulka
7. pro 2007

to doufám, teď když se jí nemůžu dočkat, tak si dává mrška na čas 😀 jinak poctivě chodila 25DC 😠

lucijda
7. pro 2007

Ahoj holky, když vás tak čtu tak mi připadá že dr. Hradecký předepisuje Duphaston a Estrofem hlava nehlava, nevím, ale ten chlap mi prostě nesedí. 😒

hulda
autor
7. pro 2007

peetulko, díky za optimismus do žil 😉 . Taky si říkam, že když na mě Krmíčková koukala ve středu UTZ, je divný, že by OVU neodhadla. Snad máš pravdu...

renys,to vstříknutí nebolí vůbec, je to pohoda 😉 . ET byl mnohem horší a i ten se dá vydržet, jak víš. Zkusíte ještě jednou IUI, nebo pujdete rovnou do 2.IVF?

lucijda Mně Krmíčková napsala Utroš 2-0-2 a nějaký estrogenový náplasti, prý aby mi nedráždili žaludek, ale původně taky mluvila o Duphastonu a Estrofemu. Jinak Hradeckýmu se vyhýbam, co můžu. Viz výše. Co Ty, kdy máš testnout?

renys
7. pro 2007

Huldi, ET jsem tedy ani necítila a na IUI asi nepůjdu, Hradecký říkal, že je to malá pravděpodobnost, že by to u mě vyšlo. No když ale mě se do toho IVF tak nechce, ach jo..

hulda
autor
7. pro 2007

renys, Já jsem měla vajíček 30, z toho jen 13 embryí, takže něco podobnýho jako Ty a IUI mi nerozmlouvali 😒

lucijda
7. pro 2007

Testík mám mít 20. 12. , nechci zažít zklamání před vánoci, ale vím že mě to nemine. Ach jooo. Příště se budu snažit taky hradeckému vyhnout. 🙂

hulda
autor
7. pro 2007

lucijda, já mam testovat na Štedrý den! To jsme si to tedy nenačasovaly nejlíp 🙂

lucijda
7. pro 2007

To teda ano 😀 Občas si povídám s těma našima línejma spermoušema, jako že kvapná práce málo platná tak aŤ si k tomu vajčku pěkně pomalu v klídku doplavou a zavrtají se 😀

peetulka
9. pro 2007

Ahojky holky,
Renys a moje gyndr. říká, že tam kde lékáři nedavají šance, tak tam se dějí zázraky. A když se chystáte na 2.IVF na jaře, tak proč do tý doby to IUI nezkusit. Já bych do toho šla, malá pravděbodobnost je taky přece nějaká šance, ne? 😉 Mno můj názor, tak ho klíďo ignoruj.

lucijda
9. pro 2007

Renys určitě IUI nezatracuj, nás se Hradecký taky snažil zlanařit rovnou na IVF, ale tam půjdeme až se nězdaří několikrát IUI 🙂: a sám říkal příroda je mocná čarodějka 😀

hulda
autor
9. pro 2007

lucijdo, já mam dnes začít zavádět utrogestan a navíc ještě lepit náplasti estroderm, což je obdoba toho estrofem, který bereš Ty. Utroš jsem poslušně zavedla, ale ty náplasti asi vzdam 😒 . V létě jsem byla na IVF a mam hormonů plný brejle. Takovou mega dávku hormonů jiné CARy nepředepisují, tak snad nic nepokazim. No, ještě to promyslim 😒

lucijda
9. pro 2007

Já doberu poslušně tenhle cyklus, ale pak už se mi do toho moc nechce. Jako dítě jsem měla rakovinu jater, tak z toho mam tuplem strach ( hormony na játra nic moc) Zkusím to zkonzultovat ještě někde jinde a pak dám vědět.

peetulka
9. pro 2007

Lucijdo, Huldi, já myslela, že u IUI se tyhle hormony předepisují jenom, když je nízká sliznice. Já jsem při 1.IUI nebrala vůbec nic.

lucijda
9. pro 2007

Mízkou sliznici jsem měla, stimulovala ksem na IUI clostilbegytem a ten růst děl. sliznice potlačuje, tak teď beru zase jiné hormony, které ten růst podporují.

hulda
autor
9. pro 2007

Já taky stimulovala clostíkem a při UTZ Krmíčková říkala, že je sliznice v normě. Přesto mi ty hormony předepsala 😒 . Holky, myslíte, že něco pokazim, když budu brát jen ten utroš a na estrogenový náplasti se vykašlu? Já nevim, z toho clostíku bylo pěkně zle, tělo dostalo letos s těmi hormony dost zabrat a už se prostě brání ☹ . Poraďte 😉

lucijda
9. pro 2007

Huldi asi bych ty nápasti zkusila a podle toho jak je budeš snášet tak bych se zařídila. Je dost těžký radit ale asi to bude taky něco, že kdyby se zadařilo, tak je to na podporu udržení plodu.