Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

mikira
3. bře 2008

Saruško, já jsem také měla to magnézko, když se o mě pokoušely kontrakce moc brzo. Do toho jsem se prolévala Magnézií, ale v nemocnici (na udržení) mi řekli, že je to placebo a magnézium mi sebrali a místo toho dávali prášek na uklidnění. Vůbec jsem po něm necítila pohyby (děti pořád spaly) a když jsem šla na WC, měla jsem mžitky před očima a motala se mi hlava. Tak jsem ho začala tajně vyhazovat a místo toho zase jíst to magnézko, protože mi pomáhalo. Nakonec jsem udržela kluky ještě 4 týdny i bez těch svinstev, co do mě cpali. A to nemluvím o tom, že jsem všechny návštěvy vyprovázela hezky po schodech. Až když mě pustili domů (těsně před porodem), tak se mi rozběhly parádní kontrakce (a to jsem doma pořád ležela a už nejedla to magnézium) a kluci byly najednou venku 🙂 TAkže v mém případě je to magnéziu zdar! 😀 Gynipral jsem měla taky, ale už nevím, jak jsem ho snášela.

mikira
3. bře 2008

Tetesko, to já přece vím, že z vás budou super maminy 😉 To bych se jinak neptala, to dá rozum 😀 😀 😀 Ale už aby to bylo, viď Tetesko 😉 Už to nebude dlouho trvat, uvidíš 😉 🙂

tetes
3. bře 2008

jé, Mik to bych si také moc přála, ale musím říct, že teď po mé první IUI mi každý den do testíku utíká strašně pomalu 😠

dadulam
3. bře 2008

Tetesko, ono to vyjde. Koukni na Klárku. Určitě na tebe prskne nějaký těhotenský bacily. 🙂

mikira
3. bře 2008

Tetesko, neboj, já si dělala testy denně už týden předem 😀 😀 😀 Jako když malé děti čekají na Ježíška 😀 Nevím, jak to mají jiné holky, ale u mě to pozitivní bylo vidět na testu už pár dní před očekávanou MS. Zkoumala jsem všechno možný i nemožný, taky mi to neutíkalo. A úplně nějmíň to utíkalo před porodem 😀 Pořád jsem to chtěla mít už za sebou, už jsem chtěla ty moje opravdový miminka a teď bych byla klidně ještě těhotná 😀 😀 😀 Ne, že bych kluky nechtěla, to nic takového, ale najednou mám pocit, že jsem si to málo užívala. 🙂

kropinka
3. bře 2008

Ahojky 😉 jsem tady.
Dostali jsme se k Mudr Krmníčkové! Je to příjemná paní doktorka,mluví na rovinu a já takový přístup vítám.
No a dopadli jsme trochu 😒 Jsme prý komplikovaný pár. Já trombifilní mutaci,manžel málo živých dětiček a k tomu Dawn...
Protože musíme projít PGD a pojištovna to málo hradí,tak my budeme připlácet 35.000.- Celkem nás tenhle cyklus vyjde kolem 70.000.- I s pojištovnou. At mi někdo ještě řekne že to platí pojištovna,jak občas slyším!!!! 😝
Je tady možnost mít dárce spermií ,tím by to bylo jednodušší a bez PGD. My na ten první cyklus peníze máme,takže jsme řekli že do toho jdeme. Já chci prostě zkusit první pokus s manželem a ne s cizím chlapem. Ale pořád mi to leží v hlavě,co by jste dělali kdyby vám nabídli dárce?
A když to nevyjde ,jako že se to může stát,protože třeba oplodní 5 vajíček a všechny budou postižený,tak na druhý pokus zkusíme dárce,ale opravdu až na druhý,já to chci prostě zkusit,jestli mi rozumíte 😉 Nabrali mi krev na štítnou žlázu,že prý mám hraniční hodnoty,manželovi ještě spermio,paní doktorka říkala že jsou tam nějaké živé,takže šance je...

18.3. tam jdu znovu a pak se domluvíme na stimulaci.Mě musí dát zvýšený množství hormonů,potřebují hodně vajíček aby měli z čeho vybírat při té genetice,takže mi čeká otékání ,změna nálad atd.znáte to...

Dělali mi vaginální sono,při menses,fakt moc příjemný ...

Já jsem teda tam pila jen vodu ale příště si dám tu čokoládu,když píšete,že je dobrá .

Evi,jak bylo na plese? Máš pravdu my jsme tam čekali 40 minut než jsme přišli na řadu. A spousta Němců.

Tetes,kdy testuješ? Taky moc držím palce!!

Yetti,tak to to jsme na to stejně s věkem!

Jinak moc všem děkuji za podporu!!!

Už je mi líp,doufám,že teplota večer zase nevyletí.Já jsem ted na neschopence s páteří a jsem domluvená s praktikem že mi prodlouží až do konce IVf ,naštěstí !!!

Teda to jsem napsala román

😀

mikira
3. bře 2008

Kropi, já vím, jak to myslíš, že to chceš zkusit s vlastním 😉 . Ulčová mi také doporučila PGD, ale Krmíčková mi to rozmluvila, takže tě asi moc neporadím. U jaké seš pojišťovny? Mně uhradili opravdu hodně - například veškeré léky na stimulaci. To nás nestálo opravdu ani halíř.

Myslím, že je velice nepravděpodobný, že bys měla všechna vajíčka postižená. To by asi musela být velká náhoda, ne? A ten dárce... Já osobně bych bojovala zatím s vlastním "arzenálem", co to půjde. Když tě něco (peníze, neúspěch...) stopne, můžeš si říct, že jsi pro to udělala všechno. Naděje nikdy neumírá! 😉 Hlavu vzhůru a bojuj! 😉

Sono při MS... 😖 😖 😖 Znám.... 🤐 A čekání v Institutu...... Při pondělku klidně i 2 hodiny. Mohla bych vyprávět. A o Čecha tam pomalu nezavadíš.

kropinka
3. bře 2008

Mikir,já jsem u Vojenský pojištovny. Tak přesně takhle uvažuju,když se něco nepovede,můžu si říci,zkusila jsem to!

První IVf je prostě 100% s našima spemijkama . Já vím,že je to nepravděpodobný ale paní dokrorka nás na to upozornila ,že se to stát může ,oni mají povinnost tě informovat.

Dokonce chtěla začít se stimulací až v dubnu ale já jí ukecala 😉 už na březen 😉 Ležela jsem na koze a ukecávala Mudr ,fakt situace 😀

Jinak s tím zabavením chlapečků ti už moc neporadím,holky byly rychlejší. 😉 Máme stejný nápady 😉

mikira
3. bře 2008

Kropi, já jsem u ministerstva vnitra a fakt si nestěžuju. Proplácí mi i kluků očkování. Jak je na tom vojenská s placením umělýho, to bohužel nevím, ale můžu se ti zeptat, jestli chceš.

kropinka
3. bře 2008

Mikir ,díky moc,jestli máš možnost .Já se chci podívat na jejich stránky ale před chvilkou jsem dorazila,manžel se otočil ve dveřích a mazal ještě do práce a já šla na PC . Ještě musím uvařit a po těch teplotách jsem taková gumová 😠 nejde mi to jak jsem zvyklá. Celej víkend se manža odbýval jak jsem ležela a dneska ho to vzalo,dává si to za vinu ale neměla jsem moc času s ním promluvit,tak až dorazí.

Mojí kamarádce na tom ztroskotalo manželství,ona v pohodě,on špatnej spermio.nepovedli se jim 2 IVF a on to vzdal,že prý si má najít jinýho chlapa. Tak se snažím s manželem co nejvíc komunikovat alel on je introvert jak už jsem psala tak je těžký z něj něco dostat.

hulda
autor
3. bře 2008

kropinko, budu na Tebe moc a moc myslet, aby to vyšlo hned napoprvé a, jak hezky píšeš, s vlastním arzenálem 😉 . Já bych to na Tvém místě řešila stejně. Je to sice dost peněz, ale pořád jsou to jen peníze, který člověk stejně často vyhodí za blbosti. Tak se drž!

kropinka
3. bře 2008

Huldi,děkuju moc,vy jste takový báječný virtuální kámošky ,jsem moc ráda že jste tady!! 🙂

Jak jsi na tom Huldi,už jsi byla u gyndě ? Nevím jestli jsi to už psala ale já to o víkendu jen prolítla 😉 tak mi to kdyžtak napiš 🙂

Taky ti moc držím palce ,všechno dobře dopadne!! 🙂 Pak si sem budeme dávat fotky miminek 😉 a budem chválit a chválit 😉

tetes
3. bře 2008

Takže popořade testík nebo mrcha až okolo 13.3.
Kropi: to je blbé, že to máte takhle složité, ale rozhodla bych se úplně stejně jako ty, ať to stojí,co to stojí!!!!!! A ono to musí vyjít!!!!! Budu vám moc držet palce!!!!
Jinak já jsem také u ministerstva vnitra. A já teda měla štěstí,snad nikdy jsem v institutu nečekala víc jak 20 minut.
Dadu: vím,že to myslíš dobře, a snad Klarky bacily pomůžou, ale oni se snažili 3 měsíce a vyšlo to, to už je u mě také trochu něco jiného 😕
Kropi, to co jsi psala o ztroskotání manželství, víš přes všechno snažení už docela dlouhou dobu, kdy to mává s psychikou jak na horské dráze si říkám, že každá z nás má ohromné štěstí v tom druhém partnerovi, je to podle mě docela prověření vztahu a prostě na všem zlém se najde něco dobrého a pozitivního. A pokud bych měla volit mezi životem s dítětem bez chlapa, nebo s dítětem a s debilem, tak si vždycky vyberu život s mým mužem byť třeba bez mimča.
A Kropi věřím, že to s manželem zvládnete i když se mu o tom třeba špatně mluví, možná se s tím nejdřív sám potřebuje trochu vyrovnat, možná bych s tím "vytahováním" rozumů a jeho pocitů chvilenku počkala, určitě to pro nikoho není lehké, je to individuální, ale já o nějakém svém bolení na duši, taky nedokážu mluvit hned....A určitě se chce to zuby nehty bránit tomu, řešit dopředu v hlavě situace, co když to nevyjde apod., spíš si dát najevou, že stojíte jeden při druhé ať se stane cokoliv......
A jéjé, teď si to po sobě čtu a koukám, že jsem zase paní "chytrá", ale snad pochopíte, že jsem to myslela dobře, a ne jako mentorování...... 🙂

mikira
3. bře 2008

Kropi, myslím, že tu možnost mám, tak uvidím, co se dozvím. A neboj, manža to ustojí. Teď má dejme tomu problém on, jindy to můžeš být ty... Od toho jste manželé, abyste to spolu zvládali, ne? Chlapům to jen trvá, než to pochopí 🙂 Náhodou, chlapi, co tohle se ženskejma podstupují, nejsou padavkové. Staví se k problému čelem a to je důležitý! Myslím, že na to jen tak každej nemá! Že mu to vyřizuju 😉 😀

kropinka
3. bře 2008

Tetes,já to neberu mentorování ,neboj,naopak ,já jsem ráda že někdo nezaujatej mi napíše svůj názor .Máte pravdu.
Chlapům to trvá dýl,já jsem taková co na srdci ,to na jazyku a hned jde všechno ven ,nejradši bych to vyřešila hned cestou v autě ale z Institutu na Locháč to moc dlouho netrvá. 🙂

Mikir,já ho neberu jako padavku,panebože to ne!! Naopak já si moc vážím,neměl to v životě jednoduché,než jsme se seznámili,tak byl 3 roky sám díky tý jeho uzavřenosti a pak jsem ho objevila já a doslova ho sbalila 🙂)

Tetes, tak se budu opakovat,moc ti držím palce!!

tetes
3. bře 2008

Kropi: děkuju 🙂
Ty jo takovejch palců,co si tu držíme, to by bylo aby to nevyšlo!!!!

renys
3. bře 2008

Kropi, tak to jsem ráda, že to v centru pěkně nabralo rychlost 🙂 , akorát ta pálka za to PGD 😖 , ale cítím to stejně, než mít šrámy na duši a trauma s porodu (potratu) postižen. mimina, tak ten klid za ty peníze rozhodně stojí. A určitě bych alespoň jeden pokus zkusila taky s "vlastními". Pro chlapi je to asi citlivá záležitost, a hrozně je obdivuju, když se dokáží povnést nad to, že mají doma "nevlastní mimi". To fakt všechna čest. A jsem ráda, že už Ti je líp, tak hezky odpočívej..takže chápu dobře, že už budeš teď doma? Jéé to se teda máš!! 😉

Mikirko, to oni Ti tam fakt řekli, že je to placebo?? 😕

kropinka
3. bře 2008

Renys ahojky 😉 kdybys mi viděla na tý koze jak jsem přemlouvala Krmníčkovou at je to rychlý 😀

už jsem na nesch. praktik mi řekl že jsem 2 roky nemarodila,takže mě nechá doma přes léčbu ,já bych stejně moc nemohla pracovat,protože jsem musela do fabriky kvůli půjčce abych měla vysoký příjem,takže jsem skončila u pásu a dost si zrasovala záda 😒

Já mám oděvní průmyslovku a to je dost úzká spezializace a kdybych šla třeba dělat mistrovou tak peníze nic moc a my potřebovali peníze do domku a tak teda půjdou na IVF .

Naštěstí to už máme splacený ,jen jsme na ty peníze nesahali a budou se hodit 😉

hulda
autor
3. bře 2008

Kropi, byla jsem u Dr minulý týden, na UTZ byl vidět malej hrášek 🙂 . Za týden jdu znovu, to už by mělo být vidět víc. Stále bojuju s rýmou a bolavým krkem, tak se modlim, aby bylo všechno ok 🤐 . Jinak vás tady pořád nenápadně po očku pozoruju a moc všem fandim!!!

kropinka
3. bře 2008

Huldi,nechodíš do práce,že ne?

Tak ležet,potit se a papat vitamínky!! 🙂

Malej hrášek 😉 to je krásný 🙂 ,moc ti to přeju po tom všem !!

Jen chod nás pozorovat a prskat 🙂

Tohle téma jsi založila ty a my máme aspon kam chodit probírat ty naše bolístky 😉 Děkuju! 😉

hulda
autor
3. bře 2008

Kropinko, díky 😉 . A nebuď na mě tak hodná, mě teď všechno dojímá, ještě tady budu slzet na monitor 🙂 .

kropinka
3. bře 2008

Tak plakej,máš na to právo ,mamino 😉

renys
3. bře 2008

Huldičko, brzy se uzdrav, ať jsi v klídku a můžeš se ze svého těhu pořádně radovat 😵 .

Kropinko, tak snad Tě ty záda vyléčí dřív než budeš těhu, aby jsi pak pod tou tíhou netrpěla 😉 .

renys
3. bře 2008

Daduš, tak knížečka je doma 😉 a o čem je prisím Tě, ten druhý díl? Mikirko, Ty jsi ho taky četla?

mikira
3. bře 2008

Kropi, já nemyslela, že ten TVUJ je padavka. Já to myslela jako všeobecně. Že existují chlapi, kteří nejdou ani na spermio, jací jsou padavkové. Naopak ten tvůj je dobrej v tom, že na to s tebou chodí, že tě podporuje a doprovází. Takže naopak tvůj manža je u mě ceněnej, že to dokázal (a nevadí, že o tom teď moc nechce mluvit, musí to asi vyřešit nejdřív sám se sebou). Chtěla jsem, abys mu řekla, že si myslím, že je prostě chlap jak má být, když do toho s tebou šel! Každej chlap nemá na to, aby tohle absolvoval. Jestli to vyznělo jinak, tak se mooc omlouvám!!!!!!!!!

Renýsku, ten druhý díl jsem zabalila hodně brzo, takže ani nevím, o čem je 😀 Nudilo mě to.

kropinka
3. bře 2008

Mikir,ne nevyznělo ,je to v pohodě,já to asi blbě napsala 😉 Já jsem to pochopila.Zamrzela mi reakce mojí mami,když mi volala tak mi řekla že by za to tolik peněz nedala. Tak nevím co si mám o tom myslet,asi nechtějí vnouče ode mne,stačí jim andulka. 😒

Jinak manžel už mi volal z práce,tak jsme to trochu probrali a zbytek si dopovíme večer. A je to jen díky vám všem,že jste mi pomohli si utřídit myšlenky a stát si za tím. 😉

kropinka
3. bře 2008

Tak koukám že už všechny asi spinkáte 😉 já se taky rozloučím,jdu naproti manželovi s čubinou. Dobrou noc 😉

tetes
3. bře 2008

Kropi, mami to třeba ani nemyslí zle, možná ani nedomyslela,co řekla, spíš je to takovéto, znáš prostě rodiče, neutrácejte zbytečně, to stojí spousty peněz a asi ani nepřemýšlí jestli je to za novou pračku,když ta stará ještě funguje, tak proč kupovat novou, prostě je to u nich jedno za co ty peníze jsou. Nelam si s tím hlavinu i když to zamrzí, ale určitě to není tak, že by jim stačilo jedno vnouče. Je to už prostě jiná generace a když s tím třeba mami nikdy problém neměla, aby počali, tak to nemůže pochopit.Moje mami ani neví, že do institutu chodíme, prostě jsem jí to neřekla, jen jednou jsem se zmínila, že nám to zatím nejde, ale že jsem ráda, za to jaké jsou dneska možnosti třeba IVF, a naše máma mi začala hrozně litovat, a tohle já fakt nepotřebuju, spíš naopak nejsem litovací typ, jsem pak v ještě větších sračkách než normálně, takže nic neví a je klid. Stejně by to nikdy nepochopila, mě měla v 19 a nechtěně, takže co si budeme povídat. Tak se na mami nezlob a neber si to moc osobně, ona to určitě nemyslí, tak aby Ti ublížila. A je dobře, že si o tom s manžou popovídáte. Držím palce ať to není moc smutné. 🙂

mikira
4. bře 2008

Ahoj holky, já teď jen v rychlosti (kluci se budí). Kropi, jak píšeš o mami - to je důvod, proč vše do te´d úzkostlivě tajím. Ona by to asi nepochopila... Nejen peníze, nebo fakt, že JÁ nemůžu mít děti... U nás je to trochu složitěší, ale to je jedno. Největší problém s těma mámama asi je, že ony měly děti, ani nevěděli jak, tak si zřejmě nedokážou představit, že by to někomu nešlo (taková přirozená věc,ne?). Já zase nedokážu pochopit, že si někdo řekne: Chci dítě! a druhý měsíce je v tom.... Na tohle nemysli, ona děti má, neví, co to je za trápení, když to nejde. Poud máš tu šanci i peníze, zkus to. Když to neuděláš, můžeš si to třeba jednou moc vyčítat. Držím palce!!!!!!!!!! 😉

dadulam
4. bře 2008

tetes: já vím, že toho máš už hodně za sebou. A že když do toho jedna vlítne a já napíšu, že na tebe třeba prskne bacily, že to asi vyznělo blbě. Nemyslela jsem to zle. Prostě bych ti to a vlastně nám všem moc přála.
Ber to třeba tak, že se můžete alespoň snažit. My zatím nemůžeme a měsíce utíkají. A bůhví co nás taky čeká. Prostě musíme držet při sobě a podpořit se.

renys: ani nevím o čem ten druhý díl je. Já si ty knížky půjčila teprve včera a ani jsem neměla čas do nich nakouknout.

kropinko: je mi úplně jasný, že do toho ty peníze dáš. Která z nás by je nedala. I když je to teda pálka.
A z mami si nic nedělej. Ženská která neměla nikdy problémy to nemůže pochopit. Tak se drž.

A já teď razím na rehabilitaci. TAk se mějte.