Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

martiska
20. bře 2008

Mikir, to je důvod, proč tu ještě nemám fotku - snažilkujeme tajně a nakecala jsem tu toho, že už takhle si myslím, že by mě známej člověk poznal..... Až se to povede, odkryju se... 😲

mikira
20. bře 2008

Marti, mně by by nešlo v první řadě o mně, ale o kluky. Když bych přiznala, že jsme zkusili umělý, nikomu bych nevysvětlila, že jsou kluci přirozeně (už teď se dost lidí podezíravě ptá). Krom toho, mimo manžela nikdo neví, čím jsem si prošla - ani naši. Je to moje věc a chci, aby to tak zůstalo. Lidi jsou zlí. Ty děti, o které jsem přišla, ty pořád beru, jako že jsem je měla, počítám je do rodiny, i když nejsou a nikdy jsem je vlastně neviděla. Vždycky si vzpomenu v den, kdy umřely a kdy jsme je počali. Někomu může přijít směšný, zaobírat se potracenýma dětma, ale já to beru jinak. Byly ve mně, byly naše, už žily (i když jen ve mně). A tohle si děsně bráním. Řekla jsem to jen tady, protože je mi jasný, že tohle můžou pochopit jen ty (ti), kterým se to stalo a nebo prostě jen na dítě dlouho čekají a váží si života. Neříkám, že mamči, které počnou hned po pár stycích si neváží dětí a života, ale je to něco jinýho. Ten přístup je jinej a i když se někdo snaží tvářit, že to chápe, tak to nechápe. Je to stejný, jako když ti bezdětná řekne, že ti rozumí, když máš strach o dítě. To je totální blbost. Ona se ti jen snaží rozumět, ale dokud nemá svý, nedokáže si představit, kam až ta starost může zajít, jak je veliká.... Ono stačí vidět ty // na testu a už člověk přemýšlí v naprosto jiných dimenzích. Ale ty víš, jak to myslím, když máš sama 2 děti, viď? 😉 🙂

mikira
20. bře 2008

Jé, já jsem našla takou krásně pozitivní větu (Seznam), to sem nemůžu nedat 😀 Vše nakonec dobře skončí. Jestliže to není dobré, není to ještě konec.

tetes
20. bře 2008

je,fakt že tady probíráme témata,které když někdo použije proti vám,tak to sakra ublíží.....

martiska
20. bře 2008

Mikir, vím přesně, jak to myslíš.... Od // jen strach, co bude... Můžu ti říct, že jsem z toho tvého příspěvku upřímě dojatá. Já začla číst dýl, takže jsem něvěděla, co tě vše potkalo, ani to, že jsi byla vícekrát těhotná... Muselo to být strašné, o to víc si teď užíváš mrňousků, viď?Smím se jen zeptat, kolikrát tě to potkalo?

kropinka
20. bře 2008

Marti když nalistuješ o pár stránek dál,tak tam Mikir krásně popsala svojí cestu za miminkamaTady jsme to četli jedním dechem. 🙂

mikira
20. bře 2008

Dvakrát jsem potratila a vždycky to bylo s "třešinkou na dortu". Vždycky jsem děsně chtěla děti, takže jsem tyhle události dost prožívala. (Někde kolem 20. str. jsem to celý detailně popsala.) Tím víc si teď užívám i prožívám kluky. Často mi připadá, že nic pro mě nemá větší cenu než oni ( i když někdy parádně zlobí 😀 ).

Tetesko, právě proto. A snad ještě horší je, když si takhle ubližujou děti mezi sebou. Slyší to doma (samozřejmě málokde jim rodiče vysvětlí, jak s takovou informací nakládat) a pak tím ubližují těm, kterých se to týká. Tako vé to:" Ty jsi z děcáku, ty nejsi vašich. A ty jsi ze zkumavky...Byla bla bla.."

kropinka
20. bře 2008

Já slyšela názor,že mít dítě ze zkumavky je proti přírodě 😝 Prý nejsou počatý s láskou. 😠

martiska
20. bře 2008

Mikir, mám kamarádku, kterou si manža vzal s miminkem - miluje ho jako svého a úzkostlivě tají pravdu - ví to jen pár lidí a drží s nimi basu - pro malýho by to muselo být strašně krutý - takže už ti rozumím.... Mě nic zlého nepotkalo, ale při sebemenším píchnití či tak jsem měla vždy pořádně zatnuto.... Hlavně že se Vám zadařilo a užíváte si dvojnásobného štěstíčka! Opatruj si je a užívej - strašně rychle ti vyrostou....

PS: Jdu číst....

evamik
20. bře 2008

Kropi, logika těhle lidí mě vždycky dostává: dva vožralý na zábavě, kt. si ani nenandají kondom - to je ta pravá láska!! 😠 😀

kropinka
20. bře 2008

Evi oni se tam pořád hádají o tom Julínkovi. 😀
Jak jsem říkala na srazu o té 16 těh. spolužačce,to musela být láska jako hrom! 😀

kropinka
20. bře 2008

Holky,já tu dřepím od rána 😝 jdu zase něco dělat,mrknu večer. Evi,zase budeme píchat za chvíli! 😀

evamik
20. bře 2008

Kropi, 😀 😀 Tak pak napiš! 😉

tetes
20. bře 2008

kropi: já už bych taky chtěla píchat 😀 , ale vidím to tak,že tady ještě tak půl roku budu tvrdnout 😠 A Julinka už nezmiňuj, mě se z té diskuze naskakuje žíla na krku!!!!!
evi: parádní přirovnání lásky,jsi jednička 😀

mikira
20. bře 2008

Kropi, ani nevíš, s jakou láskou já jsem tenkrát trpěla u toho odběru vajíček. I když to už to bolelo nejvíc, pořád jsem myslela na to, že budeme mít mimčo. A ono souložit a pak jako vedlejší účinek mít dítě nebo se o něj opravdu snažit, to je taky rozdíl. Souhlasím s Evi ( o těch ožralech).

Konečně jsem taky objevila toho Julínka 😀 Já jsem na něj děsně vysazená za ty poplatky za mimča v inkubátoru (jiný poplatky mi nevadí - když má někdo na cigára a chlast = za svý prachy si ničí zdraví, proč by neměl mít i na zaplacení u dr.; zdravotnictví stojí prachy, tak 30 - 90kč snad není taková pohroma, ale ti chudáčkové malí, to se mi nelíbí ☹ ), ale dohady těch dam na té diskusi nějak nepobírám 😅

martiska
20. bře 2008

Mikir, právě jsem to dočetla, mám knedlík v krku! Musíš být strašně silná ženská.... Taky mi dochází, kde bereš ten svůj optimismus, když popisuješ příhody svých robátek - jo, na ty se taky musím podívat..... Moje sestřička má dvojvaječný, přirozeně, porozený ve 27 tt, cca 1 kg, na práškách na zacelení dírek v srdíčku, 2 roky Vojtova metoda cvičení - dnes jsou to raubíři, úplně zdraví... A to jsem zapoměla napsat, že jsme noc po porodu nevěděli, jestli o ségru nepřijdeme - císař byl kv¨ůli jejímu edému plic, který dostala jako reakci na léky na dovyvynutí kluků plic. Pan doktor ji nechal otevárající se ve 26 tt doma s tím - za 3 týdny přijďte na kontrolu.....

Ale už to má ten tvůj dobrý konec!!!!

mikira
20. bře 2008

Marti, ono těhotenství s dvojčaty není zrovna moc pohodička. To je fakt štěstí, že to své ségře dopadlo, jak to dopadlo. Hlavní je, že jsou všichni zdrávi! Podle 3 doktorů jsou naši kluci jednovaječní, jen jeden doktor říkal, že by mohli být i dvoj, ale prý se uvidí až za několi let 😀 První Uz měli vše společné (žádná přepážka) a to prý je rozhodující. Tak budeme sledovat 😀 Klukům se také chtělo ven kolem 30.tt, ale naštěstí ještě 4 týdny vydrželi. Zato já.... Já sem schválně vyvěsím můj pupíček 😀 😀 😀 Ty 4 týdny před porodem (pak byl ještě větší, ale už to nemám tak pěkně zachycené).

Kluci byli naštěstí od začátku ok, cvičili jsme jen na srovnání 2 cviky, jinak nic. Sestry mně neřekly jinak než "paní s velkýma dvojčatama". Nikdo nechtěl věřit, že jsem byla teprve 35. tt (dokonce prý volali mému dr., jestli se nespletl 😀 ). No prostě: jsem na ně děsně pyšná a denně děkuju bohu, že to nakonec takhle dopadlo. Ale nebýt mého gynekologa, který včas rozpoznal, že začínám rodit, také to nemuselo tak být. Takže mu mooooooooooooooooc děkuju!!!!!!!!!!!! 😉 🙂

mikira
20. bře 2008

Tak jsem přidala fotku břuchu v 30. tt 😀 (tahle fotka šla přidat kupodivu dobře)

evamik
20. bře 2008

Ježiši!!!! Tak to jsi sem radši dávat neměla!! 😀

martiska
20. bře 2008

Hlavní je, když vždycky všechno dobře dopadne. Naši kluci měli štěstí v tom, že porod byl kvůli ségře a oni se vyvíjeli jako 2 jednotlivá mimina - byli velicí.... Teď mi tu ječí za zády, mrknu na pupík a jdu se jim věnovat.....

tetes
20. bře 2008

tak jsem chtěla vidět fotku bříška a nic!!! ☹

mikira
21. bře 2008

Tak jedno bříško pro Tetesku 🙂

kropinka
21. bře 2008

Mikir,to jsem koukala na tu fotku! S otevřenou hubou... 😀

kropinka
21. bře 2008

Evi,volala jsi tomu víškomu?

evamik
21. bře 2008

Ahoj holky! Kropi, vypadal skoro překvapeně, že test je neg. Takže přestávám brát léky, po MS jdu na kultivaci (něco se mu nelíbí na mým čípku) a tenhle měsíc nic. 😒 A co Ty, jak zatím snášíš ty inj.? Bolí to, když Ti to manža píchá? A poslední otázka: To se píchá jednou denně??

kropinka
21. bře 2008

Evi,ted se Ti teda spustí menses? Když nebudeš brát ty prášky. Chápu to dobře?

Píchá se to jednou denně,od 2.4,přidám ještě Puregon,taky do bříška,pak na sono jak rostle sliznice a zřejmě 14.4 OPU. Evi,nebolí to,fakt se to dá vydržet. A ještě od OPU si budu píchat Fraxiparinin,kvůli tý trombofilii.
Já mám dostat menses ve čt,takže mám předmenst.syndrom,bolí mě prsa,ty mě teda vždycky bolí normálně ale ted je to horší a navíc mám pocit že se zvětšili 😅 mám tu největší podprdu a stejně mi to leze ven. 😅 Nevím jestli to měli holky taky. V ne jdeme do divadla,chtěla jsem si vzít úzkou halenku a nevím jestli jí zapnu. 😅

Doufám že jsem Ti nevyděsila 😉 ale ty injekce zvládáme v pohodě.

evamik
21. bře 2008

Kropi, přesně tak. Díky za info, nevyděsila, tak mě to zajímá, jak to probíhá... Kdybych Tě tím už štvala, tak řekni! 😉

kropinka
21. bře 2008

Evi,TY se můžeš ptát na co chceš! 🙂

evamik
21. bře 2008

Kropi, to radši neříkej... 😉 😀

kropinka
21. bře 2008

Evi,tak já myslela IVf víš!! 😀 😀
Holka,musíme to brát s humorem! 🙂