Institut reprodukční medicíny, Plzeň. Máte zkušenost?

hulda
12. říj 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti s tímhle CARem. Ja u nich v létě absolvovala ICSI a mám pocit, že jsem nevybrala dobře a že bych možná měla zkusit nějaký jiný.

lorca
26. dub 2010

Ssaara,on to nějak zvládne 🙂

ssaara
26. dub 2010

Já mu taky věřím,přinejhorším si odskočí do služební dodávky 😀 😀 😀

tosik
30. dub 2010

Ahoj holky, jsem bývalou pacientkou ivf institutu a máme krásnou holčičku.
Mám za sebou dva potraty , po kterých se přišlo na to, že mám translokaci a že budu muset podstoupit IVF a PGD.
Zbylo nám jenom jedno embryo Justýnka a to se chytlo a vydrželo celý těhotenství.
V té době jsem četla všechny podobné příspěvky a byla vděčná za jakoukoliv podporu.
Moc na Vás všechny myslím a držím palečky.
Eva

ssaara
30. dub 2010

Tosik,děkujem za podporu a povzbuzení 😉
Justýnka je krásné jméno 😵

lorca
6. kvě 2010

Ssaara, tak dnes jsem byla v institutu. Čeká nás koncem května 2. IUI, tak uvidíme. Co manžel, už byl na odběru??

ssaara
6. kvě 2010

Tak to je super 😵
Manžel byl na odběru včera a zítra na desátou máme být v institutu,tak jsem zvědavá. Pak poreferuju 😉

ssaara
7. kvě 2010

Tak hlásím návrat z institutu 😵
Na konzultaci jsme měli dr.Košťáka. Milej sympaťák.
Lorca,asi na tom budem podobně,taky nás čeká IUI v nejbližší době 😵
MS čekám každým dnem,pak mám jít 3.den cyklu na náběry hormonálního profilu,začnu si píchat puregon a od 9.dne cyklu začnu chodit na ultrazvuky.

ssaara
7. kvě 2010

Jo,a ještě mě docela dost přemlouval rovnou k ivf.
Prý to,že se mi před třemi lety podařilo hned po první IUI otěhotnět je velká náhoda a já jsem jedna z mála.
Tak vůbec nevím,jestli pak máme jít do druhého IUI nebo rovnou ivf...

lorca
8. kvě 2010

Ssaara, tak u Dr. Košťáka jsem nebyla, tak ho vůbec neznám. Já byla u Dr.Hradeckého a IUI mi dělal Dr. Vlček. No my jsme chtěli určitě ještě to jedno IUI zkusit, ale moc tomu nevěřím. Kdyby se tak chtěly ty manželovo mršky trochu zrychlit a pořádně se snažit. Jinak to prý u mě vypadalo OK. Sliznice prý v pořádku a folíky po Clostíku taky vyrostli. Tento cyklus jsem nebrala nic a podel UTZ prý normálně proběhla ovulace.
Další pokus ale bude asi už směřovat k IVF. Ale dost se bojím těch injekcí co si budu muset píchat každý den. No nějak to musíme zvládnout. Manžel je sice tvrďák, ale jestli dokáže píchnout injekci, to tedy nevím 😖 Já spíše řeším jiný problém a to kolik bych si nechala zavést embryek. To se mi honí hlavou pořád.Musím přiznat,že na dvojčátka se moc necítím (z mnoha důvodů) Ale pořád si s manželem myslíme, že bude lepší zavést 2. Přeci jen je větší šance než,když se zavede jedno.

ssaara
10. kvě 2010

Já na clostík vůbec nereaguju,tak si musim píchat puregon. Naštěstí se píchá malinkatou jehličkou do břicha,skoro to nebolí 😉 Před třemi lety jsem si před IUI měla píchat Merional do zadku,ale to bych sama prostě nedala. Jsem zdravotní sestra a pamatuju si,jak jsem manžela učila píchat injekce do molitanu,až když jsem si byla jistá,že to zvládá,nevchala sem si píchat do sebe 😀 Nakonec to zvládnul na jedničku 😵
Jen mě trochu štvou ty ceny hormonů. Tenhle cyklus nestíháme požádat pojišťovnu o schválení,takže si je platíme sami a zatim nám to vyčíslili na 4300,- A doktor říkal<jestli nechcem jít rovnou do ivf,že je JEN o 15 tisíc dražší 😀
Manžel má přímo panickou hrůzu s dvojčátek,takže ten je určitě pro to,aby se zavedlo jen jedno embryjko. Já z nich mam taky strach. Už jednoho prcka máme a asi by to byl pěknej záhul a pak taky určitě důvody finanční.... Ale přeci jen je ta šance se dvěma embryjkama větší,takže jsem na vážkách. Ale ještě je nějaký čas na rozmyšlenou. A vůbec ,třeba vyjde to IUI 😵 Nám oběma 😵

lorca
25. čer 2010

Obnovuji diskuzi. Je tu někdo další, kdo má zkušenosti s IVF centrem v Plzni???

meduna
27. čer 2010

jo já 😉

lorca
28. čer 2010

A jaké máš zkušenosti?? Doufám, že dobré 🙂 Já mám za sebou 2x neúspěšné IUI a v září se chystáme na IVF.

meduna
29. čer 2010

jo dobré. 😉

sslunicko
15. zář 2010

ahojky,
je tu stále někdo kdo do IVF Institut chodí?

ssaara
15. zář 2010

@sslunicko - ahoj,já, jdu tam asi za dvě hoďky 😀

sslunicko
15. zář 2010

Sari,tak držím palce. Co tam budeš dělat?
Já tam jdu zítra. Začínám se stimulací.

ssaara
15. zář 2010

Tak já jdutaky i zítra 😵
Dneska mi na ultrazvuku zjistili,že mam dostatečně velkej folikul a zítra jdu na druhé iui.
Ty půjdeš na iui nebo ivf?

sslunicko
15. zář 2010

já jdu na 4.IVF. Malého máš také přes IUI?

ssaara
15. zář 2010

Tak to už toho máš taky dost za sebou,co....
Sebík je taky z iui,tenkrát se nám to povedlo hned poprvé,teď snad bude úspěšný druhý pokus.

sslunicko
15. zář 2010

držím palce

ssaara
16. zář 2010

Děkuju,už to mam za sebou 😵

sslunicko
23. zář 2010

@ssaara za sebou jako že víš výsledek nebo na něj čekáš.

škoda,že sem nikdo nechodí ☹

ssaara
23. zář 2010

@sslunicko - za sebou mam iui,teď čekam ,jak to dopadne. Testovat budu někdy příští víkend. A strašně se bojim,že to zase nedopadne ☹
A jak ty jsi na tom?

sslunicko
23. zář 2010

@ssaara já momentálně stimuluji na 4.IVF

ssaara
23. zář 2010

Tak to už jako samoplátce,co? Fíha,to nezávidim. Ale tak snad budete konečně úspěšní 😵
A Kačenku máte přirozeně nebo po léčbě?

sslunicko
23. zář 2010

@ssaara Kačenku máme z 2.IVF.
po 1.IVF jsem byla také těhotná,ale potratila.

ssaara
23. zář 2010

A jaký je u vás problém?
Mně nerostou folikuly,takže bez hormonů ani neprasknou. Doufáme,že ty inseminace zatim budou stačit.

ali87
24. zář 2010

ahoj, já také chodím do Institutu v Plzni, od října začínám píchat Decapeptyl poté Puregon. Bude to moje první IVF.
No a problém je u mě: mám chromozomální translokaci, takže potřebujeme preimplantační diagnostiku. V květnu jsem potratila po přirozeném těhotenství (v 8. týdnu), takže lékaři doporučili IVF, aby se to neopakovalo.

ssaara
24. zář 2010

@ali87 - ahoj,vítej mezi námi, přeji hodně štěstí,aby první ivf dopadlo přesně podle tvých představ 😉